Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Szóval a sima iPad igazából egy Air 3 :F
Az új Air ára viszont eléggé elszállt....

(#2) smc válasza Maxxy10 (#1) üzenetére


smc
addikt

Nem, a simában továbbra sincs laminált kijelző, ramot sem közölték.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) Zolom89


Zolom89
senior tag

Így elsőre az előző generációs iPad Air jobb választás mint az új sima iPad..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#4) roli543


roli543
őstag

azért a 32GB alap háttértárat elfelejthetnénk már szerintem....

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#5) smc válasza roli543 (#4) üzenetére


smc
addikt

Pedig most még következetes is:
ipad 8 32gb
air 4 64 gb
pro 128 gb :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6) DaveNo1


DaveNo1
veterán

"ami a 30%-kal erősebb grafikai egységgel együtt nettó 40%-os erősödést hozott a hardvernek az előző, A12-es generációhoz képest"

Nem inkább az A13-hoz képest? Értem, hogy az Air3-ban A12 van, de az A13 hozta ezt a különbséget az A12-höz képest.

You are not prepared.

(#7) Maxxy10 válasza smc (#2) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszi, számomra az nem derült ki.
Egyáltalán nem érzek késztetést, hogy le cseréljem az air 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#8) Noukoum válasza DaveNo1 (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Ugyanezt eljátszották a sima ipadnél, az a12 mennyivel erősebb az előző (a10-nél).

Aki processzor miatt akar váltani szerintem még a9-ről sem érdemes, csak ha be nem lassult valamiért a készülék.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) Mr President


Mr President
senior tag

Az új air szimpatikus, tervben is volt az air 2 lecserélése rá, de az ár kicsit magas lett. 199 ezerre számítottam szerettem volna. :U

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#10) DaveNo1 válasza Mr President (#9) üzenetére


DaveNo1
veterán

Dettó, ennyiért már inkább egy 2018-as Pro, pro motion kijelzővel, 4 hangszóróval, face ID-val.

You are not prepared.

(#11) smc válasza DaveNo1 (#10) üzenetére


smc
addikt

4 hangszóró már itt is van :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#12) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nem lenne meglepő ha az a új touch id bekerülne majd valamelyik iPhone-ba.

(#13) jegesib válasza Maxxy10 (#12) üzenetére


jegesib
aktív tag

légyszi legkisebbe rakasd, annyira imádnám, h le is cserélném az SE-t azonnal.

(#14) bmakszim válasza smc (#11) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nincs, 2 van csak benne. Viszont azok szerencsére mér a tetején és az alján. Nem is értettem korábban mi értelme volt a két hangszórónak egy oldalon. Ki nézett filmet álló módban?!

(#12) Maxxy10 Adnám a notch helyett.

[ Szerkesztve ]

(#15) Noukoum


Noukoum
veterán

Érdekesség de a sima ipadbe mostantól usb-c lightning kábel alaptartozék, illetve egy 20w-os usb c töltő. (A régi ugye usb-a lightning és 12w usb-a töltő volt. Ez mindenképp egy jó hír.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) Stauffenberg válasza smc (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Következetes vagy sem, ez a 32 GB egy ordenáré dolog. Már az előző generációnál is végképp vállalhatatlan volt és háromféle ember létezik ebben a kérdésben:

1. Akinek nincs pénze Air-re és megbékél ezzel valahogy
2. Akinek nincs pénze Air-re és bemeséli minden fórumon, hogy ez tök elég mindenre
3. Aki csak azért vesz Air-t, mert az nem ilyen gané 32 GB-ról indul

Olyat még nem hallottam senkitől, hogy csak netezgetni és Netflixezni kell egy iPad és duzzogna ha 64 GB-ról indulna, ami amúgy gyártási oldalról egy bő 2 dollárral kerülhet többe, cserébe nyugodtabban aludna, hogy 3-4-5 év múlva is még kiszolgálja.

Persze ez az Air-re váltás csak eddig volt igaz, mert sikerült az újnak az árát úgy feljebb nyomni már a belépő modellnél is, hogy nem az van mint eddig, hogy a sima iPad 128 GB kerül mondjuk 150-160 ezerbe és az Air 64 GB-ot már egy MM-ben utánad dobják 170 ezerért, hogy kérdés se legyen melyiket kell venni.

