Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Bár nem csak ilyen extra billentyűzeteket gyártanának a klasszikus bézs színben.
Jöjjön vissza a klasszikus színű billentyűzetek kínálata is!!! Követelem én és még rengetegen mások is.

A fekete billentyűzet egy totál elcseszett divat zsákutca. Nem látszik kevés fényben, jobban koszolódik, csúnya, rossz a szemnek....

[ Szerkesztve ]

(#2) sz.balazs.95 válasza gekkoXT (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

[link] ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) qsmyle válasza gekkoXT (#1) üzenetére


qsmyle
csendes tag

Aki vakon gépel (10 ujjas gépelés), az rá se néz a billentyűzetre. Így a "nem tesz jót a szemnek" érv kiesik. A billentyűzet pont ugyanannyira koszolódik, mint a fehér, akár a fekete. Csak a sötét szín felett kevésbé látszik. Mind a kettőt takarítani kell rendszeresen. :D
Amúgy a retro dizájn a maga idején valóban jó tud lenni. Úgyhogy jöhetnek a fehér billentyűk. De tegyük hozzá, hogy az Apple színe ma is a fehér, úgyhogy ha a szín tetszik, lehet venni ilyen gyümölcsös cuccot is. :P

(#4) nyunyu válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet is oket kapni?

Mikor par honapja feher billzetet kergettem anyamnak, azt az infot kaptam, hogy valamikor fog erkezni az orszagba 25db Fujitsu KB521. Ennyi, nem tobb.

Feher MS billzetet kb. 6-7 eve nem lattam, Logitech is elfelejtette a bezs szint, miota a korabbi nevesitett billzeteiket lecsereltek a K+harom szamokra, max mutatoban van egy-ket almas cuccuk, de azokon meg nincs meg minden szokasos PCs gomb.

Jobb hijan mar egy Gigabyte K6150-nel is kiegyeztem volna, de abbol is megszunt a feher, mar nem gyartjak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) gekkoXT válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A belinkeltek között elég nehéz magyar kiosztásút és valóban "fehéret" találni, gyakorlatilag mindegyik bolti linkje már feketére mutat.

Talán egy fujitsu ha volt, de az is a fotó alapján nemzetközi karakteres, nem magyar.

:O

Hidd el, utána néztem.

Ami a vicc, hogy akárhány boltban voltam, közölték, hogy nem én vagyok az egyetlen aki keresi a klasszikus színűt. Hetente vannak érdeklődők.

(#6) sz.balazs.95 válasza gekkoXT (#5) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát, nem tudom.
Mondjuk az tény, hogy az elmúlt ~1 éven nem nagyon kellett billentyűzetet vennem, de az előző billentyűzetet, ami fehér volt, úgy vettem, hogy szimplán besétáltam a MM-be, és rátaláltam a polcon, különösebb keresgélés nélkül.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7) Hiftu


Hiftu
senior tag

Megoldás: tanuljatok meg a gépírást és többet nem lesz gond a szín és a kiosztás. A monitort kell nézni, nem a gombokat. Utóbbin jó esetben nem változik semmi.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Itthon szinte semmi ilyesmit nem lehet kapni. Most akarok rendelni egy Matías Ergo Pro-t, és a kétszáz dolcsi mellé még egy rakás pénz elmegy szállításra :(

while (!sleep) sheep++;

(#9) gekkoXT válasza Hiftu (#7) üzenetére


gekkoXT
senior tag

jó észrevétel ez a gépeljünk vakon, de azért lássuk be, hogy nem csak expertek használják a számítógépet.
Még én is ránézek a billentyűzetre, pedig nagyjából megy a vakon gépelés.

(#10) nyunyu válasza Hiftu (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Megoldás: tanuljatok meg a gépírást és többet nem lesz gond a szín és a kiosztás.

Ezt magyarazd el a gepirono anyamnak is legyszi.

Ma napig nem tudja, mire valo a nulla meg az egy gomb, mert anno az Erika tipusu hordozhato szovegszerkeszto egysegen nem volt.
Pl. dokinak irt emailban loooo mg kiszerelesu vitamint kert felirni...

