Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pocok256


Pocok256
veterán

Na ezt már nevezem :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2) t72killer válasza Pocok256 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem semmi, 5év gari egy olyan világban, ahol még az üzleti notiknak is hol az alaplapja pusztul el, hol valami egyéb kapitális baja akad:U (Jelenleg is várok a csilivili Latitude-omra, aminél a poén az volt, hogy a szervizes 3x jött ki és mind3x hibásak voltak az alkatrészek, amiket hozott.)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) thomasa válasza t72killer (#2) üzenetére


thomasa
senior tag

Hamarabb megszűnik a bolt, mint a gari :P

(#4) t72killer válasza thomasa (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyártó intézi a garit, a bolt csak közvetít. Ergo ha gond van, a legközelebbi képviselettel lehet intéztetni a gariztatást:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) brupe


brupe
csendes tag

Szerintem a 1366x768 nagyon kínos manapság. Hihetelen, hogy nem tudnak elrugaszkodni ettől a felbontástól!

(#6) h1mpi válasza t72killer (#2) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ilyen nekem is volt Dellnél. Nehezen sikerült alaplapot cserélniük :D Naponta jött házhoz a szervizes...

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#7) Kotomicuki válasza brupe (#5) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Igen, normális 16:10-est berakhatnának helyette, hogy a netes reklámok mellett némi hasznos dolog is elférjen a kijelzőn!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#8) gerii válasza brupe (#5) üzenetére


gerii
addikt

Ezenkívül rohadt jó vétel ennyiért, meg is jegyzem.

(#9) Reggie0


Reggie0
félisten

Aramellato :D

(#10) Steve1207 válasza brupe (#5) üzenetére


Steve1207
veterán

Van FullHD variáns is, igaz az jóval drágább, de tényleg értelmetlen már az 1366 15,6"-on.
Az viszont érdekes, hogy egy alapjáraton 1 év garis gépet most így kibővítenek. Ennyire jól sikerült széria az üzleti vonaluk?

.

(#11) dragon1993


dragon1993
őstag

A márka legtöbb notebookjához hasonlóan Japánban készül, ami biztosíték a minőségre.

Én úgy tudtam Németországban, legalábbis az enyém (A544) biztosan.

(#12) devil-k


devil-k
nagyúr

Az egész külső olyan, mintha valami 10 évvel ezelőtti desing-ra hajaznának. Nekem nem tetszik. :N Azért fogják arra, hogy nem a külső számít.

Illetve nem bírom megérteni, miért nem FHD-s kijelzőt kap a gép...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13) t72killer válasza h1mpi (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magukat szivatják, de nem értem miért :F Szerencsére multinál vagyok és ez az egyik munkahelyi notim, ha a cserelapos is rossz, akkor rájuk eresztem a céges IT-t/jogi osztályt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Feketelaszlo válasza dragon1993 (#11) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az még a közös Fujitsu-Siemens gyár volt, de ahogy csak Fujitsu lett belőle, elkezdték "japánosítani" a céget, nem tudom szerelnek-e össze még egyáltalán valamit a németországi üzemben.

(#15) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a Displayport dícséretes, sajnos elég ritka a 200eFt alatti kategóriában. HDMI is elfért volna esetleg, és akkor nem kell adapterrel vacakolni, ha TV-re köti az ember.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) bunevo válasza devil-k (#12) üzenetére


bunevo
tag

Igen. Sőt szerintem egy vicc az egész vas:
elavult kijelző, elavult proci, elavult IGP, nuku dVGA, mozgó alkatrészek, lassú háttértár (cserébe még csak nem is 1 terás), batár súly randa külsővel.
Hiába rá az 5 év gari, ha 2 év múlva már egy korszerű office vagy photoshop sem fut el rajta normálisan.

100ezret sem adnék érte nemhogy 200ezret. :W

(#17) devil-k válasza bunevo (#16) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mintha visszamennénk a múltba... Ezt a gépet csúfolják üzleti darabnak? Meglepő.

- mozi bolondéria -

(#18) t72killer válasza bunevo (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A beltartalom tényleg gáz, jobb lett volna egy Broadwell-U proci, még ha a CPU-teljesítményben kicsit gyengébb, akkor is.

