Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) b. válasza 7Heads Drago (#13) üzenetére


b.
félisten

klímát ugye kiveheted a képletből, mert azt nem lehet pályázatra megcsinálni, csak saját pénzből.érdemes beszélni előszőr egy energetikussal, hogy ha a klíma fogyasztását bele tudja e kalkulálnia pályázatnál a szükséges napelem mennyiségbe Ugya az MFB hitel egyik feltétele hogy meglévő fogyasztásodat tudod vele kiváltani és maximum 20 % kal lépheted túl ezta keretet mert az úgynevezett haszonszerzési tevékenységet ki akarják iktatni a képletből. tehát ha neked 4200 kWh az éves fogyasztásod akkor max 5000 kWh megtermelésére alkalmas rendszert tehetsz fel hivatalosan. viszont ha a z MFB pályázatban előírt eszközöket is teszel bele a rendszerbe akkor azokra is pályázhatsz 20 éves törlesztővel és ezekneka majd felkerülő rednszereknek az elektromos fogyasztását is felteheted napelem formájában a tetőre.. ( azaz hőszivattyú és a nagyon gazdaságtalan rém egyszerű elektromos fűtőpanelek is ide tartoznak,de a 4,6 COP értékkel rendelkezőző klíma nem :Y )
tehát én saját pénzből megcsináltattam a klímát és pályázatba még tettem fel összesen 6 darab Nobo Norvég fűtőpanelt télre.[link] Mivel ezek támogatottak ezért feltehettem nagyobb napelemes rendszert és így igazából van még egy hangtalan könnyen kiépíthető elektromos fűtésem is a házban,de amíg lehet a klímákkal fogyasztom el a plusz áramot nem ezekkel.
Ezt a részét direkt hagytam ki a cikkből amúgy mert ez egyfajta kiskapu ahhoz hogy az ember hogy tud feltenni nagyobb rendszert viszonylag gazdaságosan még és így megtermelheti a nem támogatott klímáinak a fogyasztását plusz van egy hangtalan , huzattalan néma fűtése is. Kicsit félek ettől hogy ezzel vissza ne éljenek sokan ezért nem írtam amúgy bele a dolgot, mert fontos hogy el legyen használva ami megtermel az ember.

Sorrendként azt ajánlom :
- Ajánlat kérés cégektől és a napelem szövetség honlapján[link] ( itt 300 cég ad de ebből szűrni kell )

- keresni kell olyan cégeket aki MFB hiteles rendszerekkel foglalkoznak.( szinte az összes nagyobb ) ezek meg is írják a pályázatot helyettünk adnak ajánlatot rendszerre és elmondják menetét. Ez a legegyszerűbb..
Intézik az áramszolgáltató fele a dolgokat max meghatalmazást kell adni nekik és mondják a teendőket.

ha magadnak intézed:
Előzetes hitelalkalmassági online vagy MFB pontban
Miután eldöntötted mit akarsz ( napelem + fűtés vagy csak napelem és kértél ajánlatokat majd ki is választottad a neked megfelelőt )
Ki kell hívni energetikust el kell mondani mihez kell és mit akarsz elérni ( összesen 3 energetikai felmérés kell, egy megelőző, egy közbenső és egy a végén a záró energetikai)

de igazából itt jobban le van írva :[link]

Ha már megvan a megnyert pályázat az EON fele eső részt vagy intézi a napelemes cég vagy pedig te de mondják mikor mit kell tenni ebben hagyatkozz kivitelezőre...Ami rád irányul Eléggé fontos, hogy lehetőleg meg kell nézetned a kiépítés előtt egy szolgáltatós emberkével az óraszekrényedet de erről megoszlik a napelemes topikban is a véleményem egy két emberrel. mert van olyan kivitelező aki szerint nem kell, ezt is érdemes velük majd leegyeztetni mert nekik már van tapasztalatuk ebben ah megnézik az órádat vagy képet kérnek róla tőled és a helyszínről...nekem a Tiszta energiák kifejezetten kérte hogy nézessem meg és sajnos szabványosítanom kellett a szekrényt ,de van sok ember akinek nem mert megfelelt az előírásoknak vagy csak kevés módosítást kellet végrehajtani.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.