Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Runner_fxr válasza Vakegérke (#494) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tulajdonképpen az igaz, hogy nem minden a pénz. Meg az ember még is csak a hazájába van a legszívesebben. Bármennyire szimpatikus nekem Ausztria a hegyek miatt, azért az biztos, hogy szívesen maradnék Magyarországon is, ha alkalmas lenne a normális életre.
Erre is lehet azt mondani, hogy ha az ember igazán akarja, akkor bárhol meg tud élni, lehet ebben is van némi igazság. De nem lehet egy Országban mindenki sikeres üzletember vagy olimpikon vagy programozó zseni, feltaláló vagy bármi amivel sok pénzt tud majd keresni. Van sok ember (a nagy többség) aki csak szimplán becsületesen dolgozni akar és ebből eltartani a családját, akiket szeret. Itt aki becsületesen dolgozik, az jóformán csoda ha nem hal éhen. Innentől kezdve, lehet valakiben bármekkora hazaszeretet, akkor is egy szenvedés az élete. Szerintem ennyit nem ér ez az Ország, hogy az egész életem feláldozzam érte.
Viccesen hangzik, de szerintem többet fogok a Balatonon majd nyaralni úgy, hogy mondjuk Ausztriában melózom, mint az aki itt él ebben az Országban. Vagy esetleg egy nyaralót venni. Majd nyugdíjas koromban hazaköltözök. És leköltözök a Balcsira.

(#502) aram01 válasza Runner_fxr (#501) üzenetére


aram01
nagyúr

siess nekem pont van egy nyaraló/lakás eladó Füreden :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#503) Runner_fxr válasza Pala (#499) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát meg lehet próbálni, simán lehet, hogy valahova felvesznek az angollal is. De jellemzően kérik azért a Német nyelvtudást.
Én nagyon komolyan elhatároztam magam, 100%. Semmi nem változtathat ezen. Max egy lottó nyeremény, de mostanában még lottót se veszek.

(#504) po1son válasza Kassadin (#484) üzenetére


po1son
addikt

Kassadin már megint olyan dologról beszélsz, amiről fogalmad sincs...
Rokonok nyelvtudás nélkül mentek ki Németországba melózni csirke feldolgozóba és 7-8 év alatt vettek itthon meg kint is egy házat...Az évek során megtanulták a nyelvet és nem bántak velük úgy, mint a kutyával...
Ennyit erről, amit mondasz...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#505) Pala válasza Runner_fxr (#503) üzenetére


Pala
veterán

Még van annyi időm, hogy egy használható nyelvtudást összeszedjek németből. Bár inkább az angolt fejleszteném tökélyre, azt "nemzetközibbnek" érzem. :K
Neked pedig sok sikert, szerintem jó döntést hoztál! :R Bár erre nyilván az idő fog majd pontos választ adni, de legalább törekszel rá, hogy javítsd az életminőségedet és kibővítsd a lehetőségeidet. És ha ezt éppen külföldön lehet megtenni, akkor való igaz, nem szabad hezitálni.

Lehet, hogy majd odakint összefutunk! :K

(#506) Runner_fxr válasza Pala (#505) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A haverom szerint pár hónap alatt a 0-ról össze lehet szedni annyi nyelvtudást, hogy egy alap melót tudjál szerezni. Én elvégeztem egy kezdő Német nyelv tanfolyamot ez 3 hónap volt. Még nem mernék nekivágni azért, de tavaszig meg lesz a szükséges tudás. Innentől magántanárral folytatom tavaszig. De azzal tisztában vagyok, hogy csak kint fogok rendesen megtanulni. Csak valahogy hozzak össze egy állásinterjút, vegyenek fel az első helyre, felőlem lehet az mosogatás vagy takarítás is. Akkor már sínen vagyok. Az első melónál még a fizu sem annyira érdekel, úgy fogom fel, hogy megtanulom profin a Németet. Ez meg többet ér mint néhány ezer euro. Majd ha már jól beszélek Németül, akkor a következő állás nem mosogatás lesz, hanem valami szakmunka, amihez értek. És itt már nyilván nem mindegy a fizu se. Nem tudom te mennyi idős vagy, de én már azért nem tini vagyok, most lettem 31, ha menni akarok, akkor most már mindenképpen menni kell, mert túl öreg leszek hozzá, nem akarok már fölöslegesen egy hónapot se elvesztegetni.
Köszi, én is bízom benne, hogy sikerül.

