Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pöppet sokba került az a "javítás", de persze a kemény pannon valuta is bőven benne van az árazásban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Naaaaa!!! Már pattanok is rá olvasni! Ez a gép engem érdekel!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) ziku


ziku
csendes tag

Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalatom van a Fuji-val. 2 éve vettem egy X-T100-ast, és kezdettől fogva egy folt volt látható a fotókon és videókon. Vittem szervízbe, jött a szenzortisztítás, a folt viszont megmaradt. Végül angliába küldték el, ott állítólag teljesen szétszedték az érzékelőt, és kitsztították. Sajnos így sem lett tökéletes, de legalább hónapokig javították. Állítólag a gyárban, összerakás közben kerülhetett bele a piszok.
Véleményem szerint a korrekt lépés az lett volna a Fuji részéről, ha adnak egy teljesen újat, mivel a hiba már első perctől fogva fennállt. Hát erről hallani sem akartak. Részemről soha többet Fuji!

[ Szerkesztve ]

(#4) #89309696


#89309696
törölt tag

Kár érte, hogy kihullik az alsó szegmens a telefonok elméleti fotós teljesítménye miatt, aztán aki a valósat keresné az vagy perkál egy valag pénzt, mert 1.5x crop alatt megállt az élet vagy telefonnal bohóckodik.

[ Szerkesztve ]

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Azért egy ilyen fényképező géppel sokkal jobb és komfortosabb dolgozni, mint egy mobillal.
Minőségben is széleskörű használatban ezzel együtt is magasabb szint.
Tetszik nekem is. Sajnos a listaár a vírus után vastagon emelkedett....
Kellene, tudnám használni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) Gabesz84 válasza t72killer (#1) üzenetére


Gabesz84
őstag

amazonon akciózták 2 hete, 667EUR-ért vettem. Szerintem annyit bőven megért.

(#7) simes válasza ziku (#3) üzenetére


simes
csendes tag

Én soha nem tudtam elszakadni a Fujitól teljesen, mindig rámjött, hogy veszek egyet.
Aztán eljött az idő mikor elegem lett.

Az, hogy nekem hány romlott el, mindegy is, de, hogy másnak is elég sok gondja volt, az úgy már sejteti, hogy bizony komoly hiányosságok vannak Fujéknál.

Úgyhogy én is kiszáltam, végleg, pedig de jó lenne, ha a sokat lehurrogott Canon megbízhatóságát megkapná!!!

(#8) Ganzer válasza Polarstar (#5) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Még anno beszéltünk is erről.. Én is fenem rá a fogamat, de nem ennyiért.. várok vele kicsit.

(#9) simes válasza Gabesz84 (#6) üzenetére


simes
csendes tag

az eglobalon 603 eur

(#10) Rusher4587


Rusher4587
tag

Ez lenne a minimum, amit ma bármilyen fényképezőgépnek tudnia kell, de teljesen irreális az ár, a 600 euro-t soha nem lett volna szabad átlépnie, különben nem valós alternatíva telefonok helyett. Ennyiért már X-T3-ast is kifoghat az ember, leakciózva, nem csak használtan! :U
Nekem is tetszik, T3 mellé második, illetve "every day carry" váznak szívesen elfogadnám, és ismerek is pár embert, aki szintén megvenné, mert amióta látták a vázam, szerelmesek a Fuji tárcsáiba, de így nem, ennyiért ezt NEM. :(

Si vis pacem, para bellum!

(#11) aginor válasza Gabesz84 (#6) üzenetére


aginor
addikt

E-infinity-n 689Eur a Z50 alapkit, én inkább azt venném helyette. :U :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#12) t72killer válasza aginor (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mint z-tulaj, nem vagyok 100%-ban meggyőződve a z50 életképességéről. A nikonnál egyértelműen a FF a vezérfonal, abba invesztálnak leginkább. Persze lehet az 50esre is FF z-s obikat venni, csak azok már a saját méretkategóriájukban se kicsik, és "olcsók" is csak a tavalyi nagy akciózás alkalmával voltak.

