Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) khron78


khron78
őstag

X-T3 tulaj vagyok pár hónapja. Ha egy Fuji gépet kézbe vesz az ember, az első érzés, hogy ennek lelke van. A régi műszaki cikket adták ezt az érzést. Minőségi kívül és belül is.

(#2) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

"...a Fujifilm X-Pro3 valóban egy ízig-vérig fotós gép..."

Hááát, szerintem inkább ízig-vérig fotós divatcikk... De azért remélem bejön a Fujinak, vannak országok és társadalmak, ahol erre van kereslet és pénz.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#3) fecke78


fecke78
senior tag

annyira vicces megint egy 700k gépröl olvasni itt a prohardveren . nyilván mindenki ebben az árkategoriában vásáról . átmész egy másik pl ram ,alaplap bármi forumra ott meg megy a fillérbaszás ezer forintokra.... nem is tudom....

[ Szerkesztve ]

(#4) HThomas


HThomas
senior tag

Ez úgy lett volna igazán poén, hogy ha teljesen forgatható kijelzőt kap, amit mindkét irányban be lehet hajtogatni és akkor a user eldöntheti, hogy retrozni akar, vagy esetleg a hátsó kijelzőt kényelmesen használni :)

Amúgy jópofa gép, de ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy Fuji gépre cserélném a tükröst, akkor inkább X-T3 lenne :)

(#5) Matska válasza fecke78 (#3) üzenetére


Matska
senior tag

A bevezető ár nem kifejezetten mérvadó.

Az alaplapos összehasonlítás ott sántít, hogy az csak egy része egy PC-nek. Mire összeraksz egy konfigot, addigra nem nehéz a 7 kilót elérni, ellenben a fényképezőgépek nem modulárisak. Itt muszáj egyben megvenni.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6) Feketelaszlo válasza fecke78 (#3) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Többen veszik, mint gondolnád. Egyébként nem feltétlen szokványos termékbemutató, sokkal inkább reprezentációs céllal ad ki tesztre nagyon sok cég csúcskategóriás termékeket. Az egyszeri vásárlók márkanevekre emlékeznek, s mivel egy ilyen gép tudásába elég nehéz belekötni (mármint a nevetséges kijelző kialakításon kívül), az ezekben bemutatott újdonságok és megoldások sokkal inkább kidomborodnak, növelve a gyártó presztízsértékét.

(#7) nozs23 válasza fecke78 (#3) üzenetére


nozs23
addikt

Marmint hol irtak, hogy mindenki ebben a kategoriaban vasarol? Meg hogy jon ide a ram? :F

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Vitrinbe való inkább. 😃

(#9) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ezek a gépek nagyon tetszenek nekem is. Igazi minőségi darab.
A video sajátos megoldása miatt valóban inkább személyi használatra javasolt.
Érdekes az átnézős kijelző hibrid megoldás, de én értem a megvalósítást és engem nem zavarna. :D
Dobjátok csak ide szépen! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10) arn válasza Alabástrom (#2) üzenetére


arn
félisten

A dedikalt tekerok miatt tenyleg van egy varazsa, amit en egy masik rendszernel sem erzek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Polarstar válasza arn (#10) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért a nagyobb gyártók a nagyobb modelljeibe berakják a direkt beavatkozó tekerőket, lásd Pentax is.
De ez nagy kasznis.
A nagyokon a másik fétish a felső, világított kijelző - itt van egy kis betekintő egzotikum a hátfalon. Nekem ez is bejön! (Tekergetni szexi! :D )
Olyan japános techokrata megoldás, mint az UV-fény fertőtlenített, előmelegített, zenélő, motoros wc-ülőke a 2 millió forintos, de 1 liter vízzel öblítő, vizelet és széklet analizáló slózin. Dekadens és nagyvonalú. :D
Ultra felesleges a filmszimuláció mutogatása, mert magad állítod be, ez is gombra programozható és a normál kijelzőn látható.
Mint ahogy a deszkát sem derogál le-felhajtani. :D

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) arn válasza Polarstar (#11) üzenetére


arn
félisten

A filmszimulaciot sose hasznaltam, viszont a beallitasokat szinte csak a dedikalt tarcsakon nezem, amit egy pasm masinanal nehez. Most ez nem azt jelenti, hogy jobb rosszabb, de mas, kulonleges.

