Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jacek


Jacek
veterán

:C Köszönjük :R

(#2) kovsol


kovsol
titán

Szóval akkor 2020-ban várható új asztali Zen3 -ra épülő asztali megoldás?
Lehet tudni, hogy az év melyik szakaszában várható ez?

May the Force be with you!

(#3) CPT.Pirk válasza kovsol (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bennem is ugyanezek a kérdések merültek fel a cikk végére. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) Pete55555


Pete55555
addikt

mert tulajdonképpen a kisebbik processzorgyártó legót csinált a korábban rendkívül komplex tervezésből

Az év mondata :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Részletes egy írás, meg kell hagyni. :R
Az Amd (Tsmc) 5nm-ére leszek kíváncsi, na meg az Intelre, hogy ők mikor tudják lejjebb szorítani a méretet. Amennyiben 2023* körül még mindig 7nm-en fognak bohóckodni, pár évre megint el fog dőlni a verseny.

*Javitva, ahogy Abu írja, 2022 végén várható csak a 7nm :F

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#6) tha_answer


tha_answer
őstag

Zen 3 tizensok% atlagipc novekmenyes pletykakbol mi igaz?

[ Szerkesztve ]

(#7) Lacok válasza kovsol (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Állítólag 2020 vége [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) Egon


Egon
nagyúr

Érdekes hogy vga vonalon nincs ilyen összehasonlító cikk. Persze valahol érthető: átsütne rajta a szerző keserűsége, hogy az amd ott évek óta nem rúg labdába... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Fél éve normalizálódott a DDR4 ára, hagyjuk még az 5-öt.

/s

(#10) kovsol válasza Lacok (#7) üzenetére


kovsol
titán

Akkor még marad egy ideig a 2012-ben vett 3570k :D Mondjuk tuningoltam rajta pár generációt.

May the Force be with you!

(#11) Noukoum válasza Egon (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem rúg labdába?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) oZone762


oZone762
tag

:C

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Viszont ahogy növekedett a magszám, úgy kellett egyre több lapkát tervezni, így ma már nem ritka, hogy az Intel egy generációra kiad hét-nyolc különböző processzort is. "
De állítólag azért, mert kielégíti az eltérő igényeket... Ja, csak mondjuk a user meg elveszik benne, hogy a 3327 meg a 2658 miben különbözik, pláne, hogy a különbség néha csak pár MHz, és kajak ugyanazok a magok vannak benne :D Érdemesebb lenne kicsit átláthatóbb termékpalettát, struktúrát létrehozni, mert annyiféle a variációs lehetőség, hogy lassan mindegy is, mit vesz az ember.
Persze lehet, hogy a Core2 nem tetszett nekik, ahol gyak. büntetlenül lehetett húzni a procikat, és emiatt mindenki húzta is... :D

Amúgy az AMD Opteron procjai a 2000-es évek második felében is leuralták a szerverpiacot, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) LGG555 válasza Egon (#8) üzenetére


LGG555
aktív tag

Nekem most is Radeon VII kártyám van és kiválóan működik, az hogy nem rúg labdába hatalmas baromság.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#15) CPT.Pirk válasza LGG555 (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a poszt csak a szokásos trollkodás volt Abu-val szemben. :) Mondjuk az igaz, hogy az előző generációs Vega kártyák nem igazán lettek ellenfelek az akkori nV kártyáknak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) Atocha válasza Egon (#8) üzenetére


Atocha
senior tag

Vannak olyan emberek, akik egyszerűen a kv-jukat sem tudják meginni anélkül, hogy be ne szólnának valakinek. Ezek az emberek fizikai fájdalmat éreznek, hogy ha nem trollkodhatnak és nem alázhatnak meg valakit. Nem értem mire jó, talán a lelki egyensúlyukat billentik helyre ezáltal, ha véletlen nem úgy történnek a dolgok ahogy ők gondolják és akarják.
Ez a jelenség figyelhető meg a prohardver hasábjain is főleg az AMD és Abu-al kapcsolatos cikkek esetén.
A beszólás/alázás után érezhetően csökken bennük a tesztoszteron és az arcuk is kezd ököl formából visszaalakulni emberi arcá. Talán van valamilyen kapcsolat a mesebeli telihold/vérfarkas átalakulás és az amd/abu cikkek között. Nem tudom...

