Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Tetszetős, "bámulatos, hol tart már a tudomány", de tényleg.

Én egy dolgot hiányolok a bejegyzésből, a főzőlapot megvettétek végül? :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#2) Somatom


Somatom
veterán

Rákerestem az árára. Nem kellett volna. :(

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) adlersson


adlersson
aktív tag

Maradok a woknál, az öntöttvas serpenyőmnél meg a gáztűzhelynél. :DDD Ha lesz 3 gyerekem, lehet fontolóra veszek egy ilyet. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#4) futo001 válasza a_tesz (#1) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Persze, be is üzemeltem. Nagyon jó cucc. Csak utólag jöttem rá, hogy így olyan sokat nem lesz használva. :D

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5) Redneck


Redneck
veterán

Hát nem tudom, engem nem győzött meg. Lustáknak, és pár ételhez biztos jó lehet, de komplexebb fogásokhoz nem tudom elképzelni. Megnéztem pár videót, de nem értem a koncepciót. Az ebben elkészíthető ételeket, hagyományosan sem bonyolultabb összedobni, és sokkal több mosatlannal sem jár. Az előkészítéssel ugyanúgy neked kell foglalkozni, a használt eszközök, pedig ennél is koszosak lesznek tehát nem sokkal lehetsz vele előrébb. Oké, a tiszta főzési időn, kialakításából adódóan javíthat, ezt elfogadom.
Az elkészített ételek, a kezdő kategóriába sorolhatóak, hamar elkészíthetők, semmilyen csodagépet vagy konyhai képzettséget nem igényelnek.

Számomra ez annyi, hogy egy erősen túlárazott, több mint 500.000 Ft-os keverő-melegítő gépre rádobtak egy tabletet, amin vannak receptek és pár funkció, plusz a szolgáltatásért cserébe, évente levesznek még kb. 18.000 Ft-tal. Ügyes. :C

Biztos lesz célközönsége, elvégre egyre több a celeb, influenszer, instamodell, és a főzni nem tudó, vagy nem akaró.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) UnA válasza a_tesz (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Benne volt a cikkben ;)

Más: a kurkuma már csak ilyen, a festékanyaga fog erősen, ezzel együtt kell élni :)

(#7) updog


updog
senior tag

Csak nekem nem jött át hogy akkor ez most mi? (márka, típus, eszköz neve... :F )

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8) alcsa válasza updog (#7) üzenetére


alcsa
senior tag

A masodik kepre belenagyitva leolvashato a termek neve, onnan meg kereses a neten ;]

(#9) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ahogy írtam, a hülyének is megéri. :DDD
Érdekes módon nemhogy lesz, hanem óriási a célközönség ami elég meglepő az ár ismeretében, bár tegyük hozzá, hogy Franciaországban és Németországban van gyáruk, nem Kínában. Pl nekünk ez számít. A cég a 70-es évek óta gyárt főzőgépet ahogy olvastam és sose voltak olcsók.

Tegnap seafood chowdert készített ami szerintem nem kezdő kategória legalábbis nem az én léptékemben, 50 perc volt összesen, amiből nekem legfeljebb 10 percnyi melóm volt az előkészítéssel és a gép etetésével, a gép szépen állítgatta a hőmérsékletet, kevert, darált. Persze ez azt jelentette, hogy kivittem a konyhába a laptopot és onnan dolgoztam aztán ha szólt, hogy kell valami, odaléptem és csináltam. Ez a lényeg, mivel így én főztem (nem tudok), alig vett el hasznos időt és friss étel került az asztalra.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#10) futo001 válasza UnA (#6) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Fene nem hitte volna, de majdnem meggyulladt a hajam az idegtől mikor megláttam az elszíneződést, főleg mikor láttam, hogy a 200Ft-os tálat nem színezte meg. :D

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#11) futo001 válasza updog (#7) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem akartam reklámozni, véletlenül se érjen a kerítés vádja (tudva, hogy porszívóügynökökön keresztül forgalmazzák többnyire).
A gép egy Thermomix TM6.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#12) mephi666


mephi666
nagyúr

képeket láthatnánk kész kajákról? :) mivel főz-turmixol-darál, ezért leginkább szószos-mártásos-szaftos cuccokban van igazán otthon?

ui: sütni is jó dolog és az se nagy ördöngősség... 2 napja vettem 1.5kg oldalast hazafelé, 15:30kor felvettem fiunkat az óvodánál... otthon kevertem mézes-mustáros-fokhagymás cuccot, bekentem a húst, kb 180fokon fólia alatt zsírban attam neki 1.5 órát (15:50kor már a sütőben volt), utána meg fólia nélkül párszor átforgatva 200fokon légkeveréssel készre sütöttem... lehetett volna jobb, ha előbb megvan az ötlet és pár órát tud pácolódni, de így is jól sikerült :K sütéshez szerintem annyi tudás sem kell, mint főzéshez és nagyon jó dolgokat össze lehet hozni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) MasterDeeJay

Ahogy nézem ez célját szolgálja, azaz kaját készít. Bár nekem nem kellene plusz még egy gép, kicsi a konyha meg ugye ennyi pénzből elég sokáig kajálhatnék. Mosogatást meg elintézi a mosogatógép, tény hogy több az edény de nekem belefér.

