Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) khron78


khron78
őstag

A képeket nem lehet elérni!

(#2) sirály69 válasza khron78 (#1) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem csak az első nem jön be..., de a többi szerintem nem igazán jó, vagy csak én vagyok ilyen szőrösszívű. :DDD

Szerver Hosting Debrecenben

(#3) Bambinoo


Bambinoo
csendes tag

Hello,

Szerintem jó lesz első cikknek...
viszont, ennek a gépnek is pont ugyan az a baja mind bármelyik nem dslr gépnek. Soha nem fogja tudni, hogy hol van, vagy hová szeretnéd állítani a fókuszt, kvázi, hogy mi a téma. Asszem az utolsó előtti virágos képen sem a virágon van, hanem jobbra alatta... és hiába a félmanual beállítások, akkor sem teszi jobban a dolgát.
Persze, tudom, ilyenkor jön, hogy "de ez csak 28K volt", szemben egy belépő dslr cca.100K árával... és igazat is adok... csak gondoltam kipufogom magam, így reggel.
Amúgy grat a géphez, használd egészséggel!

Üdv
Karesz

Fringe...

(#4) gabe_ válasza Bambinoo (#3) üzenetére


gabe_
őstag

Ezt a fókusz dolgot énis észrevettem, csak azt hittem, én vagyok béna. :B Ez a kép is úgy sikerült...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#5) MBazsee


MBazsee
tag

Gratulálok a gépedhez és sok jó témát kívánok a fényképezéshez!

Én nyár közepén kaptam a cégtől a hol dolgozom nászajándékba egy Fuji s4200-as gépet. Nem egy profi gép, de nem is ez volt elsőre a lényeg, hanem egy normális méretű bármikor használható, olcsó fényképezőgép. Nálam még a garancia volt fontos (2 év ugye).
Még egy éves sincs a gép, de nagyon sok képet készítettem vele és teljesen meg vagyok elégedve a készült fotókkal.

És egy kép: [link]

Mbazsee

[ Szerkesztve ]

(#6) blueMerle


blueMerle
veterán

Ne haragudj, de ezek a képek botrányosan rosszak :( Nem tudom hogy a gép képességei (gyanítom hogy igen) vagy rossz témabeállíás miatt, de mindegyik fakó, életlen, néhol beégett. Kis túlzással ilyen minőségű képeket még a telefonommal is tudok lőni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Én is itt vettem az Aprón a gépem S2950 szerintem attól a kollégától akitől te is 1,5 éve, megvagyok vele elégedve azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#8) arnyekxxx válasza blueMerle (#6) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az a baj ezekkel a gépekkel, hogy hiába olcsók és lehet manuálisan is állítgatni őket, ha botrányosan rossz képeket csinálnak.

Az a narancssárga naplementés kép is szörnyű amit valaki fentebb betett bemutatni milyen faca képet lehet lőni a gépével. Innen nézve megérti az ember mobiltelefonnal fényképezés létjogosultságát.

[ Szerkesztve ]

(#9) arnyekxxx válasza Bambinoo (#3) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ennek a gépnek is pont ugyan az a baja mind bármelyik nem dslr gépnek. Soha nem fogja tudni, hogy hol van, vagy hová szeretnéd állítani a fókuszt, kvázi, hogy mi a téma.

Azt nem a gépnek kell tudnia hanem a kezelőjének, ez tipikus juzererror, aki nem tud fokuszt beállitani kompakton az tükrösön se tud. Szóval nem az ezeknek a baja, hanem az, hogy rossz obi vetit képet rossz szenzorra és egy rossz képfeldolgozó rendszer gyártja le belőle a jpg-t.

Érdekes, hogy pár éve még tudtak a fujiék F30at gyártani ami sima kocka zsebgép nem ilyen "igazifényképezőgépkinézetű" és olyan képminőséget tud ami nem bántja a dslr-hez meg RAW-hoz szokott szememet és mindezt 30e-ért adták a Cora-ban.

[ Szerkesztve ]

(#10) zsopu


zsopu
tag

Általában minél nagyobb egy zoomtartomány, annál nagyobb a kép torzulása is
Ráadásul, ha ez még egy kis szenzorral párosul...