(#17) Noukoum válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Alapfelhasználásra és oktatási célokra elég a 32gb tárhely, de tényleg lehetne több ezt aláírom. (Nekem tökéletesen elég)
Az apple mindig is spórolt ezeken, na meg mindig van nagyobb tárhelyes opció egy vagyonért.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) atus72 válasza Noukoum (#17) üzenetére


atus72
senior tag

drága a flash memória biztos ezért van, ja nem ...

(#19) arn


arn
félisten

Airben a ram? Az air2ot mar nagyon cserelnem... a prot azert skippeltem, mert 1000 eur kornyeken nehogy mar egy 2 eves soc keruljon bele.

Ennyiert 6g illene bele, de tuti 4gt raknak... 6 ev utan nagykegyesen megduplazzak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Noukoum válasza arn (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Az előző Air hármat kapott, semmi info nincs arról hogy növelték volna.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) Stauffenberg válasza Noukoum (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mindenkinek mást jelent az alapfelhasználás. Nem is kell extrém dolgokra gondolni és úgy fut ki bárki a 32 GB-ból, mint a huzat. Ezt már megszondáztattam az iPad topikban olyanoknál, akik az eddigi modellt használták és pár alap és népszerű app feltelepítése, esetleg 1-2 kisebb játék után a többség már csak ~15 GB-on kellett megoldjon minden mást.

Szerintem sokan azért használják "alap dolgokra" az iPad-et, mert nem is mernek olyan dolgokban gondolkozni, hogy egy nyaralásnyi fotót rendszerezni, megszerkeszteni például mennyire príma eszköz ez, vagy éppen nem is gondolkoznak abban, hogy a családi videókat mennyire könnyen össze lehet vágni egy ilyen kütyün, mert hát állandó helyszűkében nem is mer álmodni az ember ilyesmiről. Meg veszel mellé egy Pencilt és egy csomó kreatív dologra használható. A hardver már az előzőben is bírta, hiába volt már 4 éves chip.

Szerintem nagyon illett volna már 64 GB-ról indítani a belépő modellt.

(#22) #16820480 válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Anyukámnak tökéletes lesz a 32 gigás változat is a 7 éves ipad-ja helyett. Még a 16-os is az lenne, mert néhány appon kívül semmit nem tárol rajta. Cserébe nem lett drágább szerencsére, nem úgy mint az Air :U
499-ért magamnak simán az Airt vettem volna, de így hogy az drágult (és az ipad8 is megkapja a TypeC-t), már nem olyan biztos...

[ Szerkesztve ]

(#23) arn válasza Noukoum (#20) üzenetére


arn
félisten

3g ram 2020ban? Na menjenek... egy js intenziv oldalon is osszef*ssa magat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) smc válasza #16820480 (#22) üzenetére


smc
addikt

Nem kapja meg.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#25) Noukoum válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

Komoly dolgokra csak asztali gép/laptop. Nem azért mert kevés a tárhely, hanem elsősorban a szoftver miatt. De ott vannak a hardveres akadályok is (kicsi a kijelző, 1db lightning port). Hidd el semmivel sem használnám több dologra, akkor sem ha lenne 1tb tárhelye.
Pont azért ennyire sikeres az iPad mert az emberek nem elsődleges eszközként használják, hanem sokadlagosként. Majd azoknál lehet elsődleges eszköz akik iPaden nőttek fel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) kobak112 válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


kobak112
tag

32GB ismét egy jó kis üzleti húzás. Egyszerű felhasználó pici pénzért hozzájut az iPadhez "hátha mégis elég lesz" elmélettel. Ezt követően vesz 1-et, majd boldog és örűl neki. Telik-múlik az idö, viszont kezd megtelni a tárhely... Na akkor jut el arra a szintre a kedves felhasználó (legyen csak 10-ből 1 a példa kedvéért), hogy igénybe veszi a kibővített iCloud szolgáltatást (előfizetést) havidíjért cserébe. Itt jön az Apple jó kis üzleti csavarja, mert ezáltal állandó bevételi forrást biztosít nekik még az egyszerű és nem nagyra vágyó felhasználó is. :))
Nem buták ezek, világ szinten ez brutál jó extra bevétel almáéknak ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#27) Alexios válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


Alexios
veterán

Engem nem az zavar, hogy nem 64-ről indult, hanem hogy nincs is belőle..

