Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Nagyon jól tetted, hogy leírtad a sztorit. Küldd el nekik a linket.

(#2) Sidaries


Sidaries
őstag

Sok rosszat hallottam már a FS gépekről és mindenkit próbálok lebeszélni róla. Most legalább majd linket is küldhetek nekik. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) A_Sanyi


A_Sanyi
csendes tag

A fusik híresen szar minőségűek (szétesnek, zörögnek, kopnak). A HP-t tudom ajánlani. Az tartós.

(#4) cannibal


cannibal
senior tag

Érdemes lenne lefordítani németre és elküldeni pár német emailcímre (a FuSi az német ugy tudom) a fejeseknek. Lehet megrugdalnák kicsit ezt a vevőcentrikus magyar FuSi hálózatot. Sztem ebben az esetben a pénz vissza dolog lett volna az alap,főleg ha többször is ugyanazzal a problémával nem bírtak megbirkózni...
Amúgy nekem Acer gépem van és lehetne arról is ódákat zengeni mennyire nagyon jó ez a házhoz megyek a gépért odaadod,aztán ha megjavitottuk majd valamikor megkapod és ha nem csináltunk vele semmit akkor küldd vissza aztán végtelen ciklus....

(#5) 7 válasza A_Sanyi (#3) üzenetére


7
addikt

Nekem a hp anyaghaszálatával is gondok vannak, de ezek leginkább pár tízezer kilométer hordozás után jöttek elő - értsd: esik szét, rengeteg rögzítési hiba van, túl puha, sérülékeny a borítása, ilyesmik.

FuSival nekem is volt dolgom ismerősön keresztül. Bármennyire is húzom a számat a hp notebookomra, FuSi akkor sem kéne. Hasonlóan hülye jellegű hibái vannak (ismerősömnél ha véletlenül rá is mernéd engedni a kezed a csuklótámaszra, lefagy a billentyűzet, aztán indíthatsz újra), és a szervíz semmit nem tudott vele kezdeni. Csere? Ugyammá'!

[ Szerkesztve ]

(#6) Lars


Lars
őstag

Hát egy rövid történetem nekem is van. Ismerősöm vásárolt szintén Fu-Si gépet, még anno 2 évvel ezelőtt. A gép xp-vel remekül működik, soha gondja nem volt, viszont 3 hónap után meghalt a vinyó a gépben. Kétségbeesett telefon irányomba. Első kérdésem. Mentettél ?
Perszehogy nem :S
Hát a családi képeknek lőttek ....
Elment szervízbe a masina, szervíz simán kicserélte a vinyót, új windows, ismét boldogság.
Hát a boldogság tartott kb ismét 3 hónapig, amikor szintén megfeküdt benne a vinyó.
Nem ragozom tovább, a srácnak gari idő alatt volt 4 vinyó a gépében, és mindig remegő kézzel nyomja meg azóta is a power gombot :S
Lehet hogy ez egyedi eset, gondoltam hogy széria hibás vinyók jártak a gépben, de nem hinném, mert mindegyik más márka volt. Seagate, Fu-Si természetesen, valamint volt benne IBM is. Most egy samsung már egész régen bírja benne.
Szóval én nem merem ajánlani senkinek, annak ellenére hogy van az ismeretségi körben jó tapasztalat is. (ha az jó, hogy az akksija meghalt 1 évesen, amúgy semmi baja)

(#7) Belba


Belba
őstag

Én is csak lebeszélek mindenkit a Fujitsu Siemens notebookokról...

Mi így jártunk :

1. Fujitsu Siemens Amilo D7830 (2004.januárban vásárolva, kb. 250ezer Ft)
- pontosan 1 év múlva (1 nappal a garancia lejárta előtt!) befuccsolt a gép, Serco Kft.-ben alaplapcsere, akkucsere, szerencsére még garanciálisan.
- újabb 1 év használat után megint becsődölt a gép (közben kipotyogott 3 billentyűje is), megint alaplapcsere és akkucsere a Serco Kft.-ben, már nem garanciálisan, kb. 80ezer Ft... :W

Ekkor még abban bíztam, hogy csak mi fogtuk ki így ki ezt a szerencsétlen gépet, próbáljunk egy másikat, hátha...

