Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thusor


Thusor
őstag

Nem rossz készülék az árához képest. Lesz teszt a FRITZ!Box 6890 LTE készülékről is? Elsősorban az LTE képesség miatt érdekelne, mert otthon és a munkahelyemen is csak LTE mobilinternet van, nem használok kábeles megoldásokat.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2) wwenigma válasza Thusor (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

137e pénzt kiadni arra? :D Normalis LTE routert 15e-től kapsz....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) Thusor válasza wwenigma (#2) üzenetére


Thusor
őstag

Normális LTE routert 15 ezerért? Mire gondolsz pontosan? A legtöbb routeren 100 mbit csatlakozók és max 150 mbit LTE sebesség. Dlink, TP-Link mind ilyenek. Huawei b525 talán az egyetlen értelmes alternatíva.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez nekem úgy 30-at érne, de tetszik. Az emeleten mért letöltés viszont siralmas.

[ Szerkesztve ]

(#5) wwenigma válasza Thusor (#3) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

E5186 15e 300/50 - gigabit - AC
B593u 15e 150/50 - FE - N

Ritka helyzet amikor kell a gigabites LAN de ha megis az LTE halozat sebessege miatt inkabb egy olcsobb (ha nincs 15ért az elso eppen) es utana egy gigabites switch a belso halozatnak. Szüleimnel egy B593u megy otthon, 50/50-et tud 800MHz-en, wifin bongeszni, videozni tokeletes.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6) Goblin12


Goblin12
őstag

Nekem 7490em van, és tökéletes router, esetleg majd szerzek hozzá antennákat, és akkor még messzebbre elér a jele, ami jelen esetben se kis táv.

AVM egy nagyon jó márka és a support mögötte még annál is jobb. Kár, hogy a 7590re nem lehet ház faragás nélkül rendesen beantennázni.

#5) wwenigma: Már nem annyira ritka a gigabites LAN, föleg hogy kapható gigás net.

[ Szerkesztve ]

(#7) Thusor válasza wwenigma (#5) üzenetére


Thusor
őstag

Jó használtan lehet ennyiért, de nem használt piacról beszélünk hanem újonnan. Almát körtével összehasonlítani nem igazán érdemes. Cégként csak új készülékek beszerzésére van lehetőség és nem a vatera, hardverapró és ebay történetekből.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8) XuChi


XuChi
addikt

128 GB kapacitású Macronix flash memória.

Nem MB lesz az ?

(#9) deter


deter
aktív tag

Jó lenne tudni, hogy támogatja-e magyar Telekom hálózatán a bondingot. Rég leszeretném lecserélni a kapott ZTE-t. De eddig nem láttam kiskereskedelmi forgalomban olyan eszközt, amivel megtehetném.

[ Szerkesztve ]

(#10) Ixion77


Ixion77
őstag

"SuperVectoring 35b-t is ismerő xDSL modemmel" - Ez azt jelenti hogy egy-az-egyben helyettesítené a UPC modememet? Vagy azt semmi nem helyettesíti mert a UPC csak saját modemének szolgáltat?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) andrew911 válasza deter (#9) üzenetére


andrew911
tag

Neked a 7581 kell, nálam megy és támogatja a bondingot. Holland belpiacos, de ebay-en és az amazonon is szokott lenni belőle.

(#12) aragorn1000 válasza Thusor (#7) üzenetére


aragorn1000
csendes tag

Ha igazán jó LTE-routert akarsz akkor a mikrotik a te márkád. Nagyon sok router-el volt már dolgom és messze ezek a legstabilabbak és legjobbak LTE-nél is. Érdemes darabokból összeállítani az eszközt és szerintem árban is elfogadhatóak.
Én így raktam össze otthonra ami tud LTE-t is:

táp
ház
alaplap
sma-aljzat
LTE-modul

Ez volt kb. 47.ezer
Nekem Telenor Mobilnet van, és simán viszi a Mobiltelefonos csomagú netet is.

[ Szerkesztve ]

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A kevés lan port ma egyértelmű, egyszerűbb venni egy switch-et.

Én házfelújítás után jöttem rá, hogy jó pár helyen lehetett volna fali-aljzatot kiépíteni, így majd egy következő festés alkalmával visíthat a véső.

