Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Élőben tényleg nagyok korrekt gépek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Egon


Egon
nagyúr

Az IGZO tudtommal nem jelent paneltípust: TN vagy IPS lesz?
A másik kérdés: milyen árszegmensbe várhatók ezek a notik?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) rudi válasza Egon (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen-igen, IGZO IPS a panel. Árazásban meg a "szemétdrága" szint lesz, ha esetleg bekerül normál kereskedelmi forgalomba, bár szerintem inkább "tendergép" marad ahogy az előd is volt. Lifebook E744-et Core i5-te, 4 GB memóriával, 500 GB-os SSHD-vel, 1600x900-as kijelzővel, Windows 8.1 Próval 400 000 forintnak megfelelő európai pénzért láttam a szomszédoknál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) vicze


vicze
félisten

Hm, tisztára mint egy régi EliteBook. :) Tetszik.

(#5) golya87


golya87
őstag

Remélem a touchpadon reszeltek egy kicsit.
S761 óta nagyot estek vissza.
Amúgy nagyon rendben vannak a Fuji gépek az árukat leszámítva.

(#6) hallador


hallador
addikt

A HP azt hiszem elbújhat az új Lifebook E mellett. A Lifebook legalább régi szép fényében csillog, nem mintha a FuSi korszakban a Lifebookok ne lettek volna a legjobbak között.

Hajrá Fujitsu.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) zzola válasza vicze (#4) üzenetére


zzola
félisten

+1.

(#8) Egon válasza rudi (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Lifebook E744-et Core i5-te, 4 GB memóriával, 500 GB-os SSHD-vel, 1600x900-as kijelzővel, Windows 8.1 Próval 400 000 forintnak megfelelő európai pénzért láttam a szomszédoknál.

:Y Valahogy sejtettem, hogy ha megtetszik egy noti, az olyan árban lesz, ami szubjektíve teljesen irreálisnak tűnik...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) ronroli


ronroli
tag

Garancia mennyi lesz? 5 év?
Mert ha igen, akkor 400ezer leosztva 5 év használatra nem rossz. Jelenleg a 160ezres 2 éves sandy gépet 50ezerért talán el tudnán adni, az évi kb. 55-öt jelent buktának.
Ha feltételezek 50ezres 5 éves életkori értéket, akkor az kb. évi 70ezer bukó.
Tehát évi 15ezer felár az IGZO, az 1600x900, a minőségi anyag és az ezekből eredő érzés, amikor felnyitom a tetjét. + 5 véig nem kéne költözködni a gépekből
Szerintem 5 év garral nekem jó választás lenne. Na meg ÁFA-visszával

[ Szerkesztve ]

(#10) golya87 válasza ronroli (#9) üzenetére


golya87
őstag

3 év garit szokott adni (nekünk) a Fuji, úgyhogy szerintem a "piaci" gari is ennyi.

(#11) ronroli válasza golya87 (#10) üzenetére


ronroli
tag

Még külön bővítve se lenne rossz, nekem meg gépet kéne cserélnem. (ami szintén Fujitsu)

(#12) QwErTy42 válasza ronroli (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

Fabatkáért lehet bővíteni ezeknek az E szériás gépeknek a gariját 2-3 évről 5-re.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#13) ronroli válasza QwErTy42 (#12) üzenetére


ronroli
tag

Köszi. Téli otthonülős napon körbenézek, legalább tudom, hogy van értelme keresgélni.

(#14) rudi válasza Egon (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek az árak azért valahol olyanok mint a HP EliteBookok és Z-Bookok bolti árai. A valódi Fujitsu megrendelők tízes, de akár százas tételben kis túlzással ennek az árnak a feléből alkudnak. A gond viszont az, hogy a vállalható IPG-s, tehát minimum Haswelles gépeik még nem keveredtek be a nyugatról vállalati használt gépeket behordó cégekhez. Oda most látom jönni az első Ivy Bridge-s gépeket, eléggé vicces áron.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) hallador válasza rudi (#14) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos a HP a legnagyobb szarházi szemét cég a kis felhasználói piacon, csak az alapgépeket hozzák be, és mocskos magas áron, gyakorlatilag HP Enterprise Business gépet nem szabad venni egyszeri felhasználónak, mert aki megveszi, az vagy hülye, vagy annyi pénze van, hogy nem számít.
A magyar HP igazi idióta, a magyar nagyker meg a másik fele így egy csokorba igazi fa....Kalap banda.

Ezzel kb el is mondtam mindent, reméljük a Fujitsu nem lép majd erre az útra, bár sajnos már több márkán is lehet látni a HP által 4 - 5 éve megindított trendet, a Toshiba igazán ütős modelljei be sem szerezhetőek Magyarországon, a Fujitsu van, de nem hétköznapi, a Dell a $ elszabadulása óta a HP-nél is drágább lett, de ott a nagyker szerviz bartel miatt még a jótállás a kis felhasználónak is OK, de a Dell gépek árai 30 %-al emelkedtek az elmúlt 1 évben.

Szóval szarban van aki Magyarországon jó Business gépet akar értelmes áron gyakorlatilag: nincs,

Egyetlen alternatíva a HP ProBook 4xx, meg a Fujitsu A széria van, de egyik sem igazán Business...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) rudi válasza hallador (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek a jelenségek sajnos a magyar piachoz köthetőek, okokat nem érdemes firtatni, mert túlnyúl a fórum megengedte kereteken. Mindenesetre valami nagyon nem kerekre van szabva, mert ha átnézel mondjuk Szlovákiába, ott sorakoznak a boltokban olyan HP-k, Dellek, Lenovók, amiket nálunk csak hírből ismernek, sőt most már Asusból is azt látom, hogy a szlovák piacon ott az érdekes Skylake modellek (pl. UX305 Skylake verziója 250k körül), a magyarra meg 2016Q1-re tárazzák őket.

De van erre megoldás, a vállalat úgyis jó áron megkapja, az egyén meg szépen nézzen szét külföldön, fizesse be oda az áfát, és ha nem bír magyar billentyűzet nélkül élni, azt esetleg tetesse rá a szervizzel, így is jobban jár mint magyar vásárlással.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) ronroli válasza rudi (#16) üzenetére


ronroli
tag

Évekkel ezelőtti agylövésem volt, hogy Ausztriába kell átmenni laptopért (pl. peluga egy időben jó volt), ott mindig az újabb változatok mentek a mi árainkon. Most még az északi szomszéd is beelőzőtt minket (informatikában is), hát ez vérciki.
Korábban volt ügyem a HP-val közölték velem, hogy harmadlagos piac vagyunk, a megmaradt/javított cseh és lengyel cuccok nálunk kötnek ki. Utánunk az afrikai hulladéklerakat jön?

Szóval nézegettem ezt az igzo paneles csodát, végre akarok egy rendes kijelzőt, ami alatt a vas is évekre szól, de itthonról ez nem nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#18) benczeb


benczeb
aktív tag

Megjelentek itthon, 360k korul kapni, azt hittem, veeszesebb lesz.

(#19) icp1970 válasza vicze (#4) üzenetére


icp1970
senior tag

Szerintem is a régi,még minőségi ElliteBook-ra hasonlít.Elgondolkodtató.Kimondottan tetszik. :K

(#20) QwErTy42 válasza benczeb (#18) üzenetére


QwErTy42
addikt

Olcsóbb mint a konkurensei és merem állítani, hogy egy-két tulajdonságában jobb is náluk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.