Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Kezdenek végre normális mederbe kerülni a DDR4 árak. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Saccco


Saccco
nagyúr

Azok az olvasási tempók... :Y

(#1) snecy20:
70k a 32GB az DDR3 ár, sőt... :K
Kár, hogy mindent cserélni kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3) subaruwrc válasza Saccco (#2) üzenetére


subaruwrc
félisten

5960x cpuval lazán 70k feletti magasságokba lehet hajszolni,a 3500mhz uncore eléggé lefogja. Főleg az írás tempót.

(#4) rambazár


rambazár
csendes tag

nagyon szép, összeszedett test :K grat :C

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

Azért ezek a memória sebességek brutálisak.

(#6) Normi™


Normi™
őstag

Az az írás/olvasás....2133mhz-es Cl9-es ramom a felét tudta 4.3Ghz-re húzott 2500k-val....szép :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szia! Ennek hol van gyakorlati haszna? Miben ütközik ki ez jellemzően?

(#8) #90933760 válasza snecy20 (#1) üzenetére


#90933760
törölt tag

Muszáj, ha azt akarják rendesen terjedjen is.
Az a 17000 pont Winrarban se semmi, nemrég még azon nyálcsorogtunk mikor lesz végre a 10000 elérve.

(#9) MK VII


MK VII
veterán

Gratulálok subarwrc! Korrekt iromány. :R
Nagyon szépen mennek ezek. Továbbra sem tudok csalódni a G.Skill-ben!
Azt hiszem megvannak az utódok :) ;]

(#10) RECSKA válasza Normi™ (#6) üzenetére


RECSKA
veterán

2x64biten :)
Itt 4x64 all rendelkezesre ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11) Normi™ válasza RECSKA (#10) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,tudom,nyilván nem hasonlítható össze ilyen formában,csak a sebesség szempontjából,technikailag nyilván nem....

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#12) FID


FID
őstag

Azt értem hogy programokban pontszám szempontjából van értelme a magas órajelű ramoknak, de gondolom játékokban semmi haszna.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#13) #90933760 válasza FID (#12) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az alap felállásban nincs sok szerepe, mint ahogy a 16 szálnak se amit a proci tud.

(#14) Kolondrum válasza FID (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Neked válaszoltak. :DD Kapaszkodunk a pontokba, mert a pont az jó.

(#15) FID válasza #90933760 (#13) üzenetére


FID
őstag

Kofi :R

SymbianOS Ez is egy ág ahol csak a pont a fontos. Speciel én még nem éreztem szükségét a tuningnak a sajátomon, és előbb adom el mint, hogy húzni keljen.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16) korion válasza RECSKA (#10) üzenetére


korion
senior tag

"kb nincs még értelme a ddr4-nek"

olvasás

írás

de létjoga még tuti nincs!!legalábbis ami kereskedelemben van az vicc,fejlesztésben már tuti 4ghz felett járnak!de van fejlesztési költség amit vissza kell termelni!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#17) subaruwrc válasza korion (#16) üzenetére


subaruwrc
félisten

különböző aida verziók teszt eredményeit nem lehet összevetni,plusz mint mondtam a 3500mhz-es uncore órajel eléggé visszafogta az eredményeket.
winrarban is ilyen közel vagy?

(#18) ImpersonatoR

A masodik kepen miert all gyurmaban a proci korul minden? Egyebkent mennyiert kaphato itthon egy ilyen memoriaszett?

(#19) korion válasza subaruwrc (#17) üzenetére


korion
senior tag

olyan tesztet nem csináltam még! :(
segítesz?
köszi!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#20) #57638400 válasza ImpersonatoR (#18) üzenetére


#57638400
törölt tag

Hehh, a szokásos "ennek mi értelme" kommentek. :DD Csodálom, hogy fel sem veszed, bár jól teszed. Tetszett a cikk, köszi. ;)

Szerk.: Nem válasz, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#21) caprine


caprine
aktív tag

Jó cikk, bár picit elvesztek a rengeteg adat között :D :W

A régebbi Ripjaws nekem is volt, még az első i7 965 proci mellett, ahhoz képest talán picit visszafogottabb lett a dizájn, persze nem ez a fő szempont, hanem a tudása.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#22) Kolondrum válasza FID (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Dettó. Ami épp van azt kicsit megpiszkálom és ennyi. Kinőttem. Mai fejjel a 2600K-t nem cseréltem volna le ivy-re, mert ugyan úgy elment volna mint a mostani. Ezek ilyen virtuális dolgok.

(#23) snecy20


snecy20
veterán

Játékok alatt próbálgatva pl. pont semmi előnyt nem hoz a gyors RAM egy bizonyos szint felett.
Persze Aida64-ben jól mutat az extra írási/olvasási sebesség, de ennyi...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) subaruwrc válasza snecy20 (#23) üzenetére


subaruwrc
félisten

Igen,és ha jól megnézed nem is erre van kihegyezve a cikk,hogy szaladjon mindenki DDR4-et venni mert mennyire nagy előnye származik belőle,ez inkább magának a memória kitnek és picit az X99 rendszer képességeinek a bemutatására szolgál.

