Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hfrankee


hfrankee
senior tag

Jó a cím :D

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Utolso oldalon a krumpleet C-vel, vagy K-val kell irni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) lujó55


lujó55
őstag

Ezeket a táskákat simán adhatnák a hardverhez alapból.

(#4) MaUser válasza lujó55 (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Crumpler fotóstáskám van ("messenger" típusú, amit más nem nagyon gyárt), nagyon jó és tartós, de eszméletlen az itthoni árazásuk. Anno valami 16-ért vettem (gép + két obi fér bele + apróságok, tehát nem egy nagy darab), de már majdnem duplája. Röhej, hogy pl. Lowepro szintén messenger notitáskám meg volt 5eFt szállítással külföldről akcióban. Igaz, itthon akkor az is 27eFt-ért volt kapható. Talán ember áron kéne ezeket adni, nemdebár kedves forgalmazók? :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) eszterencs válasza nyunyu (#2) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

C-vel, kösz.

(#6) erdoke válasza eszterencs (#5) üzenetére


erdoke
titán

Van még pár elütés, érdemes átfutni. ;)
Nekem a "negyedévszázados" se áll össze, vagy a "negyed évszázados", vagy a "negyedszázados" tűnik elfogadhatónak, de az is lehet, hogy lemaradtam a szóképzésben.

A legjobb aláírás a héten

(#7) gyiku


gyiku
nagyúr

mi lesz a phbol quelle? mik ezek a taskak...

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#8) dchard


dchard
veterán

Az az Asrock deszka igen megtetszett.

Ha lenne belőle C-50-nel szerelt CPU HDMI vagy akár DVI nélkül, de két giga ethernettel olyan 20-22 kürl, már szaladnék is a boltba venni NAS-nak egyet. Akár még az egyik DDR foglalatról is lemondanék, ha jó árban lenne.

Arról tud valaki valamit, hogy a C-50 köré épülő cuccok tudnak-e RAID-et? Nekem elég a chipsetbe épített verzió, de mintha valahol olvastam volna, hogy a C-50-ben még pont nem lesz ilyen, csak a fejlettebb darabokban. Kicsit nehéz elhinni, mert már az atomos deszkám is tudott ilyesmit (talán 0,1,5-öt meg JBOD-t).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#9) szp1


szp1
addikt

Kicsit sok itt a marketing....az utolsó oldal egy tinimagazinban is lehetne.
Az írott sajtóban legalább tesznek egy ( X )-et a szponzorált cikkek után.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10) banhammer válasza szp1 (#9) üzenetére


banhammer
veterán

Valamiből élnie kell az éhező IT ujságírónak.

Ha te is ebböl élnél ugyan úgy odatartanád a segged.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Tovább sorjáznak a hazai piacra...
Ez így helytelen. :U
Sorja = fém megmunkálásakor a megmunkált anyag szélének az alakítás során kitüremlő része
Sorjázás = a sorja eltávolítása

(#12) Alchemist


Alchemist
addikt

Kár Crumplertől nem láttunk hátizsákot... :( pedig jónak és szépnek néznek ki a táskák. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) eszterencs válasza szp1 (#9) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Az első három oldalt rudi írta, a negyediket a Crumpler táskákól az arénás Bocha. Utóbbi valóban más stílus, és szerintem is túlságosan "ömlengő", de egyszerűen ilyen pozitívak voltak a szerkesztő tapasztalatai. Mondjuk ennyire k... drága táskák legyenek is jók...

#6: jogos, javítva

#7: annyira nem gyakori a táskabemutató, bírd ki...