Ugyanakkor levest/krémlevest/főzeléket akár ki össze tud dobni, gyakorlatilag szó szerint bele kell dobálni mindent azt tekerni a tűzhelyen hogy ne forrjon fel meg kavargatni néha, de a lényeg az hogy közben lehet kóstolni saját ízünk szerint készíteni. Kezdő háziasszonynak ott van Horváth Ilona féle könyvek, retró igen de mai napig megállja a helyét és tényleg alapokat megtanít.
Én saját magam tanultam sütni/főzni és az eddigi vélemények szerint állítólag jól. Kedvenc konyhai eszközöm (igen férfiként is lehet olyan) a kukta, igaz ízesítést nehéz benne eltalálni tekintve hogy nincs esély menet közben kóstolásra de brutálisan lerövidíti a főzési időt. Vicces de recepteket sem követem csak megnézem/végiggondolom nagy vonalakban milyen alapanyagok kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#14) mephi666 válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

a kukta nálam is fent van a listán :DDD ...arról nekem anyukám ugrik be mindig, hogy pl körömpörkölthöz mindig előkerült ...most karácsonyra meg asszonnyal beszélgettünk, hogy nekem mégis mi kellene... általában ötletem sincs, hogy mit szeretnék... végül egy bosch cutter lett :D (alapanyagok előkészítésénél nagy hasznát fogom venni és könnyű tisztán tartani)

...ami nekem kedvenc a konyhában, az a légkeveréses elektronyos sütő: kb 2-3 éve lerohadt a régi gázos tűzhely sütő része és elkapott a harci ideg... az volt az a pillanat, hogy "na most akkor veszünk eletromosat" :K 2006ban költöztem el szüleimtől, előtte max tejes pitét sütöttem és onnantól kezdve mindent... de kizárólag gázos sütővel... ha magamat kell osztályoznom, akkor 5-ös skálán kb 2-3 pontokat adnék azokra, amiket készítettem... ehetők lettek a kaják, de közel nem tökéletesek... a gázos sütő inkább égetett meg szárított, ha nem figyeltem... már kezdtem azt hinni, hogy ez nekem soha nem fog normálisan menni... aztán lett elektromos sütő és innentől kezdve semmire nem adnék 4-esnél rosszabb osztályzatot :K lehet szó piskótáról, pogácsáról, pizzáról, sajtos rúdról, apró teasüteményről, sült húsokról, vagy bármiről... sőt rászoktunk, hogy rántott cuccokat is sütőben készítünk minimális olajhasználattal, sütőpapíron... jobban sikerülnek, mintha olajba dobálnánk... nincs az az isten, hogy még egyszer az életben gázos sütővel szórakozzak

ui: ja nemrég "szuvidáltam" is kacsacombot a sütőben (zacsiba mellé dobva hagyma, fűszerek, só, majd vákumfóliázva) :) ...istenire sült utána

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) futo001 válasza mephi666 (#12) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Délután teszek fel képet, a sorbetról és a chowderről van.
Egyértelműen a szószos egybekaják az erősségei és azzal van a legkevesebb tennivalója a felhasználónak, azt hiszem anno bébiételekre és hasonlókra találták ki az első verzióját. Steaket biztos nem csinál, de hozzá a mártást, krumplit gond nélkül szerintem.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#16) JudasHUN


JudasHUN
csendes tag

Nem szerettek meg nem is tudtok főzni, de koriander krém van otthon ?! :))

(#17) futo001 válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Kedvenc nekem is van: a slow cooker (lassű főző ??). Csak beledobáltam a cuccot és nem kellett figyelni mikor ég meg, jól megtartja az ízeket és nagyon jó állagú lesz a hús. De valahogy mostanság még abban is el tudtam rontani a kaját, egy ideje nem is használtam. Nem sok érzékem van a főzéshez. :N

Emlékszem kb 10 éve csináltam milánói sertésbordát garnélarákkal hirtelen felindulásból, érzésre. Iszonyat jól sikerült de kiderült, hogy csak véletlen volt. Soha többet nem sikerült jól.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#18) futo001 válasza JudasHUN (#16) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én sem tudtam, párom szedte elő a hűtőből. Nem mertem megnézni a lejárati dátumot. :DD (párom szeret és tud is főzni :) )

