Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Az utolsó mondaton felröhögtem. :DDD

(#2) joey04


joey04
titán

A stílus bár érdekes, de a tartalom rendben van kb. Az iphone éltető oldalon kihagytam volna ezt: Egyszer próbálnátok ki az iPhone-t, soha nem néznétek többé rá az androidos szarokra.

Droidos oldal kicsit árnyaltabb, hiszen nagyon sok az ilyen Apple terméket egyébként is csak a sznobok meg a buzik vesznek, apuci pénzéből vagy 80% kamatra CHF hitelre csak hogy menőzzenek vele. és ehhez hasonló rész. Ami 1, nem igaz, 2, ha igaz akkor sem illik oda, mert az első felsorolásban nem osszák ennyire a droid tulajokat, hanem a rendszerek összehasonlítása van a középpontban. Kb ez a gondom ezen a fórumon is a droidosokkal. El kell fogadni, hogy az Android soha nem lesz olyan gördülékeny, olyan smooth, és egységes, mint az iOS, cserébe az iPhone tulajoknak el kell fogadni, hogy kedvenc készülékükön soha nem lesz akkora szabadságuk, mint az Android tulajoknak, még JB után sem, és testre szabhatóságban is elég nagy hátrányban maradnak. kinek ez, kinek az. csak az igazságot el kell fogadnia mind a 2 oldalnak. Ez ahogy tapasztalom, a zöld robot pártolóinak megy nehezebben. persze a másik oldalon is vannak arcok.

de vicces írás. :) :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Lenry válasza joey04 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

én épp a hülyére moddolhatóság miatt vettem Androidot, a Blade pedig egyenesen az álomtelefon a modközösségével.

az Android soha nem lesz olyan gördülékeny, olyan smooth

erre nem tudok mit mondani, nem használtam még iPhone-t (az elkérem és 2 percig nyomkodom összevissza nem számít ide), így elég kevés az összehasonlítási alapom, de abban biztos vagyok, hogy annyival nem smoothabb és gördülékenyebb az iPhone a Blade-nél, mint amennyivel drágább :)

és nálam még valami csökkenti az iPhone pontszámait: a márkája. az Apple számomra ugyanazzá a márkává vált, mint a BMW. kérdezz meg 10 embert, hogy mi jut először eszébe a BMW-ről. 9 és félnek a "kopasz kigyúrt hurkástarkójú felvágós barom" fog beugrani.
nekem az Apple-ről hasonlóan a flamewarok, meg a "mi fingjuk a passzátszelet is" hozzáállású márkafanatikusok és a Steve Jobshoz kapcsolódó szerintem beteges kultusz jut eszembe.
és ez nekem egyáltalán nem tetszik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) samfishR


samfishR
senior tag

"aminek a fele fingós app, és más hulladék" :DDD :DDD

(#5) lezso6 válasza joey04 (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igazi fan vagy, hogy szinte már személyes sértésnek veszed az írást itt-ott, s feltétlenül meg kell magyaráznod egy 15 soros hozzászólásban. :DDD

(#3) Lenry: +1, ugyanemiatt nem szeretem se pl az Intelt, se az nVidiát. :(
(Ne, nehogy megnézd az adatlapom! :D)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) darál0w


darál0w
Jómunkásember

és még valamit tud, amit ezek a csillivilli érintős fosok nem: kikapcsolt állapotban is ébreszt - :U :DDD bár igaz :D

nagyon jo cikk...nem 1x felnevettem rajta :D

mindkét rendszerbe belekostoltam...3Gről váltottam mondhatni lefele GT540re...aztán kiderült, h mégsem lefele , noha prémium kategoria helyett valoban középkategoriára álltam át.

a közösségi supportnak köszönhetően pedig joval többet is tud a telo, mint várták tőle. egyelőre bőven kiszolgál és jobban bejött maga a rendszer és a telo is, mint elődje :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#7) Thunderzolee válasza lezso6 (#5) üzenetére

És akkor én mit szóljak?
nVidia Editionos CM 690-es házikómban csücsül egy ATI VGA.. :DDD

