Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Brumi


Brumi
senior tag

Szia!

Én 2006 nyarán vettem ilyen gépet, és nagyon elégedett vagyok vele. 4Gb-os kártya van nem HC-s is, nekem egy A-Data 150x-es van, és tökéletesen használható mind a PDA-ban, mind a számítógéppel kártyaolvasóval.

Nekem baromira bejött, hogy nyaraláshoz nem kellett notebook-ot vinnem, hanem ez elintézte a navigációt, majd amikor megtelt a fényképezőm memóriája, akkor egy kártyaolvasó segítségével áttöltöttem a képeket. Páromnak van egy 4Gb-os pendrive-ja, és azt is felismeri, szóval, ha kevés az SD, akkor oda is mehetnek cuccok. Persze az áttöltés nem túl gyors, de ennyi kompromisszum bőven belefér.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2) rumos14 válasza Brumi (#1) üzenetére


rumos14
nagyúr

hello, akkor te még többet tudnál róla írni mint én tettem :) nekem is nem HC.s 4 gigás kártyám van, ahogy írtam is. vagy csak akartam?
usb host-ot én is használtam, sajnos tényleg lassú. külső házban lévő vinyóval is próbáltam, működött. most meg már ugye fényképezőbe is dughatunk 4.8.stb. gigás memókártyát.

a képek széle kicsit sajnos lemaradt, cikk végén katt a nyomtatóbarát verzióra, ablak maximalizálása, és már látszik is.

(#3) Brumi válasza rumos14 (#2) üzenetére


Brumi
senior tag

Csak írtad, hogy a 4 gigások már elvileg csak hc-sok lehetnek. Amikor én vettem HC még nem volt, de bőven lehetett simát kapni, igaz én 25k-ért vettem... Egy külső kártyaolvasóval tökéletesen működik, de notebook-kal nekem is gond volt.
Az én fényképezőmben 256-os kártya van (4 éves Fuji S7000-es), ami 1 napra elég, nap végén, vagy ha nap közben szükséges mindent le tudok tölteni. Kb 10-15 perc alatt másol át egy teljes kártyát.
Még ha bumszli is a host-kábel, akkor is sokkal jobb mint mondjuk egy túrán egy nagy notebook-ot cipelni. Anno elég vicces volt, mikor a Legoland közepén elkezdtünk képeket másolgatni (még 64Mb-os memóriakártyáról) notebookra.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Nekem még a megjelenésekor volt egy ilyenem de vissza is vittem( a maradék 3-ommal együtt amit ismerősöknek hoztam). Melegedett...fagyott szar volt.Nem ajánlom senkinek :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#5) MrTwister


MrTwister
őstag

Nekem is ilyenem van már lassan egy éve. Nagyon szeretem a képe tényleg gyönyörű. Fagyni csak ritkán szokott, bár általában IGO-zok rajta az meg még sosem fagyott nekem. GPS valóban picit lassan indul be, ha nyáron 40 fokban a kocsiban felmelegszik akkor valóban kikapcsolja töltést. Mondjatok egy PDA+GPS kombót ami tökéletes. Simán együtt lehet élni a hibáival és még szeretni is lehet...nagyon!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#6) rumos14 válasza Sir Riccio (#4) üzenetére


rumos14
nagyúr

sajnálom, hogy te így jártál, a kezdeti szériáknál valóban voltak ilyen példányok, de általánosítani sztem nem lehet.

(#7) Brumi válasza Sir Riccio (#4) üzenetére


Brumi
senior tag

Voltak kezdeti betegségek. Nekem is ez a harmadik, mivel az első kettő eleve rossz volt, és még a kedves Speedshop is szemétkedett a garival. Három napon belül vittem vissza és erre elküldték vagy 3 hétre szervízbe. A másodikat 10 percen belül vittem vissza, és csak kőkemény veszekedés után voltak hajlandóak visszaadni a pénzemet. Ezután elmentem az Edigitalba, ahol elsőre egy hibátlan pédányt kaptam.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#8) kiskakas


kiskakas
senior tag

Nekem is N560-am van, néhány dolog,amit érdemes megemlíteni vele kapcsolatban:

Negavítumok:
- a GPS része mondjuk ki nyíltan, gyenge. Nekem extrém esetben volt,hogy fél órás (kb 40km) út alatt nem talált fix holdat, holott látott 6-8-at.
- a wifije relativ gyenge, főleg energiatakarékos módban,ezt ajánlott kikapcsolni.