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#19) mephi666 válasza futo001 (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

miért nem egyszerűbb kajákkal próbálkoztál? :) a főzés-sütés is olyan, hogy érdemes apránként haladni, közben gyűjteni a sikerélményeket... 10+ éve én is próbálkoztam padlizsános muszakával, amire ráment több órám, csomó lépésből állt és a "jó" gázos sütőben kicsit elcsesztem a végén... ehető lett, de soha többet... inkább főztem volna helyette egy jó pörköltet, ami egyszerű és tutira jól sikerül :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) totron válasza Redneck (#5) üzenetére


totron
addikt

Az influenza meg teával 7 nap gyógyulási időt mutat, egyébként egy hét alatt kihordható. A koncepció az, hogy vedd meg. Nincs innováció, nincs csoda. Tv Shopok szándékosan bénázós, fekete-fehér jeleneteit idézi, utána a színes(-szagos) termék, lendületes alámondással. De MLM-partyn is simán el tudom képzelni. Vedd meg az ezredik hétköznapi kést is, rajta LCD-kijelzővel, mert nekünk érdekünkben áll. Azon túl, hogy eretnekségnek tartom, meg a taglalt fogyasztóiság is mellé, jó, ha elviselhetővé tette a táplálékkészítést, de lássuk az egyén örömén kívüli egészképet is. Végképp kiveszi az ember kezéből a sikerélmény lehetőségét. Nem azt mondom, hogy együnk kézzel, de minél több a köztes, minél több folyamat van kiszervezve, annál személytelenebbé, távolibbá, ellenőrizhetetlenebbé* teszi az egészet. Az alapanyagok felé ugyanígy van a fogyasztó, bár ma már trend tudni akarni a származást, úgy értem nem csak címkén feltüntetve és azt elhíve.

*Koránt sem biztos, hogy ennyiért azt az anyagminőséget kapod, amiből nem oldódik bele az ételbe valami szar, amire ugye divat legyinteni, később meg megy a pislogás a kialakult rák miatt. Nem démonizálni akarom a technikát, de a jajj de megszabadít engem a mindentől is és a deolcsó volt, még akkor is, ha qrva drága volt mégis faktorok szoktak dominálni.

A haszonkulcsra kíváncsi lennék.

(#21) totron válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


totron
addikt

Osztom a véleményedet. Vannak akiknek tényleg nincs érzékük. A 2 világ közt nehéz, az átjárás, illetve nincs, nagyban térnek el az alapvetések, alapképességek, érdeklődések. Ettől függetlenül az nekem sem tiszta, hogy a piros zománcos fazék (vagy bármi nem elektromos alkalmatosság) mitől nagyobb mumus. Inkább szól ez arról, hogy ki mennyire húzható be marketingekkel, a többi csak körítés, ideologizálás (és persze kiadás). Átérzem futo001 örömét, de pont ezzel az eljárással pucoljuk ki magunk alól a Földet, ez itt a bibi.:/ Megkímélve magunkat a további mosogatásoktól is. Aggaszt, kiváltképp aggaszt, hogy ugyanaz a rókabőr el tud kelni ennyiért. Ez a vesztünk. Mert ha megveszi a rézüstöt felhőlágy habot kikavarni az, akinek ez a passziója csillió ezerért, az megint más. Mindegy, ez a poszt meg erről szól, csak hiányolom a hozzáadott értéket nagyon a termék szintjén (is).

(#14), vannak előnyei a mai sütőknek, de a gázt se írjuk le. Van azokból is gonosz példány, meg kezesebb. Tetőcserép lángoszlatásnak betehető, ha nagyon szárít-éget, vannak praktikák, kitapasztalások. Az élés fordulatszámától függően nem mindig van humor tapasztalgatni, ezt is aláírom.

[ Szerkesztve ]

(#22) mephi666 válasza totron (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt berakva alufóliába csomagolt cserép :DDD ...anélkül fogyasztásra alkalmatlan szenet lehetett volna vele előállítani... (oké, ezek tényleg alsó árkategóriás sütők voltak... az elektronyos drágább, de kategóriájában egy elég alap tűzhely és teljesen más dimenzió a kettő)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) futo001 válasza totron (#20) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Részben egyetértek, enélkül is nagyon jól meg lehet élni, 36 évet elvoltam nélküle boldogan. De mivel nagyjából minden nap megy, én nem érzem feleslegesnek. Erre írtam, hogy ha olcsó lenne és nem tudnánk használni akkor tényleg kidobott pénz volna. Pl a 15 eurónyi elektromos doboz-tömítés amit a kamerákhoz vettem. Majd felrobbanok, elnéztem a méretet, pedig csak 15 Euró.
Vehettünk volna fel szakácsot is, 3 hónap alatt kéne ennyit kifizetni neki. A gond az, hogy baromi sokat dolgozunk és edzünk (én ironmanre, párom fél ironmanre, ez is rengeteg idő és diéta), kertészkedünk nyáron, önkénteskedünk 2 különböző helyen, nincs idő arra, hogy végiggondoljuk, mit mikor milyen alapanyagokból. Így viszont olyan, mintha lenne egy házvezető, akinek megmondjuk mit eszünk a héten, ő meg összeírja és megrendeli ami kell, majd segítséggel el is készíti.
Pl a szomszéd morgott itt nekem, hogy minek van kertje valakinek ha robottal tartja karban, szerinte az ember nyírja saját magának a füvet, minden más eretnekség. Lehet, de a felülős fűnyíróval hetente 4-5 órám ment el vele, most meg semmi, így azt az időt hasznosan is el tudom tölteni. Porszívózással napi 40 perc (tényleg minden nap csináltuk), most a Roborock megcsinálja, ezzel is sok időt nyerünk, max hetente egyszer kell rendes nagy géppel. Pedig ezek nem voltak még pár éve és akkor is ment az élet.

