Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

Köszi a tesztet!
Azért meglepődtem, h a néhai jóféle i5-öt utoléri/lehagyja ez a proci :U Nagyon sokat fejlődtek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nincs mese, leáldozott az 1155nek 0áról építkezve. De ha van egy jó/olcsó P/Z lap alá, akkor még a nonK OCval van némi (5-600MHz) tartalék és nem rosszak az i5ök..csak ott van a 4 mag, nincs a HT hatékonysága miatti kérdés. Amúgy frametime analízissel még lehetett volna picit színesíteni a képet az i5 javára, de ez már kukacoskodás. Jó teszt, köszönjük :K

(#3) Polllen válasza Speed® (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából a 1150-nél is kezd necces lenni, persze ott az i3-4xxx a kihívó.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) Yutani válasza Speed® (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nincs olcsó P/Z LGA1155 alaplap használtan, csak nagyon ritkán. Meg lehet figyelni, ugyanaz van az 1155-nél, mint anno a 775-nél, hogy drága a használt alaplap. Hasonlóan felszerelt használt Z87/97 LGA1150 lapot 5-10k-val olcsóbban kapsz, mint Z68/Z77 lapot. :U

Köszönjük a tesztet, egészen elképesztő, hogy ez a 2/4-es kis proci mennyire helytáll egy több generációval ezelőtti, ám még mindig egész jó 4/4-essel szemben. Mondjuk ha valaki P/Z alaplapba tesz teszi a 2400-at, kb 400 MHz-et még tud rajta húzni fixen.

Nulláról építkezve tényleg felesleges a régi platformra szavazni.

#tarcsad

(#5) Pala válasza Yutani (#4) üzenetére


Pala
veterán

A Sandy-generaciobol azert egy huzott 2500K vagy 2600K meg mindig eleg szinte mindenhova. Ha mar ebbe a platformba invesztal valaki, en csak ezeknek latom ertelmet.

[ Szerkesztve ]

(#6) anjani182


anjani182
őstag

Ezt a BIOS dolgot nem értem. Pár hete váltottam i5-7400-ra és az MSI B150 lap pöccre indult vele. Miért kellene frissíteni minden alaplap BIOS-t Kaby Lake CPU-nál?

Forever and ever, let's make this last forever.

(#7) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Érdemei elismerése mellett, miszerint hiánypótló ez a cikk, és jól felépített, azért szúrja a szemem pár dolog:
- nagyon olcsónak találom a ddr4 memóriát, én 20 alatt nem nagyon találtam 8 gb-ot, vagy akkor nem boltiról beszélünk gondolom, mindenesetre elég jó áron szerezted, ki kell fogni
- míg az i5 meg drága volt, 19 körül van a 2500, annak picivel jobb a magonkénti teljesítménye, jobban be tudná fogni az új pentiumot, hiszen már majdnem ott van magonkéntiban, és, ahol függetleníteni kell a szálakat minimum 3 felé, az i5 lehagyja. (Ugye a HT addig jó, míg hasonló számítást kell végeznie a két szálnak, teljesen nem tud függetlenedni, ahhoz kell a fizikailag másik mag)
Szóval szoros a mezőny, szerintem egyértelműen nem jelenthetjük ki a győztest, pl akinek van otthon 8 gb ddr3-ja, nem biztos, hogy kap érte ddr4-et.. DE! Ha most beáldozunk egy komolyabb alaplapra, ami nem csak a garanciaidő alatt lesz működőképes, akkor a későbbiekben, mikor az új i5-ök lesznek 20ezer körül, ez meg, mivel népprocesszor lesz, elkelhet 7-8ezer körül, áldás lesz, hogy egy megbízható, modernebb lap gépünk alapja :) (Csak ki mennyire akar most komolyabbat, hiszen amennyit pluszban az alaplapra fordítanánk, azt megtehetjük sandy bridge-nél a procira is) :) Én is így vívódom egyébként az i3 2120-ammal :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#8) Polllen válasza anjani182 (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Alapból a B150-s lapok nem ismerik a kaby lake procikat. Bios frissítés kell hozzá. Ha olyan lapot veszel, amin már gyárilag új bios van, semmit sem kell tenned.

