Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én is mindig kinyomtatom, ha valami érdekel a Wikipedia-ról pl. és magammal is viszem, de itthonra is simán.

Bár pont az említett bejegyzésben fellelhető két könyvet gépen fogom olvasni, szép lenne kinyomtatni. :DDD

(#2) puttputt


puttputt
őstag

Mi a helyzet a szkennelt, lapozható könyvekkel? :)
(A Google-Books vagy mi pl...)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#3) gabor85 válasza puttputt (#2) üzenetére


gabor85
őstag

Nem használomtam már jó ideje a Books-ot.
Szkennelt könyvekből ritkán nyomtatok, azokra általában nincs olyan gyakran szükség :)

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Valahol, valamikor itt a LOGOUT-on volt egy vita, hogy könyv, vagy valami más. Akkor is a könyvek mellett törtem kopját.

Életem első "felnőtt" könyve az Egri csillagok volt. Meghatározta életem. Szinte faltam, és ha anyám nem szedi ki a kezemből, még ágyba is vittem volna. De elvette, holott épp ő adta a kezembe. Másnap várt a csoda, és filmszerűen peregtek előttem az események.
Azóta kismillió könyvet kiolvastam, és ez talán érezhető stílusomból, szóhasználatomból, no meg a helyesírásommal sincs sok probléma.

A könyv az könyv. Nincs kiváltó alternatíva.
Jó beleszagolni, ugyanis nálam ez az első művelet. Jó persze, szerző, meg cím, de aztán jön a nazális élvezet. Mélyen beszívom a papír, és minden összetevő illatát, mint ahogy azt tettem tankönyvveimmel.
Találomra felcsapni, beleolvasni párbeszéd töredékekbe, megpróbálni átérezni egy hangulatot pár sort olvasva.
Fotel, könyv megsimítása, gyönyörködés a fedőlapban, áhítatos kinyitása. Előszó, ha van, és kezdődjék a mágia.
Egyre jobban elmerülök a történetben, látom, igenis látom a szereplőket, történéseket. Átérzem az örömöt, szenvedést, vágyat, szerelmet, kínt, hagyom sodortatni magam a történettel.

Számomra olyan ez, mint a szeretkezés.
Jó a vége, de sajnálom, hogy eljutottam idáig.
A legvastagabb könyvnek is vége van egyszer. Kár. Kéne egyszer olyan könyvet írni, amely soha nem ér véget, és örök élvezetben lehetne részünk.
Nincs, nem is lesz ilyen könyv. Minden véges, ahogy az életünk is az.

Könyv. A gyönyör egyik forrása.
Kár, hogy egyre kevesebben becsülik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) gabor85 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


gabor85
őstag

imádom a szeretkezés szót.

az utolsó könyv amit kiovastam: Tatai Sándor, Kinizsi Pál.
Az én régimódi nézeteim elevenednek meg benne. bátorság, hősiesség, erő, szerelem, végén győz a jó.
Apu könyve volt. de csak volt. kisajátítottam, öreg :) (tisztelettel szólva) erre már fiad vigyáz. Kedvenc köny.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.