Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Vajon mi késztette az ASUS mérnökeit, hogy normál méretű nyákra építkezzenek? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#2) djculture válasza madmaxxx (#1) üzenetére


djculture
félisten

Nem néztem utána de gondolom ezen rajta is van a memória, mert van ennél gyengébb változat is hypermemory 32mb néven. 32mega van a kártyákon és a rendszermemóriából egészíti ki 128 megára.

pl:[link]

".128MB DDR memória támogatás és 32MB DDR memória local frame buffer"

[ Szerkesztve ]

(#3) #65675776 válasza madmaxxx (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

De nézd meg milyen szép letisztult az egész...

Ennél a kártyánál még volt is értelme, de az már egy másik történet.

djculture: 64 bites memóriabusz ettől még nem igényelte volna a teljes magasságú PCB-t.

[ Szerkesztve ]

(#4) angyalpc2 válasza djculture (#2) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

pl az hogy így elég volt szerintem csak 2 oldalas PCB-t használni..

:C

(#5) madmaxxx válasza #65675776 (#3) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Az ABIT valóban egy másik történet szvsz is. :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#6) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gondolom a két monitorkimenet megtartása miatt maradt a normál méretű pcb. az akkori lineup egyik erősebb kártyájával, egy x800gtoval hajtottam is két monitort, szerintem eléggé sok embernek volt selling point ez a feature (nem kellett a célre matroxot venni, bődületes áron, ha amúgy nem tervezésre/színhűségre kellett a kártya).

hydravisionuk is volt már akkor, szériának eléggé dícséretes multimonitor támogatása volt... featureok egy része pár évre el is tűnt a consumer driverből, csak az idei driverben jött vissza (pl hydragrid). xp asztalra meg gondolom ez is elég volt (x800gtoval toltam supreme commandert is két monitoron, na az már úgy csak mediumon ment jól 2x 1280x1024ben, de asztalon ok volt).

egyébként tényleg nagyon tiszta a PCB, picit a VESAs S3mas kártyáimra emlékeztet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) #65675776 válasza proci985 (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A VGA kimenetet már akkoriban is divat volt szalagkábelesen megoldani. Szóval ez nem indokolta önmagában a teljes magasságú PCB-t. Inkább valóban a sima kétoldalas PCB lehet a háttérben, bár kérdés a VPU ezt mennyire tette lehetővé.

(#8) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Szép :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) proci985 válasza #65675776 (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igaz, szalagkábeles megoldás volt már.

belegondolva igazad lehet: VPUnak nem hinném nagyon sok lába volt, legalábbis a képet elnézve biztosan. az egy szem tekercs minimális fogyasztást jelent (ezt erősíti a picike aluborda), bus vezérlés valszeg megintcsak faék kategória (ha jól emlékszem a RV600tól jött be a ringbus, előtte elvileg még egyszerűbb volt), szóval könnyen lehet kétoldalas PCBről van szó.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) GAI válasza djculture (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

az olyasmi csoda lehet mint az NV-nél a Turbo Cache :) Ott még 16 megás kártyák is voltak tervben, csak más kérdés hogy nem terjedt el, mert a vérpistike memóriaméret alapján vesz VGA-t :) Inkább elkezdték tolni az 1 GB DDR2-es low-end cuccokat pár évvel később :C

(#11) madmaxxx válasza GAI (#10) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Olyan kártyákat pl. mint a 9400GT 1GB 128bit GDDR2. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#12) GAI válasza madmaxxx (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

és akkor még örülj hogy nem 64-bit :)

(#13) madmaxxx válasza GAI (#12) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Akkoriban és talán ma is néhány ember csak a memória méretét nézi és nem győződik meg arról, hogy valójában mekkora is az ereje a videokártyának. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#14) djculture válasza GAI (#12) üzenetére


djculture
félisten

Az már csúcs cucc, van 32 bites kártya mai napig :C
[link]

GPU Chipset: Cedar PRO
GPU Clock: 650 MHz
Stream Processors: 80

Memory

Memory Size: 512MB
Memory Interface: 32BIT
Memory Type: DDR3
Memory Clock: 800 MHz

[ Szerkesztve ]

(#15) madmaxxx válasza djculture (#14) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nem valami "izomkártya" az már biztos. :D

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#16) djculture válasza madmaxxx (#15) üzenetére


djculture
félisten

Ja meglepetése volt valakinek, mert megvette ezt a kártyát a pc x től, azután otthon jött rá hogy milyen gyenge a kártya. Én se tudtam hogy 32 bites memóriával rendelkező kártya létezik manapság csak láttam a hozzászólását, ami nem nagyon tűrte a nyomdafestéket:).
Utána utána néztem jó pár alsókategóriás kártyának és még legalább találtam 4-5 db ot. Gigabyte-ból vannak még szőrnyű kártyák. TurboCache to 1GB (On board 512MB DDR3) meg a többiek. Persze nagy betűvel az3.Integrated with industry's best 1gb van a dobozon lés kis betűvel alatta alig láthatóan hogy igazából ez csak 512mb...

[ Szerkesztve ]

(#17) madmaxxx válasza djculture (#16) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ha 64 bit a belépő szint egy sorozatnál az még rendben van, na de manapság amikor már bivalyerős GPU-k és grafikus memóriák vannak még ezt is megfelezik 32 bitre. :(

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#18) Dr. Romano válasza djculture (#14) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Most mér? Ennek a sávszélessége 6,4GB/s. Tehát olyan mintha a 650MHz-s GPU mellé pakoltak volna 512MB 200MHz-s DDR RAM-ot 128 biten (jó öreg Radeon 9600 sávszél) :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) #65675776 válasza djculture (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs ezzel semmi baj. Csak tudni kell, hogy mire való. HTPC-be tökéletesen elég.

A HyperMemory pedig elég régóta minden ATi/AMD GPU része.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.