Pozitívum:
- a képernyő tökéletes minőségű, a hangszóró elfogadható
- van rá nemhivatalos WM6 és már készül a WM6.1 is.
- a legfrisebb newplow v32 firmware valami brutális, SDHC kártyakezelés (működő wifi mellett), spéci wifi kezelő gui, integrált LooxLight, Powerinfo, InternetSharing, QuickGPS,Network Plugin.

Egyébként kapható sima (nem SDHC) 4gigás kártya is, bár eléggé megosztottak a vélemények, volt,akinél az alap fw-vel nem kezelte jól a 4g-s kártyákat.
Ja és egy orosz arc már beleheggesztett 128m ramot :)

[ Szerkesztve ]

(#9) kiskakas válasza kiskakas (#8) üzenetére


kiskakas
senior tag

ja és pl linux is futtatható rajta :)

[link]

(#10) kiskakas válasza kiskakas (#8) üzenetére


kiskakas
senior tag

..és pár gondolat ismét, ami előbb sajna kimaradt.

Negatívum,hogy eléggé elcseszett megoldású a töltője, ill a csatlakozója, egy sima mini usb bőven elég lenne.

Pozitívum,hogy a gyári adatkábele usb host-os, ami kis okosítás után kezel pendriveokat illetve FAT32-re formázott külső vinyókat is, illetve usb-s klav és egér is köthető rá, usb hubbal akár mindkettő. Az egérkurzort is be lehet kapcsolni egy kis utillal. :DD

(#11) rumos14 válasza kiskakas (#8) üzenetére


rumos14
nagyúr

kimondhatjuk, hogy gyengébb mint a mai Sirf III-as cuccok, ez igaz. de sztem bőven használható, a célnak megfelel.
meg kell várni hogy fixáljon, menet közben nagyon nehezen fog ez megtörténni, max piros lámpánál.
a wifi-jét olyan sokszor még nem használtam, az mondjuk feltűnt, hogy a samsung i600-am hamarabb talál hálót.

ez a newplow dolog elég brutálisan hangzik, van ez wm5-re is, vagy csak 6(.x)-re? gondolom ez utóbbi.

szerintem egyértelműen foglamaztam, szóval igen, nekem is nem hc-s 4 gigás kártyám van, remekül meg az alap wm5-tel is. de sok helyen olvastam hogy a nem hc-s 4 gigás kártyák nem felelnek meg teljesen az SD szabványnak, gondolom ezért van az hogy a notebook-om kártyaolvasója nem is kezeli és a fényképezőm sem.

(#12) rumos14 válasza kiskakas (#10) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát tényleg elég bumszli nagy mind azusb kábel és béna dolog hogy a hálózati töltőnek a vége ilyen hosszú és merev (nem másra gondolni :DDD ).
jaja felraktma én is ezeket az usb host-os drivereket, de mi is ez az egérkurzor dolog?

(#13) kiskakas


kiskakas
senior tag

A newplow eleve wm6-os, már a korábbi orosz fw-k (pups) is wm6 verziók,de sztem nyugodtan felteheted, csak jobb lesz.. illetve letölthető az eredeti wm5 rom,bármikor visszarakhatod.

Egyedül arra kell figyelni,h asszem a v29-es newplowtól felfele már bele van integrálva a GPS hardware fw update is, amit utólag régebbi fw felrakással sem tudsz leszedni, lévén a gps hardware firmwaret frissíti. Egyébként ez miatt meg felesleges parázni, hiszen csak javít a GPS-en, legalábbis papíron.. Nekem se nem jobb,se nem rosszabb nem lett.

