Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A logó kicsit bugyuta, de ez másodlagos a funckionalitás mellett.

Van otthon egy WiFi repeater tőlük, de nem üzemeltem még be

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) próbakocka


próbakocka
senior tag

Ha valamit ennyiért árulnak, akkor egy termék-formatervezőt, és egy tipográfust is felvehetnének, hogy valamiféle professzionális formát kapjon a cucc...

Amíg az ASUS képes olyan terméket csinálni, amit ha kiteszek a TV mellé, nem kell sírnom, ezt biztos, hogy soha nem venném ki a szekrény mögül.... egyáltalán miért piros, GÉMER ?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#3) Raymond válasza próbakocka (#2) üzenetére


Raymond
félisten

Nem erted ezt :) A Fritzbox Nemetorszagban egy institucio - ha valtoztatnanak a forman vagy a logon akkor csak magukkal tolnanak ki, mert per pillanat az van hogy aki modemet vagy routert keres az eloszor a Fritzbox-ra gondol es mivel sok eve ez van, igy ezt a dizajnt es nevet keresi a szemevel a polcokon ha besetal az MM-be vagy a Saturn-ba.

Szerk. A fenti egyebkent az arakat is megmagyarazza eleg jol, egyszeruen az van hogy a Fritzbox annyiba kerul amennyi, mert ugyis megveszik mert mindenkinek az van, nemet gyartmany vagy ha eppen nem ert hozza nagyon az elado is azt fogja neki ajanlani es ott meg egyszeruen elfogadjak az arat mert ugyse ertenek hozza.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) próbakocka válasza Raymond (#3) üzenetére


próbakocka
senior tag

Nem vagyok elég fritz :D

Ez amúgy azért érdekes, mert valamikor 2000 környékén botlottam egy ISDN modemjükbe, ami technikailag jó volt akkoriban is, de a csomagolás, a grafikai dizájn már akkor is pont ennyire volt elmaradott és furcsa.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5) Wombath válasza Raymond (#3) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Pedig már változtattak, a CEBITen bemutatott 7590 dizájnja lesz majd elvileg az általános, a szögletes változat (pl 6590) pedig marad a főleg szolgáltatóknak szánt vonalon.

(#6) copass


copass
veterán

édesjóistenemezhogynézmárki?:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) shteer


shteer
titán

ahányszor szembe jött velem egy a német ebay-en, mindig elmosolyodtam :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#8) Raymond válasza Wombath (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, de szerintem ez meg evekig el fog tartani. Sok a modell es a cucsccucc ha uj kinezetu az OK, de a tobbi retail modell majd akkor lesz lassan valtva amikor rengetek uj kinezetu kikerult a nep koze a szolgaltatokon keresztul. Nezz vegig mondjuk itt: [link] Nem sok valtozatossag van ott :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem volt tapasztalatom FRITZ! termékkel és meglehetősen minőségi darabok. Én egy Wlan repeatert használtam huzamosabb ideig, semmi gond nem volt vele, sokkal jobban tette a dolgát mint utána egy drágább másik hasonló eszköz, egy hibbája volt, hogy a felület nyelve csak német volt...

(#10) kekegsm


kekegsm
őstag

Komolyan, most mit számít egy routernél, hogy néz ki? Ne viccelődjünk már...

Az AVM termékei mindig is a minőségről és a megbízhatóságról szóltak. Rengeteget üzemeltem már be és használtam. Soha nem láttam "lefagyott" példányt, vagy inkompatibilis eszközt. Ezeknél nincs olyan, hogy hetenként illik újraindítani, meg hasonlók... Nincs olyan, hogy "nem szereti" a laptopot, és ezért megszakad a kapcsolat. Ezek csak simán nagyon jók.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#11) kriszpontaz válasza Raymond (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ja, a formatervvel le is ragadtak úgy 1999 környékén. Ezt én is inkább eldugnám mint szem előtt hagyjam. A minősége az egy más kérdés. Van is otthon valami ISDN PCI modem tőlük elfekvőben....

[ Szerkesztve ]

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

Tíz éve kizárólag FritzBoxot használok. Eleve az öt év garancia jól indult, marha jól konfigurálható német területen, a szolgáltatókat elég legördülő menüből kiválasztani, így egy rakat beállítással meg is van automatikusan.
A DECT mellett tud VOIP-ot is, a felülete marha kényelmesen használható. Kábelmodemjeik is jók, stabilak, az elektromos hálózaton keresztüli hálózat kiépítéséhez már tud DVB-C átvitelt is. Stabil a net, nem szokott szakadozni, megbicsaklani. Kezelőfelületet a repeaternek is biztosít, hasonló logikával, mint a routeré.