Nikonosként mondom, hogy sztem a nikonnál most várni kell a következő generációra, és akkor jutányos áron, bővebb obikészlettel vehet az ember az első kör gépeiből.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) aginor válasza t72killer (#12) üzenetére


aginor
addikt

APS-C alternatívának írtam, amúgy osztom amit mondasz, és én is azt látom, hogy a "kis" szenzor jelenleg csak kényszerből van, de nincs mögötte lelkesedés vagy komoly szándék (elkönyvelték kezdő gépnek/rendszernek, így csak nagy átfogású és/vagy gyenge fényerejű üvegek vannak rá). Mondjuk adapterrel felmennek rá a tükrös objektívek, bár nem tudom, hogy milyen hatékonysággal dolgoznak együtt.
Ettől függetlenül ergonómiában, képminőségben veri a cikk tárgyát, és egy kezdőnek, vagy csak utazásra jó alternatíva lehet.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#14) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Nekem ez a forma favorit. Ilyet vennék mindenképp ha kéne gép :C . Sajnos az ár durva, nem vagyok képben hogy a használtpiac mennyire él a fotómasináknál, vagy az árcsökkenés mennyit dolgozik fél év múlva. Ha ezek mennek akkor pl 200 körül jó vétel lehetne.

(#15) t72killer válasza aginor (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fuji sztem elég jó stratégiaként APSC+MF kombóra állt rá, ennek sztem több értelme van, mint az APSC+FF-nek. Illetve, ami szintén nagyon szimpatikus náluk, hogy erősen rákapcsoltak a videóra. A nikon se gyenge már, de a fuji egy másik világ.

Adapterrel egyrészt jóval bumszlibb lesz a gép, másrészt elég sok tükrös nikkor optikai minősége kívánnivalókat hagy maga után. Egyébként az ftz jó, sokan madaraznak is ilyen rendszerrel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) #16820480 válasza t72killer (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk azt ne felejtsük el, hogy az ftz az még +250$, ami azért nem kevés pénz. Ha valakinek sok obija van és sokat használja, akkor oké lehet, de mondjuk kezdő/belépő gépnél ennyiből inkább plusz egy obit venne szívesebben az ember.

(#17) t72killer válasza #16820480 (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ilyesmit kitben veszi az ember, nekem a kit árát 100EUR-val emelte meg tavaly. A fuji-sony-ban épp ez a baj: nincs saját adapterük az évtizedek alatt tömegesen elterjedt lencseparkokra (==CaNikon), így ezt más gyártóknál, teljes áron kell beszerezni. Bár tény, a natív obipark nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) aginor válasza t72killer (#15) üzenetére


aginor
addikt

Nem baj, ha kissé nagyobb lesz, de így legalább aki rendszeren belül váltana az tudja használni a jól bevált optikáit addig a soha be nem következő pillanatig, amikor lesz natív megfelelőjük. ;]
Mondjuk ebben a formában valóban nincs értelme a haladó fotósok számára ennek a rendszernek, amit jól mutat az is, hogy inkább lefelé szeretnék bővíteni a gépparkot konkurálva a kompaktokkal és telefonokkal. Ugyanakkor nem mindenki igényli/engedheti meg magának a FF rendszert, nekik tökéletes lehetne az APS-C, ha kicsit komolyabban venné agyártó..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19) andor80


andor80
senior tag

kistitok

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#20) andor80 válasza Polarstar (#5) üzenetére


andor80
senior tag

Nem annyival jobb minőség amiket lő mint egy mai csúcs mobil.Visziont nagyobb nincs vízállóság lassú a szoftver stb.Nem igazán látom a paicát.Nem is adnak el ezekből sokat.Vannk mert presztízs a fotós piacon maradni de én nem látom érterlmét,>

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#21) #16820480 válasza t72killer (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kithez adnak? Ahogy néztem a bhphtovideo oldalát, ott mintha nem lett volna adapter a dobozban. Oké, kitobi van, és van akinek az is elég amúgy persze.
Amúgy igen, nincs natív adapter Fujira például, de cserébe van egy elég kiterjedt natív obiválasztékuk, ami szerintem Nikon MILC-re évek múlva lesz meg majd (még FF-re évek múlva, APS-C-re kb soha).

andor80: De elég sokat adnak el, bár főleg az X-A szériáról olvasni, ami hasonló hardver, más kialakítás. Ázsiában imádják. Azért az nem mindegy, hogy tényleges optikai zoomot, meg egy rakás különböző fókusztávot használhatsz vele, jobb jel-zaj arányt tud az érzékelő, és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#22) t72killer válasza #16820480 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen

Abbahagyom lassan az offot:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) D.Va válasza Rusher4587 (#10) üzenetére


D.Va
senior tag

Nem drága alternatíva egy olyan világban ahol a minimálbért keresők is 2-300 ezres mobilokkal szaladgálnak...
_
Tavaly megjelenés után 2 hónappal Joy kuponnal 300-ért vettem az a6100-at kit obival amikor az még 400-ba fájt teljes áron, az elég baráti alternatíva. :R

(#24) fpeter07


fpeter07
veterán

Sony RX 100 (I. Gen) rendelkező lelkes fotósként mindig elcsodálkozom a fényképezőgépek árán. Pedig már ez a kamera is minden fontos funkciót tud.