Csodát nem szabad és nem is kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#11) MBazsee válasza arnyekxxx (#9) üzenetére


MBazsee
tag

Ebben az árkategóriában van olyan gép ami olyan képeket csinál, mint egy 100-200 ezer Ft-os gép?

(#12) Benőke válasza MBazsee (#11) üzenetére


Benőke
őstag

Nem nincs.

Képminőségért zsebbe kell nyúlni. Belépő tükrös 100k környékén vagy használtan is akad már a jobbakból amiket meguntak, vagy lecserélnénk.
Vagy ha zseb gép kell és képminőség is akkor pedig Sony DSC-RX100 és ehhez hasonlóak. Bár sajna az ára zúzós és az akku pedig kicsi és szintén drága. Esetleg egy hangyányit olcsóbb Canon PowerShot G1X, cserébe nagyobb is méretben, illetve az akku is többet bír.

Bár eltolódott az akkus irányba lassan minden, miközben még alulról sem karcolják a ceruza aksik kapacitását, ellenben az árát többszörösen felül múlják... :(

(#13) arnyekxxx válasza MBazsee (#11) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ma nincs, épp ezt nem értem, 5 éve ennyiért sokkal jobb képminőséget lehetett venni, amit meg ma adnak, az mobiltelefon szint.

de egy használt Oly EP L1 50ért bármikor van, és az nem is jókompakt hanem dslr minőséget ad miközben elfér a kabátzsebben.

[ Szerkesztve ]

(#14) arnyekxxx válasza Benőke (#12) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Bár eltolódott az akkus irányba lassan minden, miközben még alulról sem karcolják a ceruza aksik kapacitását, ellenben az árát többszörösen felül múlják...

Isten tartsa meg a jószokásukat, hogy végre kipusztulnak lassan a cerkaaksis borzalmak és nem kell az ecceri juzernek a fgép mellé tizenezerért normális aksikat meg töltőtt venni hanem alapból kap a csomagban.

A li aksi ellen lázadóknál nem értem, hogy miért nem keseregnek, hogy a telefonjukba meg tabletükbe se lehet ceruzaelemet rakni ha lemerült a szahara közepén.

(#15) Benőke válasza arnyekxxx (#14) üzenetére


Benőke
őstag

Bocs de mutass már olyan akkus gépet amiben olyan akku van amely kapacitásban konkurál a 4db ceruza akkus példányokéval és az akku árban alatta van a 4db ceruza akkunak? A külső töltő kb ugyan olyan bazi nagy szóval ez csak mellébeszélés vagy ferdítés, részigazság kinek melyik kifejezés tetszik.

Gyári akku ritkán áll meg 10k alatt és kapacitásban messze 10Wh alatt vannak.

Más lenne a helyzet ha mondjuk tennének bele olyan akkut ami mondjuk legalább bírná is a terhelést. Nem mintha nem létezne olyan csak épp nincs szándékban...

Telefonból sem veszek olyat amit ha elviszek a konnektor közeléből egyből visít hogy lemerül.

(#16) blueMerle válasza Benőke (#15) üzenetére


blueMerle
veterán

Bocs de mutass már olyan akkus gépet amiben olyan akku van amely kapacitásban konkurál a 4db ceruza akkus példányokéval és az akku árban alatta van a 4db ceruza akkunak?

Pl. az én Olympus E-PL1-es gépem. Utángyártott Concorde akksi 1100Ft volt darabja, bőven bír annyit mint az előző 4 ceruzaakkus kompakt gépem, illetve mint az eredeti Olyampus akksi. További kérdés? :DDD

(#17) malloc


malloc
csendes tag

Nyilván ez nem egy DSLR kamera, nem is lehet elvárni olyan képeket tőle.
Nekem egy FinePix S2000HD-m van és ezeken a képeken is azt veszem észre, amit a saját gépem esetén: megfelelő mennyiségű fénnyel és zoom nélkül (vagy mérsékelt zoom mellett) egész szép képeket produkál, de ez is csak turistafotókra alkalmas (elsősorban ezért is vettem 3-4 éve: HD videó + nagy optikai zoom). A manuális beállításokat is lehet próbálgatni és elkezdeni fotózni tanulni, de csodát ne várjunk tőle.
Jó pár képnél baj van a fókusszal, de gondolom a gyakorlatlanság miatt (zoom+AF).
A gépet is meg kell ismerni: milyen beállításokat/fényeket szeret, stb.

