Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Meridian


Meridian
senior tag

"Útikalauzunk szerint azért éri meg a Fujitsunak Európában, még a német bérek mellett is működtetni a gyárat, mert az összeszerelés költsége csak kis részét teszi ki a termék végleges árnak."

És ez ugyanígy igaz pl az autók összeszerelésére is. Szóval álságos arra hivatkozni a pl a Mercedesnek, hogy azért nem adnak németországi bért a magyaroknak mert egy, akkor elveszne a profitjuk, kettő, hogy gdp arányosan kell adni a bért...

...ráadásul Németországban a munkahét nem 40 órás, hanem csupán 36 órás.

[ Szerkesztve ]

(#2) hallador válasza Meridian (#1) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem ez sokkal szofisztikáltabb, mint amit a cikkben ez a mondat leír. A Fujitsu mögött nem csak ez van, hanem az is, hogy a németek több fronton is máshogy gondolkodnak erről a dologról. Ezt a mercedessel, de eleve az autógyártással összekeverni minimum nem lehet. Mint az Audi-t, vagy a GM-et sem.
A Mercedes egy tömeggyártás a Fujitsu eszközeihez képest, nem éri meg több pénzért összerakatni, még ezt is csak azért nem viszik tovább, mert ez sem éri meg egy adott összeg felett, lásd Suzuki Esztergomi esete, a másik, hogy egy autógyárat ne akarj összekeverni egy alapgyártással, vagy gép összerakással nem lehet összekeverni ezt sem.

De ebbe bele sem menjünk, a lényeg:

a németek több fronton is a Fujitsu felé mennek, ilyenek:
- az usa x86-is szerver üzletág NSA buli miatt a német cégek vagon számra állnak át Fujitsu-ra és egyéb nem USA szerverparkra.
- Én konkrétan 2 autógyártót is ismerek kapásból, aki kitiltotta a HP, Dell szervereket. Megvárják ameddig kifut, de már csak Fujitsu mehet ha újat vesznek.
- A Fujitsu egy halom olyan technológiát állít elő, itt főleg a RISC, és speciális gépek gyártására gondoltam, amit a holdon is gyárthatnának, akkor is megvennék. Lásd az IBM ír országi Power üzemeit. Ami nem egy mercedes, hanem 10 cla Mercedes árába kerül, a gyártó robotokat meg ne is nézzük ami meg még többe kerül.

Ennek megfelelően a német kormány is máshogy áll a Fujitsuhoz, mint a többihez.

Értsd: nem lehet összekeverni a kettőt.

Csak azt nézd meg, hogy egy audi 11 - 12 000 Embert foglalkoztat. Aminek a 80 %- összeszerelő munkás, kezd el számolni, 4 - 600 euro, vagy 1500 - 2000 Euro havonta? Detto a mercedes, ami nem tudom mennyi embert foglalkoztat, de 1500-nál biztosan többet, és nem mérnök a fele.

Szóval a kettőt ne keverd össze nem egy kategória. És akkor ne beszéljünk arról mibe kerül x évente felépíteni minimum 3 emeletnyi gyártósort, vagy betol a Siemens egy gyártósort egy épületbe 2 évente.

A PC gyártást ne keverjük ide, azt senki nem Németországba gyártja.

Szerintem

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem véletlen, hogy a Fujitsu inkább saját maga gyártja a hardvereit.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.