Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hát, javulást! :) Őket meg ne kíméld egy percig se. :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2) brumesz


brumesz
aktív tag

sajnos a legtöbb helyen ez van...szerencse ha sikerül kifogni egy jó dokit, nem csak valami kuruzslót.jobbulást!

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#3) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hát.. sajnállak. Remélem, most már hamarosan rendbejössz. Engem kb 15 éve elzavartak a sebészet ambulanciáról a fájós lábammal, hogy borogassam, íngyulladás. Hiába mondtam, hogy belerúgtam valamibe azóta fáj.... Kínlódtam, aztán rendbejött. Évekkel később egy röntgenvizsgálatnál derült ki, hogy van egy nem összeforrt törésem, ahol álízület alakult ki...

(#4) Siera


Siera
senior tag

Igen!Gyógyulást.ÉS mégis te vagy az orvos:D

(#5) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Jobbulást! :(
A magyar orvosokról nekem is meg van a véleményem... Sokszor fáj a szemem (akkor is, ha napokig nem vagyok gép közelben, és nem nézem a monitort.), erre fel felírt egy szemcseppet és kész.
A derékfájásom miatt meg kértem egy beutalót a reumatológiára, és mit ad isten, 10. hóra kaptam csak... :((( Addig meg nyugodtan dögöljek meg, bénuljak le stb...
Na mind1, szar ez a magyar kórház rendszer, orvosok.... áhhh mind1.
Jobbulást még1xer!

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Emberek, "nem kell félni, nem fog fájni", muhahahaha!

Elnézést, de muszáj volt. Jobbulást! És elismerésem a türelmedhez! Én valószínűleg már az arcába léptem volna. Te is tedd meg, persze jogi úton.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) Pukkancs


Pukkancs
tag

Jobbulást, nekem is fájt már a fülem, pokoli érzés, hogy bármit akarna csinálni ellene az ember, csak rosszabb lessz és csak várni tud vele. Az az orvos meg biztos hízott libán vette a diplomáját, gyakran még a gyártósoron dolgozó ember is okosabbnak hiszi (inkább tudja) magát az ilyeneknél. Ne hagyd annyiban a dolgot, ki tudja, hogy ez az orvos mekkora károkat képes csinálni még a karrierje során.

(#8) buherton


buherton
őstag

Jobbulást!!!! Az én füleimmel 2 éven keresztül minden második héten, de volt amikor hetente irány az ügyelet, és szúrták fel, szval ismerős :U megjelentem tudták mi a szitu. Sajnos ez a rendszer nem adnak pénzt a kórházaknak, meg ha adnak akkor is a nem hozzá értő vezetők elherdálják hülyeségekre. Ez a magyar egészségügy 2008-ban. szanalom.hu-ra való....

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Egyébként nekem is van hasonló élményem. Nekem kb 1 évig bevolt nőve a körmöm a nagylábujjamon, sántikálva jártam. Király volt az osztálykirándulást végigbicegni... Az orvosok mindenféle szar kenőcsöt írtak fel, meg dunszkötést kellett csinálgatni esténként. Aztán végül én gyógyítottam meg magam úgy, hogy egy darab keménypapírt tettem a körmöm alá. Attól a perctől fogva elmúltak a fájdalmaim és a seb két hét alatt teljesen meggyógyult. Ennyit az orvosokról. Az osztálytársamnak is bevolt a körme nőve, őt meg is műtötték, de kiújult neki. Szal no comment.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10) angyalpc2 válasza ]Phobos[ (#6) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

nekik tényleg nem fájt :((
Mamának is fájt a füle (szép lassan egyre jobban) persze a helyi orvosok csak szarakodtak nem derült ki semmi adtak ezt azt de semmi.
Aztán odáig fajult a dolog (a fájdalom meg a családtagok unszolására) hogy elment egy másik megyébe kivizsgáltatni magát ott az első vizsgálaton azt mondták hogy jó akkor most ebből ma vagy holnap mintát veszünk műtét: kiderült rák..... príma nem csalódtunk a magyar eü-ben most kemoterápiát+sugarat kap, azért hogy egy(több) orvosnak ne jusson eszébe hogy lehet hogy rák 1,5 évig és egy kurv@ beutalót nem tud felírni .......