[ Szerkesztve ]

(#14) domi007


domi007
őstag

"Egy adat táskát küldtek"

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#15) rudi válasza eszterencs (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Magam is nagy táskabuzi vagyok, és ezek a krumplifejek tényleg baromira jók. Olyan apró okosságok vannak bennünk, amiket máshol nem látni. Az anyaghasználat meg közelebb áll a rendes hátizsákos márkákhoz, mint a notebooktáskákhoz, pántok, fülek, csatok kialakításáról nem is beszélve. Nem egy olyan márkás noti hátizsákot láttam, amin a kilazít-felvesz-meghúz művelet pár ismétlés után a szabályozó csat vagy rögzítésének elengedéséhez vezetett... No, a krumplifejeken ilyen nem látszott. Meg a sokéves gari sem mindegy!

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) azbest


azbest
félisten

Az Asrock itx lap nagyon jól hangzik... lesz külső dc tápos változata vajon? Egyáltalán manapság kapni olyan hasonló lapot, amin dc táp van? (mint néhány régebbi intel és zotac itx lapon)

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezek a táskák valami brutálisan drágák sajnos. Persze minőségi, védelmet nyújt, tartós, értem én, de akkor is :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Laci.M


Laci.M
senior tag

Én elmentem a Media Markt-ba venni laptoptáskát a 1215N-emhez láttam, hogy 8000 HUF, úgydöntöttem, hogy irány egy méteráru bolt, vettem anyagot és 650Ft-ból kijött az egész cucc, ami kb még jobb is mint ezek a gyáriak. :D

Aláírás

(#19) TheDragon007 válasza Laci.M (#18) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Az igen. :Y Van valahol neten leírás hogy ezt hogyan kivitelezted és mennyi ideig tartott?

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#20) Televan74 válasza Laci.M (#18) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azért erről illene egy logout cikket publikálni. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) Televan74


Televan74
nagyúr

Én már megrendeltem a Asrock E350M1 alaplapot , kb. 1-2 hét mire megérkezik, Nem vészes az ára.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) TheDragon007 válasza Televan74 (#20) üzenetére


TheDragon007
senior tag

+1

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#23) Boxi88


Boxi88
őstag

Az Asrock lap 27.000ért szerintem nagyon jó vétel! :K

A táskák viszont felejtősek, mind kinézetre, mind árra!

[ Szerkesztve ]

(#24) Bogyó bá' válasza Boxi88 (#23) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Francokat. Az 5 nappal ezelőtti PH-s cikkben még "csak" 25.000,- és gondolom, hogy ugyanarról a forrásról beszéltek... :((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25) Laci.M válasza Televan74 (#20) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nyugi nem én csináltam, hanem nagyanyám. :)
A külseje kabátanyag (nem tudom hogyan hívják), a belseje meg filc.
Képek:
[link]
[link]
A logout cikk elmarad. :)
Tanulva ebből legközelebb már a külsejét polár anyagból kéne csinálni, de így is jó.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#26) szp1 válasza banhammer (#10) üzenetére


szp1
addikt

Ez igaz.
Lehet, hogy csak irigy vagyok? :P

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#27) Televan74 válasza Bogyó bá' (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én itt rendeltem 24,733 Ft -ért. Bár lehet , hogy nem ennyi lesz mire 1-2 hét múlva megérkezik.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) canniball válasza Bogyó bá' (#24) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az 5 nappal ezelőtti PH-s cikkben" nem azt írták, hogy fix "25.000,-", hanem hogy "25 000 forint körül alakul majd." A 27k a 25k körül van. Amúgy meg kapható 25k körül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29) marcias


marcias
őstag

A 9W-os össz fogyasztású verziók is jönnek mini ITX formában? Tekintve, hogy ez az érték kisebb, mint az Intel féle megoldások, ráadásul ez natív támogat 4 SATA portot, NAS-nak számomra ideálisnak tűnik.

Televan: vicces az általad linkelt oldalon az LGA775 tokozás. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#30) dezz


dezz
nagyúr

"a legújabb grafikus szabványokat (DirectX 11-et, OpenGL 4.1-et, OpenCL 1.1-et, OpenGL ES 2.0-t)"

Az OpenCL nem grafikus szabvány!

