Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én arra várok, hogy valaki kidobna végre egy nem szabvány méretű, 1 kw-os passzív tápot. 90% hatásfoknál max terhelésen az 100w hő.

biztos meg lehetne csinálni egy passzív bordázattal, csak 3x ekkora dobozban. csal a szabványtól való elrugaszkodás miatt nagyon pici lenne rá a kereslet. valszeg ezért is nem gyártanak ilyet.

pedig annyit lehetne elkérni érte, amennyit akarnak...

és hát ez már veszélyes üzem, ilyenbe nem merek belepiszkálni. (esetleg szakértővel karöltve...)

mert meg lehetne oldani akár egy külső házban, meghossazbbított kábelekkel. egy gégecső szerű csatornában a táp helyén lépne be a gép hátulján a delej.
és a táp ugye említett módon, egy szép nagy rácsos házikóban a gép mellett, mint pl. egy mora.
(annyi ilyen ötletem van, de ezt mind kijárni...) :(((

csak hát valszeg egyszerűbb venni 2 db. x460 seasonic-et 90k-ért, és párhuzamban használni....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2) Bopez válasza szab.tam (#1) üzenetére


Bopez
tag

Pedig amilyen passzív cuccokat legyártottál, ez lesz a következő lépcsőfok!
Meg lehet pedig csinálni, de szerintem a hőtermelés, meg az alkatrészek melegedése miatt nehezen megoldható!
Bár ebben te jobban otthon vagy...

Csak hogy ON is legyen:

A táp tetszik, elrendezés extra, nekem bejön!
Elkók se tűnnek nagyon gagyinak, egy tesztet szívesen látnék!

[ Szerkesztve ]

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#3) macilaci78 válasza szab.tam (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vízhűtés? ;]

A 60mm-es venti hangját kétkedve fogadom. Valahogy inkább a marketing erejét érzem a hatékonyság mögött...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Hát ez aztán tényleg nem egy szokványos táp, de legalább nagyon magas a hatásfoka. :)

(#5) KisTopi95 válasza macilaci78 (#3) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Ne viccelj. Ő csak passzívba tolja :D

Mit is kéne ide írni?

(#6) lujó55


lujó55
őstag

Hát nem tudom.
Nagyon jól néz ki. Ez az első benyomás, még a színt is eltalálták.
Imponáló a platinum minősítés.
Viszont ez az CFD-s magyarázat egy kicsit erőltetettnek tűnik, nagyon parasztvakítás szaga van a dolognak.

(#7) atti_2010 válasza szab.tam (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

1000W passzív tápot mire tudnál használni? 4 darab VGA esetén nem a táp ventilátora lenne a hangos hanem a 4 VGA csapna hatalmas zajt, a félvezetőket nem lenne túl bonyolult hűteni de egy 1000W transzformatort már igen, lehetne túlméretezni de ez a hatásfok rovására menne és mint a tegnap Olival kivesézted a hőmérséklet hatását a fogyasztásra nagyon rossz irányban hat, passzív cuccokat csak kis fogyasztású gépekben lehet viszonylag jó hatásfokkal megvalósítani, 1000W cuccoknál rettenetes munka és pénz beleölésévél lehetséges ami egyértelmű hogy nem éri meg, inkább veszel hosszabbítókat és kirakod a gépet az előszobába ha annyira zavar.

Amúgy a tápok nagyon tetszenek de engem elsősorban egy 400W érdekelne és nem 170 euróért.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) MZperX75 válasza atti_2010 (#7) üzenetére


MZperX75
addikt

Ahogy szab.tam-ot ismerem nála ez sem lenne probléma,passzívba menne az is ;)

Én inkább olcsó 120W-os paneltápot a népnek 95%-os hatásfokkal,természetesen teljesen hangtalanul.