másik
sajnos én is gyógyszert szedek 9 éve egyhuzamban most valami váltás volt az orvosgárdában vagy csak nyaral nem tudom de másik ürge volt ott mondom neki hogy ezeket kellene meghosszabbítani (hogy a háziorvos felírhassa és ne kelljen fél fizetést a patikába hagyni csak a tizedét :) mint eddig amióta a kedves miss röfi bevezettette
aszongya rá ezeket minek szedi semmi értelme (éppen a legdrágább gyógyszer) mert csak tüneti kezelésre való, rövid időszakra, 4 hét után elveszti hatását, mert a szervezet hozzá szokik (gondoltam magamban LOL) mondom 9 éve szedem (gondolom az előző "orvos" némi jatot kapott a használata után)

és még sorolhatnám a történeteket ami a családtagjaimmal történt
konkrétan már kezd a tököm teli lenni ezzel az országgal , lehet én vagyok ilyen pesszimista de ez egy élhetetlen ország lett (és lesz még jobban) minden szempontból

(#11) Tomics


Tomics
addikt

Fasza......

A bal fülemmel nekem is gondjaim vannak, konkrétan nem hallok rá, cseng, tompa. van amikor meg szinte teljesen jó. Ha megpiszkálom fültisztítóval eltompul a hallásom. Én a jövő héten tervezek egy vizitet a helyi kórházban, de gondolkodom egy magánrendelésen is...

PH! addikt since 2004

(#12) ByB


ByB
addikt

Azt írást bővítettem további szereplőkkel, hagyj lehessen elkerülni őket! :(((

Köszönöm a jobbulást kívánásokat, most kb. úgy érzem magam, mint egy koala, csak dülöngélek... :D

Amit pedig még érdemes szóvá tenni:

1. Jogi úton tényleg elégtételt fogok követelni. Semmi nagy dolog, csak nyilvános bocsánatkérés és anyagi kártalanítás.

2. Én is gondoltam magánrendelésre: két helyet néztem ki, kb. 20k / vizsgálat, de ez már nem is igazán érdekelt, viszont róluk se tudtam semmit. Ehelyett inkább vártam és most úgy tűnik, megtaláltam a megfelelő orvost. Ezt feltétlenül ajánlom mindenkinek, ha van lehetősége, keresgéljen! :R

(#13) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Jobbulást!

Tudnék egyesmást mesélni a nagykanizsai kórházról...

Egyik példa, még 10 éves koromban el kellett menni, mert rossz volt a szemem, szemészhez elmentünk. Egyik orvos ezt a szemüveget írta fel másik azt. Aztán találtam egy normális orvost végül. De, ha ezekre hallgatok, akkor lehet már vak lennék.

Másik példa, bal csuklómon volt valami dudor, elmentem kórházba, aztán mondtak valami nevet rá, természetesen valami latin nyelven, nehogy megértse a paraszt, semmit nem adtak rá, vagy legalább egy ötletet, hogy mit csináljak vele. Ja és hozzátették, ha kicsit nagyobb lesz, akkor műteni kell. Aztán elmentem a körzeti orvosomhoz (aki egyébként egész jó orvos), megmondta, nem szabad erőltetni a csuklómat, és el fog tűnni.
Itt ha valakinek megfájdul valamije, már vágják is, semmi cicó. Kész hentesek.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#14) angyalpc2 válasza ByB (#12) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Tudod hogy mi az érdekes ebben az eü-ben hogy állítólag nincs elég szakképzett orvos,
pl a nem fővárosi korházakban már 12-kor vége a rendelésnek (8-kor kezdenének de tuti hogy sosincs ott 8 30 előtt)
viszont érdekes mód magánrendelésben meg egyből van orvos nem is egy de az eszközök műszerek (nagyon)sokszor a kiszervezett kórházból osztályról való(persze nem a 20 éves hulladék)

vigyázz én is azért nem írtam személyeket mert hitel rontás miatt feljelenthet és ha még igaz is a kifogásod akkor is kéz kezet mos alapján az lesz a vége hogy nem történt semmi, ügy lezárva

(#15) nagysz


nagysz
tag

JBQA a huje orvosoknak!!
Ha ilyen gyanus helyzet van, akkor sajnos, tobb orvost fel kell keresni. Sokuknak mar a toke televan az eu rendszerrel, nem erdekli a gyogyitas. de vannak kivetelek....csak figyelni kell, nehogy elobb megcsonkiccsak az embert... :/
Jobbulast !!
nsz

(#16) Nimrod


Nimrod
addikt

Jobbulást! Én sem szoktam túl kellemes lenni a körülöttem lévőkhöz ha bajom van és valaki bénázik... :U

Én csak fogászattal éltem meg hasonlót, persze húzás lett a vége... :(((

(#17) ByB válasza angyalpc2 (#14) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm az észrevételt, lebutítottam a neveket.

