Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Nagyon várom a folytatást :)

(#2) toth_janika


toth_janika
őstag

Ez mekkora már!!! A szétszedtem projekt gazdája nagyon odáig lenne érte :DDD
Várom a folytatást! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Én is várom, frankó! :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) Analog303


Analog303
tag

Ez igen szép munka,várom a folytatást ;) :C

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#5) Zsiráfapu


Zsiráfapu
csendes tag

Mivel fogod hajlítani a heatpipe-okat?

Not trying, is lost by default.

(#6) UnA


UnA
Korrektor

Én jól szórakoztam a stíluson, már ezért megérte cikket írnod ;)

(#7) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon jó cikk, nagyon várós a folytatás!

(#8) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Igazi Rejtő Jenős mondat világgal megalkotott cikk, várom a folytatást!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#9) vallas


vallas
senior tag

Jó a stílus, és a mod is érdekes....

Várjuk a level 2.0-t :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10) Csupingo


Csupingo
veterán

Tényleg várós. Magnó házzal még nem sokan próbálkoztak. :) Sok sikert!

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11) Thome


Thome
addikt

Elég sitt sztájl a cucc, de az írásmód valami bajnok! Várom a folytatást, de nagyon! :DDD

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hááát.

Én valahogy egy Fujitsu A532-est beáldozni egy ilyen dologra, mert 4 éves lett...

Nekem 6 éves a 4530S HP-m, de nem érzek késztetést arra ,hogy szétbontsam..

A project jó, habár ebből én még nem látom mi fog kisülni belőle ,de majd.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) shifty!


shifty!
senior tag

Hatalmas ötlet, komoly megvalósítás :D :D Kiváncsi vagyok a processre :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#14) orion1025


orion1025
őstag

Eszembe nem jutna ilyen haszontalan moddolásnak nekiállni, mert csak az idő van pazarolva rá.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15) Alba Game válasza orion1025 (#14) üzenetére


Alba Game
tag

Ne feledd: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Sztem a cikkíró/modder is így volt ezzel. Aki egy ilyen projektbe belefog, el tudom képzelni, hogy az élet más területein is hogy feltalálhatja magát. Dehogy felesleges ez a dolog. Ugyan! Képzeld csak el, mi mindent hasznosít a tapasztalatokból később. Én csak respektálni tudom és várom a folytatást !!! :R :R :R

(#16) Thome válasza orion1025 (#14) üzenetére


Thome
addikt

Kreatívkodnak, kiélik az építő hajlamukat, tapasztalatot szereznek és problémamegoldó képességet fejlesztenek, de leginkább jól szórakoznak.

Még mindig haszontalan?

(#17) orion1025 válasza Thome (#16) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, mert a kreatív vágyakat máshogy is ki lehet élni, például olyan dolgokkal, amik esztétikusak, és hasznosak. Én is sokat profitálok a munkahelyemen a gyerekkortól kezdődő babrálgatásokból, de még tíz évvel ezelőtt sem álltam volna neki egy hasonló moddolásnak. Laptopból régi vágyam egy komplett "monitor PC / egybe gép" összehozása, de az is maximum halálra ítélt alany beavatkozásával, de végül mindig arra jutok, hogy teljesen haszontalan lenne az egész produktum, maximum porfogó szerepet töltene be.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#18) berek21


berek21
senior tag

Betegek vagytok. Nagyon király! :DD

LG Velvet eladó!

(#19) Qkackca


Qkackca
őstag

Üdv!

Jó ötlet, a megvalósítás is használhatónak tűnik. :P

A venti és a hozzátartozó feszültség kérdésében tudnék talán támpontot adni.
Noiseblocker ventiknek remek az adatlapjuk, a teljesítményük is jó, áruk sem mindig vészes. Például: [link]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#20) Ruuwa válasza Zsiráfapu (#5) üzenetére


Ruuwa
tag

Mindenkinek köszönjük a pozitív visszajelzéseket!