De kifejezetten érdemes lenne a brit tudosoknak erre is fókuszálniuk....

Peace :DDD

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#17) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Köszönöm a munkád. :R

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jön az LPDDR4X és LPDDR5 támogatása is AMD-nél. Az mennyit fog számítani?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Ragnar_ válasza Egon (#8) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Érdekes hogy vga vonalon nincs ilyen összehasonlító cikk. Persze valahol érthető: átsütne rajta a szerző keserűsége, hogy az amd ott évek óta nem rúg labdába... ;] :C"

Tehát az Nvidia csak azért gyártott füstölvést Super szériákat a 2060 és 2070 modelekből is, mert maradt néhány tranzisztor a fiók alján és az 5700 szériának semmi köze nem volt hozzá ... ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20) Akula


Akula
őstag

Tudom, hogy unalmas már, de csak ezeket tudom felhozni a GHz versennyel szemben:
spectre, meltdown. :(((
Aki már megégette magát hardveres sebezhetőség miatt, az másképp gondolkodik és büntet.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) Hellwhatever válasza Akula (#20) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Melyik sebezhetőség miatt égetted már meg magad?

(#22) Zotya84 válasza Ragnar_ (#19) üzenetére


Zotya84
őstag

Ő feldobta a labdát, és megnézte, hogy hányan csapjátok le. Ahelyett, hogy ignorálnátok, ahogy én is szoktam, mert már rohadt unalmas, amit csinál. És abból él, hogy ugrotok rá. Ezért sem szoktam belemenni hitvitákba, mert nincs értelme; én el tudom olvasni az itteni, meg a máshol megtalálható cikkeket, teszteket is, és le tudom vonni a következtetéseimet az olvasottakból. ;)

S én azért bízom benne, hogy 1231-0101-re be van időzítve Abutól egy olyan cikk is, amit egyébként hiányol – csak tudnám, ezt miért a procigyártókról szóló cikknél teszi...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#23) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Köszi szépen, nagyon részletes de még kocaolvasóként is jól követhető, értelmezhető írás, szép munka :R

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#24) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Jó cikk..

Mondjuk túl sok újat nekem nem mondott... de örülök, hogy "spekulációkba" nem ment bele.. bár volna mibe mind 2 oldalról. (bár intel táján nem kis "izzadságszag" terjeng)...
Mondjuk az intelnek szerintem az egyetlen reménye most Obiwa- vagyis a Foveros lehet, ha tényleg elkészül platformszinten (ezt az irányt tavaly nyáron az AMD is elismerte, hogy 2-3 év előnye van designszinten a 3Dstackingben intelnek)... kérdés Intel kitudja-e használni valamire ezen előnyt (bár biztos megpróbálja majd). Kérdés csak milyen teljesítmény szintre tudják skálázni a technikát, High-End, magas órajeles cpu-k hőtermelése gond lehet, így könnyen lehet ezen felépítéssel vége az órajel versenynek.. hacsak nem tudják elvezetni a hőt mondjuk valami hőkamrával... bár szerintem akkor is korlátozhatja az órajeleket a magas maghőmérséklet.
Intel pechére ez a sebezhetőségi gond is rosszkor jött.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#25) hcl válasza Akula (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem ebből az jött le, hogy vagy 10 éve az AMD csinál jobb procikat, mert azokban rendre megvolt az előredolgozás ellenőrzése is, és majdnem olyan gyorsak voltak, mint az Intel-ek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) joey04 válasza Atocha (#16) üzenetére


joey04
titán

Vannak olyan emberek, akik egyszerűen a kv-jukat sem tudják meginni anélkül, hogy be ne szólnának valakinek. Ezek az emberek fizikai fájdalmat éreznek, hogy ha nem trollkodhatnak és nem alázhatnak meg valakit.