Az usb host driverek a newplow fw-k mellé már nem kellenek, felismeri az usb-s eszközök többségét, így pl egy usb-s egeret is. Tudod is használni,csak alapban nincs kirajzolva az egérkurzor, ezt lehet bekapcsolni vagy egy kis utillal,vagy regedit buzerálással.

linkeket nemszívesen szúrok be, mert kapok értük,de a 4pda.ru-n (google fordítással) nagyon sokat lehet okosodni :)

ps: a gyenge GPS-t arra értettem,h pár hónapja volt nálam egy atomgagyi Alpha PNA, ami első bekapcs után a nappaliban,durván árnyékolva is talált 3 fix holdat 1 percen belül és tartotta is. Megdöbbentő volt. Egyébként az N560-ban is Sirf III van :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A kilógó képeket én úgy oldanám meg, h. összekicsinyíteném azokat (pl. 320*240 képpont méretre), majd kattintásra új ablakban nyilnának meg teljes méretben.

Samsung Galaxy A54

(#15) #64791808


#64791808
törölt tag

Jó kis gépnek tűnik, A minősége milyen? FuSi notijaim voltak (Amilo), és rettenet.

(#16) hcs57 válasza #64791808 (#15) üzenetére


hcs57
őstag

Ahhoz ne hasonlítsd, egyszerűen felejtsd el az Amilot, ez nem olyan...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#17) #64791808 válasza hcs57 (#16) üzenetére


#64791808
törölt tag

Értem, tehát ezek akkor megfelelő minőségű cuccok. Még érdekes is lehet...

(#18) domi007


domi007
őstag

Jó kis PDA, mondjuk én egy másik VGA-s kollégát nyúzom, egy HTC Universalt.
Ezek ám az igazi jó gépek!

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#19) rumos14 válasza #64791808 (#15) üzenetére


rumos14
nagyúr

az N560 egy felsőkategóriás cucc (volt megjelenéskor, és most is sok tekintetben az), tehát a FuSi alsó kategóriás noti sorozatai azért eléggé mások.
amúgy ahogy írtam is az anyagminőségről, tartós, nem karcolódik, stb, de kicsit nyekereg. a fogása kellemes, de semmi spéci.

(#20) rumos14 válasza domi007 (#18) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha kicsit kisebb lenne az Uni...
igazából nekem a non+ultra egy az N560-nál csak vastagságban nagyobb (mivel kihúzható qwerty bill-lel rendelkezik és nagyobb akksija van :K ) kütyü lenne, persze legalább ilyen tudással, tehát gps, vga, host, erős prockó.

(#21) kavkar


kavkar
csendes tag

Én is már lassan 1 éve használok egy ilyen készüléket, abszolút megfelelő, elsősorban olvasáshoz használom, meg a gps sem elhanyagolható.. már jó ideje wm6-al megy összességébe sztem jobb a 6, érezhetően gyorsabb, szebb.. Nemrég vettem HC-sd-t mivel az újabb verzió már ezt is támogatja. Aki válalkozókedvűbb, annak érdemes lehet kipróbálni.. Érdemes előtte ezt a fórumot olvasgatni: http://www.pdamania.hu/forum/forum1.php3?topic=22470&y=100&x=0
Üdv.

(#22) hcs57


hcs57
őstag

Van valaki Debrecenben, aki Wm6-al használja az FS N560-ját?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23) rumos14 válasza kavkar (#21) üzenetére


rumos14
nagyúr

engem az riaszt el, hogy vki szerint fasza, mások meg ezerrel rakták vissza a wm5-öt, mert gps így, fagyások úgy. szóval maradok inkább a biztosnál.
mellesleg most látom hogy egy bizonyos bolt 70k-ért adja újonnan...

(#24) hcs57 válasza rumos14 (#23) üzenetére


hcs57
őstag

Merre van az a bolt?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25) rumos14 válasza hcs57 (#24) üzenetére


rumos14
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26) hcs57 válasza rumos14 (#25) üzenetére


hcs57
őstag

Ott nincs.. [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#27) rumos14 válasza hcs57 (#26) üzenetére


rumos14
nagyúr

ööö, akkor elfogyott vagy levették vagy nemtom, múlt héten még láttam.
bocs.