(#18) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Azért elmehetne az orvos a pitsába! Én olyat lekevernék neki, hogy a fal adja a másikat! :((
Ne hagyd annyiban a dolgot, és jobbulást! :R

Sic Parvis Magna

(#19) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem mi vagyunk az orvosokért, hanem fordítva. Letették egyáltalán a hippokrátészi esküt?

Valaki írt egy könyvet, nagy botrányt kavart vele. Arról van benne szó, hogy nem szabad megbetegedni, mert a dokik, és a gyógyszeripar nem enged ki a markából.
A doki annyira ápol fel, hogy kénytelen légy visszamenni, hiszen abban érdekelt, hogy minél több betege legyen.
A gyógyszeripar pedig igyekszik minél több gyógyszert eladni, abból van a pénze.
Logikus, hogy aki ennek a duónak a karmai közé kerül, nem szabadul egyhamar.

Az is benne lehet a dologban, hogy szándékosan a magánklinikára hajtják a "kedves" beteget. Ki tudja, ott talán rokon az alkalmazott.

Amelyik doki becsületes, lelkes, az megnézheti magát, ha ellentétes pólusú társaságba kerül. Kiközösítik, lehetetlenné teszik.

Ha van rá lehetőséged, tereld jogi útra a dolgot. Arra viszont számíts, hogy vigyáznak a mundér becsületére.

És most figyu.
Sok fájós fület meggyógyítottak már a nagymamák. Edényben sót melegítettek, vagyis inkább felforrósítottak, zokniba töltötték. Fekvés, fájós fül felül. Ketté hajtott törölközőt rá, arra meg a forró zoknit. Ha éget, akkor még egy hajtás a törölközőn, vagy pici szünet. Lényeg az, hogy amilyen forrót kibírsz.
Nem vagyok doki, csak elmondtam. Nálam (is) hatásos volt.

Jobbulást kívánok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Nimrod válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Nimrod
addikt

Erről jut eszembe hogy az egyik fülem (már nem emlékszem pontosan) nagyon fájt többször is gyerekkoromban, de másnapra mindig elmúlt. Csak addig kibírni... na olyankor került elő a kamilla kotyvasztás. :)
Aztán az idő múlásával ez teljesen megszűnt, orvos nem is látta soha. Egyébként érdekes, hogy tudtomon kívül én is melegítettem a fájós fület, arra feküdtem, ráhúztam a takarót, stb. és használt, legalábbis enyhített.

(#21) PeterPH


PeterPH
senior tag

Együttérzésem...
Én is már 20-25 éve szívok a fülemmel. Uszodára, balatoni csobbanásra is csak ritkán veszem rá magam, mert gyakran a doki lesz a vége. Volt olyan is, hogy úgy bedurrant a fülem, mintha csak két fejem lett volna. Ez az inkább levágom a fülem érzés nagyon ismerős.
Jobbulást.

(#22) Vakegérke válasza Nimrod (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látod látod? Nem is voltak olyan butuskák a nagymamák.
Egyébként a kamillának inkább csak fertőtlenítő szerepe van, bár gyulladás csökkentő is egyben. A hőhatás a lényeg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) k.


k.
őstag

Nekem is együttérzésem.Velem volt olyan még kisebbként hogy köhögtem és szarul voltam.Anyu elvitt a korházba mert nem volt körzeti orvos éppen akkor.Korházban olyan betegséget mondtak hogy anyut majd a ment vitte el.Délután körzeti már ottvolt odamentünk és megvizsgált.Semmi komoly 1 hét és meggyogyul.mondta hogy én ilyen vagyok-elég vékony- és semmi komoly baj nincs.
A fülem nekem is fájt.Cataflant én is használtam.Aztán kiderült az igazi ok.Az egyik fogam kijukadt ami elöször nem is fájt csak ott meghülyültek az idegek igy a fülem fájt.Doki fogat betömte és mehettem utamra semmi bajom nemvolt.Addig-1 hét-viszont annyira kivoltam hogy a suliban majdnem elbögtem magam arra ha valaki rámszolt hogy ez igy nem jó....
Támogatlak byb valami kártérités tényleg kell.
Egyébként 16 éves létemre azért igyekszem nem megbetegedni mert komolyan halálfélelmem vana korházaktól.