Ilyen a világ, gyors és nem látszik, hogy lassítanánk a jövőben. Kiköltöztünk tanyára a nyugalom miatt aztán lehet a városi apartmanban kevésbé volt elfoglalt az ember. :U

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#24) Hieronymus válasza futo001 (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Teljesen rendben van a dolog.
Mindenki arra fordítja az idejét, amire akarja és azon spórol időt, amin akar.
Most legalább az alapanyagok és fűszerek vásárlása a te kezedben van. Frissen készül az étel és nem mélyhűtött félkész izékből összemelegített valami.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) zone válasza mephi666 (#14) üzenetére


zone
őstag

Mennyire volt macera a gázost elektromosra cserélni?
Nálunk is felmerült, a sütő sokszor magától kialszik, az egyik "főzőlap" még a vizet sem tudja felforralni. De fogalmam sincs hogyan kellene nekikezdeni, mi lesz a gázcsővel, honnan lehet a hálózatra kötni, elbírja-e, mennyi munkával jár, stb.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#26) mephi666 válasza zone (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ja, nálunk a teteje gázos, mert panelban átalánydíjas a gáz... azt a részét szerelővel köttettük, mert ami csap fel volt rakva, az se volt épp szabályos... ezen kívül a kapcsolótáblától elhúztam kábelcsatornában egy 16amperes ágat a tűzhelyig, kiraktam egy konnektort és annyi... ez különálló tűzhely, villásdugóval ellátva... eszik valami 2kW körül maxon hajtva... ha beépíthető eletromos sütő+főzőlapot akartok, azokat szintén direktbe kell ráhúzni a kapcsolótáblára, mert külön-külön is nyelhetnek vagy 2+2kW-ot... itt már elgondolkodtató, hogy az áramszolgáltatótól kérjetek-e felfelé bővítést, ha a nagymegszakító 20-25amperes (ezt ingyen megteszik kérésre... mi is gondolkoztunk rajta, de egyelőre elnapoltuk, mert valószínű idén úgyis költözünk: addig meg figyelünk, hogy a mosógép-szárítógép-mosogatógép-sütő négyesből egyszerre max 2 menjen)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) totron válasza Hieronymus (#24) üzenetére


totron
addikt

Hogy a spórolás fogalma pont hogy jön ide... Hagyjuk.

(#23) futo001, értem, köszönöm a reakciót. A fűnyírós példával tudok azonosulni, a többit az irreálisan magas ár szétmagyarázásának érzem, tekintve, hogy jó minőségben rendelni is lehet pl., és a már említett hozzáadott érték hiánya/ár miatt megtérülésről is felemás társalogni. Nem alapvetően a gépi úttal van gondom, hanem hogy a marketing beszél belőled, citált párhuzamokkal, tehát a marketing/önigazolás beszél belőled. Ebben találtátok meg az optimumot, rendben, de nem fenntartható.

[ Szerkesztve ]

(#28) totron válasza totron (#27) üzenetére


totron
addikt

Egy séfi szint meg nagyon távol van ettől! Jó ég, ez a hasonlat! Tipikus példája maga a termék korunk eszetlen lufifújásának, fújtatásának. Na hagyjuk el tényleg. Peace van, nem személyes.

(#29) Chaser válasza totron (#28) üzenetére


Chaser
titán

a mai világban már séf aki ilyennel tud "főzni", ez van :)
hasznos dolog lehet egyébként ez a csoda

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Geri Bátyó válasza totron (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valójában poén volt, amit írt, a sous-chef ugyanis leginkább a szakácssegéd. Pucol, aprít és alap dolgokat főz (például szószokat). Valójában a cím azt jelenti, hogy ő lett a gép segédje.