(#28) Mercutio_ válasza rumos14 (#27) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elsősorban wifi-vel és gps-ként használva is ezt ajánlanád, vagy valami alternatív megoldást hasonló árban?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Én ma szereztem be egy ilyen szépséget az egyik fórumtársunktól. :)
Kb. 2 órája van a kezembe a kütyü.Első benyomások:Húúbazz... :D (Royaltek RTW-1000-ről váltottam)A kijelzőre nem találok szavakat.Én még ilyen gyönyörű, tű éles kijelzőt nem láttam soha.
Rögtön lenne is egy kérdésem.Az asztali gépen keresztül szeretnék netezni BT-al, de a BlueSoleil nem talál semmilyen szolgáltatást.Se file transfer, se network, semmi.A PDA-t látja, párosítani is lehet, de semmi több.Ötlet?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#30) Mulderpapa válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Esetleg Mio P560, vagy Asus A696, bár én ezeket addig vettem számításba, amíg meg nem láttam az N560-at. :) Az tény, hogy a GPS vevő jobb a P560-ban, de a többi dolog szerintem kárpótol.Ne értsd félre, mindhárom gépben Sirf III vevő van, sok különbség nincs, csak pl. a Mio gyorsabban talál műholdat.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#31) rumos14 válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


rumos14
nagyúr

a wifi-t nem használom túl sokszor. van egy samsung i600 okostelóm, azon is van wifi, az kicsit gyorsabban talál adást, de a jelerősség kb. ugyanaz, sztem nem gyenge.
a gps pedig, ahogy írtam is, bőven jó, itt is kicsit várni kel hogy életre jkelljen, de abszolút használható, használom is. a gond inkább a melegedés és az akksi villámgyors merülése ezen funkciók használatakor. most nyáron autóban, a műszerfal felett, középen q-ra fel tud melegedni, de tényleg nagyon, kicsit aggódtam is érte.ha megoldhaó, talán praktikusabb a szellőzőrácsok elé tenni, de akkor meg ugye a full erős klíma nem biztos hogy jó neki ha hátulról kapja.

amúgy alternatív megoldlás csak akkor van, ha lemondasz a vga felbontásról.

(#32) rumos14 válasza Mulderpapa (#29) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem is volt egy jópár húbazz jellegű pozitív észrevételem a kijelző kapcsán :)
a BT net: na ezzel jó sokat szarakodtam, egyszer sikerült belőnöm, de aztán legközelebb már nem, és nem voltam elég motivált, hogy foglalkozzam vele, de mindenképp lehetséges, sőt, ilyen 7m-ről, másik szobában is tudtam netezni a noti saját BT "adóvevőjén" keresztül.

(#33) parandroid válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kapható hozzá külső antenna, inkább nézd meg azt. Autóba kulturáltan beépíthető, bár nekem sosem volt gondom vele. az tény, hogy lassabban kapott jelet, mint a Mio PNA, de sosem éreztem kritikusnak. Persze vidéki vagyok, itt nyilván nincs olyan mértékű leárnyékolás sehol, mint belvárosi környezetben. Amúgy alternatíva VGA felbontással gyakorlatilag nincs, amit érdemes megnézni az a Mio P560 és az Asus A696. ÉN is gonodlkodtam rajtuk, de gyakorlatilag egy árban vannak, persze mindnek más az erőssége (kijelző, RAM, ROM). összességében én a az N560-at választanám / választottam.

Rumos kolléga, gratula a cikkhez, én is gondolkoztam ilyesmin anno, amikor megvolt még az N560-am, aztán csak az egyhozzászólásnyi összefoglaló maradt az N560 topikban.

Egyébként úgy néz ki, sikerül szereznem egyet jó áron megint, úgyhogy visszaváltok N560-ra a Mio C250 PNA-ról. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) rumos14 válasza parandroid (#33) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi :B úgy éreztem, meg kell emlékezni erről a sok tekintetben egyedülálló kütyüről.
változott az avatar-od? az előző egy fokkal jobban tetszett :K
emlékszem, értekeztünk is a PNA-ra történő váltásod előtt. nemtom, ez a Mio is "iGo kegyvesztett" lett-e, de ha nem, akkor is jó intőpélda ez a sztori arra, hogy miért ne vegyen az ember PNA-t...