(#24) Vakegérke válasza k. (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Egyébként 16 éves létemre azért igyekszem nem megbetegedni mert komolyan halálfélelmem vana korházaktól."

Vigyázz, ez ördögi csapda. Ha valamitől félsz, az kísérteni fog. Értsd úgy, hogy félelmed valósággá válik, és időnként kórház-lakó lehetsz. Ez persze nem törvényszerű.
Az élet szép, fiatal és erős vagyok, a betegség meg mehet a francba. Így gondolkodj.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) pohár


pohár
félisten

Hát nekem is kiskoromban - kb 6-7 lehettem - kéthetente kellett járni minden második napon fület vagy orrot szúni, nem emlékszem már melyikre vittek :) És a fülfájásra a legjobb a meleg só, néha hallom-érzem hogy pukkan a dobhártyám és kifolyik a genyó belőle, de ezt már 7-8 éve kellett használnom hál' Istennek :))
Torold meg a felelőtlenséget az orvosokkal szemben, akassz le róluk egy kó kis összeget :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Báááááááááá! Ez nem lehet igaz... A húst is szedd le mindkét tetűről!!

when the sun shines, we'll shine together

(#27) isti84


isti84
csendes tag

Sziasztok!

Én ezt, vagyis hasonlót éltem át, de én nem a fülem fájlaltam, hanem a veséimben rejtőzködő alattomos kövekkel bajlódtam. :) Momentán én rövid idő alatt tünetmentes lettem (csak a szülés volt nehéz, együtt érzek a nőkkel :D :D ) 3 órán át zöldültem a folyosón és vagy 5-ször csapták rám az ajtót mire megkérdezték mi bajom ;)

Nem szeretném említeni sem a kórházat, sem a várost ahol hasonlóképp jártam. Csak annyit, hogy sajnos ez egyre gyakoribb dolog. De mivel rokoni körben van orvos :)) hadd védjem meg őket kissé. Nekik sem egyszerű a dolguk, van olyan ember aki körbe sem tudja írni, hogy mi, merre és miként fáj. :W

Ismerek jó néhány orvost, ápolót. Ismerek orvos tanulókat, akik puskával mennek vizsgázni. S ismerek olyan nem magyar, ismétlem nem magyar ajkú, vagy születésű embereket, akik eljönnek ide tanulni, becsülettel kijárják az egyetemet és jó orvosok lesznek bizalom nélkül. :F

Sajnos sosem tudhatod, hogy kihez kerülsz. Ez egy lutri. Sajnos nem jó lutri mert egy emberi élet felbecsülhetetlen, még az utca szélén deliráló hajléktalan is fontos ember. :K

Ha megfogadtok egy jó tanácsot, ne veszítsétek el a bizalmatokat az orvosokban, s ne higgyetek a TVSHOP-os baromságoknak. Ha nagy baj van 104, ha csak baj van akkor meg az ügyelet. Vagy ha csak megfáztál irány a háziorvos.

Persze mindig vannak kivételek, mint a cikkíró vagy én. Én örök optimista maradok, vagyis csak próbálok lenni. Bízom bennük, eddig még keveset csalódtam remélem ezt a jó szokásukat az orvosok megtartják és gyógyítanak.

Csak így tovább. :C

A cikkíró társamnak pediglen sikeres gyógyulást és bőséges egészségben gazdag életet kívánok

Kockák előre!!! :D

(#28) PHM


PHM
addikt

Mielőbbi gyógyulást!
(Élvezettel olvastam az írásod, remélem, legközelebb nem kell hozzá ilyen fájdalmas apropó.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#29) bambano válasza PowerBuldog (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nyugaton se kapsz hamarabb, nem értem, minek a politikai felhang.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Akinek ok nélkül fáj a füle, annak érdemes lenne egy jó fogorvost is meglátogatnia. Egy rossz gyökértömés is lehet ok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nem baj hagyuk meg az orovsokat egy kicsit a piedesztan oruljunk hogy szerencsesek lehetunk hogy meg rank neznek agyun meg par evet ennek a hozzaalasnak:- ((( /termeszetesn tisztelt a kivetlenek/