(#507) po1son válasza Runner_fxr (#506) üzenetére


po1son
addikt

Nyelvtudás nélkül Ausztriában 5 euro-t keresel egy óra alatt...
Ha már tudod a nyelvet, akkor ez az összeg 3x több.
Szóval, ha még nem is tudod, akkor is érdemes kimenni. :K

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#508) Atos23 válasza Runner_fxr (#506) üzenetére


Atos23
senior tag

Teljesen egyetertek veled. En is 28 vagyok, es rendesen kalkulalok a honapokkal. Sajnos korabban sok-sok honapot tetlenul es naprol-napra eldegelve elvesztegettem, de "megvilagosodas" utan az ember mar pontosabban szamol az eselyeivel :)

(#509) Kassadin válasza po1son (#504) üzenetére


Kassadin
addikt

Már megint nem tudsz szöveget értelmezni, olvasnád el azt, amire válaszoltam. Segítek, Angliára gondoltam.
Nekem személyesen meséltek arról, hogy Írországban mennyire volt rossz dolgozni szállodai takarítóként, úgy hogy semmit sem értesz az adott nyelvből(ergo valószínűnek tartom, le is sajnálnak téged), és nem lehet ily módon feljebb lépni a ranglétrán. Rokonaidnak gratula a kitartásért, de én nem csirkefeldolgozóba szeretném leélni a hátralevő életem... :U

[ Szerkesztve ]

(#510) po1son válasza Kassadin (#509) üzenetére


po1son
addikt

Nyelvtudás nélkül sehol se alkalmaznak(ott meg főleg, hogy értenél meg bármit is?), maximum ott alja munkának számító gyári szalag mellett állhatsz, meg mehetsz szállodába szobát takarítani, ahol úgy bánnak veled, mint a kutyával. Nyelvtudás nélkül kimenni igazán nagy birkaság... Ott nem fogsz megtanulni, és ebből következik a rosszabb, hogy előrébb se fogsz jutni.

Ezen mit nem tudtam értelmezni? Magyarázd már el nekem...De várjál megteszem én....
Röviden azt írod le benne, hogy ne menjen ki külföldre, mert nem tudja a nyelvet és kint nem is fogja megtanulni és előrébb se fog jutni az életbe...
Ezt pedig én megcáfoltam egy példával... Tök mind1 melyik országról van szó.. :))

"én nem csirkefeldolgozóba szeretném leélni a hátralevő életem"

Ebből meglátszik, hogy még nagyon fiatal vagy, mert nem becsülőd a munkát vagy csak egyszerűen egy sznob vagy... Gondolom te úgy fogsz kimenni külföldre, hogy vezérigazgató leszel... :B

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#511) Runner_fxr válasza Atos23 (#508) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nincs még elveszve semmi azért, meg ha visszagondolok a 10 évvel ez előtti önmagamra, akkor azért azt látom, hogy nagyon sok mindent megtanultam, kellet is ez a 10 év, hogy érett fejjel neki tudjak vágni. De most már a tétovázásra nincs idő az biztos.

(#512) west válasza aram01 (#424) üzenetére


west
őstag

Hát, egy valóság kép> a nagy igazságról. :C

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#513) Runner_fxr válasza Kassadin (#509) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért annyit hozzátennék, hogy amíg nem dolgoztál külföldön egy napot sem, addig nem tudhatod milyenek ott az emberek. Az egy dolog, hogy valaki mond valamit. Az a valaki az nem te vagy, te lehet jobban kijöttél volna azzal a főnökkel. Meg az is lehet te egy normálisabb helyet találsz. Kicsit pesszimistán állsz hozzá ehhez a kérdéshez, arról van szó, hogy ezeknek a gazdagabb Országoknak szüksége van a munkaerőre, nem véletlenül alkalmaznak külföldieket. Magyarországon sokkal inkább kizsigerelnek és szarnak néznek.

