Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Migránsokat fogadnak? :)

- egy magyar kormányzati felhasználó -

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Madárpók


Madárpók
aktív tag

"Kínai és amerikai megoldásoktól mentes" CPU-t és GPU-t honnan terveznek szerezni?

(#3) megarambo


megarambo
tag

Az azért érdekes, hogy a japán és német technológiát miért nem érzik kockázatosnak, vagy Grönlandon mi az a szörnyű államtitok, amit az amerikaiak és a kínaiak nem tudhatnak meg.

(#4) Fiery válasza megarambo (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Olaj es gaz temaban talan lehet valami susmus :)

Oil and Gas in Greenland – Still on Ice?

[ Szerkesztve ]

(#5) Béééla válasza Madárpók (#2) üzenetére


Béééla
őstag

ARM.

Bélabá

(#6) PeterPH


PeterPH
senior tag

Az "Amerikai megoldásoktól mentes" és " Microsoft Dynamics AX ERP platformjára alapoz" részek nem ütik egymást némileg?

(#7) User64476 válasza PeterPH (#6) üzenetére


User64476
őstag

Nincs benne hamburger meg szusi.

Nekem az a furcsa, hogy miért valami nagymúltú cég ismert termékét válaszják, miért nem lehet a miniszterelnök unokaöccsének a vejével megcsináltatni? Hát nem azzal érdemes dolgozni, akiben megbízunk?

(#8) DithenS válasza Madárpók (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

De ezzel az a baj hogy japán meg amerika szövetséges.Sőt elég nagy barátságban vannak,főleg haditechnikában.Mi a gaeancia hogy japán nem adja átt az infókat amerikának?

(#9) noPublicFG válasza DithenS (#8) üzenetére


noPublicFG
senior tag

A garancia az, hogy japánnak nincs hadi-ipara. :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#10) Habib[HUN] válasza noPublicFG (#9) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Éppen akad neki. Harckocsikat, hadihajókat, rakétákat is gyártanak (plType 90, Hatakaze osztályú romboló, Sōryū tengeralattjáró osztály...) Az egyik legnagyobb cégük a témában: Mitsubishi Heavy Industries

(#11) Lacok válasza noPublicFG (#9) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) pengwin válasza DithenS (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Igazából édes mindegy, a II. világháború óta Grönlandot az amerikai haderő védi, nem a dán, pedig Grönland még mindig Dániához tartozik, csak van egy megállapodás a két ország között. Vagyis Grönlandon voltak és vannak is amerikai katonai támaszpontok, ha van ott valami ásványkincs, akkor az elmúlt 75 év alatt már megtalálták.

(#10) Habib[HUN]
Van hadiiparuk, de az ország méretéhez, népességéhez és gazdasági erejéhez képest igencsak visszafogott, pont, mint a hadseregük.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#13) megarambo válasza Fiery (#4) üzenetére


megarambo
tag

Igen erre gondoltam is, de dán fennhatóság alatt vannak és a legnagyobb olajcég meg angol, úgyhogy nem biztos, hogy otthon lopják el az infót.

(#14) Mercel válasza AxBattler (#1) üzenetére


Mercel
senior tag

Fontos behozni egy szakmai fórumra is a "migránsozást" és azt, hogy rezsim párti vagy ugye?

Nem ide illik, senkit nem érdekel másrészt ez értelmes emberek között inkább szánalmas kinyilatkoztatás..

Marcel

(#15) Mercel


Mercel
senior tag

Nyilván teljesen nem tudják magukat elszigetelni sem a kínaiaktól sem az amerikaiaktól, de a Német és Japán cégek esetében hagyományosan nagyobb az üzleti és az adatvédelmi ügyek tisztelete, a gyártási minőségről nem is beszélve.

Vagy simán csak jobb ajánlatot adtak a Fujitsu részéről.:)

Mindenesetre a Fujitsu nagyon szépen felállt a padló közeli állapotról, nem csak a notebook fronton.

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#16) AxBattler válasza Mercel (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Arra próbáltam utalni, hogy hazai kormányzati IT felhasználóként szívesen teleportálnék grönlandi IT környezetbe. No offense, a politikából elég volt a másik topikban. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) Béééla válasza Mercel (#14) üzenetére


Béééla
őstag

Szánalmas hogy csak neked nem esett le: a kolléga szívesen venné a sátorfáját. Nem kell mindenbe AZT belelátni.

