Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akos96


Akos96
senior tag

"Hogy ne tűnjek pártatlannak: részemről unszinpatikus a két nagy gamer újság, úgy ahogy van."

Számomra az összes gamer újság és játékokat tesztelő s értékelő oldal unszimpatikus. Olyat még nem találtam, akit/amit a nagy kiadók ne tudnának lefizetni, vagy épp tudna pontozni (bár ez összefügg az előzővel).

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Antipatikus.

Egyébként nekem nincs bajom velük, csak az offline újságírást egy idejétmúlt dolognak tartom.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

van még ilyen, hogy pcguru meg gamestar? :Y :DDD komolyan megnézem, mi pénzért osztanak lapokat... átlépték már a 2ezres határt? (10éve láttam ilyet utoljára, akkor 1000körül lehettek)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) gabor85 válasza mephi666 (#3) üzenetére


gabor85
őstag

Kettőezer magyar forint.
Mondjuk ez még mindíg jobb mint a Chip magazin :D

(#5) po1son válasza Akos96 (#1) üzenetére


po1son
addikt

Valahogy életbe kell maradniuk... Én utoljára 12 évvel ezelőtt vettem ilyen gamerújságot...
Emlékszem a Q3-ról cikkeztek mi meg csak a haverokkal néztük... :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Engem sem nagyon mozgatnak már az újságok. Én is kb. 10-12 éve vettem ilyet utoljára.
Sajnos a gyorsan száguldó hírek korában már az újság igen kései információkat ad. Semmi értelmét nem látom pénzt kiadni érte. Pedig sok munka van benn és egy igen régi elismert szakma de sajnos elszállt felette az idő.

Legutóbb IPM-re volt előfizetésem, de a röhej az, hogy a nagyobb horderejű cikkeken kívül - amiből volt bent mondjuk 2-3 ami érdekelt is - a többi infót már hetekkel(!) a megjelenés előtt olvastam a neten. És a tartalma is kb ugyanaz volt.

Úgyhogy már régóta nem követem nyomon az offline újságírást PC-s területen. Így nem is érdekel mi lesz vele.

Volt otthon 98'-as(!) Chip magazinom... Erre anyám nem kidobta!!? :W

(#7) mephi666 válasza gabor85 (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

régen mi a computer panorámán röhögtünk sokat, amikor képesek voltak úgy vga/cpu-teszteket csinálni, majd lehúzni a jobbat, hogy teljesen más konfiggal mérték az eredményeket... egyszerűen vicclap volt :) azon csodálkozok, hogy nem tűntek még el úgy az offline újságok, mint mondjuk a videotékák

#6: ipm jár még nekem és elégedett vagyok vele... :K jól jön az reggelente pl a budin meg barátnőmék is át szokták olvasgatni (kb 14ezer volt 2évre az előfizetés... szerintem nem vészes)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) DeFranco válasza mephi666 (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Milyen jellegű újság ez az IPM? Én még soha nem olvastam.

(#9) gabor85 válasza mephi666 (#7) üzenetére


gabor85
őstag

a cp nekem nagy kedvenc volt:)

még ma is őrizgetek néhányat.

(#10) mephi666 válasza DeFranco (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

interpress magazin: ismeretterjesztő újság és nagyon sokoldalú... (több évtizede havonta jelenik meg) ha látod valahol, lapozz szerintem bele :K helyet kap benne minden: kémia, biológia, történelem, földrajz, kutatások, érdekességek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Dany007 válasza DeFranco (#8) üzenetére


Dany007
veterán

"Tudományos" ismeretterjesztő magazin. [link]

Tényleg nem rossz. Vannak benne érdekes írások, amiknek a szerzője sok esetben tényleg fizikus, kémikus, professzor stb...

@mephi: Tényleg nem sok. De nem volt sok időnk olvasni (főleg a gyerek miatt) így nem hosszabbítottuk meg.

(#12) bullseye


bullseye
addikt

Én kissé részrehajló vagyok, de szerintem ez túlérzékenység volt, mert az eredeti cikk egyáltalán nem gonosz, szörnyű támadás a GTA rajongók ellen, csak egy érdekes jelenség megfogalmazása.

A hozzászólásokban meg nem találtam, ami húde...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13) cskamacska válasza bullseye (#12) üzenetére


cskamacska
addikt

Na igen, egy GTA fanatikusok által írt oldal majd pont nem fog kiakadni a legkissebb negatív felhangon is ami a dlágaságukat érte. ;] Feltételezem egy mézes-mázos pozitív hazugságokkal tele lévő cikkel nem lenne ilyen gondjuk. :P

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#14) Akos96 válasza cskamacska (#13) üzenetére


Akos96
senior tag

Ott a pont. Azt kifelejtették a leírásból, hogy a SA például rettentő ocsmány grafikát kapott, hogy a fizika nulla volt benne, akadt benne elég bug. stb. :P

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15) DeFranco válasza Dany007 (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

...és mephi :) szemeztem vele már az újságosnál, belenézek egyszer akkor, köszönöm :)