(#25) #16820480 válasza t72killer (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, oké, én a Z50-et néztem, nem a Z6-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#26) aginor válasza #16820480 (#25) üzenetére


aginor
addikt

A Z50-ből is van adapteres csomag. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#27) #16820480 válasza aginor (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztosan, de az nem az e-infinity 689€-s csomagja, sőt, ők egyáltalán nem árulják az adapteres csomagot :N

(#28) mad823 válasza andor80 (#20) üzenetére


mad823
őstag

Ha nem látsz különbséget egy APS-C és egy mobil képe között, akkor neked tényleg nincs szükséged rendes fényképezőgépre. :DD

(#29) D.Va válasza andor80 (#20) üzenetére


D.Va
senior tag

Hagyjuk már ezt a bullshitet hogy alig jobb mint egy csúcsmobil...
És mi a helyzet alkonyatkor/sötétben? Mi a helyzet a különböző objektívekkel? (nagylátó, zoom stb...) Ezek csak a legalapabb dolgok, ezer mást fel lehetne sorolni amit egy ilyen fényképező "tud" és amiben sokkal jobb mint egy mobil, illetve amikre egy mobil sohasem lesz képes...
A másik meg hogy nézd már megy egy "csúcsmobil" fotóját nagyban, nagy TV-n, projektoron, vagy mondjuk A3-as netán A1-es méretben kinyomtatva...
Össze sem lehet hasonlítani a mobilost vagy egy ilyen milc képét...

(#30) t72killer válasza D.Va (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából az a kérdés, min fogyaszt képeket-videókat a célközönség. Ha haveroknak megy telóra 90+%, akkor tényleg nem kell több egy pl p30 pro-nál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) D.Va válasza t72killer (#30) üzenetére


D.Va
senior tag

Igen ezt akartam pont hozzátenni.... :P Hogy kis mobil kijelzőre jó a mobilos fotó/video, de minden máson (nagyobb kijelzőn) már nem mutat annyira jól :U

(#32) arn


arn
félisten

xt4 is jo vaz lett, de arazasban elegge elszalltak... az elso xt1hez kepest 1.5x ar (euroban). gondolom itt detto hasonlo jelenseg - 1800 euroba mar belenyaltak a ff teruletbe, ami raadasul egyre jobban pezseg, es egyre nagyobb a kinalat, x fele rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) Matska


Matska
senior tag

Az első X-T1 6 éve volt, volt némi infláció meg fejlesztés.
Az FF tetületen nem látom azt a pezsgést, a Sony mögött kullog mindenki.
A T4 egy munkagép, a vele egy árú, vagy olcsóbb FF gépek drága hobbieszközök, az A7III az egy ami nem, de az drágább.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34) PuMbA válasza Matska (#33) üzenetére


PuMbA
titán

"Az FF tetületen nem látom azt a pezsgést"

Akkor mondok egy dátumot: Július 9 :D

[ Szerkesztve ]

(#35) arn válasza Matska (#33) üzenetére


arn
félisten

munkagep? en ezt a fujis rendszert meg mindig egy premium hobby vaznak latom - epp, mint a hasonlo aru ff gepek. meg miert nincs pezsges? jopar obi es vaz jott az elmult ket evben, es sokminden a kozeljovoben fog megjelenni. hogy pezseghet ennel jobban?

a sony 1850 eur hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) Matska válasza arn (#35) üzenetére


Matska
senior tag

Dual slot, IBIS, időjárásállóság, videós képességek, objektívek? Hogy csak párat említsek. De elég lett volna a dual slotnál megállni. Anélkül nehéz komolyabb munkába belevágni. Persze lehet, de mélytorok a vége, csak idő kérdése. Egy friss házaspárnak beadni, hogy hát izé, kártyahiba... Szóval nincs kép...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#37) arn válasza Matska (#36) üzenetére


arn
félisten

ertem. biztos van aki ebben talalja meg a szamitasat, de szvsz eleve keves pro fotos all neki ff alatti vazzal fotozni. olympus em1 pepitaban - draga, de kevesen veszik ettol komolyan, nem tudom a vasarlok hany szazaleka hasznalja tenylegesen munkara, es eleve a munkara hasznalt gepek mekkora szazalekat adjak az ilyen vazak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) Matska válasza PuMbA (#34) üzenetére