Előző hozzászólásaidra reagálva: Én inkább támogatom, hogy valaki egy ilyen géppel főzzön, mint hogy rendeljen. Két emberrel számolva is megtérül az ára max. fél év alatt és tényleg olyan kaját csinál, amilyet ő szeretne.
Alapvetően én is a hagyományos megoldások híve vagyok, de azt is meg tudom érteni, ha valaki ezt az időt másra szeretné fordítani. Nekem a főzés hobbi és kikapcsolódás is. Másnak nem feltétlenül.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) totron válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


totron
addikt

Értem, hogy nem a szenvedélye, de a lufi (magas ár & hit) ott van. Ezt próbáltam kipuffogni magamból. Minden másban egyet mondunk. Ez ezért az árért olyan, mint a napelem: soha nem térül meg. Minden más csak önigazolás. S ne félmilla váltson már ki egy lábast meg egy paprikás krumpli nehézségű történetet. Na. Jó étvágyat mindenkibe, akármilyen módon is. :R

[ Szerkesztve ]

(#32) Geri Bátyó válasza totron (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azzal egyet értek, hogy erősen túl van árazva, de azzal nem, hogy nem térül meg. Egy kajarendelés kb. háromszorosa annak, amennyiért te magad megcsinálod a kaját. Persze, ha ezeket a heti menüs borzalmakat nézzük, ahol éppcsak nem hulladékból főznek és még kevés is, akkor csak 25-30%-al jössz ki jobban (mármint akkor, ha jó alapanyagból főzöl). De két főre már az is napi 5-700 Ft. Normális kajánál meg akár 2-4000.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) adlersson válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


adlersson
aktív tag

Azér' ennek nézz utána, egy sous-chef kb. konyhafőnök-helyettes. :D Amit te írsz az max. commis, de inkább valami gyakornok.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#34) UnA válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


UnA
Korrektor

OFF: a megtérülés túlértékelt :)

(#35) totron válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


totron
addikt

A rendeléssel tényleg közelebb vagyunk a pénzszóráshoz, persze értem, az időfaktor is benne van, ez jogos és háztartásonként, egyénenként, életvitelenként eltér az idő értéke. Kínomban röhögök viszont ezen a megtérülési gondolatodon 2 személyre, főleg, ha megjelenik előttem az analóg lábas fakanállal, benne egy paprikás krumplival vagy bármi mással. Oda is igaz, hogy azt csinálnak benne, amit csak akarnak vagy amihez tehetségük van, sőt, ott nem csak a szószos vonal jöhet szóba. A marketing a te utad.:)
A távolság ~495e Ft árban, rakjunk hozzá céleszközként egy mezei kuttert, legyen 485e a különbség, a tűzhelyet meglevőnek vesszük. Úgyszólván nem tudjuk kirángatni a vakfolt alól ennek a terméknek a hasztalanságát (szvsz), akárhogy is cibáljuk jobbra-balra. :D Nem harcolok, legyen meg mindenkinek a gondolata, de akkor is, emberek! :D A klasszikus módszer választása esetén a fennmaradó összeg egészét illik kaparós sorsjegyre költeni a megtérülés jegyében.

Szerk.: nem tudok érdemi időspórolást elképzelni e géppel, ez csak maszlag. A használója persze lehet, hogy rácáfol, de ő meg elfogult. Áh, ugyanott vagyunk.

Szerk.2: amíg megtanulod a menüt az LCD-n, addig az is menne, hogy mikor rakd bele a koriandert és minden egyéb praktika. Ugyanott van az egész.

[ Szerkesztve ]

(#36) totron válasza totron (#35) üzenetére


totron
addikt

De csináljunk jó összevetést, csapjunk hozzá egy 20-asért egy hordozható indukciós platnit a rendszerhez, marad 465 bármi másra.

(#37) zone válasza totron (#36) üzenetére


zone
őstag

Vagy turmix + slow cooker. Millió online recept van és nincs havidíja.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#38) Somatom válasza totron (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem igazán értem. Mondjuk, szeretnék főzni egy zöldséglevest. Megveszem a zöldséget és hazaviszem. Aztán? Bedobálom az egészet ebbe a csodamasinába, az meg megpucolja a hagymát, a répát, meg a többit, aztán szól, hogy most kéri a vizet, meg a fűszereket?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) futo001 válasza totron (#27) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én teljesen megértem a felháborodásot (lehet nem jó szó, nem jutott eszembe megfelelőbb) és nem is veszem személyesnek. Megkérdőjelezhető az ár/érték, hasznosság, az irány amifelé a felhasználokat vagy társadalmat mozdítják az ilyen termékek, környezeti hatások, stb. Részben azért is írtam meg az egész sztorit, mert azért ez valahol engem is kiakaszt, hogy itt tart az ember. Ezért sincs márka/típus említve, mert nem ajánlónak szántam, nem is lenne pofám ajánlani, nemhogy árulni. De én szeretem. :D

A sous-chef, ahogy előttem is írták arra utal, hogy egy gép segédmunkása lettem a konyhában - mégha a sous-chef valójában nem is segédmunkás de a hierarchia hasonló. A marketinget nem tolom ezt félreértetted, nem tudom mivel próbálják ezeket eladni, nekünk sose próbálták, az ügynök csajt is leráztuk hogy nem kell nekünk szöveg meg bemutató, nem is hallottam róluk előtte, mi a lehetőséget láttuk meg benne ami (talán) segítheti jó irányba mozdítani az étkezésünket. Ez majd 1 év után derül ki, ha akkor már csak a sarokba lesz félretolva, akkor ökörség volt megvenni. Ha nem és akkor is használatban lesz, akkor mindegy is mi motivált és milyen pro-kontrákat állítunk sorba mivel használva van.