(#35) Mulderpapa válasza parandroid (#33) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Remélem nincs harag, hogy pont előtted egy órával vittem el az N560-at, amit te is kinéztél.

A BT-re visszatérve, én azt sem értem, hogy miért nem látja a szolgáltatásokat.Összepárosítom a géppel és akkor sem.Lehet megpróbálok valami mást a BlueSoleil helyett.Mondjuk a notin is azzal netezek minden gond nélkül.
Nem tudjátok, hogy host kábelt hol lehet hozzá kapni?Egyedül az maradt ki a tartozékai közül...

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#36) parandroid válasza Mulderpapa (#35) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi gond, két napra rá felkerült egy ugyanilyen gép ugyanennyiért - igaz autós szett nélkül. Használd egészséggel. :)

Rumos: Ez a szerencsétlen PNA már az előtt is kegyvesztett volt. Erre még MioMap 3.3 is csak feketén létezik, a térképfrissítésekről nem is beszélve. :U

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37) Mercutio_ válasza parandroid (#33) üzenetére


Mercutio_
félisten

Külső antenna: Ez valami szabván dolog, vagy kimondottan ehhez a ketyeréhez gyártották, milyen árban van?
Pesten belül, illetve ismeretlen nagyvárosi környezetben lenne használva a cucc, valamint ha jól veszem ki a leeendő tulaj szavait netezni szeretne rajta (gondolom a letöltéshez nincs sw/tárolókapacitás, illetve procikapacitás):U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38) parandroid válasza Mercutio_ (#37) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg léteznek szabványok a GPS antennákra is, de most meg nem mondom, hogy ezen a gépen milyen antennacsatlakozó van. szakboltban biztosan tudnak hozzá ajánlani.

A letöltésre vonatkozó kérdést nem igazán értem. Az újabb WM böngészőkkel már lehet fájlokat menteni a készülékre és a memóriakártyára is, ha valami torrent-, vagy FTP alapú letöltésre célzol, az ebben a vonatkozásban értelmetlen. Ezek a készülékek nem erre valók.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39) Mercutio_ válasza parandroid (#38) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz az infót:R (végül Mio P560 lett véve :B )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40) JuliuS


JuliuS
tag

Kedves Fórumosok!

[ezt az üzenetet eredetileg az ASUS 696-os fórumba írtam, de mivel ezt a gépet is érinti, és van, aki esetleg nem látogatja mindkettőt, nem szerettem volna megfosztani magam az itteni értékes hozzászólásoktól sem...]

Tanácsot kérnék, mivel valamiféle navigációt szeretnék venni (PDA-t vagy PNA-t), a legfontosabb szempontok ezzel kapcsolatban a következőek:
- soha ne fagyjon le navigáció közben (ez lenne a fő funkció)
- ne legyen Out of Memory üzenet
- jó legyen a jelerősség (hamar találjon jelet, ne veszítse el, legyen pontos a navigáció, sűrű úthálózat esetén se dobjon rá másik párhuzamos vagy keresztútra),
- fusson rajta iGO 8 is
- minél nagyobb, szebb kijelzője legyen.

Jelenleg 4 versenyző van a pályán, PDA-k közül a FuSi N560 és az ASUS 696, PNA-k közül pedig az ASUS R700t és esetleg valami nagyon olcsó noname cucc.

Odáig jutottam, hogy az N560 nem feltétlenül tolerálja az iGO8-ast, ismerősök folyton Out of Memory üzenetbe futnak, valamint a vevője sem mai darab, ráadásul egyéb, melegedési problémák is fellépnek vele kapcsolatban. Plusz mivel már nem gyártják, terméktámogatás is egyre neccesebbé válik. Igaz a kijelzője csodálatos. Jelent valami hátrányt, hogy csak WM5 fut rajta?

