Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez a laptop, ami kellene, semmi más.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) stratova


stratova
veterán

Rögtön a teljes Kaby Lake-R palettával startolnak?

Intel® Core™ i5-7200U processor, 3 MB, 2.5 GHz, up to 3.1 GHz
Intel® Core™ i5-7300U processor, 3 MB, 2.6 GHz, up to 3.5 GHz
Intel® Core™ i5-8250U processor, 6 MB, 1.6 GHz, up to 3.4 GHz
Intel® Core™ i5-8350U processor, 6 MB, 1.7 GHz, up to 3.6 GHz
Intel® Core™ i7-8550U processor, 8 MB, 1.8 GHz, up to 3.7 GHz
Intel® Core™ i7-8650U processor, 8 MB, 1.9 GHz, up to 3.9 GHz

(#3) pandras83


pandras83
senior tag

készülhetne belőle gamer verzió nolifebook névvel

Cyberfuck Patchrunner

(#4) Graphics válasza pandras83 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kacc... Más egyéb?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) FoxiestFox válasza Graphics (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én röhögtem. :D

(#6) visz963


visz963
csendes tag

AMD verzió nincs? Akkor tartsák meg kedves blog. Ugyanannyi TDP-ért nem kell azonos CPU és feleakkora GPU teljesítmény.

(#7) Graphics válasza visz963 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hiszem, hogy laptoppal kell GPU igényes munkát végezni.

Az a baj y nem tudod mire való ez a gép... Nem bohóckodásra

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) emvy válasza visz963 (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

eGPU nem jo?

while (!sleep) sheep++;

(#9) Ispy válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


Ispy
veterán

Ha nem is röhögtem, de vicces volt.

Nekem iszonyat unalmasan néznek ki ezek a fujik, értem én a minimál dízájnt, de ez már a másik véglet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#10) FoxiestFox válasza Ispy (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És az ergonómia is rossz vicc, ahogy a business notik többségén évek óta.
Úgy látszik, igazából itt is véglegesen a form over function győzött.

(#11) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Szeretem a piros színt de ahogy a nagy tesón, úgy itt is elhagyhatták volna az új generációnál a piros csíkot. A kevesebb még több.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"ugyanazon kiegészítők közül választhatunk, mint idén. A lista továbbra is a vállalati felhasználók igényei szerint került összeállításra"

Ennek így kéne lennie a konkurrenciánál is. De csak kéne...

---

Remélem az IGZO panel marad, vagy az csak egyszeri eset volt?

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. Akula válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mégis milyen errgonómiának kéne lennie, íves natural keyboardnak, meg gémer LED-eknek, összevissza, funkciónélküli kilógó műanyagdaraboknak, TN panelnek, utánaköthető bőröndméretű vízhűtésnek hogy ne olvadjon le? Ez nem a játszótéri kategória!

(#14) FoxiestFox válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De, sajnos ez az.
Kezdetnek egy használható billentyűzet, ami tényleg olyan effektív munkát tesz lehetővé, mint egy desktop.
Régen minden nagy gyártó tudta ezt, én az IBM megoldását / elrendezését szerettem, elképesztő volt azon dolgozni, és a mindennapok során használni.
Ezeken a szigetes, rosszul (vagy egyáltalán nem) tagolt F gombsorral és ins-del-home-end-pgup-pgdown hatossal.. munka? Ne vicceljünk, otthonra is kevés és frusztráló lenne. Pont ugyanaz az ergonómia, mint a consumer, csak jobb anyagokból van felépítve, és vállalati szolgáltatások is integrálásra kerültek.

(#15) QwErTy42 válasza FoxiestFox (#14) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt a bill témát úgy mondod, mintha a többi gyártó nem szokott le volna a 10 évvel ezelőtti kialakításról...
Ettől függetlenül ezek azért elég jó gépek a mai mezőnyben. A régieknél meg a kompaktságuk és alacsonyabb súlyuk, na meg a dupla üzemidő miatt sokkal élhetőbbek.
Most te gyakorlatilag kiemeltél egy jellemzőt amiben rosszabbak én írtam hármat, amiben jobbak.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#16) FoxiestFox válasza QwErTy42 (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mit mondok úgy? Csak pár hsz-t kellett volna fentebb olvasnod, ahol megállapítottam ugyanezt. :D