Sok szerencsét hozzá és egyre jobb képeket!

(#18) arnyekxxx válasza Benőke (#15) üzenetére


arnyekxxx
veterán

zsebgépek 99.99%-a kétaksis nem 4.

Átlagembernek nincs otthon töltője meg aksija, kapásból 10e pluszkiadás ha nem tol bele először 5ezret alkáli elemből. Átlagember először megveszi az 5ezres osanteszkós szettet 2/4-es butatöltővel meg 2800mAh-es aksikkal, amik 1 hónap alatt önkisülnek. Második menetben megveszi az eneloopot, talán egy normális töltőt is hozzá.

Li aksis vásárló megveszi a gépet, beleteszi a hozzá csomagolt aksit, bedugja a hozzá adott töltőt és használja. Ha nagyon nagyigényű és gyakran fotózik a 30ezres gépével a Szaharában, napokra távol a 220-tól, akkor vesz 1-2 ezerért tartalék aksit.

(#19) Benőke válasza blueMerle (#16) üzenetére


Benőke
őstag

Számoljunk. Olympus E-PL1 Akku : 7,2V 1150mAh = 8,2Wh

Ceruza akku 4db 4,8V 2500mAh = 12Wh

Szóval ezek szerint 12Wh < 8,2Wh.

Valahogy hihetetlenül hangzik. Persze egy elhasznált akkuval összehasonlítod a vadi újat hát szuper. Simán össze lehetne hasonlítani mind két oldalon az újakat. Kétségem sincs afelől hogy a kis litiumos akkuk földbe lennének döngölve. Egyszerű számokról van szó. a 12 több mint a 8,2.

Persze a gépek fogyasztása eltérő, nem vitás.

Szóval most már látjuk hogy a kérésem mi szerint teljesítményben érje el nem teljesült.
Nézzük az árat.

1100HUF? Hát igen igen nehezen hihető. Egy 1sec -es guglizás után gyors meg is találtam 1300Ft ért az utángyártottat ami 900mAh -s ezzel a 8,2Wh le is csökkent 6,5Wh -ra.

Árban nem kérdés hogy olcsóbb. Minőségéről nem lehet nyilatkozni egy után gyártott esetében. Ha az ember biztosra szeretne menni, akkor eredeti.
A gyári 17400HUF. Igazán jutányos ár... Lehet van ennél olcsóbb is de nem hiszem hogy az utángyártottak árának magasságában közlekedne.

Szóval ez a kitétel sem teljesült! Szóval a kérdés még mindig nyitott!

Utángyártottakkal nem szívesen bohóckodnék, nem véletlenül írtam, hogy ez is kitétel. Tekintettel arra, hogy vacak ceruza akku pakk is kapható 1k ért, gondolom hasonló minőségben.

(#20) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kompaktnak szerintem jó gép lesz ez.
Én 5 évig Fujit nyúztam, rettenetesen kinőttem, de gond nem volt vele.
És ha az ember ügyes, meg kicsit utánanéz a képkészítés technikai alapjainak, olyan dolgokat ki lehet hozni egy kompaktból, amit elvileg meg sem lehet vele csinálni :) - na persze ehhez nem az "Auto" ponton kell lennie a tárcsának :D

@arnyekxxx : Én helyből automata, csepptöltős töltővel vettem a nikkeles akkuimat, aztán később lett hozzá Recyko+, amikor megjelent.

