Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Crystalheart válasza Jhonny06 (#50) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem pl. sokkal könnyebb lenne, ha fognám magam és elköltöznék. De az számomra olyan lenne, mint megfutamodni. A családomat pedig nagyon nehéz helyzetbe hoznám. Akkor miről beszélünk? Szerintem itt sem lehet nagy általános igazságokat kijelenteni.

(#52) Jhonny06 válasza Crystalheart (#51) üzenetére


Jhonny06
veterán

Magad miatt maradni és a családod miatt maradni kicsit más, nem? Akkor miről beszélünk?

(#53) Crystalheart válasza Jhonny06 (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak épp általánosságban beszélünk a szülői házban maradásról, nem? Épp ezért minden eset különbözik. :) Szerintem is van, amikor az ifjú jobban tenné, ha elmenne hazulról.

(Végső soron ilyenkor is maga miatt marad az ember, hogy békében legyen a lelkével. :) )

[ Szerkesztve ]

(#54) D1Rect válasza Crystalheart (#51) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nekem pl. sokkal könnyebb lenne, ha fognám magam és elköltöznék."

Szerintem jót is tenne egy kis levegőváltozás. :K
Gyere Pestre, szívj egy kis szmogot, van munka dögivel.

(#55) Crystalheart válasza D1Rect (#54) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Számomra sosem az az elsődleges, nekem mi tenne jót, de ezt már valóban kiveséztük máshol, szóval ne menjünk el ebbe az irányba.

[ Szerkesztve ]

(#56) Syl


Syl
nagyúr

Szerintem az a felnőtt akinek van gyermeke, ellátja, neveli, gondoskodik róla.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57) moha21 válasza D1Rect (#54) üzenetére


moha21
addikt

Hol van az a sok munka? Ajánlhatsz 1-2-őt, mert nemrég jöttem el Pestről munka hiányában. :U

100k nettó fizetésből meg semmi nem marad. Persze jobb külön, mint itthon, de most hazajöttem ( amúgy is kellett ).

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#58) Crystalheart válasza Syl (#56) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát akkor én sosem növök fel. :DDD

(#59) manoarc válasza moha21 (#57) üzenetére


manoarc
senior tag

Munka mindig van , a kérdés ,hogy Neked megfelel e :)

{。^◕‿◕^。}

(#60) D1Rect válasza moha21 (#57) üzenetére


D1Rect
félisten

[link]

hint: ha az állással lehetne haladni az életben, akkor nem állásnak, hanem haladásnak hívnák ;)

[ Szerkesztve ]

(#61) Chaser válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


Chaser
titán

Van egy kollegám, 31-33 éves, anyjánál lakik. Nője nincs, sztem sose volt:D Keres netto 160-200-at, mikor hogy. Nem akar elköltözni mert pénzkidobásnak tartja, valahol megértem. Van egy elég jó autója, 8-10M huf bankban, szóval mehetne, de nem akar. 1ébként komolyságot tekintve ott van a srác, felelősségteljes melója van és a legjobbak közt van ha nem a legjobb. Qrva sokat röhögünk, lehet mi még gyerekek vagyunk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) Jhonny06 válasza Chaser (#61) üzenetére


Jhonny06
veterán

És szerinted ez egy pozitív dolog? Vagy mit akartál belőle kihozni?

(#63) Mr X


Mr X
veterán

Szerintem érettebb gondolkodású az az ember, aki inkább otthon lakik még pár évet és spórol későbbre, mint az, aki minden áron el akar költözni, se kutyája, se macskája, aztán meg vergődik a 100-110k fiezéséből az albérletben, de döngeti a mellét, hogy ő nem otthon lakik. Ez begyepesedett gondolkodásra vall, vagy csak menekül otthonról.

(#64) tildy válasza Mr X (#63) üzenetére


tildy
nagyúr

Abban az esetben az : ha ad haza annyit, ami a lakhatasat, kajajat fedezi. Ha nem, akkor tenyleg kihasznalja a szuleit, hiaba sporol igy. Es igen, abban az esetben talan megallja a helyet az, hogy "eloskodik".

Az a jo, ha mar alapbol meg van a gerinc, es ez nem is kerdes, hogy ad-e haza bele a rezsibe, kajaba, egyebekbe.