Hosszú távú racionális konklúziót ennyi idő alatt én sem tudok levonni egyelőre. Nemrég játszottunk ahol kérdéseket kellett feltenni amiket mindenki megválaszol. Az egyik kérdés életem legrosszabbul elköltött Forintja volt. Lehet ez kerül az első helyre a következő játéknál, meglátjuk. :)

Az időspórolás viszont egyértelmű, persze nem a rendeléshez képest. Párom már készített vele olyat amit máskor is csinált, véleménye szerint sokkal gyorsabb a géppel, a chowderre azt mondta hogy kb 2x ennyi idő alatt csinálta máskor. De ez megint függ attől mit csinálsz, nem jó mindenre. Szerintem egy manhattan steak sokkal gyorsabb wokban mintha külön készíted a szószt és a krumplit a gépben. Lehet tévedek, nem tudom hogy készül csak a végeredmény alapján nem tűnik ideális ételnek a gép számára.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#40) futo001 válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

"Nekem a főzés hobbi és kikapcsolódás is"
Azért emiatt egy picit irigyellek. :) Előbb állok neki bármit csinálni a házon, inkább kúszok a padláson a gerendák között kábeleket berángatni a falba maszkban ahogy tegnap is csináltam, számomra az is kikapcsolóbb pedig most is fáj mindenem tőle a több órás pókember-póz miatt.
Vegyük a mai reggelt, rántottát jót csinálok: kolbász és hagyma, mikor megpirultak kakukkfű rá, aztán tojás, arra pici majonéz és mégkevesebb mustár, pici tárkony majd paradicsom és csili. Ma gondoltam egyet, megéreztem a citrom illatát, megkívántam, beleraktam a rántottába. HAL íze lett. :DDD Nekem kellenek a sablonok.

Azt, hogy havi szinten mennyit költöttünk kajára párom egyszer kiszámolta, eléggé beletaláltál. A megtérülési idő is ott van kb, persze ha használjuk de azt ugye befolyásolja mit készítünk. De 1 éven belül van, ha magunknak főzünk ezentúl rendszeresen rendelés helyett.

Persze másfelöl furcsa megtérülésről beszélni, van felszerelt konyhánk, minden adott lenne.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#41) mephi666 válasza futo001 (#40) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem is a főzés felér egy meditációval :) napi munka után egyszerűen kikapcsol, eltereli a gondolataimat... szervezem a fejemben, hogy mit-mi után, módosítok néha a megszokott dolgokon... azt a részét is szeretem, hogy szépen bepakolok utána a mosogatógépbe, amiben megvan mindennek a helye... megnyugtat, hogy rendszer szerint bekerülnek a koszos edények, majd utána kikerülnek onnan... minden a helyére :) egy pszichológus szerintem hosszan tudna elemezgetni, de nem érdekel

...rántottát én hagyományosan szeretem, mindenféle extra nélkül... sokáig próbálkoztam vele, mert nem tudtam elképzelni, hogy szállodákban a svédasztalos reggelihez miként készítik... hasonló volt kb mindenhol, de hasonlóra nem tudtam elkészíteni... utána tudtam meg, hogy spórolás jegyében tesznek bele vizet és lisztet, amivel dobni lehet rajta és a 3tojásos rántotta kb 4-nek tűnik :DDD ...3 tojáshoz kell 1 evőkanál víz és 1 kiskanál liszt... tojás, liszt, víz, só... esetleg hagyma... esetek nagy részében ennyiből készítem és hasonló ízre+állagra, mint a szállodai :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) #72042496 válasza mephi666 (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

"napi munka után egyszerűen kikapcsol, eltereli a gondolataimat... szervezem a fejemben, hogy mit-mi után, módosítok néha a megszokott dolgokon..."