Azért a PS+Office futással nem lesznek gondok;)

A 200eFt-tal azt fizeted meg, hogy nem törik a zsanér másfél év múlva és nem hal be az alaplap 3év múlva (vagy ha mégis, akkor kicserélik). Ha jobbat-szebbet-korszerűbbet akarsz, olyan is van, de tartós kivitelben kb duplaáron.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Feketelaszlo válasza bunevo (#16) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Egy 1,5 éves, majdhogynem csúcs gyártástechnológiával készült proci már elvault? Hát jó. Nem tudom, hogy a soros portból és a masszív kialakításból leesett-e, de ezt a gépet valószínűleg laborokba, műhelyekbe, terepre, feltehetőleg mérnököknek és technikusoknak szánják. Isten ments, hogy dVGA-t rakjanak mellé, +1 hibaforrás, ez így amolyan lightos Toughbooknak pont megfelel és igazából az ilyen gépekről kéne, hogy szóljon ez a kategória. A kijelző mondjuk tényleg savanyú és ennyiért már 8 GB RAM is lehetne benne gyárilag, de azt más gyártók is aranyárban mérik, nem az a fő baja.

[ Szerkesztve ]

(#20) Reggie0 válasza Feketelaszlo (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Max szoftvereseknek, de egy CAD mar megmakkan dGPU nelkul.

(#21) Feketelaszlo válasza Reggie0 (#20) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hát nálunk még P4-es gépeken valami korhű VGA-val oktatják a CATIA/Inventor/ProE triót, s bár tényleg nem sebességrekorder, de viszi az aktuális verziót. Modell bonyolultságától függ, valamit magára adó munkahelyen a terjedelmesebb összeállítási rajzokat úgyis erre dedikált munkaállomáson rajzolják meg, egy-két darabos bohóckodásra meg bőven elég egy ilyen is (persze ha építész CAD-re gondoltál az más).

(#22) Reggie0 válasza Feketelaszlo (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem epiteszre gondoltam. De pl. egy Altium Designer(DX-es, nem OGL) egy 4670M-en is haldoklik, kell neki a korhu kozepes GPU.

(#23) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Pár említésre méltó tulajdonság:
1. dokkolható
2. van második meghajtónak (akinek hiányzik az SSD) hely vagy plusz akksinak (szumma 63+41=104 Wh! :Y )
3. Displayport, soros port, giga lan, usb 3.0, külön jack csatik
4. a proci hiába csak egy i3, ha meghajtva hozza egy u-s i5 teljesítményét és grafikailag erősebb is náluk
5. 5 év gari
6. masszív, strapabíró ház, ami nem fog szétesni egyik napról a másikra

Dedikált videokártya nem kell ezekbe a gépekbe, mert nem arra találták ki. A melós, a technikus és a legtöbb mérnök sem batár háromdimenziós CAD fájlokkal dolgozik, hanem egyszerű 2D-s műhelyrajzokkal, alaprajzokkal, összeállítási rajzokkal, kapcsolási rajzokkal, vasalási tervekkel, stb.
Egy konstruktőr vagy egy építész, aki laptopon akar tervezni és vagy renderelni az vegyen két és félszer ennyiért mobil munkaállomást (Dell Precision, HP Zbook, Fujitsu Celsius).

A soros port nagy kuriózum és még rengeteg helyen használják az iparban. Vagy hogy ne menjek messzire egy autószerelő műhelyben is találkozhatunk ilyen igénnyel.

A Fujitsunak Németországban és Japánban vannak saját gyárai. Az összes termékét maga gyártja, nem matricáztat és nem Kínában rakatja össze egy tál rizsért. Ez a konkrét gép Japánban készült.

Amit itt sokan nem vesznek figyelembe az az ár és hogy mit kapnak ezért.
Nincsen még egy ehhez hasonló gép ennyiért egyik gyártótól sem.
Továbbá tökéletes gép sincs, illetve egész jók vannak, csak annyit sokan nem akarnak fizetni érte, mint amennyibe kerülnek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) icp1970


icp1970
senior tag

Nagyon szimpatikus,a gyártó hozzálássa.Jó áron,jó gép,csak hát az a fránya 1366x768 felbontás :WNálam noti terén a kijelző minősége szinte az elsődleges szempontok között van.

[ Szerkesztve ]

(#25) QwErTy42 válasza icp1970 (#24) üzenetére


QwErTy42
addikt

Elérhető volt az országban tavaly év végétől egészen pár hónappal ezelőttig a fullhd ips paneles verziója i5m-mel de azokat elég szépen el is "kapkodták" a népek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) ronroli válasza thomasa (#3) üzenetére


ronroli
tag

Nem a boltba viszed gariztatni (persze viheted oda is), hanem szervizbe. Lista a Fujitsu oldalán... ennyi

(#27) ronroli válasza Feketelaszlo (#14) üzenetére


ronroli
tag

Sok gép német összeszerelés, van rajtuk made in germany, de belül nem sok minden valódi német gyártás, talán kb. semmi.
Gondolom a japán gyártást meg is kell fizetni, hozzánk nem sok ilyen gép érkezhet. (pl. mint a japán lenovo-k)