(#25) subaruwrc válasza #90933760 (#8) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ha már winrar :))
29600+

tud ez a rendszer bőven többet is,ha unlimited kategóriáról beszélünk :D

[ Szerkesztve ]

(#26) FID válasza subaruwrc (#25) üzenetére


FID
őstag

Szép! Ennyivel erősebb lenne a xeon? Pedig léggel a 2. Bár gondolom van vagy 20magos :DD

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27) snecy20 válasza subaruwrc (#24) üzenetére


snecy20
veterán

Tudom. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#28) freestailo válasza ImpersonatoR (#18) üzenetére


freestailo
őstag

A gyurmás dolog engem is érdekelne!

(#29) Vesa


Vesa
veterán

Ezeknek a csili RAM bordáknak már értelme is van, vagy itt is csak dísz, mint a DDR3-nál?

A tudomány a valóság költészete!

(#30) subaruwrc válasza freestailo (#28) üzenetére


subaruwrc
félisten

Amikor megkaptam a KIT-et tesztelni éppen szlovákiába indultunk tesztelni a GIGABYTE-tal az új x99 platformot,a gyurma pedig a nitrogénes hűtés alá leszigetelt alaplap kelléke.

(#31) freestailo válasza subaruwrc (#30) üzenetére


freestailo
őstag

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32) #90933760 válasza FID (#26) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az csak 8 magos+HT, a legnagyobb jelenlegi proci is csak 18 magos. Nagyobbak majd a következő generációban jönnek.

Hány szálig skálázódik vajon a Winrar?

(#33) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jelenleg "aggódom" (na jó, azért nem egy valós probléma ez, inkább csak elméleti), hogy ha mondjuk váltani szeretnék majd Skylake-re, akkor milyen DDR4 RAM pótolhatja majd megfizethető áron a mostani 2133Mhz CL9 DDR3-at, hisz 2133/9=237 > 3000/15=200. Jó, persze, mindezt jelentősen alacsonyabb feszültségen, ami CPU oldalról alapkritériumként megy egyre lentebb, de azért mégis érdekes lenne pénzt költeni arra (mármint a RAM-ok cseréjére, mert drágább és szerintem sokáig az is lesz a DDR4), hogy lassabb lehessen (ok, itt 4 csatornánál már végképp mindegy, de mint az elején írtam, én inkább egy Skylake-en gondolkozom [nyilván, ha majd lesz]).

Meg úgy ettől a hányadostól függetlenül is olyan érzésem van, hogy kicsit elszaladt a ló az időzítésekkel. Mint ha abszolút nem számítanának, csak a frekvencia. Még ilyen érdekes ellentmondások is kijönnek, mint a fenti példa, hogy kvázi visszafelé fejlődünk, miközben a számok látszólag egyre magasabbak.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34) #90933760 válasza janos666 (#33) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mire Skylake lesz addigra lesznek jobb DDR4 ramok is. Az elérési idő meg bár rosszabb 8.5ns helyett csak 10ns, viszont egyáltalán nem a legalja szint, az 1600 CL8 DDR3 is 10ns.

(#35) DWENNON


DWENNON
tag

Van valamilyen érzékelhető sebességnövekedés, amit észlelt bármelyikőtök aki DDR4-et használ? Írták korábban, hogy nincs még létjogosultsága, de akkor miért nyomják piaci forgalomban ennyire? A DDR3-nak viszont esett az ára jelentősen.

(#36) toyone


toyone
őstag

Ezért ezzel ellehettél pár napot.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#37) subaruwrc válasza toyone (#36) üzenetére


subaruwrc
félisten

ne részletezzük :DDD

(#38) kerekfej


kerekfej
addikt

Régebbi AMD-nél a jobb időzítések 3-5%-ot is jelenthetnek. Nekem is van G.Skill ramom és elégedett vagyok velük viszonylag.

(#39) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jó teszt, kösz.
Én azt látom az egészből, hogy a DDR4 létjogosultsága majd olyan 4000-6000MHz környékén jön ki.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) subaruwrc válasza tibaimp (#39) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor mennyivel lesz több létjogosultsága?
ez a 60-70GB/s ram sávszél nem elég ?
pusztán az órajel pont semmit nem határoz meg.
quad channelről beszélgetünk. egy 3800-4000mhz-es uncore-ral megtámogatva magasan a legerősebb elérhető összeállítás desktopra.

(#41) tibaimp válasza subaruwrc (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy értettem, hogy jobban kijön, illetve meglátszik az eredményeken, mert ahogy írtad is sok eredmény mérési hibahatáron belül van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) #90933760 válasza tibaimp (#41) üzenetére


#90933760
törölt tag

De min látszik meg? Mai procik nem sávszéligényesek, 2x ekkora sávszélen se lesz jobb, mert nem ettől lassúak. Legalábbis a 8 magos i7 biztosan nem.

Majd lejjebb a dual channel miatt lesz jó ekkora órajel, hogy nagyjából a mostani quad channel szintet fogja tudni. És ott az IGPnek kelleni is fog.

(#43) tibaimp válasza #90933760 (#42) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez mondjuk így van, az igp sokat fog belőle profitálni, főleg laptopokban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#44) BlackSoft válasza subaruwrc (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

+1, nálam a Kingstonok mentek 2800mhz cl 14 mellett 70 felett.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#46) subaruwrc válasza Szipó (#45) üzenetére


subaruwrc
félisten

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.