amugy ez a vaz szvsz is hipszter gep, de pl az xt szeria jol otvozi a modern es a klasszikus erenyeket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Alabástrom válasza arn (#10) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, ez igaz. Viszont dedikált tekerők vannak az X-T3-on is, ami olcsóbb és jobb gép. Az X-Pro lényege/erőssége szvsz a különcködés meg a stílusoskodás. Ezt szerintem nem domborította ki igazán a cikk.
Amúgy kíváncsi leszek, hogy így, hátrányos helyzetből indítva is sikeres lesz-e az X-Pro (merthogy az X-Pro 1 és 2 még úttörő volt, az 1 az ugye eleve, de a 2 is olyan szempontból, hogy abban debütált a latest-and-greatest Fuji szenzor és processzor. Ezért azok sokkal nagyobb figyelmet érdemeltek és kaptak, és ha valakinek a legfrissebb, legjobb Fuji kellett, akkor bizonyos időszakban az X-Pro volt az. Most ez már nem így van...)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#14) arn válasza Alabástrom (#13) üzenetére


arn
félisten

Anno tetszettek a fujik, de nem volt olyan vazuk, amelyik igazan bejott volna. Amikor megjelent az xt1, kezbe vettem es azonnal megvettem es rendszert valtottam. Aki szeret fixekkel bibelodni, es vhol a klasszikus vonalat keresi (es mongy nincsenek millioi leicara) a modern ficsorokkel megspekelve, az otthon erzi magat. Meg se tudom mondani az utobbi evben hanyszor akartam mar masik rendszerre valtani az ibis miatt, de majd a kov, majd a kov vaz... es meg mindig a fujim van. Remelem az xt4be vegre belekerul (nem nagy meretben).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) Alabástrom válasza arn (#14) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Na, ezzel én is pontosan így vagyok! :C
Bár nekem az IBIS mellett egy jó ekv. 50mm hiányzik még nagyon. Az utóbbi években egyre inkább csak a 35f/1,4-et használom (öregszek...), és jó kis obi ez, de azért lehetne mellette valami komolyabb alternatíva is... Amikor dobták a 33f1 tervét, akkor megint elkezdtem nézelődni, hogy milyen redszerre lehetne váltani... Már beleéltem magam egy X-H2+33f1-be, lehet minden mást el is adtam volna.
De hiába szól minden raciolális érv az A7iii mellett, valahogy nem tudnám megszokni...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16) Matska válasza Alabástrom (#15) üzenetére


Matska
senior tag

De azt ugye tudod, hogy az utolsó 33/1 prototípusra állványtalpat raktak, akkora volt? :)
Szerintem racionális döntés volt dobni azt a tervet. Én egy 35 1.4-re vágynék WR-el, gyorsabb fókusszal :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#17) arn válasza Alabástrom (#15) üzenetére


arn
félisten

A 35 1.4hez nem veletlenul nem nyultak regota.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) dementor


dementor
senior tag

Nagyon szép és kellően komoly darab. Kár, hogy a köznapi halandónak elérhetetlen az ára miatt.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#19) Mr.Csizmás válasza Polarstar (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fujival videózni (talán a t3 és h1 kiv.) olyan mint smarttal menni nagybevásárlásra :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) p_adam válasza Mr.Csizmás (#19) üzenetére


p_adam
addikt

Melyik Sony tud 4k60p-t felvenni? Jah, egyik se :U

(#21) p_adam válasza arn (#14) üzenetére


p_adam
addikt

Már lényegében mindent tudni lehet róla, jóval vastagabb lett, de ez teljesen logikus az IBIS miatti nagyobb hőtermelés, kihajtható kijelző, és a nagyobb, normális méretű akksi miatt.

(#22) Mr.Csizmás válasza p_adam (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de hát ott fúlfrém!!44

btw. jól emlékeztem, akkor a T3 tud 4k60-at.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) p_adam válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


p_adam
addikt

Meg a következő kamerájuk is az lesz a forgatható kijelző mellett, ami szintén nincs egy Sony-ban sem, csak felhajtható. Vagy 10-bit felvétel, ami se belső se külső felvevővel nem elérhető, csak 8-bit.
A FF kinézetet meg lehet közelíteni egy SpeedBooster adapterrel, igaz, akkor elvész az AF. De videóra ez nem kifejezetten fontos, a Super 35 bőven elég.