Ha régen vásároltad vagy olyat kapsz készletről, amin meg még az eredeti van, akkor frissíteni kell.

zitrone88

Én egy i3-4330-t váltottam le a G4560-ra. Kellett volna vennem egy jobb proci hűtőt, mert a gyári elég hangos volt és akartam egy jobb lapot. Nem volt kérdés, hogy inkább kaby alá vettem jobb lapot és ennek a gyári hűtője teljesen csendes.

Alap lappal kijött volna pár ezer forintból a váltás.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Lehet csak en siklottam el felette, de milyen felbontason keszultek ezek a meresek, hogy ilyen tobb szaz fps-ek jottek ki a vegen ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) zitrone88 válasza -Skylake- (#9) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Idézet a cikkből:
"Minden játék a lehető legalacsonyabb grafikai beállításokon futott, a legkisebb felbontáson. (Egy-két játékban volt lehetőség 640x480-ra, addig azért már nem mentem le, felesleges lett volna.)

Sajnos a platformcserével egybekötve videokártya csere is történt, az R9 280 helyét a jóval gyengébb, HD 7850 vette át. Szerencsére ilyen alacsony beállításokkal folyamatos CPU limittel futott minden játék, tehát az eredményekre a kártyacsere aligha van kihatással."

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#11) apa111


apa111
aktív tag

Jól sikerült a teszt ,de az nekem sem jött le hogy milyen felbontáson mentek a játékok? Csak tippelni tudok 720p. Nekem is ez volt a bajom cori3 6100 jól ki hajtotta 1060 6g ,de voltak akadások ,multiban meg elég szépen.A memoriát biztos régebben vetted mert 20000 alatt nem kapsz 2400mhz 8g. :C :C

(#12) -Skylake- válasza zitrone88 (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez tok jo, csak igy egyaltalan nem relevansak szerintem a meresek. Persze ertem hogy kijon a kulonbseg a procik kozt, csak epp mivel kizart hogy valaki igy akarjon jatszani, igy felrevezeto az eredmeny. Mert lehet, hogy valaki elszalad venni egy g4560at a 2500-a helyett mert ugy van vele hogy fillerekbol eveket ugrik elore, aztan meg megy a pislogas, hogy pl mi tortenik fhd alatt.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Nekem is ilyen procim van,végre megszületett egy írás itt is róla.Már olvasom is.Én egy 4 gb-os Rx 460- at raktam mellé(pénz nem folyik a csapból),maximálissan elégedett vagyok már így is.Enyiért ilyen procit👍😀

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#14) Cifu válasza -Skylake- (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel az erővel semmiféle tesztnek nincs értelme kis túlzással, mert lehet, hogy XY játékban meg teljesen más eredmények jönnek ki, plusz ki milyen beállításokkal játszik...

A cikk pedig pont arról szól, hogy egy G4560 kb. ott van, ahol egy i5-2400, tehát aki a cikk alapján akarná az i5-2500-asát lecserélni G4560-ra, és nagy előrelépést vár - ahogy írod - annak mély értelmezési gondjai vannak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) Yézi válasza -Skylake- (#12) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Ha valaki nem tudja értelmezni a cikket/méréseket, az már nem az én hibám.
Kifejezetten a processzorok közti különbségre koncentráltam, félrelökve mindenféle GPU limites beállítást. Ennyit tud az adott processzor, ettől kezdve pedig már csak a videokártya fogja befolyásolni az eredményt, illetve a különbséget.

(#16) gerrrrry

Szerintem is rendben van a cikk, és köszönjük. :R
Az alábbi oldalon lejjebb a szintetikus teszt is alátámasztja: [link]

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#17) Shing


Shing
őstag

Okos volt az Intel, hogy kinyírta a tuningot... Ha a G4560-t lehetne húzni, nem lenne értelme más procit venni I5-ös szintig. 17 ezerről indul az ára, kíváncsi vagyok ha az AMD kidobna valamit ebbe a kategóriába, tudna-e még lejjebb menni, az durva lenne.

(#18) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Megjegyzés: Az árak kb. 2-3 héttel ezelőttiek. Mivel 1155-ös lapot és processzort már csak használtan lehet kapni (esetleg boltban, beragadt áron, amit senki sem vesz meg), úgy döntöttem az általam arany középútnak vélt opciót választom; LeC fórumtárs áraival számoltam.