és @benőke is :
- Fuji S5600 4 akkus; 4 jó akkuval elment egy hó napig is, intenzív használat mellett (koncerten vakuzás, állványról éjjeli panorámázás...)
- Canon 1100D : Saját akkujával nem tudom, mennyit megy, mert kt töltés között annyi idő telik el, hogy el is felejtem, mikor töltöttem utoljára. Mondjuk ez nem nikkeles, szóval ha tudom, hogy valami komolyabb igénybevétel lesz, feltöltöm, de átlagos használatban 2-3 hetente szoktam tölteni (igaz, ez kevesebbet van használva).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) Benőke válasza arnyekxxx (#18) üzenetére


Benőke
őstag

5 évig használtam 2700 -as akkukat buta töltővel. Igaz Varta volt nem teszkós. 1,5-2 éve használok Eneloop -ot okos töltővel de inkább csak csalódásról tudok beszámolni. Semmivel sem jobb a Varta -nál cserébe gyengébb és drágább.

Az akkukat és a töltőt beleszámolják a gép árába. Nem gondolod hogy annak nincsen költsége és ingyen kapod?

A baj továbbra is az hogy nem erőltetik egy kicsit sem hogy olyan akkukat tegyenek bele amik erősebbek. Lenne rá lehetőség csak a piac vagy az emberek ezzel nem foglalkoznak. Némelyik géppel a 100 Fotó is már egy komoly kihívás, én ezt inkább csak egy viccnek tartom. Tök mindegy milyen az a gép ha egy ilyen pitiáner húzással használhatatlanná tették. Persze lapuljon a zsebben 5-6db utángyártott telep.

Másrészt pedig általánosságban volt szó nem pedig csak zseb gépekről.

(#22) hcl válasza Benőke (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem attól megy el az agyam, hogy 20x zoom mindenen, fényerő meg 3,5. Pedig lehetne kisebb zoommal jobb optikát is tenni rájuk, ekv. 380mm körül már a legtöbb dologra elég, az úgy 10x zoom körül szokott ezeken lenni. És akkor nem úgy kezdené minden kompakt, hogy verőfény hiányában ISO fel, zajtömeg, kiégés...

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) arnyekxxx válasza Benőke (#19) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Számold azt is ki, hogy milyen belső ellenállása van az aksiknak, milyen töltöttségnél esik annyit a feszültségük, hogy kikapcsol velük a gép vagy kell fél perc egy vaku ujratöltésre.

"Minőségéről nem lehet nyilatkozni egy után gyártott esetében."

De van róla gyakorlati tapasztalat, az elmúlt 10 évben 9 fényképezőgépbe (Pana FZ 10, Minolta A1,Canon 300D Minolta D5D Minolta D7D Sony R1 Sony A100 Sony A700 Sony A580) kb 15 utángyártott aksit vettem, egyikkel se volt gond. A kis Fuji F30 meg köszöni szépen elvan úgy 5 éve az egyetlen gyári aksijával de különösebb stressz nélkül megvenném bele a 6$-os ebayes aksit ha úgy alakulna, hogy kell.

(#24) Benőke válasza hcl (#22) üzenetére


Benőke
őstag

Az érzékelőn is sok múlik hát még a méretén, na meg az optikán. Ez a sok Zoom -os háború is csak egy számháború, ahogy mindenhol. Egy pont felett legtöbb esetben felesleges is.

Csak egy kis példa a jó zseb gépre, az akkuja az viszont harmat gyenge ennek is...
Hiába 1240mAh ha csak egy cellás... Túl pici... Kicsit nagyobb akku 800-900mAh - 6Wh körül, zseb gépnél az teljesen jól elfogadható. A 4,5Wh elég kevés...
Sony DSC-RX100

[ Szerkesztve ]

(#25) arnyekxxx válasza Benőke (#21) üzenetére


arnyekxxx
veterán

5 évig használtam 2700 -as akkukat buta töltővel. Igaz Varta volt nem teszkós. 1,5-2 éve használok Eneloop -ot okos töltővel de inkább csak csalódásról tudok beszámolni. Semmivel sem jobb a Varta -nál cserébe gyengébb és drágább.

erről a vicc jut az eszembe az autópályán szembe haladó minden autósról.

Az akkukat és a töltőt beleszámolják a gép árába. Nem gondolod hogy annak nincsen költsége és ingyen kapod?