Ha otthon lakik is ilyen gondolkodasu, akkor valamennyire mar felnott, hiszen aterzi, megerti , hogy milyen osszegekbe kerul a szuleinek egyebkent az , hogy o odahaza el. Hidd el, szamszerusitheto, es ha mindent osszevet az ember, havi 30-40 ezer forint minimum kijon.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#65) Crystalheart válasza tildy (#64) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Öcsém jut eszembe, aki 19 évesen álló nap nem csinál mást, mint animét néz és megeszi az ételt, amit én főztem és én termesztettem, de arra nem lehet megkérni, hogy míg kiszaladok megetetni az állatokat, megkavarja a levest.

(#66) D1Rect válasza Crystalheart (#65) üzenetére


D1Rect
félisten

Sztem neki is jót tenne, ha elköltöznél otthonról. ;)

(#67) Crystalheart válasza D1Rect (#66) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudod, a családban ő az egyedüli, akinél magasról teszek arra, mi tenne neki jót. :DDD

(#68) gabor85 válasza Jhonny06 (#50) üzenetére


gabor85
őstag

Nem értem miért nem érted. Többet tudok spórolni ha itthon vagyok, mert nincs annyi kiadásom mintha egyedül lennék. Semmi kifogás, a rezsibe meg nyilván beszállok, ez nem is lehet kérdés...

Persze a tanulás ingyen van, ne bolondozz.

(#69) Chaser válasza Jhonny06 (#62) üzenetére


Chaser
titán

Mindenki azt gondol erről amit akar, engem kb nem érdekel:) Attól hogy pl az a srác a szüleivel lakik semmivel nem jobb-rosszabb azoknál akik nem. Nyilván ha nem lenne vmilyen szinten felnőtt akkor elszórná a pénzt, nem összerakná. Na nálam az a vicces kategória.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) dabadab válasza Chaser (#61) üzenetére


dabadab
titán

"Van egy kollegám, 31-33 éves, anyjánál lakik. Nője nincs, sztem sose volt"

Szerintem ezzel sikerult is osszefoglalnod a sztereotipiat :)

DRM is theft

(#71) Chaser válasza dabadab (#70) üzenetére


Chaser
titán

Nézd, ő úgy adja elő hogy qrva válogatós. Pénze van, nem is kvazimodó alkat, nem is hülye, lehet tényleg csak válogatós:) Kelemen Annát azért bevállalná:D Munkatársak közül nővel még senki nem látta az biztos, meg nem is titkolja hogy nincs neki. De mint láttuk itt is volt hozzá hasonló emberke. Én nem otthon lakok, szerényebben de nekem is van valami pénzem, még csajom is, de ettől nem érzem magam komolyabbnak vagy komolytalanabbnak nála.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) D1Rect válasza Chaser (#71) üzenetére


D1Rect
félisten

Kelemen Anna "eladósorban" volt egy idővel ezelőtt, már az 1000€-ból is alább adott. ;]
Igen, a megfelelő gugli keresőszóval gyorsan meg is található. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73) Kassadin


Kassadin
addikt

Szerintem nehéz ezt a kérdést megválaszolni, erre nincsen írott törvény, hogy akkor most ő és ő felnőtt xy dolog miatt, mások meg még gyerekek. Az a lényeg, hogy te tudjad, mit akarsz az élettől és hogyan valósítod meg.

(#74) Chaser válasza D1Rect (#72) üzenetére


Chaser
titán

Az a hülye ki is fizette volna:) Én hiába mondtam neki nőért nem fizetünk :N fizessen ő...:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) Jhonny06 válasza gabor85 (#68) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Persze a tanulás ingyen van, ne bolondozz."

Beülsz egy könyvtárba és tanulsz, ennyibe kerül. Szerinted nekem mennyi informatikát tanítottak életem során? Kb. tudnám kezelni a Word-öt. Sajnos az emberek szűk látásmódja addig tart, hogy "ott vannak azok a többszázezres tanfolyamok, amiket az újságban láttam". De ez már tényleg nem tartozik a témához.

[ Szerkesztve ]

(#76) tildy válasza Jhonny06 (#75) üzenetére


tildy
nagyúr

Esm is ezt vallja, mint te. Es teljesen igaza van. A tanulas teljesen ingyenes, ha valaki valamit meg akar tanulni, es tenyleg nagyon meg akarja tanulni, akkor a szakirodalom rendelkezesere all konyvtarakbol , ha pedig iskola kell hozza, vannak osztondijjak meg minden. De el tudom kepzelni, hogy ugyanazt a dolgot tanar nelkul is meg lehet tanulni, csupan ido , akarat , szorgalom es turelem kerdese.