Az eszközhöz annyi, hogy tudja az elvártakat, de a Fritz cuccok valahogy mindig túl vannak árazva... Igaz állítólag németeknél nagyon kedvelt márka.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) alevan válasza XuChi (#8) üzenetére


alevan
őstag

A FritzOS egy nagyon bonyolult operációs rendszer, tele olyan dolgokkal, melynek köszönhetően stabil internetelérést biztosít az eszköz. Nem lehet elvárni, hogy elférjen egy mihaszna, 128MB tárhellyel rendelkező adattárolón. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#15) deter válasza andrew911 (#11) üzenetére


deter
aktív tag

Köszönöm! Írtad, hogy te is ezt használod. De duplázott érpárral, vagy eggyel? Ebay-en 140K Amazon van kedvezőbb is 80K-ért, csak nem szállítanak Magyarországra. Az utóbbit még ki is fizetném egy bizonyosan működő modemért.

(#16) andrew911 válasza deter (#15) üzenetére


andrew911
tag

A 7581 dupla érpárral megy, de közösítve egy csatlakozóba, 2x50 Mbit (100) és 2x13,5 Mbit (27). Tud mindent, amit a ZTE (plusz még DECT, FTP, Samba, távoli elérés, média szerver), de ha kell telefon és/vagy TV is, akkor nem ez a te készüléked, itthon sajnos csak a netet tudja szolgáltatni, de nekem pont ennyi kellett. Soha nem fagyott le, ellenben a ZTE néha naponta kétszer is.
Ha nem tetszik, akkor van még Zxyel SGB-3500N(B), ami tudja a bondingot.

(#17) Sirus86 válasza deter (#15) üzenetére


Sirus86
tag

Ha Nemetben megnezed (amazon.de ebay.de) ott is talalsz siman ua. Fritzboxokat. Erdemes ranezni ott is.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#18) UnA


UnA
Korrektor

"... így külső netkapcsolat esetén csak három LAN portunk marad, ami ma elég kevés egy háztartásban."

Mostanában egyre kevesebb eszközt használnak a népek LAN kábellel, szóval ezt a kijelentést nem igazán értem. Nálunk is ki van húzva több port a szobákban, de talán egy van használatban...

(#19) Core2duo6600 válasza UnA (#18) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mostanában egyre kevesebb eszközt használnak a népek LAN kábellel

Én meg ezzel vitatkoznék, asztali gép, médialejátszó, NAS egyértelműen kábel attól stabilabb nincs.
Csak azt használom wifi vel aminek nincs eth aljzata.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20) MaCS_70 válasza XuChi (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szükség is van arra a 128 GB-ra, hiszen, amint a teszt mondja, csak 10 MB marad szabadon belőle! :D

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21) MaCS_70 válasza Core2duo6600 (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól, hogy a vezetékes megoldás egyértelműen jobb, még sajnos igaz, hogy egyre többen használnak wifit ott is, ahol lehetne UTP-t vezetni. Mert az egyszerűbb, és könnyű elhinni a routerek dobozára írt kumulált linksebességre azt, hogy az valós hálózati sebesség lesz.

Amúgy létezik az, hogy ez a Fritzbox VPN-ként csak IPSecet tud??? :Y A PPTP-re sajnos igény van, az OpenVPN pedig jó, és tulajdonképpen ez az elfogadott megoldás. Az IPSec finoman szólva már nem az... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22) wwenigma válasza Thusor (#7) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hát figyu, a hasznalt is teljesen ugyan ugy mukodik mint az uj, ha cégként a tizszeresét kifizeted, lelked rajta.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#23) AiRLAC


AiRLAC
addikt

6490-et vettem (kábelnetem van itt Berlinben, a 6xxx sorozat a kábeles, a 7xxx az DSL), alig használtan, akcióban 69€ volt ;) (újonann 150€ körül van, na azt még én is sokallom)

Egy álom, pedig tizenx évekig Tomato fan voltam (Linksys WRT54GL és számos Linksys/Asus után a legutolsó egy AC68 volt).

A kábelmodemet elraktam a dobozába, ez tartalmazza. Gyárilag tudja a DVB-C tunerével maximum 4 eszköznek streamelni IP-n a TV csatornákat, VLC-ből vagy Kodiból fogható.

A DECT telefonom egyből ment vele (az is Fritz, C5).

Magyar VOIP számomat beállítottam meg a kimenő VOIP szolgáltatót is, pár kattintással megy a hívás a megadott szabályok szerinti vonalon. Hangposta alap, ha üzenet jön emailben elküldi csatolmányként.