Lehet, akkor az AA aksis gépeken ez extraprofit mert semmivel nem adják őket olcsobban, mint az ugyanolyan képességű kategóriatársakat.

Némelyik géppel a 100 Fotó is már egy komoly kihívás, én ezt inkább csak egy viccnek tartom.

Anno a HP930-am örültem ha 50 képet kibírt Sanyo 2300as AA aksikkal. Gyorsan le is vonom a következtetést, hogy az AA aksis technológia nevettséges.

(#26) arnyekxxx válasza Benőke (#24) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Csak egy kis példa a jó zseb gépre, az akkuja az viszont harmat gyenge ennek is...

Sony DSC-RX100

330 kép egy feltöltéssel (CIPA)

tényleg olyan rettenetesen kevés az a 330 fotó?

pótaksi meg 3,5$-tól a bayen

[ Szerkesztve ]

(#27) Benőke válasza arnyekxxx (#23) üzenetére


Benőke
őstag

Ó hát régen vettem a kis Utra Zoom masinámat, és annó megnéztem egy pár gépet, ki is próbálhattam ismerősök révén, és pont ezért döntöttem Ceruza aksis mellett. Egyik sem tudta még csak meg közelíteni sem a kapacitását. Átnézeti keresővel feltöltött akkuval az 1000 kép sem akadály. Ezzel szemben az ellen oldal a Pana FZ akárhanyas volt, tetszett nagyon, csak az nem annyira volt használható, mert a gyári akkuval 70-100 kép volt amit ki bírt préselni magából. Ezt pedig elég karcsúnak éreztem függetlenül attól hogy a gép milyen.

Hát ilyen számolgatás max elméleti síkon lehetséges, az alacsony feszültség problémás lehet, de arra meg ott van az nizn akkuk. Már csak a hozzá való gépek kopnak ki a piacról...

(#28) Shing


Shing
őstag

Aminél zoomolva van mind homályos minimálisan... gondolom ilyen felhős időben ennyit tud.
Nekem sokkal régebbi Fuji Finepix S1500 van, az is kb. ennyit tud. Persze valószínűleg sok mindenben még rosszabb is, de azért lehet vele jó képet csinálni.
Ez mind azzal lett:
[link]
Jaj ne, most átmentem reklámozásba? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Benőke válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


Benőke
őstag

"erről a vicc jut az eszembe az autópályán szembe haladó minden autósról."

Hát most lehet okoskodni csak konkrétan nem figyelsz oda miket írsz.
Lehet tovább bírják az új fajta akkuk, csak épp a teszteken ezt nem tudták bebizonyítani, mondjuk az elmélet is nehezen felállítható hogy hogyan is kéne ezt kipróbálni. Kapacitásban tetszik vagy sem gyengébbek. Mindegy hogy szemben van -e a széllel vagy sem, egyet sem látok 2700mAh közelében. A 2500 szériák viszont hamar döglenek (a gyár szerint is). 1,5éves darabok és a végüket járják.

"Anno a HP930-am örültem ha 50 képet kibírt Sanyo 2300as AA aksikkal. Gyorsan le is vonom a következtetést, hogy az AA aksis technológia nevetséges."

Ha belegondolsz egy picit is, nem az akkukkal van a baj. Hanem a gépekkel annó baromi sokat fogyasztottak.
Egy öreg Cannon S3 IS mellett ellövök 1000 képet akku pakkal, átnézeti keresővel. Kijelzővel is megvan az 500-600db.

(#30) Benőke válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


Benőke
őstag

330 Fotó nem tudom mennyire lehet igaz. Ha tudná elég lenne, nem rég egy Pana volt nálam 250 körül írták gyárilag 100 -at sem bírt 3,9Wh mellett. Persze tudom a kijelző.

3,5$ nem sok persze, sőt a gyári is csak 15$, miközben itthon meg 60$ a gyári.

(#31) arnyekxxx válasza Benőke (#27) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Átnézeti keresővel

Üdv a XXI. században. Kikapcsolt TV nem fogyaszt, most mindenki együtt meglepődik.