Van itthon néhány darab, különböző átmérőjű (10-30-50 mm) fa henger. Talán függöny karnisból maradtak meg. A jelenlegi tervek szerint a hőcső átmérőjének megfelelő hornyot reszelünk majd körben a palástba, amibe többé-kevésbé pontosan belefekhet a rézcső. Hasonló módon, egy random hasábból ellendarabot eszkábálunk, így nem két sík felület fogja gusztustalanul lapítani hajlítás közben a hőcsővet. Plusz hőpisztollyal kicsit (80-90°C) megmelengetjük a rezet. Reméljük ez elég lesz az üdvösséghez.

#17 Orion1025: Szubjektív, de szerintem Ercsi rettentő esztétikus. És bár nem szeretnék előre inni a medve bőrére, de az elkészült "PC" pont annyira lesz hasznos, mint bármely más hasonló karakterisztikájú PC. A transzmutáció során nyílván elvész néhány korábbi képesség, ám ugyan így új képességek is születhetnek. :))

Szerk.: Qkacka: Köszönöm, már néztem a Blacknoise kínálatát és jelenleg a titkos favorit. Esetleg a jézuska hoz majd egy párat. De azért még nem adom fel a keresést egy "slim" típus után. :D

[ Szerkesztve ]

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#21) UnA válasza orion1025 (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez szép elmélet, de remélem nem te fogod definiálni a dolgok hasznosságát vagy haszontalanságát... :)

És hidd el, hogy ezerszer többet ér valamit megvalósítani (bármit!), mint mindig csak halogatni, mert sikerült magad lebeszélni valamilyen mondvacsinált indokkal.

(#22) Redneck válasza UnA (#21) üzenetére


Redneck
veterán

Osztom.

Sokkal értékesebb a szememben egy moddolt egyedi konfig, nem mindennapi megoldás, mint a tizenkettő egy tucat.

Ha Traubizol, még ők kóláznak, különbözöl.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23) #16939776 válasza orion1025 (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem próbálkoztam volna -látszólag- értelmetlen dolgokkal, lóf@szt se tapasztaltam volna saját bőrömön és nem lennék tisztában olyan -látszólag értelmetlen- összefüggésekkel, amit ha valaki leír max. körberöhögöm, mert ilyet egyik könyvben sem lehet olvasni, nemhogy onnan elsajátítani.

(#24) stevehardver


stevehardver
csendes tag

"Szerencsére már egész könnyen beszerezhetőek akár 35-40 centiméter hosszú hőcsövek is"

Ki tudna segíteni? hol lehet ilyen hűtőcsöveket szerezni?

-A jófogásos szülők, márketplééészen szocializálódott, alkuhuszár gyermekeit kérem nyergeljenek át, hasonszőrű társaik hirdetéseire. Így gyorsabb: +36204804086

(#25) MineFox54


MineFox54
őstag

Azért a laptopért tényleg kár oda. De tényleg. :( :(((

(#26) bayay válasza Graphics (#12) üzenetére


bayay
csendes tag

Nem áldozza be, le van írva, hogy törött a képernyő és a billentyűzet, meg ki tudja milyen állapotban van a ház, erre csak utalt a cikkíró, hogy eléggé elhasznált már. Inkább így menti meg a technikát, mintsem kidobja.

(#27) ci-nyi válasza MineFox54 (#25) üzenetére


ci-nyi
újonc

(#28) BlackPriest


BlackPriest
őstag

5V-os venti és egy másik :R
várom a folytatást!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#29) BlackPriest válasza BlackPriest (#28) üzenetére


BlackPriest
őstag

Most jutott eszembe, hogy a notebook hutopadok is usb-rol kapjak a tapot.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#30) Ruuwa válasza BlackPriest (#28) üzenetére


Ruuwa
tag

Köszönöm a találatokat! A Noctua volt kb az egyetlen, amit találtam. Viszont a Titan USB-s cucca nagyon jó kis darab, két olyan ventit simán el kell bírnia az alaplapnak. :R

