Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] FSP200-60ATV

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hmmm jól bírja... de hát FSP-től mit is várhatnánk :R
Kíváncsi lennék egy 15év körüli AT-s táp hogy állná a sarat? nekem van még pár AT-s tápom, de a p1-p2-es gépekkel bőven elboldogul :DDD

(#2) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Ilyenkor látszik, hogy régen még tudtak igazán jó tápokat gyártani. Erre példa például a '98-as Compaqomba (ami szerverként teljesít szolgálatot) is tökéletes állapotú a 90W-os (!) tápja, pedig azóta már többször is volt erősen túlterhelve pár plussz winchesterrel, erősebb procival. Bacsis Dupla-Tualatinos szörnyét is egy 200W-os noname táp hajtotta. Szóval gratula a jó kis táphoz és az íráshoz. :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

gondolom súlya is van mellé szépen... :) amúgy én is csak ismételni tudom az előző hozzászólásokat, hogy régebben azért a minőségre tényleg adtak... ami meg főleg kínából jön most ócóér (kódgány, mercury és társai...) az olyan is... a táp olyan a gépnél, mint egy háznál az alap... ha sz@r, akkor onnantól kezdve akármi lehet... kis áramingadozás elviheti a drága konfigot simán... háznál meg ha rossz az alap, akármit építhet rá az ember, ha összevissza el kezdenek majd süllyedni a falak... :(

hm... ezt a tesztet is te csináltad? :) ismerősek voltak a műszerek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) stol válasza mephi666 (#3) üzenetére


stol
addikt

Igen! Az is itt született.

(#5) Badman 4ever válasza mephi666 (#3) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Elég durva az a videó! :Y
Én régebben teszteltem terheletlen állapotban a Q-Technology tápom. Az szép egyenletes feszültséget adott le akkor és ad le most is az EVEREST szerint. :)

Crysis mellett kíváncsi leszek, hogy teljesít, de szerintem úgyanezt fogja mutatni a mérő.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6) .mf


.mf
veterán

Teszt előtt ki volt takarítva? Mert különben túl tisztának (pormentesnek) tűnik a belseje, nem tartom kizártnak, hogy a tíz évből sokat csak állt. De még így is tisztességes teljesítményt ad le. Nem úgy, mint ezek :DDD (bocs, ha már volt)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Megint egy jó kis teszt. :R
Először azt hittem a régebbi FSP tesztet olvasom, de visszakerestem. :B
Vargáné tápot tudnál "tesztelni"? ;]

(#8) #43960832 válasza .mf (#6) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ebben a tesztben ha jól látom csak 1 ágat tesztelnek. Annak is el kéne bírni a 335 Wattot? :F

(#9) Badman 4ever válasza D1Rect (#7) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Azt észrevennék, mert következő nap a hírekben megjelenne, hogy robbanás végzett egy emberrel, aminek oka ismeretlen, de a szekértők szerint köze van az elszenesedett elektronikus eszköznek, aminek oldalán a Vargáné felirat áll. ;] :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10) 14adam


14adam
addikt

Még ez a kis táp is leveri az Lc power és társait...Köszönjük az írást :R

(#11) D1Rect válasza Badman 4ever (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért csak nem. Nekem volt vargáné tápom. Ha jól emlékszem a 386-osomban.

(#12) Badman 4ever válasza D1Rect (#11) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az még akkor a régi, jó Vargáné volt. Nekem is van 5+ éves 300W-os Codegenem, ami tökéletes állapotban van. Csak hát mindkét gyártó az újabb modelleket szúrta el.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#13) D1Rect válasza Badman 4ever (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Vargáné valamikor jó táp volt? :U

[ Szerkesztve ]

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Meglepett, hogy ennyire bírta a strapát. Szeretem az ilyen túlméretezett vasakat.

Igen, Vargáné tesztet a népnek :) Annyi rosszat olvastam/hallottam már róla, jó lenne olvasni egy kis kínzást is :)

(#15) Badman 4ever válasza D1Rect (#13) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Hát ha létezett jó Codegen (több helyen is olvastam, hogy nem csak nekem van normális ilyen tápom), akkor lehet, hogy volt jó Vargáné is, nem? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16) stol válasza .mf (#6) üzenetére


stol
addikt

Természetesen...
5bar-al megzavartam a porcicákat :DDD

(#17) D1Rect válasza Badman 4ever (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha régen volt jó pl. opel akkor volt jó lancia is? :DDD

(#18) Male válasza stol (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Ha már régi táp: van egy 146W-os ATX-es tápom... jó régi lehet, egy Fujitsu gépben működőtt, és egy 166MHz-es MMX procival szerelt konfigot hajtott.
Ami fura benne, hogy a 3.3V-os ág teljes mértékben hiányzik... (A 20-tűs csatin nézegettem ki, hogy ez hiányzik)

Rá merjek dugni egy mai gépet? Lehet, hogy működik vele? (kis fogyasztású cucc: Sempron 1150+ alulfeszelve, 1GHz-re underclockolva + ATI chipsetes integrált mATX lap + notivinyó ...csak ATX12V csatit kell rá fabrikálni.)