(#28) chatran


chatran
őstag

A bekapcsológombba integrált touch ID érdekesnek tűnik. Szerintetek van esély arra, hogy ezt az iPhone-ok is megkapják?
A nagy maszkhordó időszak miatt sokszor értelmét veszti a Face ID.

(#29) BabMester


BabMester
senior tag

Nekem tetszik az Air, ha nem akarod az ósdi designt mostmár van olcsóbb lehetőség mint a Pro és ha nem kell a ProMotion mert mondjuk tobbnyire csak videózol meg böngészel viszont jó lenne a toll, megint sporolhatsz az Air-rel, nincs az ember a Pro-ra kényszerítve.

Külföldről 200-ért/alatt szuper lesz karácsonyra.

(#30) Alexios válasza #16820480 (#22) üzenetére


Alexios
veterán

Az ipad8 nem kapja meg a typec-t, maradt a lightning [link]

(#31) Mr.Silkó válasza Maxxy10 (#7) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A simára a tavalyi Airről nem is éri meg. Az új Airre már sokkal inkább, ott azért lett bőven előrelépés.

(#32) Mr.Silkó válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én már a tavalyi szériánál is elég sokat tanakodtam, pont a már ott is viszonylag nagyobb árkülönbség miatt. Végül a feleségemnek elég lett a tavalyi alap iPad – bár a 32 GB azért karcsú felhő mellett is –, én meg végül több okból is az Air 3 mellett döntöttem. Ha most lenne esedékes a tablet csere, akkor bár duzzogva, de az idei Airt venném.

(#33) Stauffenberg válasza Noukoum (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van asztali gépem grafikai monitorral, van laptopom is elég jó kijelzővel, de egyáltalán nem gondolom, hogy egy mobileszköz (most a tabletet és a mobilokat is egy kalap alá véve) ne lenne alkalmas nagyon-nagyon-nagyon sok kreatív dologra, ami nem a fentiek kiváltását, inkább meghosszabbítását, kiegészítését jelenti.

Én ezeken is szoktam fotót szerkeszteni, amit a rendes fényképezőgépemről dobok át vezeték nélkül és nem szárad le a kezem. Nyilván ezek nem azok a fotók, amiket softproofolni kell print előkészítésre vagy valamilyen specifikus színtérre. Látod te sem gondolkodsz abban, hogy egy iPad mennyire sok feladatot meg tud oldani tök ügyesen és hatékonyan a kanapén eldőlve is. Ez nem arról szól, hogy az asztali gép funkcionalitását eléri-e, de egy iPad sokkal több annál minthogy valaki elolvassa rajta a híreket, meg Youtube-ozik. Már a 2019-es alap iPad is ilyen volt, csak éppen nem a 32 GB-os tárhellyel. Nem baj az, ha valaki csak netezni, meg videókat nézni akar rajta, de csípőből elvetni, hogy sokkal többre nem is jó ennél...

(#34) joey04 válasza Maxxy10 (#12) üzenetére


joey04
titán

Sajnos sanszos. Szerintem gagyi ez a bekapcsolóba épített megoldás.

Maguk a tabletek jók, bár ezek sem fejlődtek sokat, de konkurencia nélkül nem is csoda.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Essentials válasza Maxxy10 (#7) üzenetére


Essentials
aktív tag

Na de miért kellene késztetést érezned, hogy lecserélj egy maximum 1 éves konstrukciót? :Y

(#36) Essentials válasza Mr President (#9) üzenetére


Essentials
aktív tag

És azt hogy sikerült kiszámolnod, amikor a mindenben gyengébb elődmodell kerül annyiba? :D

(#37) Essentials válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Essentials
aktív tag

Tökmindegy h milyen dolog, ha ebben az ársávban olyan tableteket kínál a komolyabban vehető konkurencia, amit a belépő iPad többszôrösen körberöhög teljesítményben, és supportban.