(#19) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Egy hónapja vettem a dolgokat.B250 es lap 23 ezer,g4560 19 ezer,ddr4 4 gb 2400 mhz hyperX 12 ezer.(ipon)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#20) 8th


8th
addikt

Nos, ennyit a sok károgóról akik szerint BF1 multi alatt megdöglik a G4560...

(#21) ViZion válasza 8th (#20) üzenetére


ViZion
félisten

Nah ennyit azokról, akik nem olvassák el a cikket:
"Minden játék a lehető legalacsonyabb grafikai beállításokon futott, a legkisebb felbontáson."

Szal. ha neked 800×600-ban tetszik, akkor megtaláltad a procidat. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Simba86


Simba86
senior tag

sziasztok!

Vki fel tudna világosítani, hogy az én i5-3330-am milyen kategóriát képvisel? mennyit kéne költenem procira, ha tényleges javulást szeretnék elérni? akár használt is szóba jöhet, csak tudni szeretném, hogy mennyibe kerülne egy 20-30%-os gyorsulás...
(gtx 650-nel van megtámogatva jelenleg)
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#23) Viktor77 válasza -Skylake- (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Én 2400-at cseréltem G4560-ra, FullHD-n WoW-ozom (a WoW-nak 1-2 erős szál kell, ebben jobb a 4560), jobbak az fps-eim (bár most nem, mert a Blizz elbaszarintott valamit, de 7.2-ig több volt).

Ja, és DDR3-as lapot vettem alá (kis reklám: minden LeC-től van. :) ), így a ramcserét megúsztam.
Lap 14K, proci 18.5K, ram 11K (8GB 1600-as).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) Polllen válasza 8th (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem el kellene tudni fogadni azt a kritikát, hogy egy ilyen processzor, bármennyire is jó az ár/érték aránya, nem képes stabilan tartani az fps-t egy bf multiban. Vagyis vga-tól és helyzettől függően lesz 40-80 fps-ed.

A hirtelen ingadozásokat vagy látja az ember vagy nem, de f2f harcban instant halál.

Szóval játszani lehet vele, nem döglik meg, de kompromisszummal jár.

ViZion

Megfelelő vga-val azért fullhd-ban meglesz a 40-80 fps, csak nem stabilan.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) Gyuri27 válasza ViZion (#21) üzenetére


Gyuri27
félisten

Andrist semmi nem érdekli. Csak az, hogy a amd szar az intel fasza. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) Cifu válasza Simba86 (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kérdés valahogy úgy kellene feltenni, hogy milyen programok alatt szeretnél 20-30% gyorsulást?

Játékok alatt ugyanis nagy általánosságban nem fogsz sehol ekkora fejlődést tapasztalni. Akadnak játékok, ahol igen (pl. Battlefield 1 multi), ott általánosságban a több szál fog kisegíteni - tehát egy 4mag / 8 szál vagy erősebb Ryzen avagy egy i7-es proci segíthet rajtad.

Ha a legegyszerűbb upgrade-t nézzük, akkor egy i7-3770(K) jelentene előrelépést, és ott (elvben) csak a procit kell kicserélned (esetleg a hűtést). Ez alsó hangon is ~60e Ft per pillanat.

Szerk.: Egy GTX650-es kártya mellé viszont felesleges erősebb procit párosítanod. Inkább költsd a pénzt erősebb VGA kártyára, több fps / szebb grafika lesz a jutalmad...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) Yézi válasza ViZion (#21) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Ha a kártya bírja az 1080p Ultrát, akkor az eredmény nem fog változni... De feltételezem ezt te is tudod. :U

(#28) Simba86 válasza Cifu (#26) üzenetére


Simba86
senior tag

elnézést, jogos!

Többnyire Hots-szal játszom (jelenleg is FHD-ban ultrán, kb 40 fps-sel), mást nem igazán, annál szerettem volna javulást tapasztalni.
Tehát a procim úgy tűnik, hogy még egy ideig elég lehet? ha mondjuk egy gtx 960-at alá rakok?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#29) Cifu válasza Simba86 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őszintén szólva én a HotS-al nem rendelkezem tapasztalatokkal. Ahogy most utánaolvastam, a grafikai beállításokat feljebb húzhatod egy GTX960-assal, CPU csere esetén drasztikus változásokat nem tapasztalnál...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) kikikirly válasza Simba86 (#22) üzenetére


kikikirly
senior tag

Nem tudom milyen lapod van,de egy i5-3570K 4,2-4,4ghz-n hozna előrelépést.
+1 Cifunak. Komoly limitáló tényező a GTX 650, nem tudom milyen felbontáson játszol de a mostani processzorod is elég erősnek számit a VGA-hoz képest, szerintem neked GPU limited van.