330 Fotó nem tudom mennyire lehet igaz.

Egy ideje sony gépeim vannak, nem szoktak hazudni az adatlapon.

Az F30-am is tudja azt az x>500 képet amit a cipa szerint tudnia kell, pedig azon nincs kukucska csak kisTV és 8éves modell.

Amelyik gép nem birja li aksival, az nimh aksival se birná mert energiazabálo selejt, de technológiailag a fényépezőgépnek a li a jobb, jobban bírja a hirtelen nagy áramfelvételt, nimh aksis gépen tipikus volt, hogy az aksi még messze nincs lemerülve de a gép kikapcsol expo helyett mert egyszerűen nem birja leadni a szükséges áramot, hiába van ott benne matematikailag kiszámolva.

[ Szerkesztve ]

(#32) Balage21


Balage21
tag

Szeretném kérdezni a hozzáértőket hogy a 60ezer ft-os sávban melyik gépet ajánlanátok?

(#33) arnyekxxx válasza Balage21 (#32) üzenetére


arnyekxxx
veterán

attól függ, mire akarod használni

(#34) hcl válasza Benőke (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem gyenge az a 300 kép. Az sem mindegy, hogy csinálták. Végig vakuzva? :) Zoomolgatva?

@milyen gép téma :
Ez nem arra való, amire egy tükrös. Megtanulni a fotózás alapjait, jó. Nem érdemes helyből tükrössel kezdeni, mert valahogy nem tanulsz meg egy csomó dolgot.
Alapetően nem értek egyet azzal, hogy a technika nem számít, de azt kell mondjam, elkezdeni fotózni, nem kell ennél jobb. Ha ezel megtanul az ember jó képeket lőni, akkor bármivel fog tudni. Kompozíciót, expóbeállítást, ilyesmit, meg lehet vele tanulni jól. Ha ez megy, akkor érdemes jobbat venni, ha ezeket nem tudja az ember, akkor felesleges a drágább.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Balage21 válasza arnyekxxx (#33) üzenetére


Balage21
tag

Eddig egy Canon A530-as gépünk volt, amit a mai napig szupernek tartok. Legalább azt a képminőséget szeretném viszont látni, mert ezek a bemutatott tesztképek nagyon messze vannak tőle...(nem szeretnék megbántani senkit!)

(#36) Benőke válasza arnyekxxx (#31) üzenetére


Benőke
őstag

"Üdv a XXI. században. Kikapcsolt TV nem fogyaszt, most mindenki együtt meglepődik."

Azta komoly? :D Egyébként akkor is fogyaszt csak keveset. :)

Mondjuk a tűző napon nem sokat érnek a kijelzők. Mondjuk kb semmit se lehet látni csak úgy kábééé. Szóval nem hülyeségből hagyják ám a gépeken... Már amelyiken még van... :U

(#37) arnyekxxx válasza Balage21 (#35) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Keress egy használt Oly E PL1-et, méretben ugyanott leszel és megkapod a képminőséget is mellé. Amit a kompaktok manapság csinálnak az siralmas.

(#36) Benőke

Na ez az, hogy nincsen, így nem igazán releváns összehasonlitani fogyasztásilag egy manapság kapható lcd/evf gépet egy optikai keresőssel. Kikapcsolt lcd-vel a tükrösöm is csinál ezer kép felett az 1650mAh-ás aksijával pedig abban a mechanikának egy tükröt meg redőnyt is mozgatnia kell és az objektivben se pici elemeket mozgat az AF motor.

[ Szerkesztve ]

(#38) DBob válasza blueMerle (#6) üzenetére


DBob
őstag

Azért lehet ezzel is jó képeket lőni. Lásd példa.

(#39) gabe_ válasza hcl (#34) üzenetére


gabe_
őstag

Lényegében, az ilyen kezdőknek, mint én is megfelelő kis gép. (Tudom, rengeteget kell még tanulnom :B )

Sovány szakácsban sose bízz!

