Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ez tuti német cucc! :DDD

(#2) forgonati válasza zzola (#1) üzenetére


forgonati
őstag

Komolyan sosem hallottál még róluk??

Keelah Se'lai!

(#3) zzola válasza forgonati (#2) üzenetére


zzola
félisten

Nem, tényleg. Pedig követem az IT világát...

(#4) Tommmysun válasza zzola (#3) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Akkor azért kellett volna.... :U

(#5) zzola válasza Tommmysun (#4) üzenetére


zzola
félisten

:B

(#6) jbush


jbush
tag

Az a Xilinx Spartan 6 helyesebben szólva inkább FPGA, mint processzor.
Egyébként meg nem rossz, de Németországon kívül nem látom sok létjogosultságát.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Szepen vilagit, mehet ra a szigszalag.

(#8) Bird


Bird
addikt

Aha. 110k magyar forint. És még világít is.... :DDD

Tipikus példája, hogy még a hülyének is....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) Tommmysun válasza hemaka (#7) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Olvassátok el a cikket .... szoftveresen szabályozhatóak a LED-ek...... ettől még persze nem lesz best buy!

(#10) Bird válasza Tommmysun (#9) üzenetére


Bird
addikt

Ühüm... És miért kell, hogy világítson? :U Egy olyan cuccnak, amit minél jobban próbálsz eldugni a lakás egyik periférikus sarkában.... Biztos velem van a baj, de ez a mindenre led mánia nálam már az undorító kategória legalja. :O

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#11) Tommmysun válasza Bird (#10) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Azért, hogy lásd éppen "múkodik" ..... és, hogy 100%-os töltöttségen van az antigravitációs hajtóműve, így bármelyik pillanatban elszállhat.... passz mire jó az alján a kék fény, de legalább nem kell leragasztani (mert remélhetőleg nem csak a felső, hanem az alsó LED-ek is kikapcsolhatóak rajta :) ).

(#12) Bird válasza Tommmysun (#11) üzenetére


Bird
addikt

Nekem is ilyen és ehhez hasonló elvetemült ötletek ugrottak be. :D Egyszerűen nevetséges és számomra valahol szánalmas. Bocsánat. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#13) Aprósólyom válasza Bird (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem csoda. Az olcsó, gagyi kínai játékokra emlékszem, melyek világítanak, villognak össze-vissza olyan helyen is, ahol nem kellene. Ezt a "fejlesztést" már 10-20 éve feltalálták. Sőt, egészen odáig jutottunk, hogy az elméletileg is magas szinvonalú, kifinomult izléssel megáldott tervezésbe is beszivárgott ez az irányzat, lásd Mercedes S klasse.

Undorító. Lehet a kínai piacra gyártják? :U

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#14) EasyR


EasyR
tag

Én az előd készüléket használom (7490).
Nem az első Fritz, ami megfordult nálam, de eddig a legjobb.
Nagyon minőségi, stabil szerkezet.
Ez is hasonló lehet.

Az ára komoly, de nem egyszerű router + vdsl modem.
Telefonközpont és Dect állomás is egyben.
Persze, akinek erre nincs szüksége, annak valószínűleg nem ez lesz a best buy. :)

;

(#15) hemaka válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

kinai piac most nagy hype, nem veletlen ez a sok ambilight, vagy mi a francnak hivjak, ami szerintem teljesen undorito. :D

(#16) xeon forever


xeon forever
addikt

Kicsit drága. Nameg FTTH
... Egyenlőre az a best buy...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#17) woodworm


woodworm
veterán

Ez a chipset jobb, mint puma?

(#18) DonaldJames


DonaldJames
tag

Köszi a leírást,de kicsit drága.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#19) Bird válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


Bird
addikt

Ez a vidi amit linkeltél nagyon jól bemutatja mi számít manapság trendinek. Ebből nem kérek... Értem én, hogy mindig legyen karácsony, de szerintem akkor legyen amikor kell. ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#20) woodworm válasza Bird (#19) üzenetére


woodworm
veterán

Az megvolt, hogy kikapcsolható? Tehát akkor van, amikor kell.

(#21) Hieronymus válasza Bird (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...Tipikus példája, hogy még a hülyének is...."

