Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tserrof77


tserrof77
senior tag

Remek, velős kis cikk! Azért eszméletlen, micsoda adatmennyiséget dolgoznak fel. Mindig is érdekeltek az ilyesmik, jó olvasni róluk. :C

Ja, meg gondolom egy komplett reaktor csak nekik termel ehhez áramot :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#2) davidsone


davidsone
addikt

Mindjárt jönnek a márijó csultrán futna rajta kommentek ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#3) Fecogame válasza davidsone (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Ááá, de hogy, az is szaggatna ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) davidsone válasza Fecogame (#3) üzenetére


davidsone
addikt

ÚgyÚgy! ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#5) Akula


Akula
őstag

"Szerencsés esetben akár egy szupernóvából származó neutrínót is detektálni lehet..."
Azt honnan lehet megállapítani egy neutrínóról, hogy egy szupernovából származik? Megállítják és megkérdezik, vagy mi? Ha nem szupernovából származik, akkor honnan? És egy olyat találni az már nem szerencsés eset?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) stutga válasza Akula (#5) üzenetére


stutga
tag

Nyilván az osrobbanasból származó neutrinó alacsonyabb piaci árfolyamon porog, mert abból sok van, és mindenhonnan jon, és oregek is. A szupernovákból származóak pedig adott helyrol jonnek, és sokkal jobb az átvételi áruk, mivel nem annyira kopottak.

Azt hiszem a szine alapjan lehet megmondani. Az osrobbanasbol szarmazoak kopott narancssárga szinuek,[lásd itt]

(#7) Petya XT válasza tserrof77 (#1) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Igen, tényleg elképesztő, nem semmi számolási kapacitás. Azt nem értem teljesen tisztán, hogy ekkora számítási feladatra miért nem komoly GPU rendszereket, vagy kombinált rendszereket terveznek. A Boinc projektek is mind ez irányba tolódnak, egy otthoni i7 CPU-t is kidolgozik, egy... mondjuk R9 270X, a Titan féle szörnyekről nem is beszélve....

Mindenesetre nem szeretném az áramszámlát én sem :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#8) Exodius válasza Petya XT (#7) üzenetére


Exodius
őstag

BOINC...pörögnének a projektek ha egy ilyen szörnyeteg ráküldenének..:D

(#9) Petya XT válasza Exodius (#8) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Csak elgondolkodtam. Ha kisebb rendszernél hatékonyabb a OpenCL, akkor miért nem GPU-s szörnyet csinálnak.. :F De kicsi vagyok én ehhez.. :K

Az biztos, hogy dübörögne a Boinc :DD :DD

(#10) tserrof77 válasza Petya XT (#9) üzenetére


tserrof77
senior tag

...egy idióta felvetés.. nem járnának jobban, ha kiadnák amolyan bányász módszerrel bérmunkába????

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#11) Petya XT válasza tserrof77 (#10) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nem biztos....Valóban életképesebbnek tűnik, egy sokkal kisebb projektnél. De szerintem itt szóba sem jöhet, az elosztott számítási rendszer, akkora adatmennyiségről van szó naponta, brutális hardvert igényel...Felmerült bennem a másik kérdés is, mi lenne, ha ezt a pénzt és számítási kapacitást orvosi kutatásokra fordítanák...lehet, hogy hasznosabb lenne :U :U :U

(#12) Exodius válasza Petya XT (#11) üzenetére


Exodius
őstag

Pontosan! Szerintem jóval előrébb lennénk. :U

(#13) #40553216 válasza Petya XT (#11) üzenetére


#40553216
törölt tag

Lehet, hogy arra is fordítanak ilyen pénzeket pont ilyen formában? Hiszen pl. a gyógyszerek molekuláit sem kémcsövekben végigrázogatva kísérletezgetik ki. ;)

(#14) Petya XT válasza #40553216 (#13) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Valószínűleg így van, biztos vannak olyan gyógyszercégek, akik megendgedhetik maguknak, hogy bérelt hardveren, bizonyos ideig szimuláljanak, fejlesszenek. Mindezt gondolom, horror pénzért. Talán jobb helyzetben vannak az egyetemi kutatások, ők ugyanúgy időt kérhetnek, de fizetniük nem kell érte, amennyiben van célhardver. Akinek meg kilóg a segge a gatyából, mehet a World Community Grid-be, ennek megfelelő hatékonysággal.... :F :( Sőt, rengeteg olyan gyógyszer van, amik megfelelő fejlesztés hiányában, inkább kárt okoz, mint gyógyulást.

Persze, tök jó dolog egy ilyen neutrínó kutatás. Csak nincs ballanszban a fontossága, a befektetett értékkel és munkával. Engem sokkal jobban aggaszt a rák, a genom rendellenességek, és az akut problémák... :K

(#15) #40553216 válasza Petya XT (#14) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vagy inkább olcsóbbá tehetik. ;)
The company, which was started by a computer scientists at the University of Toronto’s Im​pact Centre, has created a machine learning algorithm that they hope will not only help researchers develop the next generation of pharmaceutical drugs, but do so faster and cheaper than ever before.

According to a report released in 2003 by the Tufts C​enter for Drug Development, pharmaceutical companies were paying about $802 million ($1.04 billion when adjusted for inflation) to develop a new drug between 1983 and 1994. When Tufts completed a follow up study in 2013 that looked at the cost of drug development between 1995 to 2007, development costs had risen to $2.5 billion per successful drug.

Pedig a Sunway TaihuLight (Chinese: 神威·太湖之光) is csak 273 millió $-ba került, az üzemeltetése nyilván bőven ezalatt van.
Egy cikk:
Supercomputer Models Critical Protein That Suppresses Cancer

„Akinek meg kilóg a segge a gatyából”, az semmilyen szuperszámítógépet nem használ, azt hiszem. ;)

„Csak nincs ballanszban a fontossága, a befektetett értékkel és munkával.”
Ezt éppen nem tudhatod. Az alapkutatásoknak sosincs közvetlen haszna, viszont olyan felfedezéseket tehetnek, amelyeket alkalmazva sok mindent lehet a gyakorlatban fejleszteni.

(#16) TomMusic


TomMusic
őstag

Kell még bele 4db SLI-be kötött TitanX, azt mehet a móka! :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17) kymera válasza Petya XT (#11) üzenetére


kymera
senior tag

Ebben igazad van - talán az hasznosabb lenn.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.