(#40) blueMerle válasza Benőke (#19) üzenetére


blueMerle
veterán

Köszönöm hogy elmagyarázod nekem azt, hogy amit én tapasztalok az valójában nem úgy van, sőt mi több, x-edik éve én hülyíteni járok fel ide a jónépet, ugye. Köszönöm mester :R

Persze, az meg sem fordult a buksidban, hogy esetleg olcsóbban vettem, csukd be a szemed, lazulj el, számolj 10-től visszafelé és most képzeld el, tényleg 1100Ft-ot fizettem darabjáért Győrben egy számítástechnikai szaküzletben.

Ami a fogyasztást illeti, ügyesen kiszámoltál mindent, azt az egyetlen apró, lényegtelen kis apróságot miszerint mennyit fogyaszt az adott fényképezőgép, az micsoda véletlen: kimaradt. Nahát-nahát, ejnye, micsoda feledékenység :P És miért lenne bohóckodás az utángyártottal? Senki sem kért meg rá, nem arra való az! :D Nekem és sok más ezer fotósnak tökéletesen megfelelnek az utángyártott akkuk. Persze, némileg kevesebbet bírnak, hiszen nem véletlenül annyi amennyi. Ugyanúgy, ahogy az olcsó ceruzaakku is egy rakás szar, ezek sem mítikus, mesébe illő csodák. Ezért viszek magammal többet, mindjuk eggyel ;)

Másrészt: hatalmas ívben teszek rá, hogy 20-30 (vagy legyen akármennyi) expóval kevesebbet avagy többet bír, ha egyszer a képminőség brutálisan jó, a közelébe sincs egyetlen ultrazoomos játékmasina sem. Van nálam 4-5 tartalék akku, amivel garantálom neked, hogy annyit fotózhatsz az E-PL1-el amíg halálra nem unod magad.

Annyira, de annyira nevetséges ezen az akku dolgon ugrálni, hogy kínomban csak mosolyogni tudok. Ez egy olyan semmis, nevetséges apróság, amit egyetlen komolyabb fotós sem vesz figyelembe, amikor fényképezőgépet választ. A témát itt be is fejeztem, majd ha fotós dolgokról van kedved vitázni, állok rendelkezésre de ilyen hülyeségre miszerint akksi vs. elem melyik a jobb, hát ne is haragudj....

Szerintem neked semmiféle tapasztalatod nincs akkus gépekkel, ha lenne, nem írnál ilyeneket, ugyanis semmivel sem kényelmetlenebb a használatuk, sőt :))

[ Szerkesztve ]

(#41) blueMerle válasza DBob (#38) üzenetére


blueMerle
veterán

Sajnos azt kell hogy mondjam ezen képek láttán,hogy az ultrazoom képességen kívül ezt a minőséget bármely olcsó kompakt tudja. Ez nulla, nézd meg a beltéri képeket, siralmas. :(

Szvsz és ezzel nem kell egyetérteni, de az ultrazoomos gépek mögötti erős marketing arról szól, hogy a fényképezésben járatlan vevőket irgalmatlan módon átejtsék. Az ultrazoom jó dolog ha a szomszédod akarod kukkolni vagy madarat lesni, de Átlag Józsi otthon fotóz vele, esetleg kirándulásan a zasszonyt' horvátba', és ennyi. Erre tökéletesen megfelel egy apró kis slim gép, ami minőségben ugyanezt hozza. Ez a gép azt sugallja, már méreténél fogva is hogy ő valami több, ő már majdnem egy dslr, tyű és ha...holott... :) Átlag Józsi már a méreténél fogva is töbebt vár el, hiszen milyen nagy, ebbe bizony van anyag, ez tudja a csíziót! :U Aztán, a pofáraesés, hogy hümm, bizony, a 3 éves Canon kis kompakt amit lecserélt ugyanezt a minőséget produkálta.

Persze, ezalól kivételt képeznek a prémium ultrazoomos masinák, nagyobb érzékelővel, jobb képfeldolgozó processzorral, stb...

