Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Az ilyen társadalom elég sérülékeny, hisz a technológia amit használ szintén az menthetetlenül; nemrég derült ki, hogy még az amerikai haditechnikát is gyerekjáték széthackelni: link

A biometrikus azonosítás se biztonságos:

"A vírus a biometrikus azonosítást is át tudja verni, ha van ilyen hitelesítésre szolgáló eszköze az ügyfélnek, a CamuBot üzemeltetői egy saját driver telepítésével egyszerűen lenyúlják az ügyfél biometrikus adatai által generált kódot és felhasználják a belépésre."

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) gabor7th


gabor7th
addikt

A biometrikus azonosítás amúgy is értelmetlen lesz hamar, amint minden okostelefon azt fogja használni, mert azokon keresztül ezeket az infókat ellopják és ezeket nem lehet majd megváltoztatni mint a PIN-kódokat.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) Polarstar válasza gabor7th (#2) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Elképzelhetetlenül pesszimista vagy, de valahogy "mindig" van valami "malőr" ami elgondolkodik az ember ezen a sok egymáshol láncolt kapcsolaton. A legutolsó, tartósan memóriában maradó kártevő igencsak kényes dolog.

Továbbra is figyelemmel kisérem a "nem itteni" oldaladat. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) Pete55555


Pete55555
addikt

És mi van az egy petéjű ikrekkel? Vagy a véna ott is más?

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) gabor7th válasza Polarstar (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Igazából ők is beismerik, hogy nem megy:

"Nem tudnak mit kezdeni a hackerekkel az amerikai bankok"

A kriptopénzekről is vannak durva elemzések híres szakemberektől, de valahogy az emberiség nem viselkedik értelmesen és megy tovább a zsákutcába:

"A kriptodevizák világa egy "bűzölgő pöcegödör," aminek semmilyen fundamentális értéke nincs "

Tárgyilagosabb elemzése: link.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6) Polarstar válasza gabor7th (#5) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez nem az első értelmes magyarázat, mindenesetre érdekes lenne, ha a nagy keleti (iszlám)államok ebbe belemásznának és belesülnének. Én elveszettem az érdeklődésemet a kriptovaluták iránt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) lenox válasza gabor7th (#1) üzenetére


lenox
veterán

Tok jo, hogy telelinkeled fizetos tartalmakkal a topikot.

(#8) Polarstar válasza lenox (#7) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hopsz, és de!

A portfolió érdekes. Egyszer bent hagytam egy cikket a böngészőben, mikor újra megnyitottam - mondom, már van időm rendesen belemélyedni - erre fizetős tartalom.

Ez nem az ő hibája.

Valahogy nekik is fent kell tartani a szervereket, fizetni az újságírókat stb...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) gabor7th válasza lenox (#7) üzenetére


gabor7th
addikt

Ja bocs... ti nem tudjátok nézni. Blogomon megvannak a lényeges idézetek, de azt nem linkelhetem. Amúgy nem mind olyan.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz, de egy arcot eltarolni kevesebb adattal jarna ezek szerint? Hm.
A higeniaert kulon pirospont.

(#11) Samott


Samott
addikt

Lehet technologiai szempontbol megkozeliteni a kerdest, de errol se szabad megfeledkezni: Meddig vehetjük még készpénznek a készpénzt?

"A fizikai készpénz ugyanis az effektív kamatcsökkentés tekintetében áthághatatlan korlátokat állít a monetáris hatóság elé. Lehetetlenné teszi, hogy a jegybank igazán méretes negatív kamatot alkalmazzon, hiába látja ennek szükségét. ... A monetáris illúzió működésének megfelelően, akik békésen eltűrik a 2%-os inflációt és a 0%-os kamatot, nem tűrik el a 0%-os inflációt és a -2%-os kamatot, hiába eredményezi mindkét eset a pénzük vásárlóerejének ugyanakkora mértékű romlását. Az, hogy nem tűrik el, a gyakorlatban azt jelenti, hogy berohannak a bankba, és készpénzben kiveszik a számlájukról a pénzt. Ha ez tömeges, akkor a pénzügyi rendszer összeomlik. A komoly negatív kamatok alkalmazásának útjából tehát előbb el kell takarítani a fizikai készpénzt, ennek hasznosságáról pedig előzőleg meg kell győzni a közvéleményt."