(#13) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

FRITZ!Box, hát fura mik vannak. A neve, a csomagolás és a kinézete alapján még azt hittem volna, valami német gyerekeknek szánt játék router. :D Lehet nem is véletlen... Erre kiderül, hogy egy 60K-s igen komoly cucc. Vicces az a Fritz humor... :U De ha valaki a gyerekszobába akarja tenni a router-t, akkor legalább nem fog kilógni a design... :D

(#15) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Én is csak jót tudok az AWM Routereiről mondani, nem is MOra van tervezve, valójában csak németo-nak van kitalálva.

Ezen kívül most szemezek a legújabb modeljükkel 7580al ami 82 rugó :K

(#16) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Biztos buta kérdés lesz, de nem értek a hálózatokhoz. A Wi-Fi-n a feltöltési sebesség miért marad el a letöltési sebességtől?

(#17) #06658560 válasza #06658560 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Korrigálok, a repeater tud DVB-C-t.

(#18) Chrys_ válasza Raymond (#3) üzenetére


Chrys_
addikt

A régebbi szolgáltatóm is Fritz!Box routereket adott, az utolsó darabot meg is tartottam (a beépített modem miatt), így nem kellett a későbbi Telekom-tól bérelnem vagy vennem :)
Egyébként az OS nem volt rossz, hamar megtaláltam benne az infót, hogy a DSL-kapcsolat fosta össze magát...
Ami kicsit szívás volt, az a port-átirányítás rész megtalálása.

Csak modemként megy nálam, a többit saját router intézi.

[ Szerkesztve ]

(#19) flexi


flexi
csendes tag

Nálunk is FRITZ!Box router/modemeket adnak a szolgáltatók, nekem is 7490-es van. Mióta megvan soha semmi baja nem volt, teszi a dolgát gyors és nagyon megbízható, párhuzamba van egy asus routerrel. Port forwadingal nem volt gondom. Engem is idegesített csak a gyári német firmware de én azt a problémát áthidaltam és felraktam rá egy angolt ami tudja a németet is. Az UI is átláthatóbb lett. Én is csak jókat tudok mondani az AVM termékeiről. Bátran ajánlom őket bárkinek, de az áruk tényleg nagyon borsos.

Oneplus 3 - Android 8.0

(#20) fricz19 válasza FLATRONW (#16) üzenetére


fricz19
őstag

Mert a felfelé mindig nehezebb menni mint lefelé :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

Igazi német formaterv, ronda mint a szar. Ráadásul tényleg átlag jóskának tök felesleges és drága cucc.

Modemként is próbáltátok, annex a/b?
Lehet volt róla szó, de csak átfutottam gyorsan a cikket.

[ Szerkesztve ]

(#22) #06658560 válasza hemaka (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ehhez képest az átlag Hans ilyet használt teljes megelégedéssel, ugyanis a Telekom Speedportjait leszámítva nem nagyon adnak a szolgáltatók másféle routert.

(#23) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Sajnos nekem nincsenek ilyen pozitív élményeim a fritzbox-szal. :(

plus ça change, plus c'est la même chose

(#24) #06658560 válasza noPublicFG (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mi gondod volt vele?

(#26) Eugene Roe válasza #06658560 (#22) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem azt állította, hogy szar, hanem azt, hogy feleslegesen sokat tud egy átlagfelhasználó számára. A "működést" a 4000 ft-os, 8 éves dlinkem is garantálja, és ehhez képest 15*-ös áron nem nyújt 15*-ös szolgáltatást átlag user számára.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#27) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Fritz!box nem egy eszköz, hanem egy szolgáltatás csomag.
Nyilván a tesztben erre nem lehetett kitérni.

A Fritz!box legfontosabb szoftveres szolgáltatásai.

FRITZ!App Fon
Okostelefonnal közvetlenül vezetékes kapcsolaton keresztül telefonálni.
Nincs szükség DECT készülékekre. (Egy hagyományos telefon kell egy engedélyezési folyamathoz.)
Mobilról hozzáférhető a vezetékes híváslista, telefonkönyv is.

FRITZ!App Ticker Widget
Megjeleníti a Box eseményeit. A hívásokat, telefonkönyvet. Egyszerű információs felület

MyFRITZ!App 2
Az előző app nagytestvére
Lehetővé teszi a box távoli elérését és menedzselését.
WIFI vagy mobilnet segítségével A világon bárhonnan beszélgetni lehet a boxhoz tartozó telefonokkal.
Távolról lehet, helyi vezetékes hívást kezdeményezni és fogadni.