Nem a tanulas a draga , hanem a jarulekos osszegek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#77) VIPowER


VIPowER
senior tag

Aki már önállóan be tud rúgni. Jómagam már 13 évesen férfivé értem, s azóta is csak érek, s remélek.:)

(#78) Intelligencs válasza Jhonny06 (#50) üzenetére

"A tanulás pedig nem pénzfüggő. Azaz ha el akarsz érni valamit, egyedül élve, panelból is el tudod érni, az időd ugyanúgy megvan rá, bárhol élsz."

Haha. Azt hiszem nem én vagyok az idealista. ;)

Értem én, hogy Neked feltétlenül muszáj ideológiát gyártani aköré, ha valaki nem költözik el otthonról, az miért gyerekes. De tudod, én normális családban nőttem fel, anyámmal-apámmal-testvéreimmel jól kijöttem. Miért is költöztem volna el, amíg nem akartam saját családot alapítani? Amikor már akartam, akkor elköltöztem. Ennyi.

Nem hinném, hogy rosszabb problémamegoldó vagyok, mint aki már 10 évvel korábban elköltözött otthonról, mint én. Ez nem ettől függ.

Nyilván Te meg már 1X, 2X éves korodban elköltöztél otthonról. Nem is vártam Tőled mást / sajnálom, hogy nem volt szerető családod. (Ha már személyeskedünk.)

The Amiga, Born a Champion

(#79) moha21 válasza Jhonny06 (#75) üzenetére


moha21
addikt

Nem, de sokszor semmire nem mész papír nélkül.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#80) Intelligencs

Egyébként meg ennek a témának a kapcsán is megmutatkozik egy általam lenézett, és felnőttnek egyáltalán nem mondható tipikus mentalitás. Annak a mindentudó embernek a mentalitása, aki mindenképpen meg akarja mondani a másiknak, hogy mi a jó, vagy mi a rossz, hogyan viselkedjen, mikor költözzön el otthonról. Röhej. Miért nem lehet felfogni, hogy az emberek sokfélék? Valaki 18 éves korában akar elköltözni otthonról, mert neki az a jó, valaki meg később, mert neki meg az. Miért kell megítélni, elítélni egyiket is?

Igen, lehet, hogy én például későn érő típus vagyok, sőt biztos. Már szinte minden barátomnak volt barátnője, mikor nekem lett. Már szinte minden barátom elköltözött otthonról, mikor én is elköltöztem. Már szinte minden barátomnak lett gyereke, mikor nekem lett. És akkor mi van? Miről maradtam le, hogy nem költöztem el otthonról mondjuk 25 éves koromban? Miről? Fogalmam sincs, de azt hiszem annak se, aki a korábbi elköltözést forszírozza.

Egyébként Jhonny, hány éves korban ideális elköltözni otthonról? Te például hány éves korodban költöztél el otthonról? 23 és fél? Akkor én is akkor fogok a következő életemben. ;)

The Amiga, Born a Champion

(#81) Kassadin válasza Intelligencs (#80) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez az elköltözés azért anyagi oldalról nézve se mindegy. Úgy nem nehéz elköltözni, hogy apu-anyu megveszi a lakást... :U

(#82) D1Rect válasza Intelligencs (#80) üzenetére


D1Rect
félisten

"Miről maradtam le, hogy nem költöztem el otthonról mondjuk 25 éves koromban? Miről? Fogalmam sincs, de azt hiszem annak se, aki a korábbi elköltözést forszírozza."
Persze, hogy nem tudod, mert nem költöztél el. ;] :DDD
Bezzeg aki elköltözött!!!négy! :))

Viccet félretéve, ahelyett, hogy a konkrét életkoron pörögnétek, sztem sokkal fontosabb az, hogy valaki ne azért lakjon otthon, mert egyébként nincs mit enni és nincs fedél a feje fölött.
Van akinek az önállóság fontosabb, van akinek az, hogy ne kelljen messzire menni a vasárnapi családi ebédért.

Most visszakanyarodhatunk az 5. hozzászóláshoz...

Az aki képes önállóan a saját munkájából megélni tök mindegy, hogy hol lakik, ha nem azért lakik ott, mert nincs más választása.
Ha ő szeretne otthon lakni, lakjon. Ha szeretne elköltözni, költözzön.
Nem ez a lényeg...

