Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az a töltés, hogy jön ki 25W-ra? És ha annyi is, a régebbi szériákhoz képest ennyivel megbízhatóbb a készülék? Egy sima Watch 4 amiben van modem egyszerre nem is használható és tölthető, mert túlmelegedik és leáll a töltés. Kvázi repülő üzemmódban kell tölteni. Eddig minden óra egy siralmas szánalom volt amit a Samsung produkált, miért ez lenne másképp?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) doooo


doooo
veterán

Az ugye megvan, hogy mobilok vastagságát is úgy adják meg, hogy a kamerapúp sosincs beleszámolva?
Az másik sztori, hogy ez jogos vagy sem, de így van, kár meglepettséget szimulálni.
Pláne, hogy a cikkben is le van írva, minden gyártó ugyanígy maszatol az órákkal is.

[ Szerkesztve ]

(#3) bajnokpityu válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


bajnokpityu
félisten

5 helyett 10w...

Viszont sztem ez valóságban inkább ugyanúgy 5w,mint az elődje

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4) Segal válasza doooo (#2) üzenetére


Segal
veterán

Egyrészt ugye ezek a mili maszatolások hétköznapi dolgok, másrészt az akksiknál már a kezdetektől ez van. Napi használatban az életbe nem hozza az ember a laborban kapott eredményt...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) AuraSync


AuraSync
őstag

Pont ma akartam megrendelni Telekomtól, de így már nem is kell mert valaki lemérte a valós méreteit. :(

Úgy csináltok mintha másik gyártó soha nem "füllentett" volna még a termékeiről.

A DJI drónjai is csak akkor hozzák a "gyári" megadott repülési időt ha az időjárás körülményei megfelel annak amit a laborban mértek.
Magyarul soha. :DDD

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6) LosBlancosRM válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Töltés közben, hogy/miért akarod használni? Magadra rakod a töltőt is? 😂

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#7) Plazmacucci válasza LosBlancosRM (#6) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezer oka lehet. Ha hülyeségeket akarsz csak beszélni, folytasd kérlek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) moleculez válasza LosBlancosRM (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt én sem igazán értem, de mindegy.

Amúgy viselhető eszközöknél rengeteget számít az a pár mm., ami viszont ellensúlyozhato megfelelő formatervvel, vagy súlyosbíthatja is.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) kakuk.tamas válasza LosBlancosRM (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jah, mert az tökre jó, hogy hogyha be van kapcsolva a mobilhálózat az órát, és töltőre rakod, melegszik és nem is tölt, mert letílt. :C

Ezzel a problémával én is találkoztam annó a GWA2-nél, azt hittem ezen túllépett a Samu. Ráadásul picsafing töltési sebesség mellett…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) prolad


prolad
őstag

Mondjuk a szíj szerintem sem releváns a tömegben egy óránál. Ha fix lenne, akkor igen, de onnantól, hogy cserélhető, mindegy.
Arról nem is beszélve, hogy eloszlik a csuklón, fel se kellene hogy tűnjön egy nehezebb szíj se, ha jól illeszkedik a kézre.
A vastagság már neccesebb, de ezzel még bőven együtt lehet élni. Látatlanban meg csak nem vesz senki egy órát, akinek fontos a mérete.

(#11) kakuk.tamas válasza prolad (#10) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Azért egy eleve nehezebb órára ha raksz normális fészíjat, amiben van anyag, akkor az érezhető a csuklón.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#12) stewe780


stewe780
őstag

Végre valaki lemérte! Nekem a fit2 méreténél tűnt fel, hogy semmi köze nincs a gyári vastagsághoz. Eléggé eláll a katomon, vastag. Vastagabb, mint ami a hivatalos specifikációjában van. Még egy kicsit oda is volram, hogy ha watch-ot vettem volna, akkor mennyivel vékonyabb lett volna. És nem... Akkor sem lenne vékonyabb. Megnyugtató. :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13) LosBlancosRM válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Elképzellek, ahogy powerbank-et fogod a kezedben, közben gyorskötözővel a csuklódra van szorítva az óra töltővel együtt. :DD :DD :DD 🤡

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#14) LosBlancosRM válasza kakuk.tamas (#9) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nem, nem normális, de ezt miért nem lehet normálisan leírni? Nekem Galaxy Watchom van, sose tiltott le töltés közben. Igaz, ez Bluetooth only, tehát csak a simeseket érinti?