FRITZ!App TV
Tévézni lehet telefonon, táblagépen egy FRITZ!WLAN Repeater DVB-C eszköz segítségével.

FRITZ!App Media
Támogatást nyújt a hálózaton lévő DLNA jellegű eszközök használatához. Film, kép és zene.

FRITZ!App Cam
A használatból kikerült mobiltelefonokat biztonsági kamerává alakítja át. Helyben és távolról is ellenőrizni lehet a megfigyelt területet.

Ezeken kívül számos kiegészítő kapható a boxhoz. Például termosztát vezérlés. Ezt majdnem vettem.

A vendéghálózat kezelés is érdekes. A FRITZ!App WLAN lehetévé teszi, hogy QR kód szerű képről további beavatkozás nélkül kapcsolódhassanak a hálózathoz. Viszonylag jól lehet szabályoz mit tehetnek a vendégek és mit nem.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Majd kiegészít valaki, ha valamit kihagytam.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) #04441088


#04441088
törölt tag

Sokkal jobbak ezek az eszközök, mint az itthoni közkedvelt TP-Link és társai, csak van egy bizonyos áruk és kevesen ismerik őket.

[ Szerkesztve ]

(#29) fordfairlane válasza Hieronymus (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nyilván a tesztben erre nem lehetett kitérni.

De miért nem? És miért nem lehetett tesztelni az extra szolgáltatásai közül valamelyiket? Pont nem a WIFI sebessége az érdekes ennek az eszköznek, hanem ami pluszt nyújt a kínai cuccokhoz képest. Amiket például te szépen áttekinthető listába szerkesztettél. Miért nem lehet listába tenni, milyen portjai vannak pédául? Mindent ebből a szürke massza folyó szövegből kell kibogarászni, még azt is, hogy tkp. mi is ez a Fritzbox.

Pont azért kattintottam a címre, mert gondoltam, végre olvashatok egy érdekes bemutatót erről a Fritzboxról. Erre azzal kezdődik az írás, hogy ugye aki ismeri a típusszámozását, annak egyből leesik, hogy ez a tesztalany melyik kategória. Ugye, aki ismeri, a típusszámok szemantikáját? Hát kösz szépen. A cikk stilisztikáját már meg se említsem, a legtöbb mondatot komoly fájdalom végigolvasni, és kihámozi a csapongó mondatvezetésből a lényegi infót. Az egésznek a szerkesztettsége egyszerűen csapnivaló. Egy középiskolás fogalmazás olvasmányosabb ennél.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#31) #06658560 válasza Eugene Roe (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csakhogy átlag Hans ingyé kapja, egy centet nem fizet pluszban érte.

(#32) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tisztára mint egy A-wing...

mondjuk a beépített digitális fax nekem pl. vonzerő...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Hieronymus válasza #06658560 (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Bizony, két év hűségért, általában a xx90-es jár ajándékba.

(Az első két számjegy jelzi a generációt. Az utolsó kettő pedig az eszköz kiépítettségi és szolgáltatási szintjét.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) Indy69 válasza Hieronymus (#33) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ez így van , én is kaptam . Lehet fikázni a kinézetét de tudásban és szolgáltatásokban az átlag usernek még sok is. Persze egyértelmű ,hogy nem venném meg azon a fény áron amiért lehet kapni. De aki meg a Tv mellett egy routerrel akar gizdáskodni az ne ezt vegye :C

(#35) davidsone


davidsone
addikt

kinézetre nagyon retro :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#36) #06658560 válasza Indy69 (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én már vettem kétszáz eurós példányt öt éve.

#33 Hieronymus: Van egyáltalán nem hűséggel előfizu? Ok, nekem olyan. De elég ritka. És ehhez is a jobbik kábelmodemet adták.

[ Szerkesztve ]

(#37) noPublicFG válasza #06658560 (#24) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Egy Olyan példányt kaptam, aminek a wifi-vel volt problémája. Szerencsére egy fillérembe nem került a csere, csak egy hónap várakozásomba, az viszont pont kellemetlen időszakban.

Eugene Roe
Bárcsak a pénzről lett volna szó! :(((

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#38) SunMount3r válasza Hieronymus (#27) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a QR kód leolvasás hogy történik? Gondolom a kliens telefonokra előbb telepíteni kell egy külön app-ot is hozzá. Akkor meg már nem is olyan kényelmes dolog. Ha pl. alkalmi vendégek jönnek, nem hiszem, hogy örülnének neki.

Mert máskülönben amúgy jó ötlet lenne.