(#19) Móci


Móci
addikt

Megint egy nagyon jó teszt, köszönöm! :R
Remélem sok ilyen lesz még, s az újabb FSP-k közül is kerül be pár hozzád...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) Badman 4ever válasza D1Rect (#17) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Huh, ez így tényleg hülyeségnek hangzik, de amúgy meg azt írtam, hogy lehet, hogy volt jó Vargáné... :DDD
Na leteszteltem a ki Compaq 90W-os tápját is, hát elég meredek, hogy a 12V-os ágon 12.00V-ot ad le halál pontosan (najó néha kilengett a mérés során 11,98-ra és 12,01-re). :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#21) Traxx válasza Badman 4ever (#5) üzenetére


Traxx
őstag

"Én régebben teszteltem terheletlen állapotban a Q-Technology tápom. Az szép egyenletes feszültséget adott le akkor és ad le most is az EVEREST szerint."

Itt csak egy gond van, hogy everest szerint. Ami sokat nem jelent. Ha akkor és most is kimérted volna műszerrel...na az igen. De szoftverrel nem mérünk, ha hiteles eredményt akarsz kapni.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#22) Teszla_


Teszla_
senior tag

Nekem is van itthon egy 200W-os tápom, a márkájára nem igazán emlékszem (kiszedni meg most lusta vagyok a gépből :) ), de azt tudom, hogy Delta beles a kicsike. Egy ma már kicsinek számító gépet hajt (766-os cerka), de még mindig tökéletesen állja a sarat.

Valaki megírná priviben, hogy képet hogyan lehet úgy beilleszteni, ahogyan ebben az írásban is van? Mert szeretnék majd én is írni, csak a képek beillesztésével gondba lennék :B

Szerk.: Nekem is volt Vargáné és társa tápom, de valahová elkutyultam...

[ Szerkesztve ]

(#23) Qru


Qru
MODERÁTOR

Újabb remek teszt! Gratulálok! Remélem még sok hasonló tesztel fogok/fogunk találkozni! :C :R

#nincsbennetarcsi

(#24) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Az elvárt eredmények, nekem is van egy ilyen a szekrényben, a többi 8 féle FSP mellett, én a buzija vagyok. :D

A cikk olvasása közben egy Rubycon-os 250-60GTA-t szaglászok. :R

(#25) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Derek cikk, Logout-feeling :)

(#26) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

grat a cikkhez te kis Tápgyilkos :D :R

ha gondolod a Corsair tápomról is írhatsz, leviszem. csak szépen kérlek ne füstöljön :P

mondjuk a múltkori próbafutam után nem lennék hanyatt vágódva, és sztem sok Corsair-Fan ledöbbenne (ahogy én is):F

(#27) kts88 válasza Zé_Mester (#26) üzenetére


kts88
senior tag

És még sokaknak az fsp a nem megfelelő, pedig az enyém a multkori tuningnál ami elég hosszú volt még nem is melegedett komolyabban. Pedig bőven volt kiszedve belőle teljesítmény :DDD

ha leviszed és füstöl a corsair, és nem gariztatható, igényt tartanák a trafójára :DDD de inkább ne füstöljön

[ Szerkesztve ]

(#28) Kantorpe


Kantorpe
tag

HiPRO 200W vs 3GHz re huzott X2 + 6 vinyo 7/24 lassan 2 eve, es nem volt 0 kilometeres darab a lelkem.

9 ev utan fustolt el egy codegen 300W tapom, nem keves ora uzem volt benne, konfot is elve hagyta, csak a lap csatoloja kicsit elfeketedett.

Minosegi tapot meg nemlattam elhalni, pedig van egy par a kornyekemen.

Aki ezen a reszen sporol az megerdemli.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#29) (Bundás) válasza Kantorpe (#28) üzenetére


(Bundás)
addikt

Azért a hatásfokra kíváncsi lennék, no meg a villanyszámlára. ;]

(#30) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

FSP :C :R

hadd kérdezzem meg, hogy a műterhelés alatt mit értesz? IGBT? :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) stol válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


stol
addikt

Modulonként 3db IGBT paralellben hajtva.
Egyenként 150W eldiszipálására képesek, ha jól vannak hűtve.