Nem csak annak illetve annak nem.
Ebből a bemutatóból nem jön le ennek az eszköznek a használhatósága.
Ezek a routerek elmossák a mobil és a vezetékes telefon közötti határt.
A család házi telefonközpontja.
A mobil telefon egyben vezetékes telefonként is tud működni. Nem csak a WIFI hatótávolságán belül. Bárhonnan ahol hotspot vagy mobil internet elérés lehetséges.
VPN kapcsolaton keresztül a világ bármely pontjáról el tudod érni az otthoni routert. Tudsz vezetékes hívást fogadni és kezdeményezni. A box belső telefonhálózatként is üzemel, ami távolról is elérhető.
A routerhez vásárolható további kiegészítők. Termosztát az okos otthonhoz. Dupla tuneres DVB-C egység.
NAS funkciók. ...
Nem kell meglévő Dect telefonokat kidobni. A nagymama tovább tudja használni. Megszokta.

Nyilván minden Fritz.box funkciót össze lehet állítani/elkészíteni olcsóbban. De a box egyben kínál sok lehetőséget és egyszerűen kezelhető.
A németek többsége töredék áron vagy ingyen, a szolgáltatójától kapja meg a routert. Én negyed áron vettem meg a 7490-et. További kötelezettség nélkül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) Bird válasza woodworm (#20) üzenetére


Bird
addikt

Az megvolt, hogy a jelenségre utaltam? :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) Chrys_


Chrys_
addikt

Hát nem lett szebb a régi formatervnél, mindkettő elég ronda :) Nekem a 3270-n a tartalék telefonvonalas net megy.

(#24) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, majd ha a szolgáltató ingyen adja akkor beruházunk, még elkarcolunk a 7390-el :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25) Stanlee válasza Hieronymus (#21) üzenetére


Stanlee
őstag

Jo par funkciojat nem mutatjak be a boxoknak a prohardveren, igy ugy tunik az eszkozt nem ismeroknek, hogy nagyon dragan kapnak egy minimalis hasznalhatosagu xDSL modem+routert.

Ami nekem tetszik meg benne:
- kulon wifi halozat vendegeknek, meg QR kodot is nyomtat amit beolvasva a vendeghalot a mobilon be lehet allitani, jo sok extra funkcioval a vendeghalozaton levo kliensek korlatozasara
- gyerekzar. Tudom gaz, de nem rossz, ha az ember jol tudja kordaban tartani a kolkoket
- megfelelo dongle-val akar LTE is van rajta, amit backupnak lehet hasznalni, ha elmegy a vezetekes net, de a simkartyat tudja telefonalasra is hasznalni az ember
- rengeteg VoIP funkcio, amik a telefonalast koltsegkimoleve teszik

Es meg igy se soroltam fel, hogy mi mindent tud. Persze 4-5 extra kutyubol ossze lehet tenni mindazt, amit ez egymaga tud, de ez a svajcibicska azert jo, mert egy keszulekben nagyon konnyen managelhetoen lehet beallitani sok funkciot.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26) Lacok válasza DonaldJames (#18) üzenetére


Lacok
őstag

Nem kicsit hanem nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) DV válasza Stanlee (#25) üzenetére


DV
senior tag

Nalam a 3390-es megy par eve..

- Pl. firmware frissites beallithato, hogy fel-/teljesen automatikus legyen, vagy ki legyen kapcsolva
- Nem kell statikus IP cim a tavoli elereshez (ez jol jon barmilyen konfighoz ha az ember nincs otthon)
- Wi-fi automtikusan ki/be kapcsolhato napi/ora szinten, vagy aktiv marad az utolso felhasznaloig idon tul, stb

Nem ertem, ha az USB ilyen lassu, akkor miert teszik bele?
Inkabb arulnak USB nelkul olcsobban.....

(#28) Aprósólyom válasza woodworm (#20) üzenetére


Aprósólyom
addikt

És ha bele sem tennék? A nyák is egyszerűbb lenne, a beültető a folyamat mérnök is kevesebbet dolgozna, stb... a végén még környzetbarát is lehetne és nem hiányozna senkinek sem a plus led.
Környezetbarátsággal többet lehet ma kaszálni, pláne Kínában, mióta rájöttek, hogy fontos erre odafigyelni. Azóta magasan ők fektetnek a legtöbbet megújúló energiákba. :R

Jevons paradox

(#29) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Mi okozhatja, hogy a 4. és 6. méréseknél a feltöltés gyorsabb, mint a letöltés?