Szerk: Jelenlegi procid elég GTX 960-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#31) Simba86 válasza Cifu (#29) üzenetére


Simba86
senior tag

köszönöm a válaszaid! :)

megnyugtató, hogy proci fronton nem állok olyan rosszul még :)

(szerk: neked is köszi kikikirly! :) )

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#32) petido válasza Polllen (#8) üzenetére


petido
csendes tag

en azert i3-4330-rol nem sok ertelmet latom a valtasnak :N meg hasznalom egy-ket evig es aztan.

(#33) 8th válasza ViZion (#21) üzenetére


8th
addikt

Elolvastam. Láttam. A nyers cpu teljesítményt feketén fehéren megmutatja a teszt. Majd ha méltóztatik a prohardver is letesztelni a processzort akkor talán többet fogunk tudni. Bár erre semmi esélyt sem látok.

#25: cöcöcöö... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) ViZion válasza Yézi (#27) üzenetére


ViZion
félisten

Azért multiban ez már határeset lenne. Fentebb is írták, h van, akit nem zavar, ha beesik itt-ott, mást meg igen, szal. elég szubjektív dolog. Ár/érték bajnok az biztos, később meg lehet váltani feljebb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Yézi válasza ViZion (#35) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Természetes, hogy van akit zavar ha kicsit beesik. Én sem igazán tudok ~55FPS alatt rendesen játszani, mert egyszerűen zavaró, idegesítő...

Én viszont arra a kijelentésedre reagáltam, miszerint „Szal. ha neked 800×600-ban tetszik, akkor megtaláltad a procidat.”
Mivel az nettó baromság, hogy csak 800x600-ban lehet ezeket az eredményeket elérni - márpedig feltételezem a mondandód erre irányult, én legalábbis ezt szűrtem le belőle.

[ Szerkesztve ]

(#37) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi a tesztet, érdekes volt! Nagyon erős ez a kis Pentium, rá fogok gúglizni hamarosan, mennyivel marad el egy i5-7400-tól. DX12 és Vulkan alatt érdekelne főleg, remélem, találok majd pár ilyet!

(#38) Fred23 válasza Fred23 (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr



Viktor77: Nem kukacoskodni akartam, tényleg! Csak a kíváncsiság, mire jó, mennyire jó, semmi több! ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) Viktor77 válasza Fred23 (#38) üzenetére


Viktor77
titán

A Ryzenek is 17K forintba kerülnek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) 8th válasza Polllen (#24) üzenetére


8th
addikt

Nyilván de aki kompromisszum mentesen szeretne játszani az ne 18ezer forintért vegyen processzort hanem minimum 4x annyiért.

mod: egy öregecske 7950-el 1080p-ben nem szaggat vagy akad meg a játék egy pillanatra sem.

[ Szerkesztve ]

(#41) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Én nem értem sosem,hogy mért megy mindenhol a vita,hogy az sz@r processzor,az sz@r videókártya stb,stb.Mindenki az igényei,és pénztárcája szerint válasszon,ennyi...

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#42) Cifu válasza Fred23 (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy cirka 50-55e Ft-s procit azért inkább a hasonló árúakkal kell összemérni. Az i5-7400 ilyen szempontból pedig kb. egálban van vele. Érdekességnek elmegy a G4560 érték, de nekem az jön le, hogy legalábbis ma még megfelelő a játékok többségében a teljesítménye.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Fred23 válasza Cifu (#42) üzenetére


Fred23
nagyúr

"ma még megfelelő a játékok többségében a teljesítménye"

Így korrekt, szerintem is ez a helyzet, ár-érték arányban pedig a G4560-nál jobb talán nincs is!

(#44) dugo_ válasza -Skylake- (#12) üzenetére


dugo_
veterán

FullHD-ban, de még 1440p-ben is tud ez a proci több száz fps-t, csak jól kell játékot választani. ;]

(#45) carl18


carl18
addikt

Jó teszt lett! :) Megnézném a Ivy Bridge ellen hogy állna helyt a G4560 vs I5-3470! :D GTA 5 alatt biztos a I5 nyerne, más játékok alatt gondolom hasonló eredményt fúthatnak.