Ahogy látom ilyen vagy pl te is. ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Televan74


Televan74
nagyúr

Azt hiszem mivel nagy változások nem jönnek,2020 -ban használtan veszek Ryzen 7 3700/3700X, hozzá lapot és memóriát. Azzal megvárom a PCIe5,DDR5 lapokat és processzorokat. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) Luck Dragon

Én arra lennék kiváncsi ha meglépik Amd & Tsmc által készített 5nm-ére ,mellé milyen IGP fog társulni , mert most is megeszi Vega11 a mostani Intel megoldásait.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Hosszú ideje az első cikk, amit alig tudtam letenni. Élveztem. Gyerünk PH! Új év, új kezdet!!! :R
És nem vagyok AMD bérenc. Elégedett user vagyok, épp egy Intel platformon. Ellenben örülök, ha valaki egy jó megoldást talál ki és valósít meg. A piaci eredményeiken, már a steam pc statisztikákon is látni. És gyanítom még a közelében nincs az AMD a jövőbeni csúcspontjához.

Jevons paradox

(#30) hokuszpk válasza tha_answer (#6) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a felenek a harmada.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#31) tasiadam


tasiadam
veterán

Az intel nem ugy csinalta az elso q6600-at, hogy 2 darab 2 magost osszehanyt? Es az elso 2 magos intel nem ugy keszult, hogy osszeraktak 2 pentium magot?

Amugy mikor cserelhetem le vegre a 3770-em ugy, hogy nem adok ki 100x ezret, es erezheto is lesz a gyorsulat?

A cegen belul most massziv problema, hogy az intel miatt a szerverek elvesztettek a kapacitasuk magyreszeg. 8 magota ra tudtak virtualizalni kb 16 unitot. Na ez meg lett felezve, es maskent lett virtualizalva. Es ezt a meltdown cuccot a nehalem cpu-kra is raengedtek.
de jo lennne ha vennek egy 200 lovas autot, majd kozlik hogy ja 2 henger nem megy, legyen 150. :D ennek ellenere azota se hallottam amd szerverekrol.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#32) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Abu85: köszi az összefoglalót :R! Hasznos volt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi a cikket, bár nagyjából képben voltam! :)

2004-ben meg a legjobb asztali proci szerintem nem Athlon 64 volt, hanem a Pentium M765 ASUS CT-479-es adapterrel. (Ha valakinek van ilyen átalakítója, és megválna tőle, keressen meg priviben!) Hmm, viszont mintha ez az adapter 2005-ben jelent volna meg, és akkor meg már vehetjük hozzá a Pentium M780-at. Viszont fejlődött az Athlon 64 is, szóval lehet, hogy már verte a Pentium M-et. De perf./W biztosan sokkal jobb volt a kis penya.

[ Szerkesztve ]

(#34) Hellwhatever válasza tasiadam (#31) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Bármelyik jelen generációs proci érwzhető előrelépés lenne kb. i5 9400 / R5 3600-tól felfele. (Meg merem kockáztatni hogy még egy magasabb frekvencián ketyegő i3 vagy egy kisebb R5 is.)

[ Szerkesztve ]

(#35) gulupeti


gulupeti
senior tag

Ajj, de szuper összefoglaló cikk, ez hiányzott már nekem, hogy képben legyek! Köszönöm! :)

(#36) hcl válasza tasiadam (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

AMD procis szerverek - igaz, nem újak

A S/M szívást meg köszönjük az Intelnek. De mondjuk ha teljesítmény kell, akkor nem csak Intel létezik, van Power architektúra is... meg még pár más, ami megeszi az x86-ot reggelire - csak ára is van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) Northlorien válasza tasiadam (#31) üzenetére


Northlorien
tag

Én a 2600k-m cseréltem anno 6700kra és észrevehetően gyorsabb volt, most pedig a tr3 szintén érezhető sebessegnovekedest hozott. Egy i5 vagy R5 most azért jóval nagyobb teljesítményre képes, kérdés, hogy neked szükséged van-e rá vagy sem. Az egyik barátom akinek eladtam a 2600kt máig használja és tökéletesen elégedett vele. Amúgy az új generációnak több előnye is van a teljesitmenyen kívül, például csatlakozó vagy akár hálózati sebesség tekintetében, stb. A kérdés csak a hogy kell neked vagy sem. :)

(#38) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Jó összefoglaló! köszönöm!
( Legyen jó verseny és menjenek lejebb az árak ! )

Reklám:
Akit még jobban érdekel az AMD CPU-k jövője , piaci helyzete, elemzések, pletykák, szerverek, apuk, mobilok, nuc-ok , gyártás, biztonsági dolgok, alaplapok,chipsetek ...