2. Fujitsu Siemens Amilo Pro V2045 02 (2006.februárban vásárolva, 300,000Ft-ért)
- 2007.májusában becsődölt : se kép, se hang, se bakapcsolni nem lehet, milliónyi fontos adatom vált köddé 1 pillanat alatt!!!
Elvittük a Serco Kft.-be, ahol alaplapcserét javasoltak... :W
Mivel ez megint 80ezer Ft lett volna (lejárt a garancia), inkább nem javíttattuk meg.

Inkább egy "noname" asztali gépet vettem, amivel semmi baj nincs!

Amúgy az egyik barátnőm is 2006.májusában vett egy F.S. notebookot, ami azóta többször volt már szervízben, 1 hónapja végleg kimúlt (naná, hogy nem garanciális!). :((
Ő is inkább egy asztali gépet vett és megfogadta, hogy SOHA TÖBBÉ nem vásárol notebookot!!!! :(

Hogy teljes legyen a kép, azt azért még leírom, hogy van nekünk egy ősrégi "noname" notebookunk (1996-ban vettük), ami az akkuját leszámítva hibátlanul működik még ma is!
SOHA nem volt még alaplapcseréje, se más szervíz-ügye, sajnos csak a processzora, merevlemeze avult el, ami 96-ban szuperjól megfelelt, az ma már kevés...

Nos, én a tapasztalataim alapján elmondhatom : a Fujitsu Siemens feltalálta az eldobható laptopot! 1 év után eldobandó...
(Kár, hogy az árát nem így állapították meg.) :W

TANÁCSOM : mindenki jó messze kerülje el a Fu-Si (én csak FOS-nak becézem) gépeket!!!! :((

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#8) DarkByte válasza cannibal (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Szia! Én egy Acer notebook-kal szemezem most
(Acer Travelmate 7720G-302G16N), nem mostanság lesz megvéve ha rá is esik a választásom. Érdekelne egy vélemény arról hogy végülis mennyire jó egy Acer laptop, mennyire minőségi az anyaghasználata. Én a sok márkánál olvasott "1 éves garancia idő után sok laptop elpatkol" szindróma miatt +2 év garanciával venném. Ha nem ajánlott az Acer, akkor kénytelen leszek HP-t vagy Dell-t venni csak sajnos abban az árfekvésben azoknál integrált grafikával kell megelégedni. Viszont a megbízhatóság fontos lesz mivel az egyetlen gépem lesz utánna.

Egyébként HP notebook-ok sem hibátlanok. Haveromnak egy AMD+ATi alapú notesza van, 2 éve vette ha jól emlékszem. Egyszer már volt szervízben, a kijelző kinyúlt benne, villogón kívül semmi másra nem lehetett használni; külső monitorra dugva volt kép. 3 hét alatt javították ki. Ez szerintem rengeteg idő azt figyelembe véve hogy azt hallom a HP, Dell szervízelése a legjobb Magyarországon. :( Igaz, azóta lekopogja nincs vele gondja.

[ Szerkesztve ]

(#9) spirit007


spirit007
senior tag

Csúnya történet .
Viszont nekem már a második F.S. notim van .
Persze nem az űberfillérb***ó kategóriából ... hanem Lifebook .
És hibátlanul működik , most is ezen kalimpálok hozom-viszem , valamint napi 16 órát minimum megy . 7 éves.Persze az akksija már kipurcant

És mondok egy retteneteset : az előző notim Amilo D volt...szintén hibátlanul megy a szomszédomnál . Pedig az meg 6 éves ;)

Az ismeretségi körömben még senkinek sem volt baja F.S. notival . (viszont HP-val már igen )
DE ezekszerint inkább ne is legyen .

Kedves notebookot karácsonyra vásárlók !
A 100K-s kategória egy átverés !