[ Szerkesztve ]

(#514) Kassadin válasza po1son (#510) üzenetére


Kassadin
addikt

"Ezen mit nem tudtam értelmezni? Magyarázd már el nekem...De várjál megteszem én....
Röviden azt írod le benne, hogy ne menjen ki külföldre, mert nem tudja a nyelvet és kint nem is fogja megtanulni és előrébb se fog jutni az életbe...
Ezt pedig én megcáfoltam egy példával... Tök mind1 melyik országról van szó"

Nem fogsz megtanulni úgy nyelvet, hogy a többi ott dolgozó bevándorló melletted szintén nem tud semmit sem(nem véletlen vannak ott melletted). Úgy kimenni, hogy majd ott megtanulod a nyelvet, nagy felelőtlenség. Persze, ha otthon tanulod, amikor nem dolgozol, akkor simán lehetséges. Az, hogy te valami megcáfolsz a személyes példáddal, az még nem jelenti azt, hogy a másiknak nem lehet igaza. ;)

"Ebből meglátszik, hogy még nagyon fiatal vagy, mert nem becsülőd a munkát vagy csak egyszerűen egy sznob vagy... Gondolom te úgy fogsz kimenni külföldre, hogy vezérigazgató leszel..."

Kicsit el vagy tévedve, 16 éves korom óta dolgozom, most vagyok 21(fiatal?, relatív), dolgozom, mert muszáj, A sznobság nem tudom hogy jön ide, én senkit se nézek le a munkája miatt, szimplán úgy gondolom, hogy ha nem akarod saját magad szopatni, akkor rendesen megtanulod az adott ország nyelvét, és sokkal kevesebb "szenvedéssel" sokkal több pénzt kereshetsz.

Amúgy te dolgoztál már életedben valamit? Mert úgy osztod az észt, mintha 40 év munkatapasztalattal rendelkeznél.

Runner_fxr: Köze nincsen a pesszimista hozzáállásomnak(amúgy sem vagyok az), realista vagyok szimplán. Ha nem tudsz nyelvet, nem elég hogy nem érted meg őket, de ki is vagy szolgáltatva nekik. Magyarországot nem kell bemutatni, tapasztalom és látom a saját szememmel is, mi folyik itt. :U

(#515) Chaser válasza Runner_fxr (#503) üzenetére


Chaser
titán

Volt egy ismerős pár német nyelvtudás nélkül a németeknél, angolt kértek. IT meló, a csajszi csak recepciós volt, legtöbbször kb semmit nem csinált. Ft-ban kb 400k-t vitt haza havonta, a pasija meg 2-3x annyit. Volt mindez kb 4 éve. Amikor jöttek haza a dög terepjáróval akkor gondolkodtam el hogy valamit rosszul csinálok:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#516) MacCaine


MacCaine
őstag

Mennyire jól elbeszélgettek a furcsa lányról... ;]

(#517) Chaser válasza MacCaine (#516) üzenetére


Chaser
titán

Nők..pénz..mindig összefolyik:D:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#518) aram01


aram01
nagyúr

na hova mentek végül is melózni? :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#519) po1son válasza Kassadin (#514) üzenetére


po1son
addikt

Gondolkozz egy kicsit!
Te kizártál vmit, ami nem lehetséges számodra, de én megcáfoltam és még tudnám is más esettel, mert képzeld Angliába is mentek ismerősök elég gyenge nyelvtudással és ott is jól végződött a dolog... Te pedig itt a fórumon komoly szándékú embereknek, elveszed a kedvét, mert xy azt mondta... Mindig a pozitív példákat kell alapul venni az életben és nem a negatívat...
Nah nem vitatkozok veled tovább, mert kicsit buta vagy ehhez a témához...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#520) aram01 válasza po1son (#519) üzenetére


aram01
nagyúr

haverom úgy ment ki,hogy semmit nem tudott angolul,és már kint van lassan 4 éve

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#521) Zaja2


Zaja2
senior tag

A nők ilyenek...

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#522) Pala válasza po1son (#519) üzenetére


Pala
veterán

"Mindig a pozitív példákat kell alapul venni az életben és nem a negatívat..."

Ezzel mondjuk nagyon egyet tudok érteni! :R
Hozzátenném még, mindig előre kell tekinteni, és nem a múltban élni. Szerte a neten sok-sok fórumon jól kiviláglik, ki az, aki folyamatosan csak a nehézséget meg a problémát látja a távozásban, és ki az, aki bizakodóan, optimistán, céltudatosan és eltökélten vág neki, szarva a hőbörgők véleményére. Előbbi csoportnak soha nem is fog sikerülni, valószínűleg jobban is teszik, ha maradnak.

Egyébként én is csak megerősíteni tudom, amit írtál. Érettségi után kb. 4-5 osztálytársam hagyta itt kapásból az országot, ebből 1 (azaz egy!) tudott angolul, többi sehogysem, vagy maximum németül alapszinten. Mára már mindnyájan jól élnek (Németország, Dánia és Anglia a szóban forgó országok), kettejüknek gyereke is született azóta. Nem arról van szó, hogy milliomosok lettek, de van egy stabil anyagi hátterük, nem azon kell rágni a körmüket, hogy úristen, mi lesz holnap.
Akik meg itthon maradtak egyetemen, azok szo...szívnak, vergődnek, hogy legyen valami állásuk.