Lényeg, Fujit ugyanúgy lehet venni videóra, mint bármi mást.

[ Szerkesztve ]

(#24) t72killer válasza Alabástrom (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, az ízig-vérig fotós gép az x-h1...

#19: naa, azért örülnék, ha a z6-om hozná az x-t3 videós képességeit. Igen, a t3 csinál 4k60p-t, memkarira 10bit log-ot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) madgie válasza Alabástrom (#13) üzenetére


madgie
titán

Izé, most is a Pro3-ban van a legjobb autofókusz, legtöbb filmmód, miegymás. Mesterségesen tartják ugyan ebben a helyzetben, de hónapok óta ez van. A T3, mint olyan már valószínű nem is fog túl sok mindent megkapni, jön a T4, ha a legfrissebb-legjobb kell, vedd azt, vagy a Pro3-at.

Mondom ezt két T3-mal meg egy H1-gyel.

(#26) Rayyy válasza fecke78 (#3) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem értem a problémát. Megjelent egy új műszaki cikk, ami nem luxuskategória, de még csak nem is felső, hanem inkább közép (jó, hobbi szinten felső). Erről ír egy műszaki cikkekről író site... Én albérletben lakom, nincs autóm, se nyaralóm, se legújabb ájfónom, se stadionom... (még gázszerelői végzettségem sincs), de összesen kb. 500 000 Ft-ot költöttem fényképezőgépre, úgy, hogy nem munkaeszköz. Van ilyen.

Minden a legnagyobb render!

(#27) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó kis gép ez, de sajna a Pro vonal mindig túl drága volt a büdzsémhez.

(#28) arn válasza p_adam (#21) üzenetére


arn
félisten

ha a markolatot erinti, es mas kiterjedese nem nagyobb... akkor ez az en gepem, de ha h1 szeruen benga nagy, az nem kell.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) p_adam válasza arn (#28) üzenetére


p_adam
addikt

https://fujiaddict.com/2020/02/16/more-fujifilm-x-t4-photos-leaked/
Vastagabb, de a markolat nem változott (valószínűleg a későbbi X-H2 miatt)

[ Szerkesztve ]

(#30) arn válasza p_adam (#29) üzenetére


arn
félisten

megvarjuk, nincs mar messze :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) Polarstar válasza arn (#30) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lehet, hogy mégis??

A hamarosan megrendezésre kerülő C+P Show-t törölték a vírus miatt... Csak a Photokina lesz ősszel.. [link]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32) #16820480 válasza Polarstar (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztosan bemutatják valamikor mostanában, mert az Olimpia miatt lett előre hozva fél évvel a modell frissítése. Az őszi Photokina nem sokra lenne jó ebből a szempontból.

(#33) Polarstar válasza #16820480 (#32) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mondjuk ez igaz! Ennél jobb alkalom nem nagyon van. Mármint a japán piacon. :D

Pentaxnak is kellene már valami nagy dobás, nem lesegetném folyton a Fujifilm újdonságait. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) SidCorky válasza Polarstar (#31) üzenetére


SidCorky
senior tag

A törölt MWC-ből kiindulva attól mert a rendezvény elmarad, a tervezett bemutatókat megtarthatják, legfeljebb máshol, vagy egyszerűen csak kiadnak egy sajtóközleményt és puszi.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#35) Dißnäëß válasza fecke78 (#3) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem az a szomorú, hogy 700k, hanem hogy ennyiért APS-C.
Aztán körbenézek a használton, vagy kilépek az osztrák Saturn-ba Bécsbe és Sony Alfa 6xxx-ek hegyekben, raktáron.

Izé.

:U

Szóval réteg nagyon, szvsz. De míg van ezekre kereslet, azt mondom, oké, csinálják. Biztos marhafasza, de 100x inkább egy büdösnagy fullframe DSLR (pedig MILC párti vagyok), vagy egy szép állapotú használt A7/A7R és ezeknek különböző iteráció, mint ez a fudzsi.

Félreértés ne essék, kinek a pap, kinek a papné, csak nálam ez konkrétan zéró szívdobogás.