Velem ugyanezt csinálja a SpaceChem. :D

(#43) mephi666 válasza #72042496 (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

...csak abból nem lesz vacsora :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) #72042496 válasza mephi666 (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az tényleg nem. :)

(#46) Somatom válasza futo001 (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Engem tényleg érdekelne, hogy egy ételkészítés feladataiból mit vesz át ez a kütyü. Leveshez megpucolja a zöldséget? Vagy, vegyünk egy ecccerű pörköltet! Szalonnából kisütöm a zsírt, azon aranysárgára dinsztelem a hagymát, majd ráborítom a húst. De hát ehhez fel kell vágni a szalonnát, megpucolni és feldarabolni a hagymát, feldarabolni a húst, stb. Mindezt sorrendben. Hogy a fenébe csinálja meg ezt mind egyetlen gép? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47) mephi666 válasza Somatom (#46) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez egy melegítő-keverő-turmixoló automata, megtámogatva app-al :) nem fog neked hagymát pucolni meg szalonnát sütni... sőt esélyes, hogy hurkát tölteni sem :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) Somatom válasza mephi666 (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a dinsztelt hagyma az alap. Én ezt úgy csinálom, hogy otthon elkészítem és befőttes üvegben magammal viszem. A kamionban az inverterre rádugom a rizsfőzőmet, rakok bele a hagymából, ráborítom a feldarabolt húst, pörköltszaft kockát, paprikát, kevés vizet. Megnyomom a soup gombot és miközben vezetek, másfél óra alatt kész a pörkölt. Az egyik kütyü huszonezer, a másik meg többszázezer. Keresem a használati értékben az árkülönbséget. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) Chaser válasza Somatom (#46) üzenetére


Chaser
titán

lehet szól, hogy kihagytad az őrölt paprikát b+!
( :
egyébként kipróbálhatod a hagymát úgy, hogy leturmixolod pépesre és úgy dinszteled
sztem sokkal finomabb a végeredmény és sokkal sűrűbb a lé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Sziasztok,

Bocsánat a félig off-ért, de talán itt kapok segítséget. :)

Többen említettétek a slow cooker-t. Elvagyok a konyhában a régi lábasokkal, edényekkel, serpenyőkkel is, de egy ilyennek el tudom képzelni hogy hasznát tudnám venni. Viszont fogalmam sincs róla, hogy milyet, mekkorát érdemes venni, mire érdemes figyelni választás során.

Ha van esetleg tapasztalototok, vagy info olyan helyről, ahol utána lehet nézelődni, azt nagyon szépen megköszönném!

szerintem

(#51) Freiherr válasza littlebuddha (#50) üzenetére


Freiherr
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

XXX

(#52) Somatom válasza Chaser (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Magamnak vettem is egy zöldségaprítót. Bevallom, hogy a hagymadinsztelést nem én csinálom (bár nem okozna problémát). Nagynénémmel lakom, aki nem nagyon enged a konyha közelébe. Próbáltam könnyíteni a dolgán, vettem egy forrólevegős fritőzt. De, "nem olyan ízű" lett a sültkrumpli, úgyhogy a kütyünek az első teszt után távoznia kellett a konyhából. Szóval, a kamionban modernizálhatok kedvemre, de otthon az ilyesmi felejtős. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53) mephi666 válasza Somatom (#48) üzenetére


mephi666
nagyúr

nála láttam hasonló megoldást, de ő tarját főz így az út alatt szendvicsbe :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#54) Chaser válasza Somatom (#52) üzenetére


Chaser
titán

akkor nem tudod meg milyen a tényleg jó pörkölt :P

mephi666
főz ő pörköltet és más dolgokat is
lehet Somatom is tőle vette az ötletet :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) littlebuddha válasza Freiherr (#51) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Köszönöm! :R

szerintem

(#56) Somatom válasza mephi666 (#53) üzenetére


Somatom
veterán

A szakmában tudjuk ki ST22 Lacika, de bevallom, ezt a videóját sem tudtam végignézni. Ugyanolyan öntömjénező, unalmas, mint a többi. A truckshop -ban is árulják a könyvét, amiben állítólag 100 kamionos recept is van, de 4000 -ért részemről a polcon maradt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57) Somatom válasza Chaser (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt azért vitatnám. Nagymamám szakácsnő volt, mindkét lányát megtanította főzni. Eddig az összes barátnőm azt mondta, hogy amit otthon kapok, azzal nem lehet versenyezni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) Chaser válasza Somatom (#57) üzenetére


Chaser
titán

ezt már az én főztömre is mondták :d
próbáld ki ha tudod és utána mondj véleményt :)
egyszer kényszerből turmixoltam bográcsolásnál, a fene fog annyi hagymát felaprítani alapon
azóta turmixolom a hagymát
én nem vagyok szakács, nem is tanultam, csak megszerettem a főzést aztán sűrűn kísérletezek valamivel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59) totron válasza mephi666 (#53) üzenetére


totron
addikt

Itt meg a müzliből sült fasírt készült el, elég patent lett. :R Nem is tudom már milyen néven futott.