Bélabá

(#18) bencze


bencze
senior tag

Tetszik az irány, jól csinálják. Pénzzel lehet szavazni.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#19) tecsu válasza Béééla (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Hát ezt is undorító volt felhoznia itt. Fogja a cókmókját és menjen, semmi nem tartja vissza - a személyes dolgain kívül.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) tecsu válasza DithenS (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Proxyn keresztül mégsem annyira gördülékeny a kémkedés. Mondhatnád Németországot is, azt is behálózta a CIA keresztül-kasul - de mégis nehezebb valamivel azon keresztül kémkedni, már ha tényleg az a fő kifogás.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) AxBattler válasza tecsu (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Édes Istenem! :O

Na jó, akkor még egyszer: kormányzati IT felhasználóként szembesülök vele, hogy az itthoni kormányzati IT környezet milyen, és szívesen cserélném le egy ilyen grönlandi kormányzati IT környezetre. Ennyi. Kész. Vicc. Értem? Vicc.

Komolyan mondom, minden regisztrálónak kiosztanék egy zsák kib@xott virtuális sót az üdvözlő üzenet mellé! :W

Szerk.:
Ja bocs! Most látom, hogy az aláírásodban szereplő linken Morvai Krisztina osztja az igazságot "Magyar könnyek a román bíróságon" fejezetcímmel. Ez mindent megmagyaráz, én kérek elnézést a kirohanásom miatt!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#22) Béééla válasza AxBattler (#21) üzenetére


Béééla
őstag

Hát jó szar a humorérzéked, már megbocsáss. Ebből kinek jön le, hogy az IT környezetet cserélnéd le és nem magad mennél?

Migránsokat fogadnak? :)
- egy magyar kormányzati felhasználó -

Bélabá

(#23) AxBattler válasza Béééla (#22) üzenetére


AxBattler
félisten

Éjfélkor ennyire futotta.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#24) tecsu válasza AxBattler (#21) üzenetére


tecsu
addikt

Nézd, én pontosan értettem mit írtál (a migránsos részt is, amit most félremagyaráztál). Ezért válaszoltam úgy, ahogy.
A szerkesztés alatti megjegyzésed pedig téged minősít.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) dabadab válasza Béééla (#22) üzenetére


dabadab
titán

Nekem.

DRM is theft

(#26) Mercel válasza AxBattler (#16) üzenetére


Mercel
senior tag

"Arra próbáltam utalni, hogy hazai kormányzati IT felhasználóként szívesen teleportálnék grönlandi IT környezetbe. No offense, a politikából elég volt a másik topikban. ;)"

BOCCS.
Benéztem. :R

Marcel

(#27) Mercel válasza Béééla (#17) üzenetére


Mercel
senior tag

Tőle - elnézést is kértem.

Marcel

(#28) tecsu válasza dabadab (#25) üzenetére


tecsu
addikt

A "Migránsokat fogadnak?"-ból hogyan következtettél arra, hogy ő valójában maradna?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) AxBattler válasza tecsu (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre már tényleg nem tudok mit írni. Én kérek elnézést. :O

(#26) Mercel
np

(#28) tecsu
Lehet, hogy Ő tényleg kapott egy adag sót regisztráláskor...
Aki politikai vonatkozású linket tesz be aláírásnak, az ne csodálkozzon, ha másnak meg erről meglesz a véleménye.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30) Lacc válasza megarambo (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem szeretik az amcsikat, ugyanis úgy érzik, hogy kizsákmányolták őket (egy bizonyos fémet bányásztak ki, és azért csak ruhákat/élelmet kaptak - nem a fém valódi értékét adták meg). Igaz erről egy dán emberkével beszélgettem - mivel érdeklődöm a dániai továbbtanulás miatt.

Földrajzilag Amerikához van közel, de valójában inkább Európához érzik magukat közelebb.

Valaki írta a migránsokat, azt nem tudom, hogy várnak-e migránsokat, de azt tudom, hogy az egyetemükre nyugodtan mehetnek külföldiek, főleg európaiak, anyagilag is támogatják, attól függetlenül, hogy elég erős a nacionalizmus náluk (igyekeznek Dániától elszakadni). Illetve olyat is várnak, aki hajlandó ott dolgozni és hozzájárulni Grönland fejlődéséhez.

(#31) Béééla válasza Mercel (#27) üzenetére


Béééla
őstag

Bocs, nem neked ment volna :B

Bélabá

(#32) Mercel válasza Béééla (#31) üzenetére


Mercel
senior tag

Rendben, np:)

Marcel

(#33) megarambo válasza Lacc (#30) üzenetére


megarambo
tag

Lenne legalább mediterrán klíma és lehetne is menni....

(#34) dabadab


dabadab
titán

Azt azért érdemes hozzátenni, hogy az egész ööö.... országban kevesebben laknak, mint Sopronban :)

DRM is theft

(#35) dstern válasza Lacc (#30) üzenetére


dstern
tag

A dánok vannak rájuk hatással _ofkorz_ túlüjk meg bőven tanulhatna e téren a legtöbb európai ország

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.