Egyebkent a feher alapon fekete feliratokat joval egyszerubb olvasni, mivel sokkal kontrasztosabb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) lezso6 válasza nyunyu (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kontrasztosabb, csak a szemnek jobb. De programozásnál meg pont divatba jöttek a sötét alapon világos (élénk) betűk, nem véletlenül, valamiért sokkal jobb. S nem is teljesen kontrasztosan, sötétszürke háttér (pl #2b2b2b) az ideális. Jóval könnyebben megkülönböztethetőek rajta a színek, s nem ég ki az ember szeme tőle sötétben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) gekkoXT válasza lezso6 (#11) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Jól mondod, "divatba jött" a fekete billentyűzet. Először rámondták, hogy gamer, meg egyedi.
Aztán ráfogták, hogy a monitorok is sötét kávájúak lettek és ahhoz jobban passzol egy fekete billentyűzet.

Ellenben a szemnek igenis rossz. nappal még hagyján, de estefelé már alig látod.
Ugyanígy vonatkozik ez a laptopokra. Este lapotopozik valaki, és ha nem prémium, világítós a fekete billentyűzete, akkor a monitort csukja lejjebb, hogy az megvilágítsa a láthatatlan billentyűket.

Ettől mindig át kell full fókuszálnod, koncentrálnod kell, hogy felfogd, a világos monitor után a sötét felületen a vékony fehér betűket.

pont ezért volt eredetileg ahogy te is írtad, nem a szintén trendi hófehér a billentyűzet, hanem kicsit szürkés, bézses.

[ Szerkesztve ]

(#13) totron válasza gekkoXT (#1) üzenetére


totron
addikt

Már miért koszolódna _jobban_?? Vakon gépelni meg illik. Nem igaz, hogy nem rögzül.. Naponta kapcsolod fel a villanyt, nyitod ki a fridzsidert anélkül, hogy odanéznél. Megszokdtad, rutinból megy, gépelésnél mért nem? Bocs, csak nem tudom ezt megérteni.

(#14) totron válasza nyunyu (#10) üzenetére


totron
addikt

10000 mg az mondjuk mar korrekt.;D Feloldani ez azzal lehetne csak, ha most kapna egy jokora lovat az ajto ele. Amig a kulvilag kenytelen-kelletlen elfogadja es nem ertelmezi masnak, nem fog leszokni rola.

(#15) nyunyu válasza gekkoXT (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Jól mondod, "divatba jött" a fekete billentyűzet. Először rámondták, hogy gamer, meg egyedi.
Aztán ráfogták, hogy a monitorok is sötét kávájúak lettek és ahhoz jobban passzol egy fekete billentyűzet.

Ez mar regebbi folyamat, brand PC gyartok (Dell, Compaq, HP, IBM...) kezdtek bevezetni a fekete/sotetszurke PCket ~15 eve, mondvan azok jobban mutatnak modern irodai kornyezetben, aztan ezt kovettek a periferia gyartok is.

Mittudomen, elso sotetszurke/fekete L eger valamikor 2000 kornyeken jott ki.
Cordless Desktop Pro az meg vilagosszurke alapon fekete volt, 2001-es, eggyel ujabb reinkarnacioja mar fekete alapon feher.

"Gamer" mint penztarcanyitogato marketing buzzword csak az utobbi 5-10 evben terjedt el, semmi koze a fekete billzetekhez.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) gekkoXT válasza nyunyu (#15) üzenetére


gekkoXT
senior tag

köszi a kiigazítást. a lényeg azért remélem átment. nem ésszerű a fekete billentyűzet.

ja és tudok 10 ujjal gépelni, de nem is nekem kellene, én megvagyok a fenti genius-ommal.
Ellenben nem csak olyanok használnak számítógépet, akik vakon tudnak gépelni. Ha csak ezek lennének, még jobban visszaesne a pc piac.

(#17) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem is tudom, miért dobta ki a kereső ezt a topikot, de ismét elolvasva a cikket, Fujitsuék igen komoly mennyiségű dizájnt tettek bele:

Áttették a G80-5000 PrtScr/ScrLk/Pause gombjait a bal oldalra a Win gombok fölé. :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.