annak javaslom az AMD kocsmát ... :
- "Fórumok/Lokál/AMD CPU-k jövője - amit tudni vélünk"

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#39) tasiadam válasza Northlorien (#37) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát a 2600k-hoz képest a 3770 is isteni. Amire én perpill használom, alig pörög, 100%-on sosem megy, max. 1 magon peakel. Az RX580 sem megy többet 70%-nál. Mondjuk ha munkára használom, akkor lehet hogy megérné váltani. Ám most az egyetlen bajom az ivy-vel, hogy SATA2 csatlakozóim vannak csak, nincs sata 3 és raid támogatásom sem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40) hcl válasza tasiadam (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

PCIE SATA3 kártya? Kicsit olcsóbb, mint egy lap + proci :)
RAID meg szoftver RAID. Sok teljesítményvesztés nincs.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) gothic20


gothic20
aktív tag

Köszi a cikket

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#42) gidalight válasza tasiadam (#39) üzenetére


gidalight
tag

Hát azért szakadék nincs egy 2600 és egy 3770 között (a haswell pl. nagyobb ugrás volt az ivy-ról valamivel). Egyébként meg az 580-hoz nagyjából elég egy 3770, de nagyobb kártya alá bizony kevés, idővel pedig muszáj lesz leváltani az 580-at. sata3 meg a h61-es lapod miatt nincsen, de így h xeonod van (vagyis nincs lehetőséged OC-ra) felesleges lenne ezért váltanod. Hétköznapi használatban a sata3 hiánya közel semmit sem jelent.

(#43) IO.sys


IO.sys
őstag

Az S/M (hehe) szívásra, igaz, nem túl bölcsen, a tuning topikban szoktam írni, hogy két kattintással kikapcsolható a megfelelő célprogrammal. Akkor szokott kelleni, amikor valakinek lejön az ominózus tavalyi frissítés és hirtelen nem indul többet a húzott vasa. A másik ok a megbecsülhető veszély felmérése után a kikapcsolás a nyerhető teljesítmény fényében.

Azt is látom, többen emlegetik a 3770-et. Nekem is 3770K-m van és sokat nézegetem, merre lehet tovább lépni budget vonalon -- nem lehet.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44) hcl válasza IO.sys (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rossz a fogalmazás - nem nyerhető, hanem visszakapod az eredetit :D
Azt nem értem, hogy a játékok esetén hogy a halálba' nincsenek olyan fordítási eljárások használatban, amikkel minimális a teljesítményvesztés? Ilyenek már régen léteznek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) IO.sys válasza hcl (#44) üzenetére


IO.sys
őstag

Igaz. :K

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46) andy19770128 válasza LGG555 (#14) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Egyetértek

(#47) TTomax válasza LGG555 (#14) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pont annyira mint egy 5700XT... vagy egy 1080Ti...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#48) Cickánykoma válasza Egon (#8) üzenetére


Cickánykoma
tag

Nekem Nvidea kártyám van, és sosem rúgott labáda az AMD ellenében :U Ennyit erről az izzadva erőltetett zöldségmániáról.

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#49) paprobert


paprobert
senior tag

Kiváló cikk lett!

(#24) DraXoN Órajel verseny tényleg nehezen lesz. Láttuk hogy mit tud az Intel 10nm-e, lényegében AMD szintre csökkent a 10 nanós Intel processzorok órajele. Egyszerűbb az architektúrában találni 15-20%-ot, mint 1GHz-nyi extra órajelet kisajtolni a szilíciumból.

Desktopon ha az AMD hoz egy kicsit jobb karakterisztikájú Infinity Fabric megoldást a Ryzen 4000-ben, és az IPC csak egy szolid 8-10 százalékkal nő, akkor az Intel utolsó mentsvára, a "High refresh rate 1080p gaming" ütőkártya is semmivé válik már jövőre.

Vajon mikor emel drasztikusan árat az AMD?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#50) bpx válasza hcl (#36) üzenetére


bpx
őstag

Mik azok és hol vannak róluk a független benchmarkok? Nem láttam még olyat, ami megenné az x86-ot reggelire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.