(#9) HANDO88


HANDO88
senior tag

Ha már így álmodták meg a ventiket akkor valami szűrő féleség kellett volna rájuk nem rács.
Így minden apró leeső cucc a tápban landol.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#10) Findzs


Findzs
addikt

szerintem ez egy baromság :B
azért találták ki, hogy a táp alul legyen, hogy ne a gépház meleg levegőjével próbálja meg hűteni magát hanem a szoba hőmérsékletű levegővel,

erre ezek megint kitalálják, hogy a meleg levegővel hűtse magát a táp :C

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11) Danex válasza szab.tam (#1) üzenetére


Danex
addikt

tápot szét, egy olajjal teli fürdőbe bele

a fürdőből meg lógnának ki a bordák amik leadnák a hőt :P

(#12) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egészen az utolsó előtti mondatig nagyon tetszett...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) XharX


XharX
aktív tag

Hogy ennek mi értelme volt. Magával a táppal nincs gondom, kissé a kialakítást nem értem, de lehet csak én vagyok berögződve.

(#14) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis táp...főleg a két venti jól is néz ki rajta + jól is hűt.

(#1) szab.tam: sajnos az alaktrészek 4-500W feletti telejsítménnyel már melegednek. Meglehetne igen oldani csak akkor kicsit sok hűtőcső kéne a táphoz ami pénzileg és helyileg is már drága. És ha a pénzt vesszük akkor a legtöbb ember 20K-ig bezárólag próbál magának jó minőségű tápot venni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15) banhammer


banhammer
veterán

A 60mm-es venti hangjára azért kiváncsi lennék úgy 2-3 év múlva.
Cserélni meg kész élmény lehet azokat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) zed1983


zed1983
őstag

Azért meghallgatnám működés közben load és idle-ben is :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Érdekes formát választottak ...
Az 5 év garancia meg elvárt ezen kategóriában ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#18) bteebi


bteebi
veterán

Hát ez kifejezetten rusnyára sikeredett, viszont jó a hatásfoka, kifejezetten halk, és full moduláris. Az ára finoman fogalmazva is lehetne kedvezőbb, de sajnos jobb tápokat már nem nagyon lehet 30k alatt kapni :(. Az mondjuk elég szomorú, hogy már a 850 W-os modell is >50k-ba fog kerülni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) nuke7


nuke7
veterán

ilyen kellene, ha tényleg ilyen halk...
a platinum meg a gold jó minősítés :K
van hivatalos magyar forgalmazó..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) blackydan


blackydan
senior tag

Hát, elég vad a kinézet :P

(#21) #56573440


#56573440
törölt tag

tudtam hogy volt már ez a táp valahol. egy hazai pályás cikknél jött elő a xilence interceptor pro kapcsán, várható volt a hivatalos bejelentés ezek után. alapvetően a felépítés így már értelmet nyer számomra is (a felső konfignak szánták a képeken) csak a teljesítmény láttán kerekedett el a szemem... én igazából valami kisebbre számítottam mint a hírben is volt, sőt még azt is túlzásnak tartottam volna, lévén fentre itx meg asszem max matx lapokat lehet szúrni, annak meg az 550w is túlzóan sok.

normál konfignak egyedülálló tápként viszont akár még értelme is lenne, bár kétlem hogy ekkora bordákkal meg ilyen ventikkel ez valóban hozná a jelzett paramétereket. de valaki csak leteszteli aztán kiderül

[ Szerkesztve ]

(#22) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#3) macilaci78
naja.... :D

(#7) atti_2010
(#14) KAMELOT

éppen nyers cső hijján meglévők átépítésvel kísérletezek.
18 (2*9) és 24 (2*12) csöves, de kompakt méretű hűtőkkel vacakaolok.

ha megjönnek a csövek, befejezem az új koncepciót, ami már túlnő ezeken teljesítményben, méretben.
ha működik, akkor az ebből véglegesre faragott formában 3 blokkot felhsználva létrehozok eladásra egy prémium kategóriás gépet. majd az akkori legfrsebb 2 magos vga-val, és procival.
a vga fogyasztása előre kalkulállva lesz vagy 350-400w, a húzott procié akár 200-250. a hűtését megoldom, nem félek.
az aprólékkal és a biztonsági tartalékkal együtt fel kell készülnöm 7-800w-ra. ez csak 2 db. x460-as tápból jöhetne össze.
egy méregdrága, egydei kivitelezésű gépnél, (minden részletet most kihagynék...), elég csöves dolog lenne 2 táp ott egymás mellett...

