Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"hogy az ilyen minősítést kapott driverrel semmiképp se léphessen fel inkompatibilitási probléma?"

Nem. Ezzel kvázi azt várod el, hogy hibátlan legyen. Annyi féle variáció van tesztelésnél, hogy ők sem tudnak kiszűrni mindent. A WHQL egy bizonyos minőséget feltételez, de nem hibátlant.

(#2) sh4d0w válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem de:

"Products that pass the WHQL tests get to use a "Certified for Windows" logotype, which certifies that the hardware or software has had some share of testing by Microsoft to ensure compatibility."

Wikipedia.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) GAI válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Azt nem várom el hogy hibátlan legyen (software tesztelőként dolgozom, így tudom hogy hibátlan program nincs :DDD ), de azért azt már csak elvárom hogy minden támogatott szériából legalább 1 modellel kipróbálják hogy tényleg működik-e... ha be se tölt a Windows az úgy érzem elég kritikus hiba :)

(#4) havasa


havasa
aktív tag

Trollmode On: Ez hogy lehet, nem a rédon driverek a sz@rok, az Nvidiásak meg jók, mert van bennük cuda? :DDD

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#5) GAI válasza havasa (#4) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Erről nem tudok nyilatkozni, mert soha nem volt, és soha nem is lesz ATI kártyám :P :DDD

(#6) Jhonny06 válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

"that the hardware or software has had some share of testing"

Senki nem ígéri, hogy mindent le tudnak tesztelni. Alapvetően hülyeség is lenne ezt feltételezni. Egyszerűen nem létezik ilyen. Szerinted miért van annyi probléma a PC-kkel mondjuk egy Mac-hez képest? Mert milliónyi variáció van és képtelenség garantálni, hogy minden megfelelően működjön.

GAI: 6800 Ultrahoz még van driveres support? :D Én már ezen is csodálkozom. Egy újabb kártyával ez aligha történt volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#7) sh4d0w válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én ezt nagyon jól tudom, de a Microsoft ezt vállalta a WHQL minősítéssel. Ha nem képes kompatibilitást biztosítani a legelterjedtebb chipsetekkel, processzorokkal, memóriákkal, akkor inkább szüntesse meg a minősítést.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) GAI válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A GF6 szériához van, tehát értelemszerűen annak minden tagjához, így a 6800 Ultrához is kell legyen... én legalábbis így gondolom :)

(#9) GAI válasza sh4d0w (#7) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Jó hát lehet az X58-as chipset + 6800 Ultra kombó nem a legelterjedtebb :DDD De akkor is... a kompatibilitás az kompatibilitás. PCIE-s alaplap, PCIE-s kártya, támogatott GPU, támogatott oprendszer.

(#10) eziskamu válasza GAI (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Erről a Markos-Nádas ugrott be:
...
-Hány éves is vagy, királyfi?
-26
-És még hiszel a mesékben? :DDD

(#11) beefjeez


beefjeez
senior tag

nekem gf6200 nv driverrel megy mindenhol... de szvsz hülyeség az egész, jobb ha külön van driver :K

(#12) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Próbáltad másik lapban is (miben)? Mert ha ott jó, akkor tényleg igazad van. :U Kíváncsi leszek megy e másik driver-el majd.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13) GAI válasza zoltanz (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Persze, ez a kártya szerepelt az előző cikkemben is...

(#14) zoltanz válasza GAI (#13) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ugyan ez a lap? Akkor milyen drivert használtál? Ezekkel a PCI-E és egyben AGP féle lapokkal mindig gondok vannak. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15) GAI válasza zoltanz (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem, a lap persze másik volt. De a kártya biztos hogy működik. Pont hogy a régi lap volt a PCIE+AGP, a mostani meg PCIE only :) Egyelőre nem foglalkozom vele, a GF6 szériát a végére hagyom és majd túrok valami régebbi drivert hozzájuk

(#16) 14adam


14adam
addikt

6800ultrát használtam 64bites win7-nél egy időbe (pcie) :U

(#17) GAI válasza 14adam (#16) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

melyik driverrel? :)

(#18) 14adam válasza GAI (#17) üzenetére


14adam
addikt

ez egy jó kérdés :B Pedig több mint 1 évig használtam így :B

(#19) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Esetleg 93.71 vagy 196.21 forceware-ekkel próbálkoztál már? :F

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20) GAI válasza madmaxxx (#19) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Még nem, majd a végén, mert a többi kártya megy ezzel is, és nem akarom állandóan cserélgetni

(#21) zoltanz válasza GAI (#20) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Omega driver -eket nem próbáltad, nem rosszak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Vagy rossz a kártya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.