(#28) QwErTy42 válasza ronroli (#27) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az alaplap példának okáért saját tervezés és saját gyártmány minden gép esetében.
Német gyár első yt találat.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#29) icp1970 válasza QwErTy42 (#25) üzenetére


icp1970
senior tag

Hmm.Ez érhető is.Úgy már nekem is nagyon tetszene. :K

(#30) oxalisz válasza Reggie0 (#22) üzenetére


oxalisz
tag

3D CAD és mobilitás=mobil munkaállomás. Fujitsu gyártmány is kapható, de nem 200 eFt. Tapasztalataim szerint termelni inkább asztali munkaállomással lehet.
A kijelző ódivatu, de egyébként nem rossz gép ez ennyiért, a szolgáltatásokat is mérlegelve.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#31) Chaser válasza icp1970 (#29) üzenetére


Chaser
titán

200-ért nekem is:) Annyiért van dell 5558, csak hát nem 5 év gar és az extrák sincsenek.
Aki ezért 100-at se adna nagyon ismerheti a notebook világot :K ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) icp1970


icp1970
senior tag

100 ért csak hulladék kategória van számomra.Ez egy jó gép.

(#33) sztikac


sztikac
őstag

Ma kipróbáltam egyet, mit mondjak elég meggyőző...
Ha 15,4-es gép kellene és csak új jöhetne szóba, szemrebbenés nélkül fizetnék érte :)

(#34) ivana válasza bunevo (#16) üzenetére


ivana
Ármester

Hülyeség... A proci real life erősebb mint egy haswell i5U.De vga nem kell üzletibe, arra ott a ws. A külső teljesen normális, sőt végre valami ami úgy néz ki ahogy kell. A súlya is teljesen jó M-s proci, odd-vel (1.9kg 2.2 a 15"-os de az is jó, 1.9 a 14")

Elkezdhetnének a fujitsunál is trackpointot rakni az üzleti gépekbe, akkor nálam is szóba jönnének mint gyártó, mert egyébként nagyon rendbe van a cucc, főleg a fullhd-s verzió.

[ Szerkesztve ]

(#35) Chaser válasza ivana (#34) üzenetére


Chaser
titán

Pöcköt sztem nem kell erőltetni, dellnél hp-nál van, de kb minek? Az valahogy nem olyan sehol mint tp-nél. Bár lehet a maiak sem olyanok már mint régen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) ivana válasza Chaser (#35) üzenetére


ivana
Ármester

Egész egyszerűen nem tudok laptopot használni nélküle, a touchpad olyan gagyi a TP-s trackpointhoz képest. A dell meg a hp féle nem olyan jó, de még mindig jobb mint a semmi. Szerencsére a trackpoint működésén nem változtattak.

(#38) bunevo válasza ivana (#34) üzenetére


bunevo
tag

Tehát azt mondják itt többen, hogy a burkolat és a garancia megér ennyit, mivel a műhelyben ezen az elavult IGP-n is elfutnak a szükséges (gondolom általában 4-5 évvel ezelőtti) szoftverek.
Így akkor ezt most tudomásul veszem és elfogadom, csak sajnálkozom, mert minimális felárral egy Kaveri (FX-7600P) vagy legalább egy Broadwell IGP-jén a garancia végén talán a 2020 körüli friss szoftverek is eldöcögnének még.

(#39) QwErTy42 válasza bunevo (#38) üzenetére


QwErTy42
addikt

Igen azt.
Azért ez az IGP nem annyival gyengébb. Amire ez kevés lesz 2020-ban, arra az általad említettek is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#40) ivana válasza bunevo (#38) üzenetére


ivana
Ármester

Az OS akkor is elfog futni rajta, ami grafika intenzív az most se fut el se a kaverin, se a broadwell-en, ezek mind "képet ad" kategória. Túl nagy különbség nincs a 4500HD és a haswell igp-je között valós használatban, úgy értve, hogy mindkettő baromi gyenge, szóval szerintem ezen nem érdemes rugózni, egy haswell-broadwell pedig tényleg a semmi kategória.

(#41) krob81


krob81
tag

Most nagyon akciós!!!! :)

E554

(#42) Dhampir válasza krob81 (#41) üzenetére


Dhampir
félisten

Bizony, ez nagyszerű vásár. :K

(#43) Dhampir


Dhampir
félisten

Vajon valahol még akciós? :F

(#44) Dhampir válasza Dhampir (#43) üzenetére


Dhampir
félisten

Már látom.

Más:
Elég rosszul vannak elhelyezve a portok az oldalán és csak 3 darab USB-csatlakozási lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.