udv

neduddki

p.s. a lumbalis porckorongservem 2 honap szenvedesere meg ratett 3 honapot mert szerinte ez nem az majd ct utan akkor jovoheten mucsuk szerencsere nemengedtem es ennek mar lassan 10 eve de amikro a nyakamrol es a zsibbado gorcsolo kezmrol beszeltem akkor hujje vagy me az bisztos nem az az is megvan ma 16 eve de mar feladtam hogy arrol egyszer ct-mr lesz... /vegul si ma muxik, mestreim megsinaltak, ahogy a derakam is:- )))/

masvalakivel: 6 ev kezles utan kiszul hogy szarul kezeltek vkit aminek meg is van az erdmenye, mi a helyzetet feltaro orvos reakcioja: fololeges felhantoprgatni a paciesn ugy sem lesz jobban:- ((( /nem em nem vegyuk aaaaaaaaaaa dehogy:- ((( pedig az elso orsoscsoport is orszagos hiru volt, de leglabb szetzavartak oket, aszem megerdemeltek, csak azok a szerencsetlenek nem akik mehettek a vilagba:- (((/

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) yash


yash
senior tag

"Biztosan tumor." (from Ovizsaru)

(#33) Bordoi válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Bordoi
őstag

A zokniban feltálalt só valóban jó is lehet. :) Engem is sokat kúrált a muter annak idején így.
Viszont vigyázni kell vele, mert árthat is bizonyos esetekben.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#34) Vakegérke válasza Bordoi (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Árthat? Meglehet.

Azonban figyelembe vehetjük azt a tényt is, hogy (nagyon) jó pénzért fülgyertyát is árusítanak.
Más elven működik, ez tény. A felszálló meleg levegő kiszívja a fülből a káros anyagokat.
Használják persze ezt a spirálisan megcsavart réteges gyertyát köldökre, meg a fene tudja mikre is. Használ? Biztos, legalábbis kárt nem okoz.

Én jobban hiszek nagyanyám kuruzslásaiban, mint a dokik mindenható tudományában.
Azt ne feledjük, hogy orvosok híján is egészségesen nőttek fel a falusi gyerekek.

Ugyan nem ide tartozik, de például a kancsalságot, szemtengely ferdülést sikeresen gyógyították a nagyanyók. Két középen kifúrt fél dióhéj spárgával rögzítve. Ezenken keresztül szemlélődött a kiccsávó, vagy a kiccsaj, aztán ráállt a szeme a helyes látásra.

Az orvosok műteni tudnak, de igazából a magyar paraszt, a nagyanyó képes arra, hogy valóban gyógyítson. Gyógyításról beszélek, nem hentes munkáról. Nagyanyáról nagyanyára szálló tudomány ez, amelyet a városi népek már vagy nem ismernek, vagy nem fogadnak el.
Spuri gyógyszertár, Saridon, vagy egyéb szemét, és minden meg van oldva. Tényleg?

Nálam (is) bejött a forró só zokniban megoldás. Nálad is.
Volnál szíves elmondani, miként árthat?

Tényleg kíváncsi vagyok, nem kötözködöm. De frankón.

neduddki: Olvastam Rejtőt. Mindet. Hallottam híred, nem cáfolod meg. Nekem bejön a stílusod. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) Bordoi válasza Vakegérke (#34) üzenetére


Bordoi
őstag

Tudom, hogy nem kötözködöl. :R
Talán 2 hónapja egy barátomnak, fájt a füle és feldagadt a fél feje is.
Én rögtön javasoltam a zoknis sót, de 2 nap alatt semmi hatása nem volt .
Sőt csak tovább romlott, elment orvoshoz és az orvos közölte vele, hogy jó a só is, csak nem arra a fajta betegségre amivel a barátom küszködött.
Nem tudom szakszavakkal elmagyarázni, mert én sem kérdeztem meg, de végül a dokinak lett igaza.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#36) bambano válasza Vakegérke (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ahha... a felszálló meleg levegő tömítettség nélkül semmit nem csinál, legfeljebb a lecsurgó viasz éget. Én is tisztelem a nagyszüleim emlékét, de fizikai képtelenségeket ennek ellenére sem mondok.

A falusi gyerekek valóban egészségesen nőttek fel nagyanyáink idején, mert a csecsemő halandóság sokkal nagyobb volt. Amelyik csecsemő nem bírta, az jó hamar meghalt, nem "rontotta" a későbbi statisztikát.