A keresés során direkt kerültem az "USB" kifejezést, mert olyankor mindig kismillió, keret nélküli, színes, flexibilis szárra szerelt USB-s hulladékot adott találatnak. Felmerült az is, hogy esetleg szétbarkácsolhatnánk valami olcsó laptop hűtőt. De inkább maradnánk valami natúr megoldás mellett, amit egyszerűbb beépíteni. Van elég barkácsolni való így is. :D

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#31) orion1025


orion1025
őstag

Még mindig tartom azon véleményem, miszerint az egész modding felesleges. Eszembe nem jutna egy ócska rádinak csúfolt valamibe beledöngölni egy laptopot. Mennyivel esztétikusabb lenne mondjuk egy minimál dizájnos slim akármibe belezsúfolni, ami akár egy lakás berendezési tárgya is lehet... De hát ti tudjátok, itt nem az alkotással van a baj, hanem az igénytelenséggel, mert azzal a ráfordított energiával esztétikus holmit is ki lehet hozni, és abból is tanul az ember... Én olyan vagyok, hogy emberi megvalósítás hiányában neki sem állok ilyen átépítéseknek, csak akkor, ha úgy gondolom, emészthető az emberi szem számára. De még ha így is van, akkor sem mindig valósul meg, mert hülyeségekre nem pazarlom már az időm, hiába kötne le a dolog.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#32) shifty! válasza orion1025 (#31) üzenetére


shifty!
senior tag

Kérlek, ezt a legkevésbé se vedd személyeskedésnek, ez legyen inkább egy személyes állásfoglalás azoknak, akik negatívan állnak hozzá az efféle dolgokhoz:

Innentől kezdve Neked nem kötelező, sőt, nem is ajánlott tovább olvasni ennek a projektnek a folytatását, szerintem legalábbis. Értjük, szerinted ez felesleges időpazarlás. Szerintünk meg, akik szeretik az ilyen barkácsolásokat, ötleteket, "találmányokat", szerintem szabad így nevezni, ez egy jó kis móka, kellemes időtöltés, érdekes megvalósítás annak, aki csinálja.

És ezúton hadd kérjelek meg a Szerző, az érdeklődő fórumozók, és a saját nevemben, akik ezt élvezik nézni és nyomon követni, hogy hagyd meg nekünk ezt az örömöt, anélkül, hogy konstans feltűnteted a véleményed, miszerint ez felesleges. Mert eszerint azt az időt is feleslegesen töltöd el, ami közben ide kommentet írsz.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#33) simonzé válasza orion1025 (#31) üzenetére


simonzé
addikt

Neked kiváló a humorérzéked.

A Szerzőnek pedig: Remek cikk, nagyon várom a végeredményt!

I don't fit in. I fit out.

(#34) moleculez


moleculez
veterán

Ruuwa, gratulálok, komolyan ha lenne, időm én is csinálnék hasonlókat. Szóval kicsit ilyen MyHero érzéssel olvastam, az amúgy nagyszerűen fogalmazott művet.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35) macskea válasza shifty! (#32) üzenetére


macskea
őstag

Abszolút +1. Igényesebb fórumokon, FB csoportokban az effajta hisztiért jár a ban.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#36) orion1025 válasza macskea (#35) üzenetére


orion1025
őstag

Mert mertem véleményt nyilvánítani? :DDD Járj csak az általad említett helyekre, ahol csak a pozitív véleményen lévők számítanak embernek ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#37) shifty! válasza orion1025 (#36) üzenetére


shifty!
senior tag

Nem a pozitív / negatív véleményről van szó. Arról, hogy többször leírod. Még ez sem lenne baj, ha nem ugyanazt mondanád el kétszer, mintha attól igazabb lenne amit állítasz - biztos az a te szemszögedből, de elsőre is megértettük a gondolatmenetedet.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#38) BlackPriest válasza shifty! (#37) üzenetére