Kicsit mint a Lancia Ypsilon, vagy Mini Cooper, stílusos biztosan, de van mindkettőnél sokkal komolyabb, iparosabb ló is ugyanennyiért.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#36) benedekco válasza Dißnäëß (#35) üzenetére


benedekco
addikt

Milyen géped van FF? ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37) Dißnäëß válasza benedekco (#36) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Semmi most. Eladtam nemrég a teljes szettem, aztán annak maradékát és utódját is :D és mostanában csöppennék bele sok év fotózás után ismét ebbe a világba.

Nézelődök. Nyaralni is szeretnék komolyabb helyen, nem elég a fix és a jó utazó meg ritka. De lehet amúgy a végén mégis bepróbálok egy Fujit, a többi márka már pipa :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#38) nord_ válasza Dißnäëß (#35) üzenetére


nord_
veterán

A Tripodcast december 31-i adását hallgasd meg. Csak ha már a Sony szóba került...

(#39) benedekco válasza Dißnäëß (#37) üzenetére


benedekco
addikt

Én nem bántam meg a használt X100T-t. Élmény vele a fényképelés. Most az 5ösre gyűjtök :D de majd használtan íbéjről.
Ez (a cikkben szereplő) is rohadtul tetszik, ha cserélhető obisban gondolkodnék ezt venném. Az ibis tényleg jól tudna jönni néha zoomnál (mármint olyan 85-135mm körüli értékeken sötétben(kocsma) portrézni). De evvan, ez a Fujival jár. Az X100-ról nem annyira hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40) BangBangClub válasza Dißnäëß (#35) üzenetére


BangBangClub
újonc

A legtöbb gyártó nem épít APS-C rendszert, csak kiad egy gépet, amire feltolhatod a full frame obidat, hogy aztán 2-3 év múlva azt érezd, hogy bezony ezek mögé az obik köré FF gép kell, hogy teljesen ki legyenek használva.

A Fuji nem ilyen. A Fuji jó.
(Szegény a7SII-m meg porosodik, mióta meg van az X-Pro2, pedig a low light tudása egy gépnek azámomra eléggé fontos.)

(#41) madgie válasza nord_ (#38) üzenetére


madgie
titán

Jaj, csak a Tripodcastet ne...kritikán aluli, amit szakmaiság címszóval próbálnak csinálni. Kipróbáltuk a Wacom izét, de van már Sidecar Mac-re, ami konkurencia, de azt nem próbáltuk ki, mert ugyan hármónkból kettőnek van iPad meg Mac, de miért is próbáltuk volna ki, végül is erről szól az adás. De beszéljünk a Z Nikonokról, mert a Tripont azt mondta, hogy azt kell nyomni.

(#42) nord_ válasza madgie (#41) üzenetére


nord_
veterán

Én se vagyok nagy rajongójuk (sőt, egyáltalán nem), de azért abban a podcastban elég konkrét dolgokat mondtak arról, hogy mi a probléma a Sonykkal.
Jah, és ahhoz képest, hogy mit kell nyomni, nem megy le egy adás se a Fuji említése nélkül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43) madgie válasza nord_ (#42) üzenetére


madgie
titán

Jaja, azt is ugyanúgy nyomják, igaz. Meg a manfrotyit is :D

(#44) Dißnäëß válasza BangBangClub (#40) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem ez a szomorú, hanem hogy az elég öregnek mondható Nikon 18-105 még mindig erős tud lenni az összes márka APS-C-s nagyobb átfogású zoom kategóriájában, ami azt jelenti, hogy nem egy gyártó konkrétan hulladékot árul kitobiként a vázához.

Lásd a6000 összehúzódó "pancake" kitobi. Egy köpedelem a képe, míg a váz elég fasza, versus mondjuk egy APS-C DSLR, ahol aranymetszésbe téve egy modellt, pont a feje lóg ki a rombusz alakú PDAF alapú fókuszmezőkből, nehogy véletlen újrakomponálás nélkül legyen közelebbikszem-AF-em. :W

Mindegyik márkának és mindegyik rendszernek és megoldásnak van hülyesége, sajnos nincs szent grál itt sem, ahogy autóválasztásban sem és még megannyi másban sem.

Inkább arról szól a nézelődésem, hogy prio-zgatok, mi lenne most jó nekem, sajnos a Fuji sem a szent grál, ha már itt tartunk.

