Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Sony ;]
Amúgy szerintem márkaszervízhez érdemes vinni, de arra készülj hogy nem 10k lesz a csere.

(#2) máyköl


máyköl
veterán

Elég gyengék akkor ezek szerint a Sony zárak...

A Nikon-Canon zárak 100.000 expó körül szoktak menni, ha nem tovább...

(#3) Alexios válasza máyköl (#2) üzenetére


Alexios
veterán

Hááát, azért ez se feltétlenül igaz, több olyat is ismerek akiknek 30-50 körül ment tönkre(mondjuk az se 6), bár az igaz, hogy a komolyabb vázaknak tényleg bírnia kell a legalább 100k-t.

(#4) futo001 válasza Alexios (#3) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Gyárilag ennél is 100.000 vagy 150.000 volt megadva. Ezért bosszantó a 6.000.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5) máyköl válasza Alexios (#3) üzenetére


máyköl
veterán

Ezen az oldalon vannak az átlag zárak életkorai...

(#6) Alexios válasza máyköl (#5) üzenetére


Alexios
veterán

Ismerem, csak hát nem tudom mennyire reprezentatív, ha pl. megnézed a Sony A300-at akkor ott sincs 6k expoval zárhibás.

(#7) xXspeakerXx


xXspeakerXx
csendes tag

Már a sony se sony... :(

(#8) futo001 válasza máyköl (#5) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem túl bíztató adatok.

adam014:
Már van. :)

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#9) Иван


Иван
őstag

6000 (hat ezer) kép? Az elég gyengusnak hallatszik, pedig nem értek hozzá semmit. Szerintem mi a gépeinkkel (beleértve apa pana fz50-es monstrumát meg a kicsi kodak zsebgépet) fejenként ellőttünk már tízezreket...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#10) máyköl válasza Иван (#9) üzenetére


máyköl
veterán

Azzal lőhettek bármennyit, abban nincs zár. ;]

(#11) Иван válasza máyköl (#10) üzenetére


Иван
őstag

Na, ezért mondtam hogy nem értek hozzá semmit :D

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) tkazmer válasza máyköl (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

azért itt vannak fura adatok, a d5000-ről ezt írja: [link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) myteve


myteve
csendes tag

Nem fura ez, a gépek pár százalékával előfordul, hogy nagyon hamar adja meg magát a zár. Minden márkánál lehetséges, csak valahol nagyobb a százalék.. Hallottam már nikon D3s-ről is, ami 600 kép után adta meg magát. :U

(#14) k.


k.
őstag

Egyedi esetről tetszett hallani?
Ismerősöm Sony fényképezőjében 30k expó van, egy sima 2000ben készült kis kompakt(1.3 megapixel :D).
Nekem 2 Sony van, egy Bridge(ritkán használom 5k expo) és egy kompakt 9k expo(inkább anyám használja, én már szifonnal tolom). Semmi bajuk. És egyik sem fapad modell volt.
Elviszed szervízbe, aztán ott megcsinálják. :)

Jah eladás elötti hasonló sztori:

Volt egy Sony kameránk. Nem használtam, de tényleg egyáltalán, ha 3 kazit vettünk vele fel 7 év alatt.
Eldöntöttem, eladom. Lefotóztam, megcsináltam a hirdetést, erre tönkrement a kijelzője. De úgy pont akkor. Gondolom nem akart mással élni :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Alexios válasza k. (#14) üzenetére


Alexios
veterán

A kompaktokban még mindig nem mechanikus zár van:)(a bridge is kompakt)

(#16) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Most nézegettem vissza a képeket, amiket az A300-zal csináltam. Lehet mégis megcsináltatom, nem hiszem hogy ez a képminőség egy bridge-től elvárható. :F
Amúgy sem volt vele eddig semmi probléma, azt hiszem nincs is okom megválni tőle.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.