Matska
senior tag

Egyébként őszintén szurkolok neki, hogy legyen rendes verseny a szegmensben, meg pezsgés, de az eddigiek, a T4 árkategóriában messze nem hoztak lázba.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#39) arn válasza Matska (#38) üzenetére


arn
félisten

inkabb fogalmazzunk ugy, hogy nincsenek benne olyan dolgok, ami neked kell :) de ettol egy rakat ff milc vaz es obi fog a kozeljovoben megjelenni. a tobbi gyarto nem veletlenul bagatelizalja el az apsc vazakat, felfele akarjak nyomni a vasarlokat.

szellel szembe meg lehet pisalni, csak nem erdemes - a fujinak sok eve volt erre racafolni, de sose tudtak magukat kinoni, innentol pedig meg nehezebb dolguk lesz, mert egyre nehezebb lesz megkulonboztetni magukat a tobbi gyartotol.

ezert marad mindig a fuji egy retegholmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) t72killer válasza arn (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Fujinak éppenséggel van nagyszenzoros rendszere - csak a MF még egy lépés felfelé árban+súlyban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) #16820480 válasza arn (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát éppen ez az, hogy a többiek max FF-ig tudják felfelé tolni a vásárlókat, Fujinál meg ott a MF is felette. Pont úgy le lehetne sajnálni a FF-et is a MF árnyékában, hogy csak hobbistáknak való, meg drága játékszer :)

Azt is nézzük meg azért, hogy a T4-hez hasonló árú FF gépek közül mennyi tud 15fps-t lőni folyamatos AF és AE mellett mechanikus zárral? Meg 30-at elektronikussal? Meg 4k@60 400mbps videót nem crop módban internal log-ként? Meg hozzá a kiforgatható kijelzőt (amit én utálok, de a videósok imádják)? Meg olyan minőségű stabilizálást. Egyáltalán már a két kártyafoglalat is extrának számít (mert csak a Sony-k tudják).
De amúgy igen, nem jó munkára, mert nem fér bele annyi bokeh :N

(#42) mad823 válasza arn (#37) üzenetére


mad823
őstag

FF és APS-C között képminőségben ma már minimális a különbség, ennek ellenére FF-nél nagyobb és nehezebb a váz és az obik. Van, ahol ez is számít.
Egyszerre FF és APS-C vonalat fenntartani nincs sok értelme - nem is értem azokat a gyártókat, náluk joggal érzed, hogy az APS-C csak amolyan hobbi vonal, de ettől még a Fuji komolyan veszi magát - elég ránézni a lens roadmapre.
Nyilván nehéz harcolni a régi CaNikon beidegződés ellen, így időbe telik mire egy szemmel jól látható pro fotós réteget ki tudnak építeni - de tegyük hozzá gyorsan, hogy most már videóról is ugyanannyira szól ez a műfaj, abban (is) pedig igen jól feljöttek.

(#43) Silenzio


Silenzio
addikt

25 fps-nél 3 másodpercenként ugrik a kép. Kaki. 30-on jó.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44) Matska válasza arn (#39) üzenetére


Matska
senior tag

Ibis nélkül is teljes életet élek, ha a videós képességeket egy rosszul sikerült fw frissítés eltüntetné, valószínűleg sosem venném észre. A többi tényleg kell(ene) nekem.
Szerinted mik egy munkagép kritériumai manapság? (őszintén kíváncsi vagyok)

Valahonnan kell egyébként felfelé nyomni a felhasználókat, apuka nem fog FF vázat venni a kislánynak ballagásra.

A Fuji kiépített egy teljes értékű rendszert, amiben (ha a dizájn bejön) mindenki megtaláhatja, amit keres, jó minőségben, emészthető méretben, nem sokkal rosszabb képminőségben.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#45) t72killer válasza mad823 (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fizika mindigis fizika marad, a gyártástechnológia (tudtommal a sony cuccokról beszélünk) pedig tudtommal ugyanaz. == másfél FÉ.