(#10) shark300


shark300
tag

Van egy FS Amilo Pi 1556-os notim. Felraktam Vistát, meghalt a NV 7600 GT videókártya (függőleges rózsaszín csíkok). Garanciális volt, kicserélték. Azóta nem tapasztaltam hibát a szokásos recsegés ropogáson kívül. Kop-kop
A helyzet az, hogy nem csak márkafüggő, mi mikor, és hogyan megy tönkre.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#11) shark300 válasza spirit007 (#9) üzenetére


shark300
tag

Ismerősöm mondta egyszer: nincs számítógép 150, notebook 200 ezer alatt.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#12) _seth_


_seth_
veterán

1536-ossal semmi probléma... ezt is ki kell fogni mint minden mást.
Nekem volt gericom: max a burkolat minőségét lehet negatívumként megemlíteni, igaz hetente hordoztam a hátamon 600 kilométeren át és ment nonstop a gép és ezután repedezett a burkolata).
Albacom: semmi probléma nem volt vele ami talán annak köszönhető, hogy 2 albacomp matricától eltekintve 100-ig clevo gépezet. (angol biznisz vista amint felraktam a video drivert azt mondta, hogy köszöni részéről ennyi volt... igaz nem is volt rajta vista matrica és xp-t adtak hozzá).
Most fusim van és semmi gond nincs vele, vistat adtak hozzá, felraktam megy gond nélkül...

Fusi tft-vel viszont én is szívtam már... pixelhiba minden mennyiségben sorozatban...

Miért vettem fusit? 190-ért más nem volt hasonló paraméterekkel, a gép is tetszett, ennyi :) (igaz mire ram, hdd csere megtörtént máris 230e + még pár cucc és már 240e...)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#13) spirit007 válasza shark300 (#11) üzenetére


spirit007
senior tag

És ez a mondás már 10 éve igaz ;)

(#14) Calibos válasza shark300 (#11) üzenetére


Calibos
addikt

Nem értek egyet ;]
120.000-ból is ki lehet hozni jó gépet, csak hát mire kell?

(#15) Budaházy


Budaházy
aktív tag

Nekem eddig semmi gondom nem volt a FS laptopokkal. Igaz hogy az egyiknek eltörött a kávája, de mivel lehullott egy asztalról azt kivédhetetlen károsodásnak veszem. Műanyag kávától nem várok mást, ellentétben egy Thinkpad kávájával.
ja , még valami, kicsit megkopott a FS logo és típusszám a használat során

lehet hogy eddig übermékos voltam? :F
( kb 6 különböző FS laptophoz van/volt közöm)

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#16) Budaházy válasza Calibos (#14) üzenetére


Budaházy
aktív tag

háááát...
120 ért sztem csak lap jár, top már nem :D

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#17) spirit007 válasza Calibos (#14) üzenetére


spirit007
senior tag

Állítsál össze egy virtuális gépet 120ért és mi majd fikázzuk :DDD
Egyébként , lehet , most tényleg meg van annyiból , mivel a DDR2 RAM-ot szinte gombokért árulják ... meg a procik is olcsók .

(#18) spirit007 válasza Budaházy (#15) üzenetére


spirit007
senior tag

Ja az én Lifebokom sem kopott , csak patinás :))

(#19) spirit007 válasza Budaházy (#15) üzenetére


spirit007
senior tag

mod: kétszer ment ...

[ Szerkesztve ]

(#20) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg vakarni valahonnan egy olyan WiFi kártyát, amivel nem megy el az egér (írtad milyen típusú) és beledobni a gépbe? Valszeg mini-PCI vagy egyedi csatlakozós, talán nincs az alaplapra építve... ebay a barátod :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) Budaházy válasza hcl (#20) üzenetére


Budaházy
aktív tag

ehhez annyi ötletem lenne hogy az alaplapi wifit le kéne tiltani biosban és usb-set vagy pcmca-sat beletolni

egy tesztet megérne...
sztem

régi laptopot tettem már így wifi képessé :)

[ Szerkesztve ]

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#22) Budaházy válasza spirit007 (#18) üzenetére


Budaházy
aktív tag

gyenge a festésük sajnos
abban az időben amikor elöször látta mlifebook-ot akkor nagyot ütött a kvázi teljesen átlátszó billentyűzetgombok látványa...
a tiéd is olyan?

