Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) éN79 válasza bach66 (#58) üzenetére


éN79
addikt

A jelenlegi (mostani) ssd tesztekben félek, hogy a Kingston V300-nak még a régi teszteredményeit írják be, így meglepően jól szerepel, ehhez képest egy ideje már nem ugyanaz a V300, mint ami volt. Erről picit bővebben:
[link]
Az ára viszont szerintem mellette szól, és bevallom a fenti teszt eredmények figyelembe vétele mellett is javallott, hiszen szerintem az átlag felhasználásnál az olvasás lesz túlsúlyban, abban meg jó, ami meg a nagy file-ok másolásánál lévő "lassúságát" jelenti: addig lehangolónak tartottam, amíg meg nem nézte, hogy a TLC chippel szerelt (pl. Adata SP550) avagy más ilyen újabb ssd-k is meg-meg szenvednek vele (még a Samsung 850 Evo is visszaesik ilyen tesztekben, csak nem annyira, mint a többiek).

Szóval simán venném a Kingstont.

A csere meglehetősen egyszerű: a hdd-t a noti helyén kb 4 csavar tartja vélhetően két pici fém lemezke segítségével, amit meg két-két csavar tart a hdd-hez, szóval vélhetően 6 csavart kell csak kiszedned, és igen, közben simán csak le kell húzni a hdd-t a notiban lévő fix sata csatiról. Nem rondható el. :)
Az optibay-be berakni egy hdd-t még egyszerűbb, mert itt már csak rátolod a fix sata csatira és vélhetően két csavart kell csak betekerned, ami a hdd-t tartja. Ezután csak betolod az optibay-t (és rögzíted, ha akarod) és kész is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.