Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) dkess válasza #72042496 (#36) üzenetére


dkess
őstag

Elméletileg a G-Sync Compatible minősítés illetve az ez által támasztott követelmények nem annyira a bullshit kategória. A folyamat során két dolog lényeges - egyik oldalon az nVidia méréseket eszközöl és amennyiben a minimum elvárások teljesülnek, akkor szükség szerint módosításokat eszközöl a driver -ben (a minimum, hogy egyszerűen a driver -ben 'G-Sync Compatible' lesz az adott monitor, de kellhet esetleg egyéb módosítás is). Egyéb tekintetben szükségessé válhat némi interakció is a monitorgyártóval. Ez persze gyártónként eltérő lehet illetve az nVidia is szívesebben foglalkozhat olyan monitorokkal, melyek gyártói e tekintetben némileg érdekeltebbek. Nem lehet nem észrevenni, hogy az aktuális 'G-Sync Compatible' monitorok többnyire pár gyártó palettájáról van (többnyire 'A' kezdőbetűsek - bár ez önmagában nem jelent semmit, valószínűleg nem az ABC sorrend a mérvadó). Alább egy jó kis videó hogy működik ez - persze minden műhelytitokba azért nincs betekintés (konkrét nVidia helyszínen ahol a folyamat zajlik):

YouTube videó

A G-Sync Compatible minősítésű megjelenítők eleddig javarészt "sima" Freesync -es monitorok köréből állt össze, melyek DisplayPort -on keresztül voltak támogatottak. Ami igazán hírértékű dolog jelen esetben az alábbi két pontban foglaltak:

1.

Nyitás nVidia oldalról a TV -s világ felé (avagy a HDMI 2.1 VRR -t támogató egyes LG TV-k oldaláról a PC -s világ felé). Ez érdekes folyamatokat indíthat el.

2.

Technikai oldalról HDMI 2.1 VRR -t támogató TV -k együttműködése a HDMI 2.0b VGA -kkal. Én még ezt emésztgetem kicsit (feljebb írtam is már erről). Itt mindkét fél (nVidia és LG) koprodukciója szükséges - LG TV -kre is jön az FW frissítés ami ezt lehetővé teszi. Feltételezem nem az nVidia VGA -k válnak HDMI 2.1 -ssé, hanem a VRR funkciót HDMI 2.0 -n keresztül implementálják. Gondolom AMD VGA .kkal nem fog müködni - avagy egyelőre nem fog. Én még ennek részleteire lennék kíváncsi ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.