(#56) Somatom, Ugyanolyan öntömjénező, unalmas, mint a többi.
Úgy értve mint a többi kamionos többi videója? Szakmabeliként szinte törvényszerű, hogy másként látod mint a nagyközönség. Laikusoknak bejön, nekem az orgánuma mindent visz, el tudja adni az életérzést, egyben saját magát is, eonokkal vonzóbbnak bemutatva a kamionozást, mint ami a PR-ja vagy mint amilyen az valójában? Ez utóbbit nem tudom, kívülállóként. Annyit tudok, hogy jó nézni. Érett, stabil személyiség (nem vagyok rajongótípus).

(#60) Somatom válasza totron (#59) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy értve, hogy mint a többi ST22 Lacika videó. A kamion egy munkagép, a terelgetése meg egyáltalán nem romantikus. Moldova tökéletes címet adott a kamionozásról írt könyvének: A pénz szaga. Azóta sokminden változott, de a lényeg ma is ugyanaz. Csak ST22 Lacika vett hozzá egy színesceruza-készletet, meg egy market inget.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#61) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Seafood chowder es sorbet.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#62) futo001 válasza littlebuddha (#50) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a slow cooker a vilag egyik legjobb eszkoze. Nem kell felugyelni annyira, izesebb marad az etel es nagyon jo allagot ad.
Mi ketten vagyunk de igy is 6l-es kivitelt vettunk beepitett idozitovel. Utobbit ki tudod valtani smart pluggal, en mar nem fizetnek tobbet az idozitos verzioert.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#63) futo001 válasza Somatom (#46) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Pucolni elvileg tud, de meg nem probaltuk .
A hust te kockazod o majd fozi. A hust csak pepesiteni tudja pl fasirthoz.
Hagymadinsztelest, slow cookingot, apritast, pepesitest, fermentalast, parolast pl tud.
Azt hiszem 170 fokig tud melegiteni de nem hiszem, hogy pirit, ezt sem probaltuk meg. Amit neked kell csinalni azt kiirja (mit, mekkorat, mennyit stb).

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#64) mephi666 válasza totron (#59) üzenetére


mephi666
nagyúr

Én is így látom... laikusként élveztem azt a néhány videóját, amit láttam :) ...én amúgy a 120éves vályogház videójával akadtam rá...

Nem vagyok szakmabeli, de láttam már pár tucat belföldi kamionost, akik közel nem olyan romantikusan beszéltek a szakmáról, mint ő...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65) Redneck válasza futo001 (#61) üzenetére


Redneck
veterán

Jól néz ki, biztos finomak! Javíts ki ha tévedek, de lehet ez a gép fog elindítani, a hagyományos főzés elkezdése felé, mert megszereted a műfajt. Ha szeretsz enni, és látsz pár igényes, gasztronómiával kapcsolatos műsort, előbb-utóbb, jó eséllyel kedvet kapsz hozzá. El tudom képzelni, hogy néha főzöl majd valamit hagyományosan, de ezzel a géppel csinálod az ilyen egytál ételeket, és az egyszerűbb párolt dolgokat, vagy a hétköznapi fogásokat, ha időt kell nyerni.

Somatom:
Kb. a kezdetektől nézem Lacikát, és nagyon inspiráló, jó fazon. Rengeteget fejlődött, kibaszott sok munkát, pénzt és energiát fektetett az egészbe, nem véletlenül tart ott ahol!
Szeret is kamionozni, és pár videóban elmondta, hogy mekkora egy tróger piázós játékfüggő senki volt anno, de változtatott, és azóta keményen előre tart.
A magyar youtube egyik legjobbja, és van mire verni a mellét. Nem is kicsit.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#66) Somatom válasza mephi666 (#64) üzenetére


Somatom
veterán

Kinek mi. Nekem Angelica videói jobban tetszenek. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67) Somatom válasza futo001 (#63) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor ez nem az én kütyüm. Ha már nekidurálom magam az előkészületeknek, akkor a többihez elég a rizsfőző, vagy a grillsütő is. Vagy, egy villanyroller. :) Bármivel is akarjon főzni az ember, előtte meg kell venni az alapanyagokat. Erre most nem volt idő, mert hajtanom kellett, hogy elérjem a lerakót. A cég parkolójában állok, a kamionnal már nem mozdulhatok, a közért innen 5Km -re van és persze vasárnap zárva. De, itt a roller és a döneres nyitva lesz. Mindjárt nem is hiányzik annyira az a főzés. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68) a_tesz válasza UnA (#6) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Legalább mindenki átolvassa még egyszer :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#69) futo001 válasza Redneck (#65) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Erre nem is gondoltam, de lehet igazad lesz.
Jelenleg örömmel állok neki bármi újnak és élvezem az előkészítést meg ahogy látom alakulni a kaját a tálban.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#70) futo001 válasza Somatom (#67) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Az biztos, hogy a vasban sok hasznát nem vennéd. :DDD
(a roller baromi jó ötlet, majd mondom apósnak is)

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.