Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon szimpatikus az a hozzáállás a Fujitsu részéről, hogy nem álltak be a túlzott vékonyítási lázba.

Én a Lifebook A555-öst is használom, nagyon meg vagyok vele elégedve, őszintén szólva ez egy belépő gép, de mégis masszív, minőségi felépítésű.

A drágább Lifebookok szerintem nagyon is alkalmasak a vállalati igények kiszolgálására.

Illetve az, hogy a fenéklemezen át lehet cserélni bizonyos dolgokat , nos sok gyártó tanulhatna tőlük

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Chaser


Chaser
titán

elnézve a vetélytársak árazását, ha a fhd ips-t is takar messze a legolcsóbbak, alapgar mondjuk lehetne 3 év

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) AxBattler válasza Graphics (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 Egy ésszerűen kompromisszumos, jól kitalált gép volt az A555/G.
Ha normálisabb mobil dGPU-t raktak volna bele (pl. GT840M), akkor talán én is vittem volna egy IPS panelest.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#4) hallador


hallador
addikt

Nagy kár, hogy nem oldották meg a 2,5" sata, és az m.2 sata háttértárat, csak a nagy tesókban, pedig elgondolkodtam volna rajta. ha lehetne beletenni mindkettőt.
Marad az EliteBook 820 G4.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) Chaser válasza hallador (#4) üzenetére


Chaser
titán

sztem jó az úgy, m2 ára sem sokkal több 2,5-es ssd-nél
elég szép az a tömeg amit ilyen kiépítésben elértek és mégsem bohóc gép lett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) rudi válasza hallador (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy mióta vannak 256 GB-os SSD-k jó árban meg mindenkinek NAS meg felhő lóg a hálózatán azóta egyáltalán nem hiányzik a HDD. Mondjuk az is tény, hogy nálam a notebook másodgép, azt asztalira (vagy a külső HDD-re) szoktam üríteni azt, ami már nem kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Chaser válasza rudi (#6) üzenetére


Chaser
titán

nálam meg fő gép, 250 ssd-vel, ha nagyon urizálni akarnék váltanék 500-asra, de most hogy drágult lehet inkább gyorsabban törlök:d de igazából az sem vészes még megemelkedett áron sem és 5 év garral pláne nem az

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Tikakukac


Tikakukac
titán

Utolsó gyártóm basszus, merem remélni itt nem borulnak el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Tetszik az a kis masina. Munkagépnek simán mehetne egy-két kollégámnak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mondanám hogy várjuk az E sorozatot belőle, de abban se lesz GT3/ GT4, szal annyira nem. Azért még mindig az egyik legjobb, főleg hogy nem ült fel a hátracsúszós kijelző divatnak.

(#11) hallador válasza Chaser (#5) üzenetére


hallador
addikt

A Gép nekem is kellene, tettszik.

(#6) rudi

Ok, ez rendben, de nekem elég "gyilkos" notebook használati szokásaim vannak. Én szeretek vCenter/Hyper-V(SCCM, SCDPM,SCVMM stb)/Xen servert futtatni 2 - 4 ESXi hosttal a notebookjaimon, ezért örülök, hogy megjelentek a Skylake-el a 32 GB ram, mert a commercial processzorokban is megjelent a VT-d, VT-x/EPT, meg a Flex Memory system. Ha még a TSX-NI sajnos, csak a vPro-s testvérekben van benne.
Ahhoz meg kell egy SSD és nem virsli, hanem legalább egy 850 Pro 512 GB vagy hasonló. Amikor az oprendszer nem baj, ha külön van. Mert a Virtualizáció manapság eléggé disk érzékeny, mind sebességre, mind minőségre. Nekem ezért kell egy SATA. Vagy 2 m.2 sata valamelyik megoldás.
Adatterületnek van egy 713+, meg kb x db 2,5"-os külső hdd, amire mentek, meg vannak armos boardok is amik samba/ftp server funkciót látnak el. Itt nem az adatterület mennyisége lényeg, hanem a minősége, és a tudása, sebessége, utasításkészlete a processzornak.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) Graphics válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mire kell annyira az a GT3/4?

Ez amúgy sem a Fujitsu Sara, hogy nincs....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Dr. Akula válasza Graphics (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mire kell a teljesítmény? Hát bármire. Különben most is elég lenne egy 286-os laptop. Elvileg létezik, gyakorlatilag meg nem. Annyi szart gyártanak ami nem kell, egy olyan opció amire igény is lenne, miért kivitelezhetetlen? A Fuji is erőltethetné az Intelt hogy "na, add már ide".

[ Szerkesztve ]

(#14) Graphics válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igényt írsz, de konkrétan mi az? Mihez kell?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Chaser válasza hallador (#11) üzenetére


Chaser
titán

ha nem elírás a konfig és az ár, az vicc értük
és amennyire tudom 12,5-es és 14"-os fhd csak ips-ben van
te eseted elég egyedi az tény, de mivel nem sokkal nehezebb a 14-es én valszeg azt venném
ahogy néztem a videót, elég jól kihasználták a méreteket, nem az van mint sok gyártónál, 12,5-es keretbe simán mehetne 13,3-as panel is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) TigerCat válasza Chaser (#15) üzenetére


TigerCat
nagyúr

És 16:10-es képaránnyal. Akkor nem lenne ilyen ótvar vastag (na jó, nem annyira gáz, de jobban nézne ki) alul, illetve több tartalom kiférne...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17) rudi válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

A GT3/GT4-gyel lehet, hogy még mindig az a baj, mint pár generációval korábban volt. Hogy hiába írnak le róla papíron mindenféle jót, annyira nincs hozzá szoftveres támogatás (driver), hogy inkább eladni sem merik csak Apple OS-re, ahová az Apple emberei írják a meghajtót.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) hallador válasza rudi (#17) üzenetére


hallador
addikt

:D Na igen a szokásos Intel betegség.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) Dr. Akula válasza rudi (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezt most nem értem, mennyivel másabb driver kell hozzá mint a GT2-höz? Ugyanaz van benne, csak mindenből több, nem?

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr. Akula válasza hallador (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha lenne normális AMD konkurrencia (mármint nem a GT2-nek), akkor nem zavarna. :)

(#21) Graphics válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A drivert meg kell írni, hogy ki tudják használni az alkalmazások.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.