BlackPriest
őstag

ne etesd a trollt!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#39) stellaz


stellaz
addikt

A készülékház csak nekem tűnik foltosnak,koszosnak? Azt le lehet szedni bármivel egyáltalán?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#40) #16939776 válasza stellaz (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen lejön, mosogatószer+forróvizes-tus+sikálás. Jellemzően minél koszosabb, zsírosabb, vastagabb a "védőréteg", annál jobb állapotban kerül elő alóla a készülékház. ;)

(#41) Ruuwa válasza stellaz (#39) üzenetére


Ruuwa
tag

Jól látod. Az első oldalon lévő képek még a megtaláláskor készültek, azóta már túlvan egy alapos mosdatáson és nagyrészt visszanyerte eredeti ragyogását állapotát. A hangszóró rács még kap majd egy sikálást, illetve némi púderezésre is szükség lesz, mert az elemtartó környékén kifolyt elektrolit hagyott maga után makacs foltokat.

Ezen túl még nem döntöttünk a végső kinézetről. Nekem személy szerint tetszik a magnó eredeti stílusa. De felmerült többféle lehetséges "téma" is. Komorabb, poszt-apokaliptikus; esetleg steampunk (van hozzá némi réz itthon); vagy egy cell-shaded hatású, Borderlands ihlette színvilág. Esetleg a fentiek mérsékelt kombinációja.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#42) stellaz válasza Ruuwa (#41) üzenetére


stellaz
addikt

Na ezek a színek ütnének, tényleg vagány lenne úgy :-)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#43) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó ötletek, hajrá :) Alap hogy a potigombok meg egyéb kezelőszervek maradjanak :D
Én szerintem másképp csinálnám, de az én vagyok :(

Mondjuk a lassú prociról annyit, hogy nekem ennél a fő masinám gyengèbn :D

Illetve 12v venti : Ebayről step-up konverter, vagy step-down, és az 5v vagy a 20v is használható...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenkinek más emészthetö. Szerintem te se alkotál semmiből tökéleteset elsőre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) macskea válasza BlackPriest (#38) üzenetére


macskea
őstag

Komolyan, néha azt hiszem, hogy ezek fizetett bértrollok, és azért vannak, hogy prémium tagságra válts, minekutána már le bírod őket tiltani.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) Ruuwa


Ruuwa
tag

Update:

Készül a következő írás, de a megjelenés még tolódik egy kicsit. A mai napon érkezett meg a hővezető cső, és ahogy időnk engedi, összeeszkábáljuk a bordázattal. Így a következő bejegyzésben már ezt a folyamatot is bemutatnánk. Ehhez azonban még egy kis időre van szükségünk.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#47) PROTRON válasza Ruuwa (#46) üzenetére


PROTRON
addikt

Én csak most találtam rá eme írásra, érdeklődve várom a folytatást.
Jó lenne a következő Veletechen élőben látni. ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#48) #33253120 válasza Ruuwa (#46) üzenetére


#33253120
törölt tag

Feldobná szerintem, ha a nyitható ajtóban lenne egy usb hub. Megnyomod az ejectet, kinyílik, és bedugod a pendrive-ot...

(#49) Chimpi válasza orion1025 (#31) üzenetére


Chimpi
csendes tag

nekem ez a projekt egy rat stílusnkak,"ratmod"-nak tűnik, ami máshol pl. autótuningolásnál egy komoly irányzat
úgy látom pont az a poén benne, hogy egy levedlett rádió lesz a PC...gondolom ha Sokol-t találtak volna, abból lenne.
Király a projekt, főleg az egyedi hűtőre leszek kiváncsi.

Sok sikert kívánok! :D

(#50) Ruuwa


Ruuwa
tag

Nagy nap lesz a holnapi, barkács hűtésünk első éles tesztje. Újabb 2 hőcsövet kell majd rendelnünk, vagy szörnyszülöttünk képes lesz megbírkózni mind a 35 wattnyi hővel? Ennek eredményeivel kiegészülve hamarosan jön is a második cikk.

So excited. :DD

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.