Am köszi a linket, tanulságos. :C

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) joey04 válasza Lenry (#3) üzenetére


joey04
titán

ez szemléletbeli kérdés, az itunes, a hozzá kapcsolódó szolgáltatások, és az, hogy nem azt érzem minden pillanatban, hogy izzad a gép (még ha nem is konkrétan döcög), elég sok pénzt megér. cserébe valóban, bedugom a fejem a hurokba, és elviselem, hogy több a kötöttség. :)

az off részhez kapcsolódik egy kicsit az #5re ment válaszom, ami:

nem kell magyarázni semmit, mert pontosan ez megy itt is a fórumon. Ha megnézed az Apple fan oldalán 1-2 beszólástól eltekintve a rendszer előnyeit hangoztatja. Az tény, hogy a stílus, meg az, hogy ez megdönthetetlenül így van, és aki másként gondolja az hülye, az valóban troll dolog. De a másik oldalon sokkal nagyobb százalékban alapoz az írás magára a tulajoknak a kritizálására, elmegy személyeskedésbe. Ez van itt is. És ez, ha nem is személyes sértés, de valóban saját tapasztalat is. Hogy ez az agresszió, a gyűlölet az Apple felé (amit egyesek egészséges keretek között tudnak tartani, pl Lenry), vagy az intelligencia hiánya, netán mindezek együttvéve a felelősek ezért a jelenségét, azt nem tudom megmondani. Persze kivétel mindkét oldalon akad.

Fannak egyébként nem tartom magam, de annyit küzdöttem ellene mindhiába, hogy már nem érdekel, és mostanában már szakmai részen nem is vigyázok rá, hogy nehogy ezt a benyomást keltsem, így legalább lesz valami alapja a pocskondiázásnak. Itt talán sem legesebb emberek vannak. Aztán ha itt is elmegy ilyen irányba a vita, akkor hagyom az egészet a fenébe, volt is már rá példa itt a logouton is.Legutóbb danih kollégával, ott is hagytam a fenébe a dolgot egy idő után.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) #53246592


#53246592
törölt tag

Az Android & iPhone nem tudnak ébreszteni kikapcsolt állapotban? :Y

(#10) Dany007 válasza joey04 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Én úgy vagyok vele, hogy elismerem, hogy jobb az iPhone, sőt! ha nem a legjobb... Vagy két évig használtam én is, tudom hogy mit tud, milyen a kezelése, mik az előnyei.
Szóval abszolút elismerem, hogy jobb akár 2x-3x is, mint mondjuk az én LG-m. De viszont nem 6x! Ebben a hsz-ben ki is fejtettem kicsit bővebben.

Na, de az a lényeg, hogy én a T-nél a legkisebb csomagban (médiamánia s - havi 5.000ft) 25. ezerért vettem az Lg Optimust. Ugyanígy a ZTE Blade mindössze 5.000 forint! Az iphone 4 viszont 150.000 forint!
Szóval igaz, hogy jobb ezeknél a telefonoknál, na de nem 6x, vagy a Blade esetében 30x!
És azért ezek a különbségek nem picik!

Ami az optimalizációt illet azt is érdemes figyelembe venni, hogy az Apple, illetve az Apple storeos programokat gyakorlatilag egy telefontípusra kell optimalizálni és kész!
Miközben Androidot kismillió gyártó kismillió féle telefonja alkalmaz. Ergo nem könnyű egy Samu Wave-re és egy LG x2-re ugyanúgy optimalizálni a progit, elvégre a hardverek között ég és föld különbség van.
Olyan ez mint a játékok PC-n és konzolon. Egy mai játék simán elfut egy 5 éves X-box 360-on akadás mentesen, "szép" grafikával, de egy 5 éves PC-n talán el se indulna.

De még így is a legnagyobb gond szerintem az ár. Persze meg lehet magyarázni mi miért kerül többe az iPhone, de szerinetm 6-szor vagy a Blade esetében 30-szor nem tud többet nyújtani.
Ha mondjuk 2-4x-es lenne az árkülönbség akkor még azt mondom okés, megéri azt a pénzt. De nem így van.