[ Szerkesztve ]

(#38) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az iPad Air kicsit kakukktojás lett, ezzel az árral. Mi értelme volt eltolni a Pro felé? Talan a pro ára sokkoló volt a tomegeknek, de az Apple greed sosem alszik. Gondoltak hogy loknek ra nemi featuret, az aran meg meg tobbet.

A színe tetszik, de elegge haszontalan, annyira serulekeny a protol orokolt vekony haz. A többsegnel tokba kerul

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) janeszgol


janeszgol
félisten

Tetszene az iPad 8th, de 32 GB Flash? 135 ezer ft. Mondjuk az ára meg nem rossz. Ennyiért van Tab S5e 4/64, gyengébb SoC-vel, jó kijelzővel (de ez az iPadben is jó), nagyon jó akkuidővel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) Gzolo válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


Gzolo
senior tag

A második részét a kommentek meg tudom erősíteni, csak lesem, hogy öcsém (27) Sony A7III + iPad pro 2018 + Pencil kombóval mennyire flottul szerkeszti a raw fotókat Lightroomban, brutál tempóval, fotózás után már küldi át wifin , rakja a filtert, és következő mozdulattal már fenn is van G Drive-on, kb bárhol út közben.

Én eközben W10 laptop be (i5 5gen+8gb), SD ki, Capture One szüttyög, ha hardveres gyorsítás bekapcsolva akkor kifagy, ha a Windows frissít akkor hajat tép, úton vagy leborul, stb.

Ő úgy válogatta az eszközeit, hogy laptopot és monitort már nem is kell használjon, szokni kell, de ez a jövő bizonyos feladatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#41) #16820480 válasza joey04 (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jobb lett volna faceID, főleg ennyi pénzért, és főleg hogy tabletet azért inkább olyan helyen használ talán az ember, ahol úgyse kell maszkozni. De telefonban én úgy képzelném, hogy facID és touchID is egyszerre, akkor meg lehet válogatni melyiket használod. A kijelző alá építetthez képest kb annyival jobb ez, mint a faceID egy sima 2D arcfelismeréshez képest.

Alexios & smc: Köszi a kiigazítást, sikerült félreértelmezni :R Pedig menő lett volna, de gondolom meg akarták hagyni a supportot az első generációs cerkának.

(#42) DaveNo1 válasza janeszgol (#39) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ha már androidos tabbal hasonlítod nézd meg a app kínálatot is. Ott agyonveri mindenben az ipad bármelyik kihívót.

You are not prepared.

(#43) hemaka


hemaka
nagyúr

Milyen szupi lehet a felso gombbal feloldani a tabletet amikor az asztalon van. 🙄

(#44) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Haszontalan nekem egy tablet idén kipróbáltam, a Type-C és az új Touch iD egy tök jó megoldás.
Eltudom képzelni, hogy az új iphoneokba is bekerül mint kiegészítő biometrikus iD.

Többek között én se tudtam megbarátkozni a Face ID-val. Nekem kell alkalmazkodni a telefonhoz, Touch ID, bármikor bármilyen helyzetben kényelmes volt.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#45) janeszgol válasza DaveNo1 (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

De pont arról volt szó fentebb, hogy 32 gigabájtra nem sok minden fér fel, ráadásul nem is kell semmi, mert csak film, net, zene.
Aki appokat telepít, az nem 32 gigás verziót vesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) Zanik


Zanik
addikt

Nagyon kéne egy új tablet, és reméltem hogy az Air nem száll el árban. Lehet ebből tavalyi modell lesz...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#47) Taci válasza roli543 (#4) üzenetére


Taci
addikt

Így viszont sanszos, hogy az iPhone-ok is ismét 64GB alappal jönnek ki. 2020-ban.

(#48) adamssss válasza arn (#19) üzenetére


adamssss
veterán

Az a soc meg mindig a vilag legerosebb mobil chip-je, es meg mindig overkill szoval szerintem emiatt nem erdemes halogatni a vasarlast.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kíváncsian várom az első hajlítós tesztet erről is :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) DaveNo1 válasza Graphics (#49) üzenetére


DaveNo1
veterán

Jerry szemmel ketté töri majd ;] sajnos ez a kialakitás nem a legjobb.

You are not prepared.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.