Mondjuk az Olympus OM-D E-M10 kis csöppség szent grál lenne egy Nikon D7xxx szenzorral.

Vagy egy Sony A7R III/IV elektronika szent grál lenne egy Nikon D850, vagy urambocsá, totálnagy beépített markolatos vázba téve, amibe ugyanúgy toszok bármikor dupla akksit, vagy 8 ceruzát, mint amúgy a klasszik semipro-pro DSLR-ek bármelyikébe.

De valahogy ezek a kurvaetalon megoldások nem jutnak eszébe a gyártóknak. Odáig nem lát el egyiknek sem a csapata a tervezőasztalnál, hogy fiúk, vonatkoztassunk el magunktól és hogy miben akarunk mi a következő géppel jobbak lenni a konkurenciánál, és szedjük össze azt, ki miben piszok jó, majd ezeket a paramétereket próbáljuk meg 1 vázba betömöríteni.

Már az első Sony-nál üvöltöttem mindenkinek körülöttem, hogy a MILC a jövő "FLAC"-ja, a DSLR meg az "LP"-je, de a Nikonnak is profit warning kellett ahhoz, hogy elkezdjen kapkodva végre FX MILC-et tolni a piacra. (Idióták).

Tökéletes gép vagy rendszer nincs, se 100-ezerért, se 4 millióért, semmilyen szenzorméretben (beleértve a középformátumot is).

Valahogy mai napig csak basszuk a kompromisszumos megoldásokat és reszelgetjük a farkunkat rajtuk, anélkül, hogy bárkinek is eszébe jutna egy ultimate MILC-et csinálni, történetesen felfedezni azt, hogy a MILC nem méretet jelent - max abba az irányba indult el mindenki először - hanem technológiát, tükör nélküliséget (Mirrorless Interchangeable Lens Camera, lófaszköze sincs a mérethez), ennek előnyeivel (és kevés hátrányával) és ezt nem képesek felismerni, kihasználni. Na ettől megyek a falnak és hiszem, hogy ma perpill sajnos nincsen olyan gép a piacon, amire azt mondanám, hogy úbazmeg, ha pedig rendelkezésemre állna 10M, biztos, hogy az összes hibája ellenére A7Rnégy-ből építeném, a legcombosabb üvegekkel, egy zsák akksival és kihajtogatható, pehelysúlyú szolár töltővel. (Túrázni például, ha megyek újra a Retyezátba sátorozni). De sajnos nem vagyok benne a belső körben, így ki kell húznom a biliből a kezem és savanyú pofával körbenéznem, hogy na jólvan, akkor miből élünk... lássuk csak ... :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#45) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#44) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja bocs nem, a hegyekbe lehet mégsem Sony-t vinnék, mert nula fok alatt megállnak az akksik éjjel és baszhatom a tejút timelapse-omat. Oda csak alkáli ceruza jó, jó öreg Duracellek, ahhoz meg kell a DSLR váz.

Vagy várjál csak, USB-ről tudom etetni a sony-t, alkáliból összehozni egy tápot neki, hmm.
Na jó, legyen szoni. :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#46) madgie válasza Dißnäëß (#45) üzenetére


madgie
titán

Ennyi hülyeséget magadtól szedsz össze, vagy segít valaki? :D

(#47) Dißnäëß válasza madgie (#46) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem értem a magas lovat, mindenesetre mindenki a saját szűrőin keresztül látja (nem Hoya-ra gondolok) a dolgot, remélem, Te sem esel abba a hibába, hogy gólyalában akarod megülni a négylábút. Nem jó magasról esni. ;) :N

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#48) Alabástrom válasza madgie (#46) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hát nekem is elkerekedett a szemem, ahogy olvastam. ;]
Minden esetre kezd szórakoztató lenni ez a "topic".

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#49) hemaka válasza Dißnäëß (#44) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jesszus, nem tudom feltűnt-e hogy fogyasztói társadalom van. Meg tudnák csinálni a mostani legjobb szettet amit a technika enged, de aztán meg mit csinálna a cég? 5-10 évig gyártsanak zoknit meg bugyit?😂

(#50) Matska válasza Dißnäëß (#47) üzenetére


Matska
senior tag

Ne szíved fel magad, azért tényleg elég erős volt így lefekvés előtt :DDD

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.