A DECT radiátorszelepek is mennek vele (6x).

7.0 FritzOS óta van MESH, a két powerline WLAN 546e eszközöm két gombnyomás után becsatlakozott a WLAN-ba, átvették a routertől automatikusan a WLAN beállításokat. Az 546e-kben levő konnektort kapcsolgathatom távolról és méri a beledugott eszközök fogyasztását is (látom ha lejárt a mosógép pl.,)
Van vendég Wifi is, ha kell bármilyen új eszközről küld értesítést/emailt ha rácsatlakozik a hálózatra (akár Wifin, akár kábelen).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#24) Goblin12 válasza AiRLAC (#23) üzenetére


Goblin12
őstag

Jó kis cucc az is, grat hozzá. :R

(#25) Hieronymus válasza Goblin12 (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tulajdonképpen jobb. :DD

A Dect telefonokon lehet rádiót hallgatni.A boxban beállítható internet streamek hallgathatóak.
De Dect telefon sem kell A mobiltelefon képes beállni helyi/vezetékes telefonnak. Saját helyi hívószámmal.
VPN kapcsolattal bárhonnan elérhető az otthoni rendszer, ahonnan vezetékes vonalon történő hívást is lehet kezdeményezni. Ahol van hotspot, onnan ingyen hívás haza és vezetékes tarifával bárhova.

Nekem 7490 router van.
USB LTE modem fogadására képes. A vezetékes internet kiesése esetén automatikusan képes átállni mobil netre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Cifu válasza AiRLAC (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de a 6460 és a 6490 is érintett a Pumageddonban... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) UnA válasza MaCS_70 (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Miért "sajnos", ha nem akarsz kábelrengeteggel küzdeni?

(#28) Graphics válasza UnA (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert pl egy helyi hálózaton a vezeték nélküli megoldás szűk keresztmetszet lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) MaCS_70 válasza UnA (#27) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért, mert az ment át a köztudatba, hogy a wifi teljesen kiváltja a vezetékes hálózatot. Ez persze ebben a formában nyilvánvalóan marhaság, viszont nagyon-nagyon sokan wifis megoldásokat erőltetnek olyan helyzetekben is, amik messze kívül esnek a wifi használható tartományán.

A routeres és a wifis topic, meg persze az ismeretségi köröm is tele van olyan igényekkel, hogy n szintes, m négyzetméter alapterületű családi házat meg a kertet akarom ellátni wifivel, kábelezni nem akarok, de menjen legalább két tévén egyszerre a 4K-s videó.

A kábelrengeteggel küzdés kényelmetlensége nem írja felül a fizika törvényeit, arról nem is beszélve, hogy általában egyszeri kényelmetlenségről van szó, ami hosszú távon jelent helyes megoldást.

Nem a wifivel van bajom, hanem azzal, hogy olyan esetekre is ajánlják / követelik, amire nem alkalmas.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) UnA válasza MaCS_70 (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Így már kicsit más, mint elsőre, ezzel egyet is értek. :K

De ez, hogy "menjen legalább két tévén egyszerre a 4K-s videó" természetesen felesleges hülyeség, mert még egy tévére sincsen értelmes 4K tartalom :P

(#31) visz963


visz963
csendes tag

Fritzbox = Hulladék. A szülői felügyelet kamu, https oldalakat nem tud szűrni - kifelejtették belőle. Ennyi pénzért ez nevetséges. A 10 ezer ft-os tp-link router meg tudja csinálni.

dokumentálva: https://www.geekzone.co.nz/forums.asp?forumid=66&topicid=215117

1 nap után vittem vissza.

[ Szerkesztve ]

(#32) MaCS_70 válasza visz963 (#31) üzenetére


MaCS_70
félisten

Fritzbox = Hulladék.

Helyesebben: a Te igényeidnek nem ez felel meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) AiRLAC válasza Cifu (#26) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha jól tudom 6.8+ FritzOS-ben már javították.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#34) Cifu válasza AiRLAC (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Meglepődnék, ha így lenne, lévén tudomásom szerint eddig csak olyan tapasz volt/van a Pumához, amely az UDP forgalom esetén "kisimitja" a pinget (a legtöbb tesztoldal ugye csak UDP-t használ), de ugye a valós adatforgalom a TCP protokolon zajlik. A UPC Connect Box esetében is efféle tapasz volt csak, illetve anno, mikor követtem a Pumageddon-t, a többi Pumás HGW esetében is csak idáig jutottak (Hitron, Virgin Hub, stb.).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) #19482368 válasza visz963 (#31) üzenetére


#19482368
törölt tag

És melyik eszköz tud szerinted valósan https forgalmat szűrni?