(#31) próbakocka


próbakocka
senior tag

Hol van MOST crumpler bolt Budapesten, vagy egyáltalán magyarországon? Volt egy bolt a Király, vagy Wesselényi utcában, és volt valamikor régebben egy az Opera mögött, de most hol van? Annyit kerestem ősszel ilyen táskát és nem volt bolt sehol!

A linken csak egy online bolt van, a legközelebbi bolt ezek szerint Bécsben van? Na neeee.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#32) eszterencs válasza próbakocka (#31) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

(#33) MaUser válasza próbakocka (#31) üzenetére


MaUser
addikt

Ha jól emlékszem a Király utcában volt anno a márkabolt (ez azt hiszem bezárt), de oda is úgy jutottam, hogy fórumokon kellett keresgélni, hogy ki vett Crumpler-t és hogy hol. Pedig ott csak azt lehetett kapni, mint márkaboltban. Hihetetlen, hogy ilyen cég nem gondol egy sima weblap fellövésére legalább és utána be kell zárnia a csekély forgalom miatt. :(

Btw, táska választás előtt érdemes itt nézelődni, ha még valaki nem ismerné: taschenfreak

Szerk.: de hogy mondjak is valami jót, előkerestem mikor vettem és kiderült, hogy a Pretty Boy xxl-em (igen, már akkor is ilyen neveik voltak :) ) több mint öt éves és még mindig semmi, de semmi baja.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) banhammer válasza Laci.M (#25) üzenetére


banhammer
veterán

Nem töltődik fel sztatikusan?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#35) .mf válasza gyiku (#7) üzenetére


.mf
veterán

No igen, én is ezt néztem, kevesebb szó volt hw-ről, mint fotós kiegészítőkről és táskákról ;]

Vaio 11.1" szubnotimhoz pár évvel ezelőtt az akkori, ugyanolyan gyatra kínálatot látva, inkább készíttettem, itt, notiMAN nevű felhasználó hirdette, hogy vállalja táskák készítését. A táskát én tervezhettem, én adhattam meg a méreteit, részleteit. Készen soha nem találtam volna olyan táskát, ami ilyen kompakt, mégis belefér nem csak a notim, de táp, papír-írószer, pár füzet, és még az ebédesdobozom is. Rendkívül meg vagyok vele elégedve, azóta is naponta használom, és még bírja.
Lehet, hogy nem olyan dizájnos, mint a cikkben bemutattak, de pont olyan, mint amilyenre szükségem volt, és töredékébe került.

Notik: csak 15,6 és 17,3" tepsik? Ezeknek semmi köze már a mobilitáshoz :(

Szakmai területen nem linkelünk aprót!

[ Módosította: #65675776 ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) Televan74 válasza marcias (#29) üzenetére


Televan74
nagyúr

Meg a "DDR2 +DDR3" is. :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37) próbakocka válasza eszterencs (#32) üzenetére


próbakocka
senior tag

érdemes a bécsi bolt kínálatát megnézni.

NEM csak fotóstáskákat forgalmaz a crumpler, és ez a régi budapesti márkaboltban prezentálva is volt rendesen ...

fotóstáskát én is ED-ben vettem, most kellett volna egy nagyobb A4-es minőségi táska, és ők jutottak eszembe, dehát nincs bót ...

prettyboy xxxl van nekem is, és tényleg nagyon jó minőség. 3 év használat egyáltalán nem látszik rajta. strapabíró !

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#38) Laci.M válasza banhammer (#34) üzenetére


Laci.M
senior tag

Na látod ez jó kérdés... Villamosmérnöknek tanulok, de ez eddig eszembe se jutott, mondjuk nagyon nem is tanultunk még ilyesmit... Majd valamelyik tanáromat megkérdezem róla. Amúgy jogos, de sztem a filc a belsejében megvédi tőle.