(#32) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"egyenirányító diódák indokolatlanul túl vannak méretezve"
Ez egyáltalán nem baj.
Ezért az FSP számít jó tápnak, nem a megkúri.

Amúgy jó a mérés, nem hiszem hogy csinált volna valaki ilyet :)

Egyébként azért nem mind arany, most volt nálam egy 450-es FSP, ami terhelésen leszabályozott : P2 még ment róla, C2D már nem - aztán méregetés közben okoztam egy zárlatot, és halál :( (de mekkorát világított :D )

Meg volt egy FSP 200W-osom, kicsit talán régebbi, amiben viszont nem volt ennyi anyag, de annál halkabb tápot, nem nagyon hallottam!

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Mr.Csizmás válasza stol (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az IGBT-kről mutatsz képet? :)

folyadékhűtéses?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) stol válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


stol
addikt

Nem láttál még IGBT-t? :DDD

Léghűtéses amúgy.

(#35) kts88 válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


kts88
senior tag

Ugyan úgy néz ki mint a többi nagy teljesítményű tranzisztor/Mosfet :D
Az a 150W pedig semmi, nekem a fiókban pihennek 250W-os tranzisztorok, de egyszer feltűnt egy inverteres hegesztőben 360W-os igbt-t is :U

[ Szerkesztve ]

(#36) waverider


waverider
senior tag

csak továbbra is a tiszteletemet szeretném kifejezni a nagyrabecsült tápszagértő :DDD úrnak/uraknak, márcsak nemrég elhunyt hasonszőrű megfeletetéssel rendelkező édesapám emléke miatt is :R :R :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#37) Mr.Csizmás válasza stol (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Jó én még csak ilyet láttam IGBT-vel:

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) kts88 válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


kts88
senior tag

Pedig én úgy gondoltam, hogy tirisztor van az ilyenekben, főleg, hogy az igbt csak a 80-as évektől kezdett bejönni

[ Szerkesztve ]

(#39) Mr.Csizmás válasza kts88 (#38) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Bocs, félrenéztem.

Ez még tényleg tirisztoros, 1.0-s verziós gép. (Clasa 040)

Itt egy valóban IGBT-vel felújított gép, a clasa 47

Kis írás róla

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40) kts88 válasza Mr.Csizmás (#39) üzenetére


kts88
senior tag

a román nyelv nem az erősségem :B
bár ezeket jobb tirisztorral hajtani, azoknak nem gond a teljesítmény és egyszerűen lehet vele vezérelt egyenirányítót építeni.

(#41) Mr.Csizmás válasza kts88 (#40) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem se erősségem :)

a technológiához értek valamennyire

ezek eredetileg mind fokozatkapcsoló+szilíciumos eir. voltak, aztán volt amit tirisztorosra építettek át (ott a tirisztor gyújtási szögével lehet szabályozni a teljesítményt - jól mondom?), és volt amit IGBT-sre építettek át pár éve.

Ui.: fasza a szárazjeges tuningod.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42) kts88 válasza Mr.Csizmás (#41) üzenetére


kts88
senior tag

köszi, jó hideg volt:DDD
bár most ahogy elgondolkodom lehet tud az igbt előnyt kovácsolni, ha előtte teljesen egyenirányítják és pwm hajtást alkalmaznak, és akkor nagyob frekivel lehet hajtani.
ejj, de szívesen megnézném a kapcsolást

[ Szerkesztve ]

(#43) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ejha, meredek dolgokm felé kezdtünk elmenni, bevallom, erről nem is hallottam még :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) bartucc


bartucc
addikt

Elismerésem az FSP-nek és a tesztelőnek. Nagyon jó kis tápok, még a gépemet is rá merném bízni, sztem elvinné. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#45) stol válasza kts88 (#35) üzenetére


stol
addikt

Papírforma szerint 20°-on 200W-ot dsszipálhatnak el, de 50 fok körül ez már majdnem a fele... :U

(#46) Archer válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


Archer
őstag

Bivaly gépek, erősebbek a magyar Gigantoknál is. Egy-egy nagyobb kigyorsításnál 3-4 kV-ot lerántanak a hálózatról :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#47) Mr.Csizmás válasza Archer (#46) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

5100 kW ;)

(ezt kellett volna vennünk az ASEA-tól, nem MÁVAG-os gigant barkácsolás...)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) nandon


nandon
tag

Tetszett a teszt! Köszi! Szerintem az FSP-től elvárható ez a szint.

RISC86 Power

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] FSP200-60ATV
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.