Ezeket a dolgokat nem a városi ember, hanem a józan ész nem fogadja el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Vakegérke válasza Bordoi (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze, a pórias módszer nem gyógyítja a súlyosabb, kórosabb eseteket. Ezekhez tényleg orvos kell.
Azonban a doki is azt mondta, hogy a (forró) só is jó, tehát nagy butaságot nem mondtam. Azt viszont nem mondta a doki, hogy ártalmas...

Nem véletlen, hogy a betegségekre a szervezet lázzal válaszol. A magas hőmérséklet segítség lehet sok esetben, még ha rákról is van szó. Célzott hatással gátolható a rákos sejtek szaporodása.

Maradjunk annyiban, hogy nekünk (is) jót tett egy zokni forró sóval töltve...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Bordoi válasza Vakegérke (#37) üzenetére


Bordoi
őstag

Amennyiben megfájdulna a fülem, (szerencsére gyermekkorom óta nem tette) én is sóval indítanék. No nem azért, mert nem bízok az orvosokban, hanem mert egyszerűen csak lusta vagyok elmenni, illetve várni a rendelőkben.
Természetesen, ha muszáj, akkor erőt veszek magamon és elmegyek valami szakrendelésre.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#39) Vakegérke válasza bambano (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne feledjük, hogy anno létezett olyan, mint alultápláltság. Aztán ugye az anyák szinte a szülés pillanatáig keményen dolgoztak. Ez mind káros volt a magzatra.

Viszont a túlélők, a porban hentergők szinte életük végéig egészségesek. Mondhatnám voltak, de ma is élnek sokan. Köszönhetik ezt annak is, hogy nagyanyó kipurgálta őket minden betegségükből, így a fülfájásból is.

Józan ész?
Hol a józan ész, amikor anyuka még homokvárat sem enged gyermekének építeni, mert félti a fertőzéstől?
Egy gyereknek fél kiló koszt meg kell ennie, hogy immunitást szerezzen. Nem én mondtam ám, hanem doki, akinek nevét nem tudom, de igaza van.

Aztán az mi a fittyfenétől van, hogy sok fiatalka doki függő?

Nézd, lehet, hogy őskövület vagyok, de 42 év munkaviszony alatt még nem voltam betegállományban. Ha valami nem stimmel, gondolatban megkérdem rég elhúnyt nagyanyámat, és ő válaszol, vagyis emlékeimben feldereng a gyógymód. Használom, segít.

Ám ne fogadja el a józan ész. De tény, hogy a vénekkel kevesebb probléma van, mint a jövő reménységeivel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Vakegérke válasza Bordoi (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Engem akkor lásson orvos, amikor megállapítja, hogy meghaltam. Ezt a házidokival is közöltem, amikor sajnos sürün látogatott minket elhúnyt feleségemet kontrollálva, engem meg vizsgálatra buzdítva.
Témához kapcsolódva forró só, oszt jóvan...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) Wolverine


Wolverine
félisten

Jobbulást, ByB... (ez akár mehetne Homárra/Fikablogra is, hátha ott többen olvassák)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#42) talmida válasza bambano (#30) üzenetére


talmida
Közösségépítő

"Akinek ok nélkül fáj a füle, annak érdemes lenne egy jó fogorvost is meglátogatnia."

Őt ajánlom:
[jó fogorvos]
:DDD
*

Egyébként jó lenne, ha Mo-on is lehetne kapni recept nélkül olyan alapvető gyógyszereket, mint pl a fülgyulladás kezelésére szolgáló fülcsöpp, ami csökkenti ( gyógyítja) a gyulladást. Kipróbáltuk, garantáltan segít. Ettől függetlenül a "zoknis meleg só" szerintem is jó megoldás.

vakegérkének: Tudtommal sem minden esetben jó a túl sok meleg a gyulladások kezelésére, mert előfordul6, hogy mégjobban belobbantja a gyulladt területet. De az olyan fülfájáskor, (vagy homloküreg gyulladáskor) ami egy nátha után alakult ki, általában mégis a melegítés a legjobb gyógymód, mert feloldja a "náthát" és talán segít eloszlatni azt. :F ÉS gratulálok a jó egészségedhez! Kívánom, hogy továbbra se kelljen orvoshoz járnod!

