Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Az se volt sokkal jobb, amikor egy 4-5 centis átmérőjű apró ventillátor fújt egy 2 milis sima hengerelt alulemezt. Pörögtek mint a fene, zajosak voltak, aztán meghaltak fél-egy éven belül.
Egyszer csináltam egy pöpec 4 slotos! VGA hűtést amikor egy ilyen helyére felcsavaroztam egy S370-es hűtőt. Máig nem tudom, hogy hogy nem tört ketté a kártya.

(#2) rover45


rover45
senior tag

Van itthon egy ilyen Gigabyte GeForce 9600 GT. Pár perc semmi után is tűz forró :D Nem is értem, hogy gondolták anno :D

(#3) GAI válasza rover45 (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

na igen, nagyjából ekkortájt volt a csúcsponton a "passzív láz", főleg a Gigabyte vitte túlzásba, még 9800GT-ből is volt passzív, ráadásul gyári tuninggal:

Aztán kb egy csapásra megszűnt ez a trend, és onnantól átestek a ló túloldalára, és még olyan kártyákra is ventilátort szereltek, amire bőven elég lenne egy nagyobb passzív borda...

Én leginkább az utóbbi időben elterjedt (sajnos még csak a prémium kategóriás modelleknél elérhető) megoldásban hiszek, miszerint 2D alatt lecsen passzív a kártya, 3D-s terhelésre viszont kapcsolja be a ventiket, így amikor szükség van rá, akkor csöndben van, mégse fő meg játék alatt se. Nem is értem, hogy miért nem találták ezt fel hamarabb :) Én már jópár évvel ezelőtt szerettem volna ilyen kártyát, csak akkor még nem volt... Helyette voltak megfőlő passzívak, vagy netezés közben is visító ventilátorosak.

[ Szerkesztve ]

(#4) oriic válasza GAI (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem volt anno még egy nyeremény 5770-em is ami full passzív volt, de tettem rá azért később néma ventiket.

[link]

Live-Die-Respawn

(#5) Coyot


Coyot
őstag

Világ életemben szerettem a passzív kártyákat. Szerintem ami fellelhető volt és adott némi teljesítményt az kb mind megfordult nálam :D
A fent említett 9800 időben Ati + Accelero S1 párossal nyomattam, jó kis kombó volt.
A nagy titka ezeknek a kártyáknak hogy kell egy kis huzat hozzá hogy jól működjenek. Két nagyon jó minőséű ventillátor van a házamban jelenleg is minden más passzív :)

Jelenleg ez van:

Palit 750ti KalmX - teszi a dolgát 2 éve. Bár azóta max a dota fut rajta semmi más :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#6) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy GeForce4MX440- em, full passzívan érkezett hozzám, tehát még hűtőborda sem volt rajta. Az előző tulaj elmondása szerint mindíg is így használta. Én azért tettem rá bordát+ventit és megteszteltem. Hibátlan :DDD

(#7) GAI válasza DarthSun (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

GF4MX-ből még nem láttam olyat, de GF2MX-ből a refkártya hűtés nélküli volt :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) DarthSun válasza GAI (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

No, ezt sem tudtam, nekem csak hűtőbordás van GeF2MX- ből is. A GeF4MX is az, csak valaki levette róla, a tartófuratok rajta vannak, melyekbe rögzítettem a hűtést.

(#9) Vladi válasza GAI (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

mai napig sapphire 4670-em van. nagyon jó kompromisszum. viszonylag nagy borda, nagy ventivel. Viszont terhelés nélkül egészen lassan forog, szinte 0 hanja van. Jó mondjuk mióta megvan 99% idle ücsörög. Plusz linux alatt napi használatban minimumra van tekerve a kártya. Így is elég a teljesítménye.

Én is passzív párti vagyok amúgy.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) GAI válasza Vladi (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na igen, gondolom az Arctic Cooling hűtős változat van neked, szóval az nem véletlenül jó halk :)

De volt abból is visító verzió:

Viszont volt passzív is [link]

ATI (AMD) fronton a Sapphire tartja még magát ahhoz, hogy néhány típusból (általában Ultimate néven) készít passzív változatot is. Azért a 3870-ből talán túlzás volt :DDD

(#11) DarthSun válasza GAI (#10) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:Y Nem semmi ez a passzív 3870. Ráadásul a rögzítése egyslotos, mekkora a súlya?, nem törik ki a foglalatból? :DDD Valamint az én lapomon a magas északi hűtő miatt be sem férne. Meg az első PCIe x1- be el lehet felejteni a hangkártyát :U

(#12) GAI válasza DarthSun (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

igen, az ilyen felépítésű kártyák hátránya, hogy nem minden alaplappal kompatibilisek (bár a borda nem ér el teljesen a pcie slotig, szóval van hely egy átlagos méretű chipset hűtőnek, de a nagyobbakkal már összeakadhat), valamint olyan alaplapokba célszerű csak tenni őket, ahol a 16x-os pcie slot fölött már nincs másik csatlakozó.