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#12) apatyas


apatyas
Korrektor

Le vannak maradva. Kínában a fizetések jórésze Wechat vagy Alipay alkalmazásokban tárolt pénzzel történik, QR kódok telefonfotós beolvasásával és az arra a címre küldött összeggel rendezve a vásárlást... Vannak olyan helyek, ahol már CSAK így lehet fizetni, a papírpénzzel nem tudnak mit kezdeni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13) Avicularia válasza apatyas (#12) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálunk svédben van a legkisebb készpénzforgalom a világon, de már itt is látják, hogy nem annyira jó dolog.
[link]
Mondjuk az túlzás a cikkben, hogy a legtöbb bolban étteremben nem fogadnak el készpénzt. Viszont a bankokban megszűnt a készpénz, szóval hiába van akármennyi pénzed heti 15000 koronát (kb. 1500 EUR) tudsz kivenni automatából és csókolom.

(#14) bbgabor


bbgabor
csendes tag

Orwelli.

(#16) hemaka válasza apatyas (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azt lattam, eleg jo cucc. Paypal is csinalhatna olyasmit, ha meg nincs nekik.

(#17) pusszycat válasza Pete55555 (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Más bizony, mint ahogyan az ujjlenyomatuk is. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Én csak ennyit fűznék hozzá:

„És megadatott neki, hogy mindenkit, kicsiket és nagyokat, gazdagokat és szegényeket, szabadokat és szolgákat jobb kezükön vagy homlokukon bélyeggel jelöltessen meg, és hogy senki se vehessen vagy adhasson, csak az, akin bélyegként rajta van a fenevad neve vagy nevének a száma. Itt van helye a bölcsességnek! Akinek van értelme, számítsa ki a fenevad számát, mert egy embernek a száma az. Az ő száma pedig hatszázhatvanhat.”
‭‭Jelenések‬ ‭13:16-18‬

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#19) gabor7th válasza Demizson92 (#18) üzenetére


gabor7th
addikt

Vagyis ha küzdesz ez ellen a módszer ellen, akkor lehet, hogy elősegíted a prófécia beteljesülését. Amúgy én mintha tetoválásra emlékezték.

Amúgy logikus is, már ha elfogadjuk a Sátán létezését. Tudjuk, hogy a Sátán a világ legokosabb teremtménye. Miért is építené a Sátán a világ legokosabb teremtménye a hatalmát egy ilyen sérülékeny rendszerre amit bármikor bedöthetnek? Egy olyan megoldásban ahol rajtad egy tetkó van csupán és nem férsz hozzá te magad a rendszerhez... ez sátáni ezt nem lehet csak úgy meghackelni. A Sátán csak azért akarna ilyen rendszert kiépíteni, hogy az egészet beomlassza, mert ő mivel rendkívül okos, tudja hogy baromság lenne ilyen sérülékeny dologra építeni, ilyen hülyeségre csak az ember képes...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#20) Demizson92 válasza gabor7th (#19) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Nem szeretnek vitakba bocsajtkozni, nem kell elosegiteni azt, ami meg fog tortenni. Azert masoltam be, mert a sok ember alltal mesekonyvnek tartott iras beteljesedik.

Kerdesedre valaszolva valoszinuleg azert, mert az uralma alatt fogja tartani.
(Mobilrol)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Atyám,tekints le nyájadra,mert elkelne egy update. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) Polarstar válasza pusszycat (#21) üzenetére


Polarstar
nagyúr

B.szki!! :C :C :C :DDD :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#23) Piftuka válasza runingman (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmmm....

"Aquila non captat muscas."

(#24) apatyas válasza Piftuka (#23) üzenetére


apatyas
Korrektor

Milyen elavult, az enyém már agyimplantos :)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25) Piftuka válasza apatyas (#24) üzenetére


Piftuka
veterán

:)

Ha esetleg nem ismered... a "Lopott idő" című filmből készült a kép.

Érdemes megnézni, mert elgondolkodtató. A fő motívum az, hogy a jövőben az emberek fizetőeszköze az idő.

Jelen cikket olvasva úgy éreztem, ide illik...

"Aquila non captat muscas."

(#26) apatyas válasza Piftuka (#25) üzenetére


apatyas
Korrektor

Meséltek róla, érdekes agyszülemény lehet. Nekem erre nincs időm ;)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#27) pusszycat válasza apatyas (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan nincs. Én 3 x láttam. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.