Bárhogyan is közelítem meg a témát, azt kell mondjam, ők döntöttek helyesen, még akkor is, ha csak lutrival vágtak neki. Megyek utánuk asszem...

[ Szerkesztve ]

(#523) Chaser válasza Pala (#522) üzenetére


Chaser
titán

A sok hőbörgő pont amiatt van hogy kimegy nyelvtudás nélkül mert xy cég munkát "szerzett" neki. Aztán kinn kiderül hogy se munka, vagy nem a megbeszélt szerinti és nem olyan fizetéssel, aztán hazajönni sincs pénze. Az ilyen ne csodálkozzon. Kimegy az ember, itthonról intéz szállást, vannak arra megbízható cégek. Kinn meg nekiáll keresni. Aztán vagy bejön vagy nem, nyilván az elején nem kell válogatni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#524) Pala válasza Chaser (#523) üzenetére


Pala
veterán

Így van, de aki belevág egy ilyenbe, annak illik egyrészt megfelelő nyelvtudással rendelkeznie, másrészt kellően felkészülnie az egészre, minden szempontból. Csak úgy bele a vakvilágba, az mindig rizikós. Ennek ellenére még az is sikerülhet, ha egy talpraesett, jó kommunikációs képességekkel megáldott emberről van szó. De aki a felelőtlen, azzal nem lehet mit kezdeni. Az valszeg idehaza is felelőtlen.

"kimegy nyelvtudás nélkül mert xy cég munkát "szerzett" neki" - már ezen a ponton látszik, hogy valaki mennyire önálló (vagy éppen mennyire nem). :)

[ Szerkesztve ]

(#525) Chaser válasza Pala (#524) üzenetére


Chaser
titán

Kinn is dolgozni kell. Akinek itt nem ment annak valszeg ott se fog:) Ezekben a szállásközvetítő cégekben még az a jó, hogy esetenként munkát is segítenek keresni. Nekik is érdekük hogy legyen bérlő. Aki ezért pénzt kér az egyrészt törvénytelen, másrészt nagy eséllyel stikli van mögötte.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#526) Atos23 válasza Runner_fxr (#501) üzenetére


Atos23
senior tag

Az ausztriai PC szerviz meló egyébként nagyon jól hangzik :)

Én most csinálom a Fősulit, de nincsen mellé még nyelvvizsgám. Programtervező infón vagyok, ahhoz ugye az angol kell, igen erősen. Viszont világ életemben németet tanultam, és van is érzékem hozzá, szeretem is. Biztosan a németet fogom megcsinálni, és ha külföldre keverednék, szintén német ajkú helyekre mennék. Sokkal jobban vonzanak ezen országok, mint a közkedvelt Anglia, USA, északi országok.

Szóval én is érzek még erős létjogosultságot a németben, igaz, hogy angollal biztosan minden könnyebb, elterjedtebb.

[ Szerkesztve ]

(#527) Kassadin válasza po1son (#519) üzenetére


Kassadin
addikt

Aki komoly szándékú, az senkire se hallgat, hanem kimegy és megpróbálja, tehát már itt elbukik az, amit írtál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#528) po1son válasza aram01 (#520) üzenetére


po1son
addikt

Ezekről beszélek neki, de ő kitart a saját önkényes véleménye mellet...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#529) MacCaine


MacCaine
őstag

Hagyjátok, valakinek itthon is kell maradnia, fizetni az adókat. ;]

Most tényleg átment a topik külföldi munkavállalósba? :F

(#530) Csoffadalom válasza MacCaine (#529) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nagyon úgy fest.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#531) po1son válasza MacCaine (#529) üzenetére


po1son
addikt

Én elolvastam ezt a történetet és a kommentek nagy részét is...
Hát nem tudom hány éves a nő személy, de úgy viselkedik, mint egy 16-17 éves tini...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#532) Csoffadalom válasza po1son (#531) üzenetére


Csoffadalom
tag

Akkor 22 volt. Most 28 éves.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#533) Runner_fxr válasza Chaser (#515) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Lehet ilyet is kifogni, elég sokan beszélik az angolt Ausztriában és Németországban, de azért a legtöbb helyre a németet kérik. De hát ez érthető is, Magyarországon is beszélnek sokan angolul, de mégsem örülne neki egy Magyar munkaadó ha a nála dolgozni kívánó ember nem tudna megszólalni magyarul csak angolul.
Persze van ellenpélda is, nem rég küldött egy hirdetést a haverom Ausztriából és síszervizest kerestek ott Bad gastein-be akár angol akár német nyelvtudással. Sajnos nekem az angol még annyira sem megy mint a német. Én meg inkább a németre gyúrok.