Egyébként ezeket a kártyákat úgy tervezik, hogy a processzorhűtő légáramlatát hasznosítsák, szóval érdemes a procihűtőt úgy forgatni, hogy pont ráfújjon a kártya bordájára, különben hamar megfőnek ezek. Érdekes kérdés, hogy egyáltalán passzívnak tekinthető-e az olyan kártya, ami szinte kötelező jelleggel igényel légáramlatot a stabil működéshez, hiszen így lényegében csak annyit érünk el, hogy nem a kártyán, hanem a házon belül máshol lesz a ventilátor :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Vladi válasza GAI (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, az 1. az. Nemrég le akartam cserélni, de rájöttem, hogy ennél jobb nincs, több meg nem kell. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) DEJVID válasza GAI (#10) üzenetére


DEJVID
őstag

Ilyen AC-s van most az én gépemben is. 8800gtx kidőlt, ilyen volt itthon.

(#15) proci985 válasza GAI (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fun fact: nekem volt utolag passzivizalt HD3870 OCm, a passziv hutovel verte a gyari refhutot hofokokban is (hat meg hangban).

kulcs: Thermalright HR03GT, az akkoriban piacon levo legnagyobb GPU borda, ami aktivan megbirta a GTX480at is. ja es egy eleg jol szellozo Cosmosban volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én amikor eladtam a 7850-et és fejlesztettem GTX 970 ITX-re, akkor a gépnek idle-ben és load alatt is orkán hangja volt, végül vérszemet kaptam, BIOS mod + 15k-ért ITX procihűtőt vettem, így a VGA ventije nem jár 55 fok alatt, a proci pedig halk. Terhelés alatt még mindig orkán, de legalább... Egyedül azért bántam meg, hogy a jó öreg 7850-emet leváltottam.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) Sanchez638 válasza oriic (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt nekem is, sose ment passzívan.

Más.:

Anno hibásan volt ilyenem, hogy miért ment tönkre az egyértelmű:

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#18) mcs válasza Sanchez638 (#17) üzenetére


mcs
veterán

Nekem ilyenből volt egy 8600GTS-em. Újrapasztáztam Arctic MX-4el, majd rátettem a bordájára egy 8as házventit, így csupán 60-65 fok közé melegedett játékok alatt. Amikor megkaptam, akkor percek után 90 fokon izzott, de ha jól rémlik, nem is volt semmilyen pasztával megkenve. :D

(#19) Ciccuka válasza GAI (#3) üzenetére


Ciccuka
veterán

Általában az user SilentCell helyett kapott CoilWhine-t.

Gigabyte HD4850-es passzív eleinte csak sípolt bizonyos terhelésen, utána egyszerűen teljesen tönkre ment, pedig még egy kis ventilátorral is meg volt támogatva

Gigabyte HD4670-ről pedig lemállottak 10 év után a ventilátorlapátok érintésre. Ez a tipikus Gigabyte minőség.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20) MasterDeeJay

Gyári hűtés elmélete az lenne hogy otthoni átlagos körülmények között akár mekkora a terhelés stabilnak kell maradnia a kártyának.
Ha ezt a gyártó passzív bordával oldotta meg akkor is kell működnie, értelem szerűen maga a borda lehet 80 fokos is akár a gpu-hoz közel, így lehet azt értelmezni hogy megégeti a kezet.
Hosszú távon a kártya minőségétől függ mennyire működik a dolog. Nekem van egy Quadro NVS450-esem dupla gpu-s passzív hűtős és azon rajta is van egy szép piktogram hogy éget a cucc, de az aktív hűtős referencia 4850-esen is rajta volt ugyan ez a jelzés.
Gyakorlatban meg egy nagy nyári melegben elég hogy throthlingoljon egy passzív kártya zárt házban.
De nézzük a legnagyobb előnyét, a passzív hűtősökön gyárilag nagyobb a borda (legtöbbször) így könnyebb hűteni utólag egy nagy ventivel alacsony fordulaton.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) Undoroid válasza GAI (#7) üzenetére


Undoroid
őstag

Azok a régi "szép" idők... :D
Régen volt egy klafa zsugám, amin szintén passzív cooler volt. Nem nagyon volt melegedős, de azért rátettem egy 40x40-es koptert, mert ártani nem ártott...viszont legalább zörgött! :DDD Asus Geforce4 MX420 TV-out (V8170Magic néven is futott) Aki nem ismeri, annak link
Így nézett ki és még megvan a dobozával együtt! Nem volt szívem kidobni, pedig azóta sok év eltelt...