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#23) Ariadne


Ariadne
őstag

A szervizekkel való szenvedés helyett a kereskedőhöz kellene elmenni, akitől vetted a gépet, mivel jótállási probléma esetén, ha a szervizzel nem tudsz zöldágra vergődni, velük kell egyezkedni. Add elő az egészet, és azt, hogy mit kérsz
(javítás, csere), ha nem hajlandóak bevenni, akkor a vásárlók könyvébe is írd be. A kifogásaik nem számítanak, nekik meg kell oldaniuk a dolgot, részedről mindegy, hogyan, az ő problémájuk, hogy rendezik el a nagykerrel például.
Az ilyen ügyekben érdemes lehet akár be is perelni a kereskedőt, mert ez azért nem tízezres értékű termék, és jó ezt tudatni is velük... A jogszabályokat itt megtalálod: fvf.hu

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#24) spirit007 válasza Budaházy (#22) üzenetére


spirit007
senior tag

Nálam már a műanyag is kilyukad lassan csuklónál :)
Az Amilo-m volt átlátszó kék gombos (rettenet) , ennek szürke .

(#25) Calibos válasza spirit007 (#17) üzenetére


Calibos
addikt

Egy 300.000Ft-os gépen mennyivel lesz gyorsabb az internet, word, winamp, youtube... :F
Nagyon sok felhasználónak erre kell a gép és ehhez lazán össze állítok 120.000-ból egy jó gépet!
Sokan azt hiszik ha vesznek egy gépet fél milláért az már a feggüket is kinyalja ;]

(#26) Budaházy válasza spirit007 (#24) üzenetére


Budaházy
aktív tag

LOL
én olyan keyboardot láttam egyszer hogy kb az F1-től F12-ig volt rajta még írás
a többi csumára lekopott
talán már a mikrokapcsolókat nyomkodták...

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#27) Belba válasza shark300 (#11) üzenetére


Belba
őstag

Tudod, ezért gondoltam én is, hogy 300ezer Ft-ért már nem adhatnak olyan gagyit...

Pedig DE... :W

Igazából jobban jártam volna, ha 100-150ezerért vettem volna valami gagyit, mert 1 évet az is kibírt volna, mindjárt felét megspóroltam volna a kukába dobandó cuccnak.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#28) Belba válasza Calibos (#25) üzenetére


Belba
őstag

Az én 300ezres gépem azért volt ENNYI, mert pl. Pentium proci volt benne (nem Celeron), dual DVD író volt benne, jobb grafikus kártya, WXGA képernyő, kártyaolvasó, WiFi, stb...
Tavaly februárban ez ENNYIBE került más gépeknél is, +márkát kellett megfizetni.
Az egyszerűbb gépeken ezek nincsenek.

Nekem speciel a munkámhoz kellett (volna) ilyen gép, a seggemet más nyalogatja... :DDD

Baromira nem értem, hogy aki ZENÉT akar hallgatni, az miért nem a HiFi-tornyán teszi ezt???
Azokat sem értem, akik FILMET néznek a számítógépen, amikor sokkal kényelmesebb/komfortosabb a TV erre a célra. Vagy azt nem erre találták fel?... :U

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#29) Calibos válasza Belba (#28) üzenetére


Calibos
addikt

Jaj te is bele kötsz mindenbe, na mind ne offoljuk szét a topikot :(

(#30) spirit007 válasza Calibos (#25) üzenetére


spirit007
senior tag

Ehem . Nagyon sok felhasználó erre használja a gépet , de időnként a nídforszpíd tizennyolcadik epizódjával is akar játszani 1600x1200-ban ...
Na olyankor van az , hogy "Csak kicsit jáccani akartam de nem fut rendesen ezen a vacak gépen . Há' milyen **** pécét sóztál te rám ??? "

Újabb adalék : A komám 2 éves sulinetes Amilo-ja tökéletesen működik ;)

(#31) _seth_ válasza Belba (#28) üzenetére


_seth_
veterán

Te mit csinálsz a gépeden mégis ha zenét nem hallgatsz és filmet sem nézel? Játszol? Már bocs arra meg konzol való... word, excel stb... ahhoz meg minek 300 ezres gép? a 100 ezres is több mint elegendő hozzá.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32) cucka válasza _seth_ (#31) üzenetére


cucka
addikt

a számítógépen végzett munka nem csak wordből meg excelből áll, vannak nagyobb számításigényű feladatok is.

(#33) concret_hp válasza Lars (#6) üzenetére


concret_hp
addikt

bnőmnek 1 éves volt a notija, amikor meghalt benne a vinyó, ibm volt abban. ibm meg azért tud vinyót gyártani, szóval nem hiszem h az volt a szar, főleg, hogy a vinyó nemhogy extrém, de még átlagos használatnak se volt kitéve. (oprendszer meg pár progi rá, és neteztek róla, ennyi)
ezen kívül még melegszik is hogy az rettenet, és emellett a ventinek is olyan hangja vna mint az asztali gépemnek...