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#15) jacis válasza LosBlancosRM (#6) üzenetére


jacis
nagyúr

:C :C :C

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16) czandor


czandor
csendes tag

Tipikus.
Cikk cím: Samsung hazudik. Apró szöveg: Mindenki hazudik, Apple is. Még apróbb szöveg: kivéve Fitbit

[ Szerkesztve ]

(#17) L3zl13 válasza AuraSync (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Az a kifogás már gyerekként sem működött, hogy "de a többiek is azt csinálják".
2. Ha elolvastad a cikket/megnézted a videót akkor egyértelmű, hogy a többi gyártó "csak" a szenzorpúpot hagyja le a mérésből ami még valamelyest talán indokolható lenne, míg a Watch 5 Pro esetében a teljes, jócskán kidomborodó hátlapot nem számolják bele, ami azért nem ugyanaz a kategória.
Ennyi erővel jöhetnének egy 1 mm vastag órával is ahol van egy vékony perem és a teljes óra belsőt egy bazinagy dudorba rejtik a hátlapon.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Tyca válasza czandor (#16) üzenetére


Tyca
senior tag

De az apple és a garmin csak a szenzoszigetet hagyja ki a mérésből, a samsung meg az egész hátsó domborulatot, és csak az oldalsó perem vastagságát adja meg a speckóban, ez nem ugyanolyan szintű kamu

[ Szerkesztve ]

(#19) czandor válasza Tyca (#18) üzenetére


czandor
csendes tag

Ja, és van egy nemzetközileg elfogadott kamuszint (0-10 skálán hányas) amit már nem tolerálunk?

[ Szerkesztve ]

(#20) Alaaf Pi


Alaaf Pi
aktív tag

Ha már sikerült elöhozni múltkor, hogy az 1" szenzor az pontosan mi is, akkor itt is igazán meg lehetne említeni, hogy az Øx mm méretmegadás az óraipari sztenderd, ahol szintén fülek nélkül mérik a szerkezet és tokot.

(#21) kakuk.tamas válasza LosBlancosRM (#14) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az e-simes Samsung órák brutál mód tudnak melegedni sajnos. Nem mellesleg sokszor a hálózatkezeléssel is gondjuk van és merülnek mint a dög.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#22) Tyca válasza czandor (#19) üzenetére


Tyca
senior tag

nyilván nincs, csak ahogy egy mondatban összefoglaltad a cikket, magából a cikkből és a videóból nem ez a konklúzió jön le, hogy mindenki ugyanazt csinálja.

Mert a samsung itt konkrétan pofátlanul kamuzik, a többi cégre rá lehet fogni, hogy kb csak az iparági sztenderdek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#23) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Cinkes azért ez, de más gyártónál is előfordul.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#24) gliskard


gliskard
senior tag

Ez nem átverés! Rosszúl látjátok, hibás és rossz indulatú az alap felvetés! Ahogy Gulyás G. mondaná a kormány tájékoztatón: a Samsung szerényen korrekt, mert többet ad mint amit igér!

(#25) LosBlancosRM válasza kakuk.tamas (#21) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Az kemény. Tizent is elhagyták... Remélem jövőre jön egy új procis óra, lünettával. Addig jó lesz a jó öreg Galaxy Watch.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#26) LosBlancosRM válasza Tyca (#22) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Te komolyan úgy veszel órát, hogy nem próbálod fel, csak elolvasod a specifikációit? Bemész, felpróbálod, ha tetszik, tetszik, nem ezen a pár mm-en múlik. De ha igen, akkor nézel mást. Inkább örülnétek neki, hogy normális aksit kapott.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#27) L3zl13 válasza LosBlancosRM (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezek szerint nem hallottál még az online vásárlásról, vagy ajándékozásról, ahol nem feltétlenül megoldható, hogy vásálás előtt felpróbálja a leendő tulajdonos.

Igen, online vásárásnál visszaküldhető 14 napon belül, de miért nekem legyen kényelmetlenségem abból, hogy a gyártó hazudik?

Aki hülye, haljon meg!

(#28) Mészike87


Mészike87
újonc

Vegyetek inkább egy SEIKO-t, vagy az almárkáját a LORUS-tot, azt nem kell tölteni, és nem ilyen gagyik mint ezek az okos f...om órák, és legalább meg is nézik ezeket. :)

(#29) LosBlancosRM válasza L3zl13 (#27) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Aki ilyen terméket online vesz, az meg is érdemli(mint aki cipőt pl). Ráadásul ahogy írod, vissza tudod küldeni. Biztos úgy választasz órát, hogy mérőszalaggal megméred, hogy mennyire magas a csuklódon, a hangyafsznyi különbség meg nem fér bele.
Hazudott a Samsung, de nevetséges az ekkora rugózás(haterkedés) rajta.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#30) LosBlancosRM válasza Mészike87 (#28) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Almát körtével. Kicsi troll, ezért kár volt regisztrálni.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#31) moleculez válasza Mészike87 (#28) üzenetére


moleculez
veterán

Akkor most kezdjük az okosóra vs óra topikot? :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) L3zl13 válasza LosBlancosRM (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem mérőszalaggal, de ha volt egy órám korábban ami pl 11 mm vastag volt és azt jónak találtam, akkor a speckó alapján joggal várnám el, hogy ezzel se lesz különösebb gond, aztán kiderül, hogy másfélszer olyan vastag mint az előző.
"Aki ilyen terméket online vesz"
Milyen terméket? Aminek a gyártója nem mond igazat a termék peramétereiről? :F

Nem tudom miért "haterkedés" az, hogy valaki elvárja, a gyártó igazat írjon a termékéről a hirdetésben. :F
Nem csak a Samsung, hanem mindegyik. Valószínűleg az egyetlen ok amiért még nem repült rá a témára valamelyik fogyasztóvédelmi szervezet, mert eddig nem volt ennyire kirívó, mint amit a Samu csinált most.
Akkor már inkább nevezhető fanboykodásnak az, ha valaki akkor is védelmezi a gyártót mikor az félrevezeti a vásárlót.