Aláírás

(#39) HPAA válasza Televan74 (#27) üzenetére


HPAA
őstag

a "gondom" az hogy szinte minden bolt leírásában ez szerepel :

Részletes termékismertető
Processzor: AMD Dual-Core Zacate E350 APU
Chipset: AMD A50M
Memória Típus: 2xDDR3 1066MHz
Max. memória: 16GB
Integrált VGA: AMD Radeon HD 6310
VGA Memória: 512MB
PCI-Ex16: 1x
SATA: 4x SATA3
VGA csatlakozó: HDMI, DVI, DSUB
USB: 4x
AUDIO: 8 csatorna HD, ALC892
LAN: 1x Realtek 8111E Gigabit LAN
Forma: M-ITX

pedig korában 4x volt ígérve , nem mintha akkora izomcuccot pakolnák bele , de jobb tisztán látni
egyébként pedig van már 26k.-ért 1 munkanapos átvétellel is

szerintem belevágok én is az "építésbe"

************* censored

(#40) canniball válasza HPAA (#39) üzenetére


canniball
nagyúr

Asrock szerint x16.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#41) Oliverda válasza canniball (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

@ x4 mode

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) marcias válasza Oliverda (#41) üzenetére


marcias
őstag

Én inkább hiszek neked, mint a bolti leírásoknak, de a 4 sáv mennyire biztos? Hivatalos?

Steam: marcias88

(#43) Oliverda válasza marcias (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt írják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) canniball válasza Oliverda (#41) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyira nem néztem. :R De akkor ennek így mi értelme...? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45) Oliverda válasza canniball (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Az hogy bármilyen PCI-E kártyát bele tudsz rakni és működni is fog.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) ZeUS2140 válasza Oliverda (#45) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

de ha kis karit raksz bele, akkor már a deszka vga.
Ha nagyot raksz bele x4 miatt nem tudod kihasználni. Vagyis nem tud annyit, mint tudna.
Én se értem kinek jó a van, de nem tudod használni slot.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#47) Oliverda válasza ZeUS2140 (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha nagyot raksz bele x4 miatt nem tudod kihasználni. Vagyis nem tud annyit, mint tudna."

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) ZeUS2140 válasza Oliverda (#47) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

na jólvan :B
meggyőztél :) De logikusan következtetve úgy gondoltam, hogy x16 meg x4 között legalább 30-40% savszél csökkenés jelent némi teljesítmény csökkenést is.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#49) #65675776 válasza ZeUS2140 (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez akkor következne ha a mai GPU-k kihasználnák, igényelnék a PCI-E 2.0 x16 teljes sávszélességét. De nem igénylik, az x4 és x16 közötti teljesítmény különbözet a nagyobb párhuzamosítás következménye (egyszerre több adathoz fér hozzá a GPU).

Egyébként meg az, hogy egy foglalat x16-os, miért jelenti azt egyesek szerint, hogy abba VGA-t kell rakni? Csak és kizárólag a teljes kompatibilitás miatt alkalmazzák sokszor a teljes hosszúságú foglalatot.

Szlovi: Nem helytelen. Csak rosszul értelmezed. A probléma ott kezdődik már a definícióddal is, hogy sorja nem csak fémmegmunkáláskor keletkezik. Pl műanyagok megmunkálásakor, sőt fröccsöntéskor is keletkezhet sorja.

De jelen esetben az értelmezéseddel van a probléma. Nem jó a kiindulási alapod, itt ugyanis a sor a szótő. Ki is fejtem:

Egymás után érkeznek a piacra. -> Sorban érkeznek a piacra. -> Érkezik a piacra az eszközök sorja* -> Sorjában érkeznek a piacra.

Ami sorjában jön, az sorjázik.

* - tetszik nem tetszik ez is nyelvtanilag helyes toldalékolás. Így is helyes, nem csak az "Érkezik a piacra az eszközök sora." alakban.

[ Szerkesztve ]

(#50) Mans20


Mans20
addikt

Jó az az alaplap,lehet vele frizbizni a kutyával. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.