Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pukkancs


Pukkancs
tag

Rossz volt a délutánom, eddig :D.

(#2) talmida


talmida
Közösségépítő

:C Helyes!! A címre reagáltam.

IN GOD WE TRUST!

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Anno vettem egy könyvet tőlük, és balga fejjel elárultam a nevem, lakcímem. Azóta is érkezik a világ minden tájáról levél, tájékoztató. Repül a szemétbe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek! Végre kezdődik ennek a mocsokságnak a kiszorítása...!

(#5) gabor85


gabor85
őstag

Kicsit jobban utánanézve a Wikipédiában.:

A Paulette Cooper-ügy

"Paulette Cooper egy amerikai származású írónő, aki szinte egy életre szóló botrányba keveredett az egyházzal. Szó szerint botrányba, mivel az oka a konfliktusnak egy általa írt könyv az egyházról, ami a "The Scandal of Scientology" nevet viseli. Ez a könyv 1971 -ben látott napvilágot, és az egyház módszereit és hitrendszerét kritizálta. Az egyház reakciója megfigyelés és sokszor halálos megfélemlítés volt, ami akkor részét képezte az "Operation Freakout" nevű stratégiai tervüknek; ez alapvetően Cooper "bebörtönöztetése egy elmegyógyintézetbe vagy fegyintézetbe, vagy legalábbis olyan kemény akadályozása, hogy befejezze a támadásait." Az "Operation Dynamite" nevű hadműveletével az egyház hamis fenyegetőleveleket küldött Cooper írógépéről magának az egyháznak, felhasználva az ujjlenyomatait és a papírjait. Egy 1977 - es FBI-razzia során előkerültek az ezen ügyletekről szóló dokumentumok, levelek. További terveket is találtak, olyan témájú fenyegetőlevelekről, amik Henry Kissinger-nek szóltak volna, de az elküldésükre már nem került sor. Egy videó a híres, 1982 - es tanuvallomásáról. Végül a hosszú és megalázó Cooper elleni bűntettek és jogi meghurcoltatások sikertelenségei miatt 1986-ban az egyház beleegyezett a peren kívüli megállapodásba azzal a feltétellel, hogy Cooper ejti az összes vádat az egyházzal szemben. Kommentár nélkül: egy 1967-es és egy 1974-es kép az írónőről.

Végülis Paulette Cooper szerencsésen került ki az egyház hajtóvadászatából, és a mai napig nyugalomban él, távol "Pandora szelencéjétől."

Kép:
1967:

1974:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.