(#30) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Én nagyon szeretem az AVM Fritzboxait, 7490-em van egy FTTH 200Mbit/sec-es nettel, és tökéletesen teszi a dolgát, soha egyetlen egy szakadásom nem volt vele. :K

Fogadni merek, hogy sokan közületek azt se tudjátok, hogy létezik hozzá, barmolás mentesen antenna csomag.

(#31) Hieronymus válasza DV (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..ha az USB ilyen lassu, akkor miert teszik bele?"

Az újabb generációkban már USB3 port van. Ezzel a megoldották a gondot.

Érdemes tudni, hogy a router USB portja nem csak nyomtatóhoz vagy háttértárhoz használható.
Bármely USB eszközt meg tudja osztani a hálózat számítógépei között.
A gépekre virtuális USB portot kell telepíteni. Ezek után a portkezelő programmal lehet felcsatolni az virtuális portra, a routerbe csatlakoztatott fizikai eszközt. És úgy használni, mintha helyi eszköz lenne.
A korlát ez esetben is él. Egyszerre csak egy gép használhatja a routerbe csatlakoztatott eszközt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) woodworm


woodworm
veterán

Azért mert usb3 van egy routerben, nem lesz gyorsabb. Legnagyobb részt a cpu-n múlik a lemezkezelés. Nagyon kevés készülék van, amelyik jelentősen gyorsabban mozgatja az adatokat ~30MB/s-nál, ami a választóvonalnak számít az usb2 és az usb3 között.

(#33) -Skylake- válasza zzola (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Számomra a legdurvább az , hogy ez egy "German Designer Award Winner 2018" termék. Közben konkrétan úgy néz ki, mint amit valami határszéli nevenincs faluban egy majálison lehet lőni. Borzasztóan igénytelenül néz ki, 1980-ban is vállalhatatlan lett volna ez a külső.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) -Skylake- válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Sőt, egészen odáig jutottunk, hogy az elméletileg is magas szinvonalú, kifinomult izléssel megáldott tervezésbe is beszivárgott ez az irányzat, lásd Mercedes S klasse."

Amit linkeltél kép az szó szerint a magas színvonalú , kifinomult ízléssel megáldott tervezés. Attól , hogy Te ezt nem érted, attól még a Merci nagyonis jól csínálja és nyugodtan olvass akár magyar , akár külföldi teszteket az S-class-ról , mert amit fenn írtál azzal az egész autós-szakma egyetért. Nagyjából az ipari remekmű a jó jelző az új S szériára.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35) Stanlee válasza -Skylake- (#33) üzenetére


Stanlee
őstag

Esetleg peldat arra, hogy melyik router nez ki jol? Mert szerintem nincs szep router, de ez a maganvelemenyem :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#36) Hieronymus válasza woodworm (#32) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Azért mert usb3 van egy routerben, nem lesz gyorsabb. ...."

Ha tudod használni az eszközt, akkor lehet gyorsabb.
Az első képen 7490 routerbe dugott USB3 pendrive, NAS szintű megosztással elért eredmény látható.

Igazad van, nagyon sovány. De mi van akkor, ha közvetlenül kapcsolódok a számítógéppel a router USB3 portjához?!

Ez már jó eredménynek tűnik.
Nyilvánvalóan gigabites hálózaton keresztül kapcsolódtam a pendrivehoz.
Ez az eredmény egyébként jelentősen múlja felül a már korosodó Vostro 3350 gépem helyi USB3 portján mért eredményt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) #06658560 válasza Hieronymus (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem külső vinyó hálózati meghajtó beállításhoz semmit nem kellett gépen mókolni, a router webes felületén elintéztem mindent és ment.

(#38) Hieronymus válasza #06658560 (#37) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A mókolás csak opció, arra az esetre, ha a sebesség is számít.
Akkor is ha nem háttértár vagy nyomtató kapcsolódik az USB porthoz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) Starchm válasza Stanlee (#35) üzenetére


Starchm
őstag

Most őszintén, egy ilyen routert te mernél a szekrénybe bezárni? :D

(#40) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Profi cucc.

