Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Értem én, mi az a PR-cikk. De a címben szereplő kihívások legfeljebb a marketingrészlegnek voltak kihívások, hogy mivel próbálják meg eladni ezt a terméket.
Magához a notebook (tablet?...) megtervezéséhez, pláne egy szakmai oldal szempontjából édeskevés köze volt az írásnak. :U

Pedig amúgy érdekes is lehetne a téma: hogyan lehet még két centnyi alkatrészt megspórolni, hogy épp ne kerüljön többe a garanciális javítások várható értéke; hogyan lehet még három gramm anyagot kikönnyíteni, hogy még épp ne hasson bóvlinak; hogyan lehet még fél milliméterrel vékonyabb anélkül, hogy megfőzné a felhasználó combját stb.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) koby11h válasza joghurt (#1) üzenetére


koby11h
aktív tag

Egyetértek! Kíváncsi lennék, hogy mi vezérel tervezőket pl. a Lenovo féle touchpad megalkotásakor, vagy amikor eldöntik, hogy egyes funkciók kimaradjanak pl. touchpad letiltása, webkamera lezáró csúszka, dedikált hangszóró vagy mikrofon némítás gomb, fizikai wifi gomb... értem én hogy mindenen lehet spórolni, de én meg ezekkel tudnék élni, ezekre a döntésekre is kíváncsi lennék

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3) joghurt válasza koby11h (#2) üzenetére


joghurt
addikt

:K Legalább akkor, "amikor nem egy belépőszintű otthoni gépről, hanem egy vállalati felhasználásra szánt, komoly céleszközről van szó".

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Alchemist


Alchemist
addikt

A leírt szempontok eléggé ellentétesek a céges alkalmazásaink szükségleteivel.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#5) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Az igazi kihivas az hogy ideje lenne AMD mobil CPU-kat is belepakolni. :U

OK

(#6) Reggie0


Reggie0
félisten

Vannak meg komoly kihivasok, amik nem mennek a Fujitsunak. Egy ilyen a dokumentalas. Pont a V727-es honlapjan irjak, hogy Full HD a kijelzo, majd az adatlapnal Full HD (1920x1280)-at irnak. A dokumentumok kozott a Data Sheet-ben(pdf) pedig 1920x1200-at. No akkor mi van? :D Szerintem egy tervezes vegere egyertelmuen ki kene derulnie, hogy milyen alkatreszeket hasznalnak fel, ebbol pedig a gep parameterei. A parameterekbol pedig dolgozhat a marketing/dokumentacios stb. osztaly.

Amugy nem lenne rossz kis gep, majdnem hozza a HP TC1100 szinvonalat a rendelkezesre allo technologiahoz viszonyitva, viszont ahhoz kepest semmi komoly ujdonsagot nem tartalmaz, pedig eltelt vagy 13 ev. De ebbol az latszik, hogy semmi uj kihivas, vagy otlet nincsen az iparban, pedig az utobbira volna lehetoseg boven.

[ Szerkesztve ]

(#7) #06658560


#06658560
törölt tag

Ami kimaradt:
1) Hűtés tervezése (és itt értem azt is, hogy combra téve ne zárjuk el a nyílásokat a lábunkkal)
2) Váz tervezése, merevség biztosítása
3) Adatbiztonság megoldása
4) Kamera és beépített mikrofon mentes modellek
5) Normális billzet beépítése
6) Normális dokkolási lehetőség, normális dokkoló tervezése
7) Ha már támogatja a termék a multimonitoros használatot, akkor értelmes kivitelezés, hogy ne villogjon a kijelző (nem Fusi, de munkagép probléma, hogy multimonitorhoz net sávszél kell)
8) stb.

#2 koby11h: Még jobb lenne, ha nélkülük lehetne kérni a modelleket, nem pedig eltakarni lenémítani lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#8) koby11h válasza #06658560 (#7) üzenetére


koby11h
aktív tag

Lehetne a nélkül is, engem sem zavarna, csak félek rétegigény vagyunk :)
De ha ki sem lehet kapcsolni, azért az már bosszantó, vagy jönnek a gagyi megoldások: postit a kamerára, a touchpadra rátéve méretre vágott kartonlap, megemelve a laptop háta, hogy jobban tudjon levegőt kapni - 4 fokot csökkent a belső hőmérséklet!
És még eszembe jutott a 2 db (kettő!!!) USB-vel megáldott laptop, meg a halálom a Rotring heggyel/gemkapoccsal előhívható BIOS... ezeket hogy találják ki?

