Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Az az olívaszínű nyák nagyon retró. Mondjuk nem világos, hogy a soros portra miért haragudtak a tervezők - pedig mintha még a hátlapi lemezen is elő lenne készítve a kimenet.

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Csak teszem a hülyét: az alaplapon a PCH-ból van egy 16(4x) es port kivezetve ami be PCI-express -> M.2 fordítóba kerülhet az M.2-es SSD, az alaplap síkjában nincs ilyen foglalat.

Csak azért valószínű, mert a CPU csak 16X-es sávszélességet enged, amit békén szoktak hagyni, és itt sem írnak onboard M.2 foglalatról: [link]

(#1) Feketelaszlo: 2 soros-port - PCI-ex(1x) bővítőt kapsz hozzá (opcionálisan)

[ Szerkesztve ]

(#3) mc.g válasza #16939776 (#2) üzenetére


mc.g
tag

nekem ennek az elődje van (w550), az enyémben van m.2-es foglalat 2280-as méretre-hez. nálam a proci, és a pci-e foglalat között van.

azt sajnálom, hogy nálam még nagy méretü 5,25"-os optikai meghajtó van, hitachi-lg, amin érződik is az lg "minőség", megírtam vele 10db mp3-as cd-t (sony), mind a 10db rossz lett (az író vissza tudja olvasni), az autórádió (toyota/panasonic) egyiket sem olvassa, ellenben a régi lemezeimet mind stabilan viszi. most kellett rendelnem egy beépítőkeretet, amibe a slim meghajtót bele tudom tenni, hogy rakhassak bele minőségi panasonic meghajtót (mivel a panasonic nagy méretüt már nem gyárt)...

más szempontból jó a gép, alacsonyabb proci terhelés mellett passzív procihűtéssel dolgozik, a belseje igényes minőségi (látszik, hogy profi gép), az előlap olcsó hatású (bár első ránézésre igényesnek tünik, pl. a meghajtóhelyeket csak kitörni lehet, visszarakni már nem).....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.