Aki hülye, haljon meg!

(#33) kakuk.tamas válasza LosBlancosRM (#25) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

iPhone mellé sokáig az Active2-t használtam, mert iszonyat mód tetszett.
Most is szívesen vennék Samsung órát, ha lenne most is app iOS-re.
Mert Androidra nem vagyok hajlandó vissza váltani.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#34) weberzolee válasza LosBlancosRM (#29) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Aki ilyen terméket online vesz, az meg is érdemli(mint aki cipőt pl).

Szerintem kb egyedül vagy a világon aki ilyen terméket nem vesz online. Cipőt is és órát is vettem online. És a körülöttem élők kb 90% -a. Miért ne tenném? Olcsóbb? Igen. Ingyen visszaveszik? Igen? Ahol nincs ilyen opció onnan nem rendelek olyat ami nem 100% hogy megfelel a valóságban is. De ez pl. pont nem az a kategória ami ne felelne meg.

Ráadásul ahogy írod, vissza tudod küldeni

Joggal lennék felháborodva ha fizetnem kéne a posta költséget (van ilyen is), mert a gyártó hazudik.

Hazudott a Samsung, de nevetséges az ekkora rugózás(haterkedés) rajta.

Nevetséges ennyire védeni a Samsungot (fanboykodás). Hazudott, nem kicsit és pont. Nem 10% -ot, hanem 50 -et! Azért az már nagyon nem mindegy. És nem olyanban ami mondjuk laborban kijön a valóságban meg nem, mert ez sehogy nem jön ki...

(#35) LosBlancosRM válasza weberzolee (#34) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Elég nagy az a kb. Szerintem elég sokan vannak, akik meg szeretnék nézni magukon amit vesznek. Ráadásul ha szükségem van egy cipőre, akkor nem akarok napokat várni míg megjön, majd újra ha vissza kell küldeni. Eszembe nem jutna promóciós anyagok alapján dönteni bármiről.

Tesztben említve van, hogy milyen mérés alapján vastagabb, mint a Samsung szerint. (Hozzáteszem, rosszindulatú, gyerekes írásról beszélünk) TÉNY, hogy ferdített a Samsung, de a szenzor púp "belenyomódik" a húsodba, nem áll el tőle az óra.(Nem néztem meg élőben, a tesztelő foglalkozhatott volna vele a dedó helyett.)

Súlynál is azon rugózni, hogy szíj nélkül kell hordani... És ha más anyagból van a szíj? Akkor megint nem stimmelne.

Igazából nekem mindegy, nem kislány vagyok akinek 5mm miatt leszakad a csuklója.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#36) L3zl13 válasza LosBlancosRM (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha vetted volna a fáradtságot, hogy belenézz a cikkben említett videóba ahelyett hogy foggal körömmel védesz egy céget ami, saját bevallásod szerint is hazudott, akkor láthattad volna, hogy nem csak a szenzorpúpot nem számolták bele a vastagságba.

Aki hülye, haljon meg!

(#37) Badboys


Badboys
őstag

Tisztelt cikk író. A samu nem vállal garanciát semmire sem. Sajnos ez személyes tapasztalat. Az SGW3 4 szer volt garanciális javításon mindig ua. problémával. Végül a T visszavásárolta, Az F20 exinossal szintén egy rakat kaki volt pedig egekig marasztaltátok. Vettem egy SGW4 et januárban 4 hónap után kopik a tok, vissza küldték úgy javításból, hogy nem cserélték a tokot. Csodát ettől a gyártótól nem kell várni sőt lehet semelyiktől sem. Gondolkodtam az SGW5 ön, de így kihagyom. Pecára ólom helyett jó lenne a mérete miatt. Vérnyomás mérés és társai simán parasztvakítás. Sorolni lehetne a hibákat ami a mai napig nem orvosoltak. Valószínűleg nem is fognak ennek az istennek az idejében. Úgy csodát ne várjál tőlük.

(#38) joey04


joey04
titán

Én azt nem értem, hogy ilyen dolgokban miért hazudnak? Nem kérdés, hogy kibukik, aztán jönnek az ilyen cikkek amik többet ártanak, mintha nem kamuztak volna. :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) joey04 válasza doooo (#2) üzenetére


joey04
titán

Pont az a lényeg, hogy nem így maszatol.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.