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9) wierra válasza #06658560 (#7) üzenetére


wierra
senior tag

Bizonyos keretek között azért van lehetőség az üzleti noteszek konfigurálására az általad felsorolt finomságok tekintetében is.
Azzal viszont tisztában kell lenni, hogy ez a termékvonal jóval drágább is lesz.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#10) #06658560 válasza wierra (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Normális, átmenő hűtést még nem láttam, csak olyat, ami alulról szív, választási lehetőség nincs. Kamera, mikrofon fixen beépített, talán Clevo tud olyat, hogy nincs egyáltalán, külön kérésre. De mikrofon abban is van. Ahogy beépített hangszóró is.

Háromezer dolláros gépek esetén meg szterintem a kihagyott vackok miatti plusz harminc dollár nem osztana már.

(#11) wierra válasza #06658560 (#10) üzenetére


wierra
senior tag

Itt van előttem megnyitva az FTS konfigurátor, csak tudom miről beszélek. ;)
pl. Lifebook E558 esetén

"No Camera / no Mic"
"SmartCard & Fingerprint"
"TPM 2.0 Module"
"EraseDisk" - Firmware-embedded, unique feature to erase sensible data unrecoverable from the hard disk

Ahogy írtam, bizonyos keretek között van mozgástér. Viszont ez már nem az Amilo termékcsoport, itt mélyebben kell a zsebbe nyúlni, ellenben sokkal tartósabb és minőségi gépet kapsz.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12) koby11h válasza wierra (#11) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szia, sajnos a mi konfigurálható és mit lehet beszerezni néha nagyon nem vág össze :) Pl. áttúrtunk mindent kb. fél éve 15-ös, matt fullhd, csak integrált video, semmi sallang, 8+8 Gbyte, 512 ssd és mi volt, 4+4 vagy 240 ssd vagy fényes kijelző vagy integrál 920M... de olyan amit akartunk azt lehetett konfigurálni csak megvenni nem...Végül lett egy kevés kompromisszumos HP, de arra is vártunk 5 hetet. Lehet túlkonfiguráltuk, a választás kényszere, vagy a túl sok lehetőség, nem tudom.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13) hallador válasza koby11h (#12) üzenetére


hallador
addikt

Ez csak Otthon nagy baj, sajnos semmilyen kultúrája nincs ennek Magyarországon, az elkényelmesedett nagykerek, a szarral sem foglalkozó magyar képviseletek, a szutyok magyar "üzletkötők", ez megtette a hatását. A HP sajnos egyre szarabb, pedig megélt szebb napokat is a cég, oda jutottak, hogy a HP Magyarország a szakemberei 80 %-át szélnek eresztette, annyira szar ez otthon, hogy a DXC-be kellett összpontosítani a mérnöki gárdát, mert annyira szutyok a kereskedés, hogy az vicc. Én sem mondtam volna még 3 éve, hogy ez van, de ez van. A Garancia egy vicc, ami sajnos ha tetszik ha nem egy szánalmas dolog egy olyan cégtől, aki egy időben még az egyik legjobb kondíciókkal indult.
Nem piac Magyarország sem a Fujitsu-nak sem a HP-nak eljutottunk idáig.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) koby11h válasza hallador (#13) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, de sajnos a többiek sem sokkal jobbak. Lenovo T460s most vár alaplapra mert 16 hónap után nem tud bekapcsolni.Dell Vostro 5459/5468 a tucatból már 4 alaplap csere. Vagy nem indul el, vagy nincs lan, nem látja a kábelt és nincs MAC-je, bármit csinálsz. Oké veszek hozzá usb3/gbit átalakítót, de hogy néz már az ki, tiszta MacBook Pro :))) Ha meg ezek jók, akkor az Intel AC 3165 wifi kártya miatt szívunk.14-bőll 4 már csere.
Komolyan visszasírom a Compaq Evo N800C-t és a T61p-met!
Arról nem is beszélve, hogy ha a laptop gyártó mindent patentre eltalál, tetszik kívül-belül, jó a hw, akkor még mindig ott van a sz@r driver pl. Intel video: amit az egyik driverben kijavítanak az két verzióval később megint visszajön, mintha a programozó elfelejtette volna, hogy melyik forrásból kéne a következő buildet csinálni... Intel LAN driver 9.x ami hol látja a vezetéket hol nem... baromi frusztráló tud lenni :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#15) koby11h


koby11h
aktív tag

Azt hiszem kicsit átment panaszkönyvbe, bocs mindenkitől, imádom a laptop tervezőket/gyártókat/driver programozókat és főleg a marketingeseket!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16) Reggie0 válasza #06658560 (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ne a kezre fujjon, mert az csak telen esik jol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.