[ Szerkesztve ]

(#42) kovy79 válasza blueMerle (#40) üzenetére


kovy79
őstag

+1
Gépvásárlás után mindig azzal kezdem, hogy beszerzek 1-2 plusz akkut a gépemhez.
Pl Pana ZX1 gyári akksival ~350 képet tudott, utángyártottal ~300-at. Ez utóbbiból 2db van, ~30000 kép és 3 év után is teljesen rendben vannak. Talán 7$ volt darabja. Ennyiért esetleg vesz az ember 2db Eneloop AA akkut...
Nem beszélve arról, hogy 1db BCG10 akku mérete/űrmérete majdnem kevesebb ,mint 1db AA akksié. Ez utóbbiból hány db is kellene a 3,6V-hoz? :U
Lehet itt dobálózni a számokkal, de energiasűrűség tekintetében egy normális utángyártott Li-ion akkunak nem kell szégyenkeznie egy pl Eneloop akksival szemben.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#43) #13260800


#13260800
törölt tag

Fuji Finepix S1500 kamerám van. Ami rosszabb ennél, de ezek a képek egyszerűen ultra rosszak. Te csak automatán lövöldöztél szerintem. Jó téma és programválasztással kis türelemmel elfogadható minőséget produkál.

(#44) gabe_ válasza #13260800 (#43) üzenetére


gabe_
őstag

"Számomra egyelőre ideális az Auto mód, de a manuális módok kiaknázásához még egy kis tanulás, és rengeteg gyakorlás szükséges." - Írtam, hogy totál kezdő vagyok :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#45) #13260800 válasza gabe_ (#44) üzenetére


#13260800
törölt tag

Azt én értem. Csak te is értsd meg, hogy rossz képeket készíteni mindennel lehet. Csinálj pár jó képet és azokat töltsd fel.

(#46) gabe_ válasza #13260800 (#45) üzenetére


gabe_
őstag

A hétvégén talán lesz egy kicsit több időm foglalkozni vele. (Meg az időjárás is kivirult végre, rohamosan elkezdett kizöldülni minden) Igyekszem :B

Sovány szakácsban sose bízz!

(#47) arnyekxxx válasza blueMerle (#41) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de Átlag Józsi otthon fotóz vele, esetleg kirándulásan a zasszonyt' horvátba', és ennyi. Erre tökéletesen megfelel egy apró kis slim gép, ami minőségben ugyanezt hozza

Ez a lényeg, hugoméknak pont ez az elvárásuk, mennek rövidesen nászútra a mittoménmilyen szigetekre, és kapnak nászajándékba egy átlagos képet csináló nagyfeketekompakt helyett egy átlagos képet csináló porvízütésálló zsebmasinát mert annak még értelme is van a mindennapi életben.

(#48) hcl válasza gabe_ (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó fej, aszongya csinálj pár jó képet :D

Azt ilyen gépekkel csak pokolraszállás után lehet, fekete kakas áldozásával. De nem lehetetlen :)
Tanulni, tanulni, tanulni , meg gyakorolni. Akkor lesznek jó képek, meg megtanulva a manuális módok. Aztán jöhet valami, amin már cserélni lehet az objektívet, meg lehet rá tenni rendes vakut... :U
Én is végigjártam ezt (csak még jó képeket nem sikerül alkotni :D ), nem kell hallgatni a fanyalgókra. Tanulni jó ez a gép, csak nem szabad leragadni ezen a szinten, meg az automata módban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) samu74 válasza hcl (#48) üzenetére


samu74
addikt

Teljesen egyetértek,az automatika egy nulla ezeken a gépeken.Főleg a fókuszt nem sikerül eltalálni...Sajna nekem is sikerült venni egy Fuji s1000fd gépet,hááát... Ha ezekkel valaki jó képeket tud "lőni",akkor szerintem már félprofi a fotózásban. :)

-----------

(#50) hcl válasza samu74 (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ismerős tudott. Éjszakaiakat. Én is tudtam jó képeket csinálni az S5600-zal. Melós, de lehet. Utána tényleg játszva boldogul egy tükrössel.
Meg ugye szokták mondani, hogy a technika nem számít... :U
De, számít, annyiban, hogy alkalmas-e arra, amit akarsz vele csinálni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.