(#83) Intelligencs válasza D1Rect (#82) üzenetére

"van akinek az, hogy ne kelljen messzire menni a vasárnapi családi ebédért" :DDD

Teljesen korrekt ez a hozzászólásod. Én egyébként - nyilván - már akkor is dolgoztam, amikor még otthon laktam, igazából már menedzseri pozícióban voltam akkoriban is. ;)

A hosszú otthonlakáshoz - amikor önkéntes, és nem kényszer - kell egy jó családi viszony is. Nekem továbbá az az elvem, hogy a pénz, ha csak lehetséges, maradjon a családban. Inkább a szüleimnek adok pénzt, minthogy egy idegennek fizessem albérletre. Amikor a szüleim eladták a zuglói házukat, és kb. fél évig még nem találtak rá az újra, akkor ők is hozzánk jöttek lakni, és nem albérletbe mentek. Fater mondta is, hogy inkább nekem adja az albérletre költendő pénzt, amit persze én nem fogadtam el.

Vagy másik példa, amikor anyámat nyugdíj előtt két évvel elbocsátották, öcsém azonnal helyet csinált neki a vállalkozásánál, mondván, inkább a családban maradjon a pénz! Tehát inkább anyámnak adta azt a fizetést, amit korábban egy kvázi idegennek. Össze kell tartani, különösen ilyen vérzivataros időkben.

Nyilván most már, hogy sokáig nem laktam otthon, már nem szívesen mennék vissza lakni. De ha muszáj lenne, megtenném.

Kassadin: Igen, ez is igaz. Ha meg nem vesznek neki lakást, akkor meg lehet költeni az albérletre, amit én nem tudok nem kidobott pénzként értékelni. (Hacsak nem szükségszerű, például mert valaki másik városba költözik a munkája miatt.)

The Amiga, Born a Champion

(#84) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Elolvasva a cikket eszembe jutott pár dolog.
De leszögezem a választ nem tudom, hogy mitől lesz valaki felnőtt.

Még régen emlékszem mondjuk egy 18 éves már felnőttnek tűnt számomra. Aztán elértem azt az életkort és semmi; ugyanúgy gyereknek éreztem magam.
Most 26 évesen már 2 éve külön élek szüleimtől (más városban dolgozok). Egész önállónak érzem magam, dolgozok, tanulok, ellátom magam és a háztartásom, elvagyok.
Ennek ellenére még most is sokszor belegondolva, nem érzem azt a nagy felnőttséget :D.

Talán tegnap, amikor a koncerten körülnézve, már az átlagéletkor fölé kellett besorolnom magam, de ennek ellenére meg kb. ugyanúgy pörögtem, mint anno 16 évesen :).

Szóval a fene se tudja...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#85) moha21 válasza D1Rect (#82) üzenetére


moha21
addikt

Persze, az elég triviális, hogy otthon is legyen dolog. Én konkrétan most majd minden pénzemet odaadtam, mert így mindenki jobban jár.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#86) Vakegérke válasza PazsitZ (#84) üzenetére


Vakegérke
veterán

Felnőttként élsz, mégis meg tudtál maradni gyereknek. Ennyi a titok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#87) baluka26


baluka26
veterán

Szerintem szellemi, gondolkodsmódbeli szempontból kell közelíteni a felnőttséget. Azt, hogy mik ezeken belül a szempontok nem tudnám leírni, mert annyira komplex.
Szerintem az anyagi függetlenségnek köze nincsa a felnőttséghez.

Egyébként én albérletben lakom most, amit a szüleim fizetnek, mert diák vagyok. Viszont igyekszem, hogy legalább a saját költségeimet+az albérlet egy részét fizetni tudjam jövő félévtől, illetve igyekszem jól teljesíteni az egyetemen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#88) Goose-T válasza Intelligencs (#80) üzenetére


Goose-T
veterán

Miről maradtál le? Marha sok dologról:
* hazamenni seggrészegen úgy, hogy másnap senki nem von felelősségre
* spontán házibulit szervezni bármikor
* szórakozóhelyről random nőket felvinni és megdugni
* összehányni úgy a lakást, hogy senki nem basz le érte
* tetszőleges legális vagy illegális drogokat kipróbálni haverokkal
* kimaradni napokig úgy, hogy senki basztat telefonon, hol vagy már
* úgy megélni egy borzasztó másnaposságot, hogy senki nem zavar a pihenésben
Sorolhatnám még. Ezekre mondhatja bárki, hogy nem is akar ilyeneket csinálni, aztán majd negyven-ötven évesen veri a fejét a falba, hogy nem tombolta ki magát, és emiatt válságban a házassága, mert már nagyon olyanokat csinálna, amiket nem tehet meg, amíg ott van egy feleség/család mellette. Ezek mellett egy csomó mindenre jó még az önállóság: a pénz beosztásának megtanulása, a főzés-mosás-takarítással a saját igényszint reális belövése stb.