A cikk írónak pedig mielőbbi jobbulást, hosszútávon pedig neki is kórház mentes, egészséges életet kívánok ! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#43) naturka


naturka
újonc

ByB!

Nem akarlak lebeszélni arról, hogy fülfájással az orvosokhoz szaladgáljál sovány
eredménnyel: - csupán felhívom a figyelmedet arra, hogy az esetek többségében
eredményesen alkalmazhatnád a Svédcseppet, amely általában 24 féle gyógynövény
kivonata alkoholos oldatban. Beszerezhető szinte mindegyik gyógynövényboltból.
Vattából formálj egy füldugót, nedvesítsd meg Svédcseppel és dugd a fájó füledbe.
Néhány óra múlva lényegesen enyhülnek a kínjaid. Ha este ezzel a füldugóval
fekszel le és el szeretnéd kerülni, hogy a párnád huzatára barna folt kerüljön,
teríts a párnádra pl egy használt törülközőt.
Szerezd be ezt a könyvet:
Maria Treben
Egészség Isten patikájából.

(Nem hittérítés, betegségekről, gyógynövények gyógyhatásairól szól).

(#44) PeterPH


PeterPH
senior tag

A meleg só sajnos nem mindíg jó megoldás a fülfájásra. Nekem egyszer (bár a doki javasolta) két hét kórházi szenvedést okozott.

(#45) nesa


nesa
veterán

Nekem ritkan van ilyen panaszom kb evente 1x semmi extra nem kell csak fultisztito palcika meg TETRAN-HYDROCORTISON szerintem recept nelkul kaphato kb 600 evig elal fuggetlenul mi van rairva:) ezzel napi 3-4x kenegetni a fajo reszt (kozbe faj nagyon jobb ha magadnak csinalod mert kulonben szo szerint odaszarsz) es altalaban 3-4 nap alatt megszunik a problema, ha meg az elejen elvan kapva 2 nap.

Amugy korhazban dolgozom es az egszrol a jelenlegi politika tehet,es meg nincs vege a melyrepulesnek... :(((

[ Szerkesztve ]

(#46) divrapier válasza naturka (#43) üzenetére


divrapier
tag

Volt szerencsem a Maria Trebenes konyvhoz, csak abban az a gyanus, hogy minden masodik gyogynoveny gyogyitja a daganatos betegsegeket, meg minden masra is jo. szal orulhetsz, hogy az 1. hozzaszolasod ilyen fassag.
Ha az orvos nem tud valamit meggyogyitani, akkor az eleg baj. Csak itt arrol van szo, hogy az orvosnak is akarnia kell, meg tudnia is. Ha nem tetszik neki valami, huzzon el kulfoldre 5x ennyi penzert orvosnak vagy kukasnak, ne itt legyen megkeseredett paraszt, vagy pedig csinalja rendesen, ami a munkaja. Ilyen esetben en is mennek megkerdezni ugyved ismerost, mit lehet ezzel kezdeni, mert nem mindegy hany fulem marad.
Jobbulast.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#47) Tim82 válasza divrapier (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Maria Treben-könyvhöz még annyit, hogy újonnan, kiadótól régóta nem lehet beszerezni. Gondoltam, megspórolok Nektek egy felesleges telefonhívást az ügyfélszolgálatukra. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48) rarri


rarri
senior tag

Megértelek. Én ilyenkor, amikor nem ad a szakorvos olyan gyógyszert amire tudom hogy szükségem lenne, azonnal íratok a körzeti orvosommal úgy, hogy elmondom neki a problémát. De tudom, hogy nem mindenkinek van ilyen rendes háziorvosa.
Amúgy felháborító ami történt veled. Nem elég hogy fájdalmaid voltak, még ezt a tortúrát is végig kellett élned feleslegesen másnak a közönyössége miatt. :(
Nálunk a kislányom fülfájós. Az első tünetnél fülgyertyát használunk, ha szükséges akkor több napon át. Nálunk bevált. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#49) nesa válasza nesa (#45) üzenetére


nesa
veterán

Reszben faszsagot irtam bar jo gyulladasra a TETRAN-HYDROCORTISON de pimafucort akartam:) en ezt hasznalom ha gondom van.

(#50) KillHates


KillHates
nagyúr

Szerintem nyugodtan nevezd meg a két kuruzslót, hogy ha bárki hasonló helyzetbe kerül nagy ívben el tudja kerülni őket!
És mielöbbi jobbulást kívánok! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.