Más kérdés, hogy manapság ez a másfél FÉ már nem annyira kritikus, mint amikor a 12MP-es, ISO3200-as zajtengerből igencsak sápadt képeket lehetett kihalászni 10évvel ezelőtt. Illetve, amit sokan elfelejtenek: a másfél FÉ előny akkor jön csak ki, ha a nagyszenzoros gépre ugyanolyan fényerejű obit tekerünk, mint a kisebb szenzorosra, azaz pl a 2.8/16-55-össel egy 2.8/24-70-es obival szerelt rendszert mérünk össze, aminek cipeléséhez nem árt egy ökröcskét beszerezni. (nem eltekintve attól a ténytől sem, hogy a fuji 16-55-öse igencsak penge optikailag, azaz nem egy szekérről lepottyant, 3 generációval ezelőtti sigmatamron 2470-nel kell hasonlítgatni, hanem bizony az RF canonnal v Z-s nikkorral)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Silenzio válasza andor80 (#20) üzenetére


Silenzio
addikt

Na, az ilyen kommentekért érdemes fórumokat olvasni. Te miért néztél bele ebbe a cikkbe, és miért nyitottad meg a kommentszekciót? Abszolút fogalmatlan vagy a témában. Nem csak a kép minősége lényeges, de a jellege is. A fix, esetleg váltogatható látószög(ek), az ND szűrő hiánya, a bokeh hiánya és a túlélesítés olyan dolgok, amik miatt még egy hobbifotós sem engedheti meg magának, hogy ne rendelkezzen célhardverrel. Egy mobil képe lehet hasonlóan jó minőségű megfelelő fénynél, mint egy fényképezőé (bár a rengeteg szoftveres csiribiri általában komoly részletvesztéssel jár), mégsem fog túlságosan hasonlítani hozzá. Érdekes dolog a mobilfotózás, de egy elektromos rollerből sosem lesz cabrio csak azért, mert szintén nyitott. :U

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#47) arn


arn
félisten

nagyon egyszeru... menjetek el a flickre, nezzetek meg a fotos statisztikakat. a nem tul sikeres, nem regota piacon levo canon/nikon ff milc gepei produkalnak olyan userszamot, mint a fuji legnepszerubb vazai. es ez meg csak a kezdet a hobbi fotosoknal. pro vonalon boritekolom, hogy sokkal csunyabb a helyzet. es itt nem arrol van szo, hogy melyik gep mit tud, hanem, hogy a piac hogy kategorizalja be - az arat vhol ennek megfeleloen kell beloni.

***

de valasszuk mar el a piaci realitast az egyeni szimpatiatol. en hat eve hasznalok fujit, szivem csucske, az xt4et tervezem megvenni (ff valtas helyett), elotte is mft rendszert hasznaltam jopar evig. tehat elmondhatom magamrol, hogy nem az arral sodrodom, de ettol nem gondolnam, hogy a fuji apsc rendszere fogja megvaltani a vilagot, plane nem a pro fotosokat.

a fuji szerencseje, hogy vhol kicsit olyan, mint az apple, van egy relativ szuk, de lelkes tabora - szvsz ok is erre epitenek arazaskor, de a plafon akkor is vhol az ff alja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) t72killer válasza arn (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki korábban canikonra volt berendezkedve, max akkor váltott fujira, ha videózni akart, vagy nagyon kíváncsi volt egy új rendszerre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) arn válasza t72killer (#45) üzenetére


arn
félisten

ez pontosan igy van... az ff rendszerre valtastol engem is az obik merete tartott vissza, a vaz teljesen ok. meg ezt a nincs kulonbseget mennyit mantraztak az mft-apsc meretben is, aztan a fenet nincs :)

idealis korulmenyek kozott mar valoban kicsi (ezert lehet a mobilokkal is egesz jo kepeket loni mar)... de ha kicsit szelsosegesebb a helyzet, es minel tobbet gyurmazod a rawot, akkor azert a kisebb szenzoros gep kepe elobb muanyogosodik, valik eroltetette, a nyugodt tonusok darabossa. szepen eltunnek azok a finomsagok, amik a nagyobb tartalekkal jarnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) hibavissza válasza t72killer (#45) üzenetére


hibavissza
veterán

Amit leírsz mind igaz az utolsó betűig, de pont ma temethetjük ennek az érvrendszernek az éllovasát.....a vásárlás nem racionális döntések sorozata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.