Ez gabor85-nek is szól.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#89) Crystalheart válasza Goose-T (#88) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Aki ilyeneket akar csinálni, az... Hát nem is tudom, én még az időt is sajnálnám erre, nemhogy a pénzt. És akkor még erkölcsi szempontból nem is mondtam semmit.

Nem tudom, miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkinek azonosak az igényei, nem mindenki ugyanazt akarja, nem ugyanattól boldog minden ember - és például nem mindenki akar majd 50 évesen tombolni, ha addig nem tette. Ez ugyanaz, mint amikor engem azért szekálnak, hogy nem volt még barátnőm, de hát ki a rákot érdekel, egyáltalán mások miért foglalkoznak ezzel?

(#90) D1Rect válasza Crystalheart (#89) üzenetére


D1Rect
félisten

Ítélj el, de szerintem van pár igen szórakoztató a felsoroltak között. :))

(#91) Crystalheart válasza D1Rect (#90) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem szoktam ezért elítélni senkit, nem vagyok sem előítéletes, sem "utóítéletes". :) Csak azt nem szeretem, amikor úgy kollektíven ráfogják az emberekre (egyben rám is), hogy mindenképp hiányolni fogja ezeket később, vagy hogy emiatt szegényebb lesz bármivel is. Gyakorlatilag rá akarják erőltetni az életszemléletüket az emberre. Az én elveim egyik felsorolt pontot sem teszik lehetővé számomra, sem most, sem később.

[ Szerkesztve ]

(#92) dabadab válasza Crystalheart (#89) üzenetére


dabadab
titán

Azert a fentiek tulajdonkeppen ugy is leirhatoak am, hogy "a sajat eletet elni" - mert aki a szuleinel lakik, az valamilyen szempontbol azert vendegsegben van ott.

DRM is theft

(#93) baluka26 válasza dabadab (#92) üzenetére


baluka26
veterán

Igy van, ennyit elég lett volna leírni. De szerintem ennek továbbra sincs köze a felnőttséghez.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#94) Crystalheart válasza dabadab (#92) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem feltétlenül, mi a helyzet, ha a szülei szorulnak inkább a gyerek segítségére? Saját élet ide vagy oda, azért a család kellene, hogy a legfontosabb legyen.

(#95) PazsitZ válasza Crystalheart (#89) üzenetére


PazsitZ
addikt

nem mindenki akar majd 50 évesen tombolni
Lehet, hogy nem mindenki, de példa egész sok van rá, hogy mégis megtörténik.

- http://pazsitz.hu -

(#96) dabadab válasza Crystalheart (#94) üzenetére


dabadab
titán

Te nem vendeg, hanem hazvezetono vagy anyad hazaban (legalabbis igy elmondasod alapjan), de ez mondjuk erdemileg nem valtoztat a dolgon.

DRM is theft

(#97) Crystalheart válasza dabadab (#96) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Házvezető" - :O

Amúgy igazad van, de nem magamról beszéltem, nyilván van olyan, amikor a szülők függenek a gyerek keresetétől.

(#98) Kassadin válasza Goose-T (#88) üzenetére


Kassadin
addikt

A jelenlegi értékrendszerem szerint a "szórakozóhelyről random nőket felvinni és megdugni" és "kimaradni napokig úgy, hogy senki basztat telefonon, hol vagy már" opciókon kívül a többi engem cseppet sem vonz.

(#99) D1Rect válasza Crystalheart (#97) üzenetére


D1Rect
félisten

Itt lenne az ideje felmondani. ;]

(#100) Jhonny06 válasza Goose-T (#88) üzenetére


Jhonny06
veterán

Magyarázhatsz nekik. Aki 26-30 évesen (wtf) költözik el otthonról, az már utólag úgyse fogja belátni, hogy máshogy kellett volna cselekedni, már csak az érettségét tekintve sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.