A 696 gondolom szintén nem fagy navi közben, viszont iGO8 mellett out-of-memory-val nem tudom hogy áll. Kijelzőben ő a leggyengébb, hiszen sem nem VGA, se nem 4,3"-as, mint a PNA-k. Pontossága milyen? Hajlamos eltéveszteni az utat? Ejti el a jelet? Van valami egyéb probléma, amivel számolni kell? Jelent valami előnyt, hogy már WM6 fut rajta?
Szóval - minden gépre vonatkozóan - leginkább a vételi képességek érdekelnének, mivel korábban volt szerencsém kihajtós antennájú ASUS-hoz, na az mindenkit letarolt, olyan über vevője volt. Lehet, hogy ötödiknek be kéne raknom az egyenletbe egy régi 636 vagy 639-es modellt (már amennyiben még lehet kapni)? Bár az is csak WM5-ös lenne, de azokon legalább volt 128 MB RAM, így - feltételezem - nem lenne memóriaprobléma sem.

Az R700t borzasztó drága jószág, főleg, hogy a PNA-kra nem túlzottan jellemző a gyakori térképfrissítés (legalábbis biztosan döcögősebb lesz, mint a gyári NavNGo support). Igaz ott nincs fagyás, nincs memóriagond, alapból iGO8-as és nagy a kijelzője is. Jelerősség szempontjából nincs róla infóm, de mivel a cuccok között ő a legújabb, valszeg a legjobb vevővel is rendelkezik (leszámítva talán a kihajtós antennás ASUSt).

Az olcsó noname kategória megint érdekes kérdés: nincs fagyás, nincs outofmemory, új a vevő (bár előfordulhatnak pontatlanságok), fut rajta az iGO8 és a kijelzője sem kicsi. Árban pedig jóval kedvezőbb a többinél. Csak hát ez túl szép, hogy igaz legyen, biztos van valami "olcsó húsnak..." dolog a háttérben.

Szóval mi a tanács, mi a legjobb választás?

(#41) parandroid válasza JuliuS (#40) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a te topikod: [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42) Mulderpapa válasza JuliuS (#40) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Hát, sajnos akkor az N560 nem a te géped.Vegyél Mio P560-at, annak a legerősebb a GPS és WiFi antennája és az a legstabilabb gép ebben a kategóriában, ha legfőképp navira veszed.(Az Asus-al is vannak problémák)Én mondjuk az FSC N560 mellett döntöttem, de egyáltalán nem bántam meg, viszont én nem navigációra használom elsősorban.iGo08-al nekem semmi out of memory nem volt, az viszont tény, hogy lassabban csatlakozik a holdakra, mint pl. Mio, de utána teljesen stabil és pontos.Egyébként rakható rá WM6 is SDHC kezeléssel.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#43) rumos14 válasza Mulderpapa (#42) üzenetére


rumos14
nagyúr

és wm5-re is rakható sdhc tudás?

(#44) Mulderpapa válasza rumos14 (#43) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Sajnos nem.Tudomásom szerint csak a WM 6.0 v32-es verziója tudja ezt.
Már alig várom, hogy felrakjam, csak a kedves eladó, akitől vettem, egy olyan kábel adott a PDA-hoz, ami nem is hozzá való.Az activesync fel sem ismeri rendesen.
Nem tud valaki egy olyan helyet pesten, vagy környékén, ahol 5k alatt lehet hozzá kapni gyári kábelt?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#45) rumos14 válasza Mulderpapa (#44) üzenetére


rumos14
nagyúr

a gyári ennél sajnos több, inkább 7k. utángyártott, usb host nélküli van 3k körül. speedshop.hu

(#46) Mulderpapa válasza rumos14 (#45) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

És ahogy nézem, a gyári 7k-s is host nélküli.Az az utángyártott pedig... :O

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#47) rumos14 válasza Mulderpapa (#46) üzenetére


rumos14
nagyúr

hö. ez [link] tényleg nem teljesértékű. nézz utána, vhol biztos lehet kapni. ha nem kell host, a z olcsóbb brando is megfelel, ilyet is használok.

(#48) Mulderpapa válasza rumos14 (#47) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Megtaláltam a tutit!
[link]
Ez elvileg gyári és client/host.Most rendeltem meg, ha minden igaz 3890 Ft-ból házhozszállítják. :DD

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#49) rumos14 válasza Mulderpapa (#48) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez tényleg occsó. nekem meg egy új akksi lenne aktuális hamarosan.

(#50) Mulderpapa válasza rumos14 (#49) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Erről az akksiról hallottál már valamit?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.