Sok éve én is vágytam a már akkoriban is piszok drága Fritzboxra. Aztán eltűnt az ADSL és az okostelefonok elterjedésével a VOIP is érdektelenné vált legtöbbünk számára. Már a szolgáltatók is sokkal megbízhatóbb boxokat adnak az előfizetés mellé, így ezért sem kell egyhavi mediánbért kiadni egy szaros routerért.

(#41) Goblin12 válasza Gerasz (#40) üzenetére


Goblin12
őstag

Te tudod, de nekem nem kell a hulladék router a szolgáltatótól, ha van profibb cucc.

(#42) cszolee79


cszolee79
csendes tag

Miért venne bárki ilyet egy akármilyen Mikrotik helyett?

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#43) #06658560 válasza cszolee79 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

A szolgáltatásai miatt. Tíz éve csak ilyen router jön szóba számomra, ha venni kell, szolgáltató választásnál, csomag méretnél selling point az ilyen router. Kábel modemben is.

(#44) vince


vince
őstag

Komoly cucc, komoly árral :C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45) EasyR válasza Goblin12 (#30) üzenetére


EasyR
tag

Ez az "antenna csomag" nagyon komoly :)

Meg is nézem, hogy hol lehet beszerezni (és mennyiért) a 7490-es routeremhez.

;

(#46) Goblin12 válasza EasyR (#45) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali.

Itt van az antenna pack: Pack

DE a linken "Bitte beachten Sie die Infos zu den Pigtail-Varianten!" Alatti részt olvasd el, mielőtt megrendelnéd, mert nem mind1, hogy milyen csomagot rendelsz!

(#47) FőDudu válasza kraftxld (#24) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem pont ingyen adta a szolgaltato. Raadasul egyet megolt a villam (dobtam egy e-mailt a supportnak, mire bevittem a doglottet ott vart a csere), masodikat mar radugtam a villamvedos konnektoromra - ha mar a szerelo aki kihozta es beszerelte elfelejtette ezt megtenni. VDSL megy rajta.

Az eddigi legjobb wifi router amit latttam - pedig nem vagyok nyeretlen keteves az informatikaban.
Az elozo Meraki MR18 parost nyugdijazta (1-1 Ap szintenkent) - mert ennek valahogy van annyira jo a wifije, hogy az also szintrol is megy mindenhol kb 300mbit sebesseggel - holott a felso szintre addig azert kellett meg egy MR18 mert lentrol nem volt tul gyors a kapcsolat a mobil eszkozokon.

A szolgaltato ad a net melle egy vezetekes telefonszamot is, nosza dugtunk ra egy vezetek nelkuli Panasonic telefont. Nejem ugyis sokszor a kocsiban hagyja a telefonjat, legalabb ra tudok csorogni az otthonin is.

Jo dolog a FON app - vezetekes szamokat ingyen hivhatunk, az meg megy a mobilokrol is (nem mintha nem lenne a mobilokon is korlatlan hivas vezetekes iranyba).

Nagyon hasznos funkcio, hogy a kapcsolodott eszkozokrol megmutatja a kapcsolodasi sebesseget es azt is, hogy milyen savon kapcsolodtak (2.4GHz/5GHz). Egy ranezessel lehet tudni, hogy az adott eszkoz a lakas adott reszeben kap-e eleg netet :)

Szoval maximalisan ajanlott cucc. Mindent tud ami kellhet, es bivalyeros a wifije. Pedig a capauszonyaiban nem lehet tul nagy antennaja.

Szerk:nekem 7490 van.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#48) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

gondolkodom egy ilyen router beszerzésén külföldről.akinek van tapasztalata,az segítsen már légyszi: úgy tudom,hogy németből csak a német nyelvű rendszerrel lehet olcsóbban beszerezni,a nemzetközi verzió jóval drágább.ha veszek egy ilyen német nyelvűt,akkor mennyire könnyű elboldogulni a menürendszerrel nagyon kevés (szinte 0) német tudás mellett?egyáltalán minden itthoni szolgáltatóval be lehet üzemelni?

[ Szerkesztve ]

(#49) DV válasza betyarr (#48) üzenetére


DV
senior tag

Hello,

Nekem egy masik model van toluk, nemet nyelvu es siman mukodik.
A nemet nekem sem az erossegem, de a google translate segitett.

[ Szerkesztve ]

(#50) Jano92 válasza zzola (#1) üzenetére


Jano92
csendes tag

ja, német....mi gyártjuk :D

Üdv.: Jano92

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.