(#11) Mr.Csizmás válasza joey04 (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rétegtermék. ennyi.

btw. ugyanaz mint az autós topicokban
mindenkinek a saját márkája überalles :D

a szokásos szövegemet meg ismered már úgyis, hogy drága árszabás, hype, stb. ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ontopic tárgyalt bejegyzés:

utolsó mondat priceless :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Dany007 válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Na, azért ez nem teljesen így van.
Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy az iPhone a csúcsok csúcsa.
Csupán nekem nem ér meg 150 ezret az a plusz minimális kényelem, amit az LG optim one-nal szemben nyújthat.

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Na hadd legyek már én is on.
Komoly az írás nagyon! Az egész tetszik úgy ahogy van. A legjobb az egészben, hogyha megnézzük mindhárom oldalnak igaza van bizonyos szemszögből.
Egyik se mond ormótlan hülyeségeket, és kis kompromisszummal mindegyiknek igazat lehet adni.

(#15) danih válasza joey04 (#8) üzenetére


danih
addikt

Legutóbb danih kollégával, ott is hagytam a fenébe a dolgot egy idő után.
Ó szia, ja igen, most már emlékszem, gondolom te is, hogy az azért volt, mert a számba adtál dolgokat, amiket nem is mondtam, a te állításaid mögött meg nulla indoklás volt, ráadásul az "szvsz"-t is elfelejtetted mögétenni, ezek után pedig közvetetten bár, de fölényeskedően meg akartál sérteni :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Mr.Csizmás válasza Dany007 (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt én is elismertem, hogy maga az összeszerelés, és a fizikai megvalósítás nagyon jó, csak vannak dolgok amik nem fekszenek nekem, pl. félig zárt rendszer, üzletpolitika, stb.

písz :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha úgy is témánál vagyunk, mondja már meg valaki, hogy miért kell utálni az Apple-t?

Pont olyan mint a többi cég, csak nőnek évente ~50%-ot.

(az apple-t, nem a "nekemvanalegjobbtelefonomavilágonésstiviazisten" embereket)

A telefonjuk nem kéne(nem fedi az igényeimet), de az ipad kéne (jó eséllyel veszek is, de nekem kell rá a 3 év gari).

(#18) Mr.Csizmás válasza D1Rect (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de az ipad kéne (jó eséllyel veszek is, de nekem kell rá a 3 év gari).

ha a töltőn kívül mást is akarsz rádugni, vehetsz hozzá csatlakozókat occóért, most csak 39.95-ért darabját!

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) Dany007 válasza D1Rect (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Én pont fordítva vagyok. iPhone kéne is iPad ha ingyé adnák se... :)

(#20) danih válasza D1Rect (#17) üzenetére


danih
addikt

Senki sem utálja az Apple-t, csak a trolljait/mániákus térítőit...
De ha még utálják is - so what? A Microsoft-ot is utálják néhányan, pedig az sem rosszabb :)

(#19) Dany007 mé' nem? Hát eladod, és veszel belőle iPhone-t :)
Vagy gyere hozzánk dolgozni, nálunk céges teló, itt fekszik pár, mert jópáran visszaadták :)

[ Szerkesztve ]

(#21) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem akarok. :)
De ha akarnék is, vehetek hozzá kiegészítőt. Problem? ;] :DDD

(#20) danih: Dehogynem utálják. Pont mint az M$-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr.Csizmás válasza D1Rect (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a zűrgárdisták ápplét vennének ;]

ps.: Launak jó lesz játszani :P

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Most elképzeltem ahogy a droppod léket kap és szétmálik a szifon mire becsapódnának vele. :D
Esetleg egy rommá lőtt bolygót, ahol eldobta a térerőt, mert nem volt rajta a tok. :DDD
Na jó, van még pár vicces elképzelésem. :))

Az űrgárdisták hallani akarják a túloldalt, mindig minden körülmény között.