(viszont amíg leírtam, eszembe ötlött a sokkal egyszerűbb megoldás. kiveszem a 2 tápot, és berakom egy nagy rácsos dobozba.... :D
(fától az erdő tipikus esete...)

de elegánsabb lenne egy minőségi kwos tápot átbordázni, felcsövezni, és egy nagyobb rácsos dobozba bepakolni.
a probléma ott lehet, hogy az apró, felbordázhatatlan alkatrészei aktív hűtésre lettek tervezve, és nem passzívra, mint pl. a seasonic x460 kondijai...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23) szab.tam válasza szab.tam (#22) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"az akkori legfrsebb 2 magos vga-val, és procival"

természetesen ezt akartam írni:
legfrisebb procival, és 2 gpu-s vga-val...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) Tibor_560sec válasza szab.tam (#22) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

A lamellás az nagyon impozáns lett ... :C

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#25) atti_2010 válasza szab.tam (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Alapvetően a kondik és kisebb alkatrészek nem melegszenek a tápban csak a FET tranzisztor, a trafót vezérlő 2 NPN és a kijövetelnél található diódák, ezek hűtését már megoldottam valakinek passzívan de a nagyobb baj a trafóval van arra is van 1 elméletem hogy lehetne hűteni de nem tudom hogy működik e.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) szab.tam válasza atti_2010 (#25) üzenetére


szab.tam
nagyúr

már futottam egy előkört. valószínű a mélyvizes táp topicba fogok konkrétumokért menni, ha a megvalósítás közelébe érek.
itt már kaptam egy általános leírást.
de majd minden tanácsot szívesen fogok venni... :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27) atti_2010 válasza szab.tam (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A bordán levő alkatrészek kitűnően hűthetők úgy hogy ráteszed egy nagy központi bordára és az alkatrészeket kiveszed és a nyák fordított oldalára cinezed vissza, így nem kell meghosszabbítani a lábakat és hőcsövekkel sem kell bajlódni, egy ilyet csináltam valakinek és nagyon jól szuperált.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) szab.tam válasza atti_2010 (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem ez a rész nagyon kínai, meg ott az a sok hülye áram is. ha aktuális lesz, úgyis futok mindenkinél egy kört. (gyűjik az idevonatkozó papáában az áldozatok száma..) :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) andrade válasza Angel1981 (#4) üzenetére


andrade
senior tag

Kérdés mennyit tud hasznosítani mvel a vga kártyák és a processzor meleg levegőjét kapja, többnyire!

[ Szerkesztve ]

(#30) Danex válasza andrade (#29) üzenetére


Danex
addikt

egy normális házban, normálisan belakva elöl lent jön a hűvös és fent megy ki a meleg... és a kártya, proci mind felfele tolja a hőt plusz még a fizika is belesegít ebbe tehát ha van rendes házhűtés akkor nem sokat fog érezni a többi dolog melegéből

(#31) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Elég bizalmatlan vagyok a márka irányába...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#32) TaaT


TaaT
veterán

Ez a megoldás egy vicc!!! :W

Nálam eddig ez a "Fail of the Year"... Grat! :C

szab.tam: a Seasonic-nál tuti össze tudnának dobni maguknak (vagy neked) egy combos passzív tápot... ;) de ilyet piacra dobni hót felesleges...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#33) MMIX


MMIX
addikt

Xilence XQ Series 850 W (SPS-XPXQ-850.R4) mai teszt Techpowerup

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.