Ja meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#39) Stanlee


Stanlee
őstag

Nekem egy 7362 SL keszulekem van lassan 3,5 eve. Addig fogom hasznalni, amig ki nem mulik, mert mindent tud, amire szuksegem van, es ha most abbahagynak a szoftverfrissitest hozza, az se nagyon erdekelne, mert nem kell mar tobb extra.

Lehet, hogy gagyi a szine, szar a dizajn, nekem azert tetszik, mert egy keszulek kivalt harmat (modem, router es telefonkozpont).

Reteg funkcio, de lehet hozza UMTS es LTE dongle-t is csatlakoztatni, szoval ha elmegy a DSL/Kabelnet, akkor is van backup internetunk. Ha a dongle kepes hangatvitelre, akkor meg telefonalni is lehet a mobil halozaton (GSM-gateway).

A telefonkozpont resze egy par fos csaladnak es egy kisebb irodanak (4-5 emberig) boven elegendo. Kepes tobb VoiP szolgaltatohoz is csatlakozni, lehet neki megadni hivasutvonalakat: nalunk a mobil es kulfold mindig masik szolgaltaton megy ki, mint a bejovo es a vezetekes hivasok. Otthon DECT keszulek, asztali IP-telefon van hozza csatlakoztatva, nehanapjan az android-os app-en keresztul telefonalok. Szerintem megerte.

@SunMount3r: nem kell hozza csak egy qr kod olvaso app, rogotn csatlakozik a halozathoz.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#40) waslaw


waslaw
tag

Eleg osszecsapott egy cikk lett, tenyleg ugy kellett kibogaraszni, hogy mirol is van szo, valamint rengeteg kihagyott specifikacio es teszt hianyzik.
Rafert volna egy antenna csatlakozo

(#41) ncc1701


ncc1701
veterán

Én azért maradok a mikrotik cuccoknál.

[ Szerkesztve ]

(#42) velizare válasza davidsone (#35) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, mert a germán már hozzászokott, mint a nagyi a nyomógombos analóg telefonhoz.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#43) Chrys_


Chrys_
addikt

A LED-k egyébként a Fritz!Box-n nagyon jók, az ASUS routerek inkább használhatatlanok. Kis pöcs négyzetalakú LED-k az ASUS-n alig láthatóak, ha nem szemből nézem.
De beépített antennás routert nem használnék (ezért van nálam is csak a netkapcsolatra), nagyon sokat jelent a helyes antennabeállítás wifi-nél.

[ Szerkesztve ]

(#44) Raymond válasza Stanlee (#39) üzenetére


Raymond
félisten

"egy par fos csaladnak"

En is ekezetek nelkul irok, de van hogy mashogy kell fogalmaznom mert ugy furan nez ki az ami egyebkent problemamentes lenne :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45) Stanlee válasza Raymond (#44) üzenetére


Stanlee
őstag

:)) sorry, nem figyeltem. Egy par tagu csaladnak. Nem akartam megbantani senkit...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46) Raymond válasza Stanlee (#45) üzenetére


Raymond
félisten

pas de problème :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47) ggabor02


ggabor02
aktív tag

Mióta fritzboxot használok, elfelejtettem a router újraindítást.
Korábban egy 7390 működött, most egy 7490 van.
Négy VOIP számot használok, rá van kötve a vezetékes vonal is.
Én beleírtam volna a cikkbe a telefonközpontjának szolgáltatásait is.
A vezetékes vonalamon ezzel megoldottam a rejtett számok kitiltását is.
Egy éve vettem hozzá egy dect készüléket is, mely nagyon minőségi munka.

(#48) Hieronymus válasza ggabor02 (#47) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Bizony, a rejtett és a spammer számok, megkapják az előfizető pillanatnyilag nem kapcsolható üzenetet.

A telefonmarketinges próbálkozásokról legfeljebb az eseménynaplóból értesülünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#49) Egon


Egon
nagyúr

Az elektromos hálózaton keresztüli DVB-C átvitel hogy működik? Késleltetés, akadozás stb. mennyire jellemző, illetve milyen plusz eszköz beszerzését igényli? Több tévére is működik?
Net is megy ezen az úton, ha igen, milyen késleltetéssel és stabilitással?
Kis hazánkban megvásárolható, vagy ide rendelhető?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) Hieronymus válasza Egon (#49) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezzel az eszközzel oldható meg.

Nyilván nem kompromisszum mentes a dolog. Minden csatornát, minden felhasználó nem nézhet egyszerre. Azt gondolom, hogy duplatuneres vevőegység lehet a hardverben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.