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34) dabadab válasza Calibos (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Egy 300.000Ft-os gépen mennyivel lesz gyorsabb az internet, word, winamp, youtube... "

Ez azoknak a megkozelitese, akik nem nagyon ismerik a laptopokat. A laptop fo feature-e az, hogy hordozni lehet, marpedig ez tenyleg draga dolog: a normalis haz, a rendesen megtervezett szellozes, a normalis billentyuzet, a nagyfelbontasu kijelzo, a harom eves gari meg hasonlok rengeteg penzbe kerulnek es elsosorban ezek hatarozzak meg azt, hogy tenyleg hordozhato gep lesz-e az eredmeny, vagy egy osszecsukhato asztali gep.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) HavocS válasza _seth_ (#31) üzenetére


HavocS
senior tag

Ajjajaj ez kár volt :) Filmre meg az asztali lejátszó meg a tévé való, zenére meg a hifi ;)

(#36) _seth_ válasza cucka (#32) üzenetére


_seth_
veterán

Nem mondod... ellenben sokaknak a munka az office családban kimerül...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37) slartibart


slartibart
csendes tag

Szomorúan olvasom a sok kritikát, pedig már kinéztem magamnak egy olcsó FuSi notebookot, de akkor inkább valami mást nézek, talán HP vagy Lenovo lesz belőle.

(#38) _seth_ válasza HavocS (#35) üzenetére


_seth_
veterán

Már akinek van kedve a filmeket kiírogatni mindet... zene... nekem a noti rá van kötve az 5.1-re kcisit jobban szól mint egy hifi. (egyébként meg egy jó tft-vel sokkal jobb minősége van a pc-n filmet nézni mint egy ócska tv és olcsó dvd lejátszó párossal, ugyanez hifire is igaz).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39) parandroid válasza Calibos (#25) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Semmivel. Viszont a gép 3 év múlva is gép lesz, nem lesz kopott, karcos, törött, nem pattogzik a festék, nem járnak ki a billentyűk, működik még a touchpadje, nem foltos a monitorja, ki lehet még nyitni a kijelzőt, mert nem tört még darabokra a zsanér, és általában számítógép formája van még mindig. Ráadásul a jobb terevzés és anyaghasználat következtében a komponensek hőterhelése, és ezáltal élettartama is jelentősen megnő. Nem is beszélve arról, hogy ezeket a jellemzően üzleti célú gépeket alapból 3 év teljes körű garanciával adják, amihez normális support is jár.

Az más kérdés, hogy ha teljesítményigényes feladatok ellátásáról van szó, akkor a notebook nem feltétlenül jó ötlet, ha pedig mégis szempont a teljesítmény és a mobilitás is, az bizony kőkemény kompromisszumokkal, vagy csillagászati árral párosul.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) dabadab válasza parandroid (#39) üzenetére


dabadab
titán

Hehe, "milyen notebookot" kihelyezett tagozat :DD

DRM is theft

(#41) Calibos válasza parandroid (#39) üzenetére


Calibos
addikt

Én most PC-re gondoltam.

(#42) Calibos válasza spirit007 (#30) üzenetére


Calibos
addikt

Akinek össze rakok azzal előtte tisztázom hogy mire elegendő a gép.

(#43) Belba válasza _seth_ (#38) üzenetére


Belba
őstag

Mi lenne, ha minőségi TV-t, DVD-lejátszót (vagy asztali DVD-írót), jó minőségű HIFI-tornyot vennél????... :F

A sztereo TV képernyője 80-90-110 cm átmérőjű, nehogymá' rosszabb képet és hangot adjon, mint egy laptop?!

Mi például nem szoktunk a netről filmeket letöltögetni és lemezekre írogatni : megvesszük a jó minőségű DVD filmeket és azt a DVD-lejátszón nézzük meg, a TV-n.
Ilyen elvetemült népség vagyunk... ;]

Van egy asztali DVD-írónk, max. azzal szoktunk felvenni filmeket (10-15 db/év).