Hát azért a Ryzen se fog 17E forintba kerülni! A legolcsóbb is 35E forint lesz a szimpla natív 4 magos.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#46) carl18 válasza Fred23 (#43) üzenetére


carl18
addikt

+1 Szerintem is a G4560 jelenleg igazi bestbuy! :) Nekem is elég volna, egy átlag embernek aki játszik és nem az fps mérőt bámulja egész végig elég! Így felesleges FX 6300-at venni, vagy ki nyírja a Sandy Bridge 2400-at is! De a vicces hogy egy I5-2400 még mindig drágább mint a G4560. Ez a gond a használt árak nem akarnak lemenni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#47) #16939776


#16939776
törölt tag

Jó kis cikk lett.

Kb. ez volt az a pont, ami után hatványozottan csökkenni fog az érdeklődés, 6 évet szolgált az LGA1155.

A gyakorlati .max skálázódása a (Kaby/Sky)HT-nek 63%, szóval a CPU teljesítményének az utolsó ~40%-át az alkalmazástól függően kapjuk meg. Ahogy kezdi a szálak kiterheltsége elérni a 100%-ot, annál kevésbé lehet, időben-egyenletes teljesítményre számítani, szóval egyszer CPU csere lesz a vége.

Ezért lenne érdemes megnézni, hogy a platformon milyen CPU-k értékelhetőek úgy mint upgrade (mennyi előnyt adnak, milyen árkülönbözet mellett most). Ebből ki lehet találni hogy milyen használt áron lesznek egyszer azok alternatívák.

Amikor 2db I3 használt piaci áráért kaptam az I7-et, az volt a szép pillanat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) KRoy19 válasza dugo_ (#44) üzenetére


KRoy19
őstag

Processornak lényegtelen, a felbontás. 4K-ban is tudja hozni ugyan azt az fps-t mint 1080p-ben, ha megfelelően erős vga van mellette. :K

(#49) cskamacska válasza Simba86 (#31) üzenetére


cskamacska
addikt

Attól,hogy GPU fronton rosszabbul állsz, még nem állsz jobban proci ügyben.. :P
Upgrade viszont nagyon macerás, mert régebbi i5-ről legalább Haswell i7-re lenne érdemes váltani, és nem írom le milyen áron mennek a 4770K procik, mert nem tűri a nyomdafestéket. :DDD :O Pontosabban de, 70-90 ezer forintért mennek.. :W Lapodba beleférő 3770K már piszlicsáré 60000 forintért is a tiéd lehet, szolid 5 év amortizáció után.. Szóval tragédia, szvsz várj a kis Ryzenek megjelenése utánig, és nagyon kell imádkozni hogy jók legyenek, és végre a használtpiaci árakat is benyomja, mert az nem helyzet, hogy a Haswell i7 ára 4 éve egy fillért nem esett a kisker bruttójához képest. :(((

GPU-t egyébként 4GB-os 1050Ti-t ajánlok a proci mellé(960 drágán megy és nem jobb, de legalább többet eszik és öregebb), apróról újonnan már 45 körül akad, vagy RX470-et ami egy tizessel drágább, meg többet is eszik, de minimum annyival gyorsabb is amennyivel drágább. Következő lépcsőfok a 8GB-os RX480/6GB 1060 ami 80000 forint környéke az 1050Ti majd kétszeres teljesítményével, így forintra kifizettetik a különbséget. :)

Duracellm...: "Kb. ez volt az a pont, ami után hatványozottan csökkenni fog az érdeklődés"
Remélem is, mert még a i7 2600K is 40-50 környéke, azért 3 darab 2400 árát kifizetni plusz pár száz megahertzért és a HT-ért elég nagy luxus. :(
Egyébként S1151-en is csak addig van jó világ míg a teszkógazdaságos i3 szint a cél, i5 7600K ugyanis vidáman 73000 forint zakciósan, i7 6700K pedig pontosan 100000. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#50) Tikakukac


Tikakukac
titán

A G4560 remek cucc, 3. gépet építettem rá, mindenki maximálisan elégedett vele. Kicsi játszós és mindenes gépbe 100k körül legjobb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.