Atos23: Ja nem hangzik rosszul, neki is 2500 euro körül van a fizetése. Semmi extra, egy számtech áruházban szervizes. Én már kicsit ráuntam erre a pc-s melóra, sokkal szívesebben csinálom ezt a sporttal kapcsolatos melót, de ez nem azt jelenti, hogy 2500 euróért nem csinálnám a pc-s melót. De ha választani lehet inkább a sport irányába orientálódnék, aztán majd meglátjuk ha ott leszek. Ki tudja még mi lesz a vége.
Nálam is kizárólag a Német nyelvterület az ami szóba jöhet, ez számomra nagyon kedves környezet, el tudom ott hosszútávon képzelni az életem.

[ Szerkesztve ]

(#534) aram01


aram01
nagyúr

ha már yelvről van szó,szerintetek melyik kezdőcsomaggal érdemes elkezdeni itthon?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#535) po1son válasza aram01 (#534) üzenetére


po1son
addikt

Ecseri út felsőfokú nyelvvizsga pár perc alatt. :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#536) aram01 válasza po1son (#535) üzenetére


aram01
nagyúr

hehe ;]
kéne papír azt jó lenne az alapoktól újravenni :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#537) Kassadin válasza aram01 (#534) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezt most nem jött át, mármint nyelvtanulás ügyileg?

(#538) aram01 válasza Kassadin (#537) üzenetére


aram01
nagyúr

igen

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#539) Kassadin válasza aram01 (#538) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha van pénzed(sok), akkor valami intenzív tanfolyam, ott csak beszélsz, aztán hamar tapad rád tudás. Ha meg nincsen ~100k-d, akkor marad a magadtól tanulás(én is így csinálom) és így is eltudsz érni egy bizonyos szintet egy bizonyos idő után(legalábbis ebben reménykedem).:)

Szerk: Jah és persze, angol filmek, újságcikkek nézése/olvasása természetesen. Persze, csak ha van alapod.

Szerk2: Ha esetleg van olyan a környezetedben(párod, spanod), aki szintén tanulna, talán az a legjobb. Van motivációtok.

[ Szerkesztve ]

(#540) aram01 válasza Kassadin (#539) üzenetére


aram01
nagyúr

itthon kéne tanulni.barátnőm perfekt olasz,angolt lesz@rja :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#541) God Vazzeg válasza aram01 (#540) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az én csajom franciából jó nagyon.. :DDD Nyelvet nem tud ;] Na jó, kicsi angol megy neki :D

(#542) aram01 válasza God Vazzeg (#541) üzenetére


aram01
nagyúr

hüje :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#543) aram01 válasza Kassadin (#539) üzenetére


aram01
nagyúr

na van egy ilyen hogy angol szamárpad :B rásasolok ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#544) Kassadin válasza aram01 (#540) üzenetére


Kassadin
addikt

Akkor miért nem olaszt tanulsz? Vagy nem vonz az az ország?

(#545) aram01 válasza Kassadin (#544) üzenetére


aram01
nagyúr

minek? saját bejáratú tolmácsom van

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#546) Kassadin válasza aram01 (#545) üzenetére


Kassadin
addikt

Mert ahány nyelvet tudsz, annyiféle ember lehetsz. :P

(#547) aram01 válasza Kassadin (#546) üzenetére


aram01
nagyúr

részben igaz,de: német megyeget,pipimnek az olasz én egy kicsit rágyúrok az angolra(közösen a franciára ;] ) és verhetetlen csapattá válunk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#548) Kassadin válasza aram01 (#547) üzenetére


Kassadin
addikt

Leigázzátok fél európát.

(#549) Agyzuzo válasza God Vazzeg (#541) üzenetére


Agyzuzo
addikt

És te is arra kelsz néha éjjel hogy gyakorol? ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#550) aram01 válasza Kassadin (#548) üzenetére


aram01
nagyúr

ha nem az egészet ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.