Ja, csak te (és a piac, úgy tűnik) más elvárásokat támaszt, mint én.
Számomra a legfontosabb szempontok egy business noti esetén:
-ergonómia (bill elrendezése, nyomáspont, gombok felülete), portok elhelyezése
-kijelző
-a vas felépítése (éveken át bírnia kell a napi használatot és folyamatos hordozást)
-akkus üzemidő (3-4 óra már elég nekem, ezt az utóbbi 3 régi Thinkpadem is bírta)

Szóval az én szempontomból pont hogy élhetetlenek a mai bc notik, hisz ha már gépelni sem tudok komfortosan, nincs miről beszélni.
Ennek ellenére természetesen sehol sem állítottam, hogy ez a modell épp nem állja meg a helyét a piacon lévő többihez képest, csak annyit, hogy ez nekem kevés lenne.
Halvány ötletem sincs, mire fogom cserélni a W520-at, ha már kevés lesz nekem.

Talán rendelek valami kínai modot, amik most kezdenek terjedni, régi Thinkpad házba új alaplap-cpu-ips :D

(#17) Graphics válasza Ispy (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Munkára fogható gepezet. Masszív tartós kivitel. Kar tuldesignolni. Ez így frankó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Ispy válasza Graphics (#17) üzenetére


Ispy
veterán

7-es latik sincsenek túltolva, de valahogy mégis az összkép jobb, én ránézek erre a billre és valahogy olyan consumer feelingje van, meg valahogy az egész összkép ezzel a piros csíkkal és a szögletes formával nem gyere be.

Ennyi pénzért én tuti nem ezt választanám, de ez már ízlés dolga persze, ez csak az én véleményem.

Mondjuk nálam egy 7270 inkább nyerő lenne, csak jönnének már tucátjával a refurb darabok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19) #16820480 válasza FoxiestFox (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy jó billentyűzet tényleg nem lenne rossz, de arról is leszoktak teljesen, ahogy a normálisabb képarányról is. Az a Del-Ins-Home-End-PgUp-PgDn hatos eléggé hiányzik :U

(#20) Dr. Akula válasza FoxiestFox (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Kezdetnek egy használható billentyűzet, ami tényleg olyan effektív munkát tesz lehetővé, mint egy desktop"
Pont olyan mint egy átlag desktop bill. Nem mint egy mechanikus ledes corsair 70k-ért, hanem mint egy átlagos szigetes gumiharangos bill, amit mostanában a Dell is ad a gépeihez.

"én az IBM megoldását / elrendezését szerettem"
Én is, de olyan már sehol nincs. Ez a maradék legjobbja. A többi még annyit se tud hogy az F1-F12 gombokat nevén nevezze, sokszor valami médiabiszbasz gombok vannak helyette, ahol jobb esetben kisbetűvel, 2-es betűmérettel alá van feliratozva hogy az amúgfy egy F valami mellékállásban.

"Pont ugyanaz az ergonómia, mint a consumer, csak jobb anyagokból van felépítve"
A régi TP bill is csak a notik között volt a legjobb, bármelyik mezei asztali (ami hagyományos kiosztású volt, nem összenyomott nyomi bill) kényelmesebb volt. Csakhát az asztali "kicsit" kilógott volna a gépházból. Szóval az ergonómia már a kezdetekkor is csak viszonylagos volt.

(#21) Dr. Akula válasza FoxiestFox (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Ja, csak te (és a piac, úgy tűnik) más elvárásokat támaszt, mint én."
Jó, de a tiédnek konkrétan semelyik nem felel meg. Nem gyártanak olyat. Senki. Én meg inkább kérnék 5 centi vastag notit, csak bírja ki töltés nélkül 1 hétig, de ennek se akar megfelelni senki, csak a papírlap vékonyságú, 10 percenként lemerülő divatvackoknak. Én is csak jobb híján választok olyat ami (legalább papíron) majd 1 napot kibír. A semminél jobb, az igényeimnél kisebb, de viszont legalább létező, valós dolog.

[ Szerkesztve ]

(#22) mjani1172 válasza Graphics (#4) üzenetére


mjani1172
addikt

Lazíts.

(#23) Graphics válasza mjani1172 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt teszem. ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Virág et.


Virág et.
senior tag

Ezekhez is alapértelmezés a NBD onsite support, mint minden normális üzleti gép esetében?

[ Szerkesztve ]

(#25) Barnuss


Barnuss
tag

Hajrá üzleti kat. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.