(#36) quarros válasza #19482368 (#35) üzenetére


quarros
tag

"És melyik eszköz tud szerinted valósan https forgalmat szűrni?"

Például: Mikrotik. Layer 7 szűréssel. De van egy fogadásom hogy OpenWRT-ben is megoldható.

(#37) Goblin12 válasza quarros (#36) üzenetére


Goblin12
őstag

AKi ilyet akar programozni mindig lehet a Mikrotiket az egekbe emelni, de halandó nem fog ezzel foglalkozni.

(#32) MaCS_70 Supportal beszéltél már? Ha megfogalmazod nekik rendesen problémádat, bizonyítékokkal, megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

(#38) #19482368 válasza Goblin12 (#37) üzenetére


#19482368
törölt tag

Már csak az a kérdés ki a halandó? :D
Az helyzet, kicsit utána néztem a pár fórumon, és elég sok ember küzd ott azzal hogy pl a facebook-ot rendesen le tudja tiltani. És hát ahogy ki vettem, vannak látszólag sikeres megoldások, de valahogy egyik se tökéltes. Na már most, vagy azokkal a felhasználókkal, adminokkal van probléma, akik nem tudják megoldani rendesen, vagy azokkal akik azt hiszik ők bizony meg tudják. Ez picit ellentmondásos. Nagyon jó kis cucc a MikroTik, és a lehetőségek tárházát biztosítja. De nem kell többnek minősíteni mint ami. Vannak ám ott is gondok, problémák.

[ Szerkesztve ]

(#39) visz963 válasza #19482368 (#35) üzenetére


visz963
csendes tag

Ahogy már leírtam, a tp-link router meg tudja csinálni.

(#40) visz963 válasza MaCS_70 (#32) üzenetére


visz963
csendes tag

Tévedsz. Ha valami úgy hirdeti magát, hogy van benne egy szolgáltatás, de az nem működik, akkor az selejt, a szolgáltatást beárazni pedig becsapás. Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat. Ezért normális esetben büntetnek.

[ Szerkesztve ]

(#41) quarros válasza Goblin12 (#37) üzenetére


quarros
tag

A kérdés az volt hogy mivel lehet. Ezekkel biztosan. Ha az a kérdés hogy milyen kulcsrakész megoldások vannak amik biztosan működnek, akkor nem tudok segíteni mert azokat nem ismerem.

(#42) quarros válasza #19482368 (#38) üzenetére


quarros
tag

Én az általad említett Facebook szűrést megcsináltam mikrotikon és 100%-ban működött. Az egyedüli dolog amit nem tudtam még rendesen megcsinálni, az a szelektív szűrés hogy a hálózaton csak bizonyos IP-tartományok legyenek blokkolva a facebook-ról. (Ezen a linken találhatod azt a módot amit én használtam)

(#43) #19482368 válasza quarros (#42) üzenetére


#19482368
törölt tag

Tehát nem tökéletes, de a facebook csak egy példa volt. Írhattam volna a Microsoft telemetriát, app store, play store stb... Nem a példa volt a lényeg, sokkal inkább az, hogy nem kell magasabb szintre emelni mint ami.
Az internet felől áramló szemét halmaz megszűrése mindig is problémát jelentet, nem hogy lakossági előfizetőknek, de még vállalati szinten is. pedig ott azért komolyabb az infrastruktúra, és jellemzően több rétegben szűrik mint a kimenő, és bejövő forgalmat egyaránt. És sok esetben ott is kompromisszumokat kell kötni. Na már most szerinted ha ott gondot okozz időnként, akkor egy Tp-link, vagy egy Miki mennyire lehet hatékony önmagában? A semmitől több, egy All-In-One eszköztől több a lehetőséget biztosít a MikroTik is, de azért nem kell azt elhinni, hogy minden rendben mert én MikroTik eszközt használok. Nem is olyan régen a shodan tele volt Miki, és Tpl-Link eszközökkel. Sok esetben publikusan mellékelték a jelszavakat is.
Semmi bajom a MikroTik eszközökkel, mert nagyon jó eszközök, de …

(#44) Stanlee válasza visz963 (#31) üzenetére


Stanlee
őstag

Egy 2012-es, az AVM paletta mindenkori legaljan tronolo, a gyarto altal mar reg nem tamogatott eszkozt kiprobalsz, es az egy adott feladatra nem alkalmas, tehat az osszes fritz!box egy gane. Gondolom erzed a visszassagot a dologban. Macs-nak total igaza van, a te altalad elkepzelt felafdatra nem jo.