(#24) lsebestyen


lsebestyen
addikt

nekem volt mar szifonom olyat soha tobbet, modt zte bladem van, es semmi bajom vele, azt csinalok vele amit akarok, esnem kell azt a fos itunest hasznalnom:)

(#25) Samus


Samus
addikt

"és kibírja 8 hétig egy töltéssel, és még valamit tud, amit ezek a csillivilli érintős fosok nem: kikapcsolt állapotban is ébreszt."

A 8 hetet megnézném, de tényleg. Azt pedig unom, hogy sztereotípia lett, hogy okostelefon nem ébreszt kikapcsolva. Érdekes. Az N82 gond nélkül ébreszt, és a GT540 is. Pár gyártó nem tudta, vagy nem akarta megoldani, az egy dolog, de ne általánosítsunk már ennyire.

Viszont abban az egyben igazat adok, hogy az iOS-t nem kellene különválasztani az iPhone-tól, mivel jelenleg csak azon fut (és persze a reinkarnációin, az iDeszkán, iTapi-n).

Szóval vicces volt.

És hogy trollkodjak: Symbian FTW!

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) joey04 válasza D1Rect (#17) üzenetére


joey04
titán

Mert most ez a divat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Dany007 válasza Samus (#25) üzenetére


Dany007
veterán

A 8 hét azért erős túlzás :D nyilvánvaló.
De nekem is volt éveken át 3210-esem és bő egy hetet kibírt átlag használat mellett.
A mostani Lg-m kb 1,5 napot bír ki! És úgy, hogy napi 1x-2x fél órát böngészem a marketet, a netet gps-t még nem használtam csak próbaként.
Szóval a lényeg azon van, hogy akku időben erőteljes és egyértelműen nagy különbségek vannak az okostelefonok és a hagyományos sima telefonok között.
Aminek persze mindannyian tudjuk az okát, érthető, de attól még tény.

(#28) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Szerintem megvan mindkettő jó oldala, és árnyaltabb oldala is.

Egyiket kiveszed a dobozból használod, és nagyon frankón megy minden. Nem kell szarakodni vele nem lassul egyebek. Emellett viszont jó pár dologról le kell mondani, ami a másik mellett szól. Ki mit választ.

Aki fontos ember, és fontos neki, hogy ne legyen döcögés, de közben kellenek neki a plusz dolgok is amik ugyan úgy nem döcögnek, nem fagynak le, és állandó hozzájuk a támogatottság, annak iPhone.

Aki hétköznap ember, és kispénzű, és netán még telefonálni, netezni, személyre szabni is akarja a telefonját, az vesz egy Androidot, rádugja a gépre, és összerakja magának a megfelelő rendszert majd feldobja rá. Hátránya, hogy lehet lefagy, valami nem működik, újraindul, nem leszel elérhető.

Érvek, és ellenérvek. Kinek mire van pénze, és kinek mire van szüksége. kompromisszumkészség.

De emellett ott a másik csoport, akik csak azért, és csak azért vesznek Androidos, vagy Apple mobilt, hogy villogjanak. Bár, mivel manapság már a többségnek elérhető az Android, ezért ebből sok van, és ez már nem olyan egyedi. (nem menő) Nem tud az ember vele villogni, úgyhogy erre marad az iPhone, és esetleges egyéb drága, és hozzáférhetetlen mobilok.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#29) danih válasza Snowy_owl (#28) üzenetére


danih
addikt

Aki fontos ember, és fontos neki, hogy ne legyen döcögés, ... annak BlackBerry.
Ha csodálkozol miért, akkor nem tudod, mi az :)
Szoktam találkozni politikusokkal, vezető üzletemberekkel - mind külföldön, mind idehaza. Nem reprezentatív, empirikusan tapasztalt arányok érdekelnek? :)

[ Szerkesztve ]

(#30) lezso6 válasza D1Rect (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én a marketingje miatt utálom az Applét, mint céget. A termékekkel semmi bajom, csak a tálalással, ami az általad offban írt jelenséget okozza.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.