Ha már AGP-s korszak: ki ne ismerné a jó, öreg ABIT Siluro GF4 Ti4200 OTES zsugát? Ismerősöm vett egy példányt akkor, amikor megjelent, mert kellett a játékhoz...nos, egy idő után nála is jelentkezett a hűtésén a porszívós hangeffekt. Volt nála tartalékban egy régi 478-as Alu felületű-rézmagos CPU-hűtés, amit ráfaragtam a zsugára és egy 80mm-es kopterrel (5V-on) megtámogatva sokkal csendesebb és hűvösebb lett, mint gyárilag, így ment még évekig.

...de nem csak a zsugákat érintették ezek az alulhűtött kivitelű cuccok! Volt egy régi tunerkártyám, aminek a dekóderchipje szeretett úgy felmelegedni, hogy -szó szerint- égetett! Hajlítottam is rá egy 3-4mm vastag alulemezes kreálmányt (lehet róla képet találni a gányolós topikban!), ami segített rajta valamennyit. Úgy gondolom, hogy ez volt a tervezett elavulás egyik jó példája! :K Talán még ez is megvan valahol...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#22) MasterDeeJay válasza Undoroid (#21) üzenetére

Na nekem volt olyan Abit Oteses de a kék pcb-s 4200-8x verzió, valahol meg is van még bátyámnál nem gyári hűtővel mert az hááát korszakalkotó volt hőcsöves...de az a venti 7200rpm....

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) plömplöm


plömplöm
őstag

voodoo3 meg van mindenkinek? pláne a 3000. nna az sem volt hűvös, de bírta. aztán a végefelé már nem 167-es, hanem a 3500-as 183-as memóival szerelték, és a mag is bírta, de itt már tényleg melege tudott lenni csórikámnak, és akkoriban a házszellőztetés sem volt olyan magától értetődő, mint aztán később az lett.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#24) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Az a barna slot mi lehet?

Abit AB-PB4 Socket 3 AT style PC motherboard.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25) Ciccuka válasza plömplöm (#23) üzenetére


Ciccuka
veterán

Voodoo 3 2000 PCI 16MB-os volt egyik ismerősömnek, de nem tudom mi lett a vga sorsa. Valami nagy venti volt rábarkácsolva, arra emlékszem.
15 éve akkoriban nem volt (már) értéke.

alaplapok régiek múzeum

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26) robogo81 válasza Ciccuka (#24) üzenetére


robogo81
aktív tag

Én ISA slottnak néztem,csak lehet valami dedikált talán.
Nekem még régen(vagy tizensok) volt egy gf4 mx440 nem tudom milyen márka,volt rajta egy olyan gagyi alu kisbordás hűtő,abba belesüllyesztett pár centis meg vagy fél centi vastag légkavaró. Na az megadta magát pár hónap alatt ,csak egyszer észleltem hogy nem forog,akkoriban max 2 ezres értékben vettem egy proci hűtöt(az az alap vagy 5x5 aluborda meg akkora venti rajta,még arra sem emlékszem mire volt jó),azt a megfelelő helyeken átfurtam,2 párcentis csavarral rárögzítettem,meg kapott a venti egy 100 ohmos ellenállást,és ezzel évekig elvolt a kártya,sajnos már rég nincs meg,odaadtam egy rokonnak a gépében,oda elég volt(a win xp mellé).
Nekem erről az isa slottról az első gépem jut az eszembe,abban is volt egy fullvégigérős nagykártya ,a merevlemezt,meg a flopit vezérelte

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#27) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Chipsetben TNT2 :Y
Ali

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28) Ciccuka válasza robogo81 (#26) üzenetére


Ciccuka
veterán

PISA slot a leírás szerint :Y (hasonló az EISA slot-hoz valaki írta)

Gyakorlatilag kártya alaplapok mennek bele

Abit bios-ok is vannak a régi laphoz

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.