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#44) _seth_ válasza Belba (#43) üzenetére


_seth_
veterán

Csak arra akartam rámutatni, hogy ugyan hadd használja mindenki arra a notiját amire szeretné :) Felőlem mindenki azt vesz amit akar persze...

A nem sztereó TV képernyője mennyi? ;] jól van csak szórakozok :D

(egyébként ha szponzorálod a dvd felvevő és a hd-s pana tv vásárlásomat akkor ezentúl azon néze filmeket! ha nem akkor marad a laptop... :) )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#45) parandroid válasza Belba (#43) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Újabban rákaptam, hogy sorozatokat HDTV-Rip-ben nézzek. 1368x720 pixel - gyönyörű képe van a megfelelő megjelenítőn. És ez még csak a kisebbik HD felbontás. A nagy vizen túl már így bródkasztol egy rakás csatorna. Hadd ne mondjam, hogy még a 19" wide asztali TFT után is milyen pocsék képe van a CRT tévémnek...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46) LordX válasza Ariadne (#23) üzenetére


LordX
veterán

Az egyik probléma az, hogy az egyik szervíz az eladó szervíze volt. Azok meg továbbküldik a FuSinek. Ki vagyok segítve.

Egyébként meg hajlandóak bevenni, az 2 hét után visszakapom, hogy fél évig teszteltük, nem jött elő a hiba, nincs semmi probléma.

(#47) tildy


tildy
nagyúr

4 éve van FU-SI Amilo pro v1000es gépem, akkoriban ez volt a legolcsóbb piacon lévő új gép, legalábbis norvégiában.

Kinn 2 év korlátozás nélküli gari járt rá.
Azonkívűl, hogy a Bea egyszer erőből nekicsapta a falnak (ezért egy helyen picit megrepedt) a gépnek semmi baja, nem kopott, hordozni is lehet, az akksija még ma is kb 2.5-3 órát kibír, szóval én elégedett vagyok vele.
Na jó, néha lehetne gyorsabb, meg az egere hangos (piszkos lehet) , de ugye nem mai csirke már.

Kijelzőjét és a dvd olvasót cserélték gariban.
Kijelző 1 hónap után 6 subpixel hibás lett, dvd olvasó meg két év letelte előtt adta be az unalmast.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Budaházy válasza _seth_ (#31) üzenetére


Budaházy
aktív tag

bocsi de a játékra pont a pc -t kell venni

hihetetlenül hangzik de, amíg egy konzolt bekapcsolsz és megy addig egy pc-vel törődni kell hogy játszhass

tehát oktat és ismeretterjeszt is
mert a kezelése kapcsán megtanul a juzer egy csomó olyan dolgot ami amúgy kis az ecdl-hez meg az élethez

sztem

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#49) Budaházy válasza dabadab (#34) üzenetére


Budaházy
aktív tag

:R
pontosan

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#50) _seth_ válasza Budaházy (#48) üzenetére


_seth_
veterán

Hát, szerintem játékból nem sokat lehet megtanulni és konzolon nincs gond az akad, szaggat dolgokkal :) Szerintem senki sem azért vesz pc-t konzol helyett játékra mert tanulni akar :)
ECDL? Még létezik? :D Nekem mérnők infósnak és infó szakig agrárosnak kicsit vicces az ecdl mert sok olyak kell hozzá ami tök felesleges de a lényeg nincs benne azaz az alapvető felhasználói ismeretek... (még ha azt is állítják, hogy benne van).
PC-n való játszánál max crackelni, daemonozni és drivereket cserélni tanul meg. (nincs konzolom egyébként, jah és játszani is max 5-10 percet játszok 1-1 új játékkal...)

Ui: 300e, a suliban nem sajnálják a pénzt semmire sem, hp, ibm, lg notik vannak többnyire, a régi ibm notik bírják a strapát de a többi nem igazán bírja a napi 3-4-szeri hordozást... van fusi is infó tanárnak de az szerintem napi 20 méternél többet nem tesz meg azért olyan szép még mindig... De akad olyan is amelyiknek pókhálósra tört a kijelzője de még mindig működik és használatban van :D (elég volt rajta előadás elején megtalálni, hogy dsubon is küldje ki a képet... azt hittem elsőre, hogy csak a háttér a pókháló de nem mozdult akármilyen ablakot hoztam be :D )

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.