(#16) Def26


Def26
félisten

Szerintem az 576 kbyte -al kihalt ez a dolog. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17) Lenry válasza Def26 (#16) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem teljesen rendben volt ez még úgy 2004 környékéig, amikor is nagyon elkezdtek terjedni a szélessávú netkapcsolatok. onnantól semmi értelme nem volt. pláne nem egy annyira gyorsan rohanó területen, mint a PC ipar, ahol bármi megtörténte után szinte csak másodpercek telnek el a hír megjelenéséig.

a hírek mellett pedig már a cikkek sem érdekelnek, mert egyrészt rengeteget romlott a minősége a cikkeknek, másrészt mindannyian láttuk / látjuk, hogy mennyire részrehajló 1-1 cikk, hogy a nagy neveket soha nem húzzák le (lásd: Duke Nukem Forever vagy Dragon Age II), hogy szinte nem kap 7 pontnál kevesebbet.

azért meg minek vegyek újságot, hogy játéktesztnek álcázott, fizetett hirdetéseket olvassak?

akkor már inkább megnézek 1-2 videótesztet YouTubeon, beleolvasok a PH!-s topikjába, elolvasok néhány különböző tesztet és képben vagyok.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) D1Rect válasza Lenry (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy feliratkozol a TirexiHD YT csatornára. ;)

(#19) bullseye válasza Lenry (#17) üzenetére


bullseye
addikt

Guruban DNF pl. 55-öt kapott emlékeim szerint. Ha a cikkek romlását is ilyen konkrétumra alapozod, akkor értem :) A lefizetettség meg állandóan felmerül, legtöbbször a magyarul nehezen megfogalmazható "nem értettem egyet a cikkel" helyett. Valamint kisebb játékoldalak és azok rajongói terjesztették előszeretettel, mert azt hitték senki nem látja a vád visszásságát - és igazuk lett...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#20) Def26 válasza D1Rect (#18) üzenetére


Def26
félisten

pff lol :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21) cskamacska válasza Lenry (#17) üzenetére


cskamacska
addikt

Jó csak hol az alternatíva a zinterneten? Legtöbb helyen ugyan olyan nagyon felületes játékcikkek vannak, néhol pedig bizonyítható is az elfogultság(azért Guruék nem kapnak 1 hetes all inclusive utazásokat, vagy millió forintos reklámokat :B ). Netszerte(!) ujjacskáimon meg tudom mutatni hány játékteszt oldalnak hiszek, vagy tartom irományaikat valamire.
Akik pontoznak(mi alapján?) az már erős hátránnyal indulnak nálam, mely pontszámok aztán össze lesznek hányva a Metacritic féle oldalakon, mely alapján a játékosok később megítélik a játékokat, a kiadók pedig értékelik a stúdiókat(!!!). Egy nagy pöcegödör az egész. :W

Ha azt mondod a magyar játékújságírás hiteltelenné vált, nos ugyan ez vonatkozik globálisan mindegyikre. :O Az külön poén, mikor Gamestarban a német anyacég cikkeit fordítják, de nem tűnik ki a többi teszt közül. :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#22) Samus


Samus
addikt

Addig imádtam a GS-t, amíg fel nem hígult a csapat, amíg Szittyó volt a főszerkesztő, nagyon jó volt, aztán jött a designváltás, a színvonal romlott, a sok kiváló író mind mind elment...most pedig a béka segge alatt van, de komolyan...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23) Lenry válasza cskamacska (#21) üzenetére


Lenry
félisten

és (#19) bullseye

egyetlen szóval nem utaltam arra, hogy ez kizárólag Magyarországon van így, és arra sem, hogy Magyarországon kizárólag így van.

a véleményemet meg arra alapozom, hogy 5 éven keresztül egyetlen hónapot sem hagytam ki játékújság-vásárlás terén, meg arra, hogy lakótársam ma is megveszi őket, így cca 10 éve folyamatosan olvasom őket.

és hogy hol az alternatíva?
mindenhol. nem egy-két újságnak kell hinni, hanem minden esetben másiknak. olvass el 3 cikket 3 különböző helyről, nézz meg még néhány gameplay videót és alakítsd ki a saját véleményed! ne az legyen a jó, amire a kedvenc újságod azt mondja, hanem az, ami neked tetszik.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Thunderzolee válasza Def26 (#16) üzenetére

Ahhá.. egy ellentábor tag.. tessék:

Ez volt A pc újság. Az a másik csak a második legjobb volt.

Egyébként én se gondoltam volna, h vannak még akik képesek pénzt kiadni papíron megjelenő, esetleg játékkal felturbózott újságért. Úgy is letölthető (a játék is), akkor meg pláne minek? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) Def26 válasza Thunderzolee (#24) üzenetére


Def26
félisten

CoVboy :DD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#26) bullseye válasza Thunderzolee (#24) üzenetére


bullseye
addikt

COMMODORE Világ - az igazi PC újság ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.