De ugy osszessegeben szerintem egesz jo cuccokat gyart az AVM.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45) quarros válasza #19482368 (#43) üzenetére


quarros
tag

Az hogy a megoldás nem volt tökéletes az az én hibám volt mert nem ástam bele magam kellő mélységben és nem mikrotik programozással foglalkozom csak hobbiként bíbelődöm vele amikor épp nem gond ha pár napig nem érdekesek a megszokott internet beállítások ha esetleg elszúrok valamit. (Tudom tudom ott a safe mode de töredelmesen bevallom hogy mindig elfelejtem használni)

Feltételezéseddel ellentétben mikrotikot nem emelem piedesztálra. A mikrotik a nagy előnye mindig is az volt hogy enterprise szintű szolgáltatásokat kínált konzumer áron. De (mert az az átkozott de mindig ott van) a mikrotiknál mindig a beállítás és support okozta a problémát ezért a legtöbb ember aki nem fektetett bele időt és energiát az nem tudott profitálni belőle ezért sosem volt "kulcsrakész" mint a legtöbb normál router.

"de azért nem kell azt elhinni, hogy minden rendben mert én MikroTik eszközt használok."
"Nem is olyan régen a shodan tele volt Miki, és Tpl-Link eszközökkel."

100 +1%-ig egyetértek! Nem is olyan régen volt egy orbitális rés a mikrotik védelmében ami már egy évvel azt megelőzően javítva volt a RouterOS-ben de aki nem frissített (mint a legtöbben a mellékelt példa szerint) az természetesen áldozatául esett.
A hálózat biztonság mindig is az azt beállító szakértelmétől és felügyeletétől függött jobban, nem az eszköztől.

"akkor egy Tp-link, vagy egy Miki mennyire lehet hatékony önmagában?"

A tp-linket meg nem én mondtam. Csak az OpenWRT-t! Az meg alapjaiban egy linux webgui-val a könnyebbség kedvéért. Ezért biztos hogy ott is megoldható lett volna a szűrés.

De ha a konzumer árakon vagy méreten vagy fogyasztáson kívül néznénk hogy mi tudja a szűrést megoldani akkor mondhattam volna akármelyik JuniperOS-t (bocsánat Junos OS valamiért az előző név ragadt meg a fejemben) vagy pfsense boxot. De ezek mind vagy jóval drágábbak vagy többet fogyasztanak ill nagyobbak méretileg. (Mert szinte bármilyen x86 alapú pc-t használhatsz pfsense vagy opensense, stb.. router os disztribúcióval. de az áramigénye és helyigénye miatt értelemszerűen nem lesz gazdaságos)

[ Szerkesztve ]

(#46) KoLa_2


KoLa_2
csendes tag

Lehet ezek jó routerek, hasznos funkciókkal, de ami miatt nagyon hasznos lenne, az nálunk használhatatlan. Nagy szolgáltatóink ugyan a szabványt támogató (xDSL vagy CATV) modemeket, HGW-ket használnak, de sok egyedi HW/SW megoldás miatt nem tud megfelelően működni nálunk a Fritz 'modem' része. Talán a korai ADSL/ADSL+ modemek kiválthatók vele.

[ Szerkesztve ]

(#47) DithenS válasza Graphics (#13) üzenetére


DithenS
senior tag

Jó márka, de azért itt is drága. De Hamburgban gyártják azt hiszem

(#48) AiRLAC válasza DithenS (#47) üzenetére


AiRLAC
addikt

Berlinben ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49) fabpet73 válasza andrew911 (#16) üzenetére


fabpet73
újonc

Hello, próbálom belőni a 7581-esemet, egyelőre nem sok sikerrel.
lehet a kábellel valamilyen trükk? 1a 2a2b 1b a T-s modemé, de a Fritzre nem találtam leírást,( Y-kábel a dobozban)
esetleg a Fritz menüben kell állítgatni? Tudnál ebben kérlek tanácsot adni? Köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.