Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Annyira azért nem "jóárasított" ez az SSD sem. A 3,33 euró/GB kifejezetten magas árarány.
Féláron már gondolkodás nélkül venném meg.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#2) Lipton


Lipton
őstag

Sajnálatos, hogy már a cikkekben is szerepel az a "szó", hogy "jóárasított". Kár átvenni az ilyen szarságokat.

[ Szerkesztve ]

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Hát ez valahol a Kingston árán lesz, és az 40Gb ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

az olvasás melletti tempó elérheti a 270 MB/s-ot, aminél csak az elképesztően magas 240 MB/s-os írási sebesség hangzik jobban

... aminél már csak az hangzana jobban ha ebből maradna is valami random read/write alatt is. Még az Indilinx is jócskán le van maradva az Intel mögött,pláne a többi. Van hova felzárkózni.

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Lassan SSD-ből lesz a legtöbb márka / fajta az összes PC komponens közül, pedig még nagyon messze van attól, hogy széles tömegek vásárolják... :(((

(#6) zuchy válasza Angel1981 (#5) üzenetére


zuchy
őstag

Nem baj az ,minél több lesz belőle annál olcsóbb lesz.

PC-STYLE.hu

(#7) .mf


.mf
veterán

"pokolian gyors lesz
az olvasás melletti tempó elérheti a 270 MB/s-ot, aminél csak az elképesztően magas 240 MB/s-os írási sebesség hangzik jobban.
"

:U
Pokolian gyors, ilyen tempókkal, persze :U
Hagyjuk már az ilyen túlzó kifejezéseket. Már régóta vannak ennél gyorsabbak (PCIe foglalatban), hasonló sebességűekkel is már lassan Dunát lehet rekeszteni. Aztán jön már a micron új vezérlője és lemeze is, ami 355MBps-mal olvas (SATA-6Gbps porton).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) LordX válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


LordX
veterán

(#9) DV válasza LordX (#8) üzenetére


DV
senior tag

Hozza kell tenni, hogy ez meg nem a vegleges firmware-rel keszult, meg gyorsabb is lehet ennel... Kivancsi vagyok, hogy az Intel mikor fog erre valaszolni...

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És még ez se használná ki a SATA 6-ot. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Chaser válasza lezso6 (#10) üzenetére


Chaser
titán

Sata3-ra gondoltál nem? Raidben azért lehet kevés lenne a sata2.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Lipton válasza Lipton (#2) üzenetére


Lipton
őstag

Abu :) :R

(#13) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

hogy Cartmant idezem megvan amire vagytam mi eletemnek uj ertelmet add...

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#15) #95561216 válasza lorenzen (#1) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hülyeség ssd-nél - főleg ilyen kicsinél - ft/gb-ot számolni, ez arra van, hogy rárakod a rendszert - és csak a rendszert - hogy felgyorsuljon, és ha egy ssd-re ráfér a rendszered, akkor tök mindegy, mennyi hely marad rajta kvázi feleslegesen.

(#16) bartucc


bartucc
addikt

Még mindig nagyon drága, ha vki gyors rendszert akar WD RE vagy Samsung F1 raid. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#17) #95561216 válasza bartucc (#16) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mert aztán az olcsóbb lesz.

(#18) szuper-t


szuper-t
senior tag

nekem a megbízhatóság is fő szempont lenne
nem szeretnék 1 nap arra ébredni mint haverom h ismeretlen kötet :W

(#19) Móci


Móci
addikt

Kell ezzel az ssd őrülettel még várni, amíg kiforrja magát a cucc.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) Televan74


Televan74
nagyúr

Mihez kezdjek a "megfizethető", de kicsi modellel. A 30 GB modellek kis laptopokba való, amire nem kell más csak az operációs rendszer és a driverek.

A 128GB SSD ha 30-40k között árulják akkor majd lesz, addig ez kimarad az életemből.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) dabadab válasza #95561216 (#17) üzenetére


dabadab
titán

...meg biztos gyorsabb is :)

DRM is theft

(#22) Chaser válasza szuper-t (#18) üzenetére


Chaser
titán

Az hdd-vel is megeshet...egyre több gart adnak már rájuk, eleinte elvétve lehetett találni 2 év garisat, most meg már a 3 se ritka.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) iSonic válasza Televan74 (#20) üzenetére


iSonic
addikt

én is így vagyok vele, hogy egyáltalán nincs jó ár-GB arányú SSD, ha elgondolom, hogy 30GB-al tényleg nagy dolgokat nem lehet kezdeni..

bár az is tény, hogyha ilyen kicsi méretű meghajtót vennék, akkor csak az oprendszert pakolnám rá és legalább az gyorsan betöltődne..

[ Szerkesztve ]

(#24) #95561216 válasza iSonic (#23) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez volna a lényege, nem az, hogy filmnézés alatt malmozzon.

(#25) ecsz


ecsz
csendes tag

Én igazából azt nem értem, hogy a 30GB-os SSD 100 eurós áron hogyan lenne versenyképes egy Kingston 40GB-os Boot driveval, hiszen annak nagyobb a kapacitása, olcsóbb is, és intel vezérlője van ami akkor is gyors marad ha random írásról van szó, amit a többi vezérlő nem igazán tud...

(#26) fLeSs válasza ecsz (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

írásban az indilinx is jó, hasonló az intelhez.
ettől függetlenül a kingstont venném meg. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) ecsz válasza fLeSs (#26) üzenetére


ecsz
csendes tag

Hát nem győztél meg teljesen :)

LordX a 8. hozászólásban belinkelt egy tesztet, ott az MLC-s indilinxes vezérlős SSD-k fele akkora sebességet sem tudnak elérni mint az inteles vezérlősek.

Egyébként én nemrég vettem egy ilyen Kingston Boot Driveot, és nagyon elégedett vagyok vele. Az asztali gépembe vettem oprendszernek, de előtte kipróbáltam a laptopomban is, volt olyan alkalmazás ami laptopban vinyóról 40 másodperc alatt indult, SSD-ről 5 másodperc alatt :) Csak ajánlani tudom, ha valaki ilyesmit akarna venni.

(#28) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ez kb 70 euró körül lenne jóárasítva, így a Kingstonhoz képest kimondottan drága.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) fLeSs válasza ecsz (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt vannak eredmények: [link]
az OCZ Vertex és az Agility Indilinx vezérlős (a Vertex mégis soxor kétszer gyorsabb az Agilitynél random írásban).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) ecsz válasza fLeSs (#29) üzenetére


ecsz
csendes tag

Nem azt mondom, hogy rosszak, de ha a tesztekben a 4K-os blokkméret melletti random írást nézed azok nem olyan magas értékek szerintem. És ebben a tesztben a következő oldalon a kis fájlok másolása tesztben szintén az Intel van elöl.

Ilyen jellegű írásnál a SandForce vezérlőt kivéve az Intel szokott a legjobb lenni a tesztekben, és szerintem egy rendszermeghajtónál jellemzőbbek az ehhez hasonló műveletek, mint mondjuk egy olyan meghajtónál ahol az ember nagy fájlokat, filmeket másolgat, mert ott valóban nem olyan jó az intel.

De igazából ezek már nem is egy árkategória, hiszen a kérdés sokkal inkább az, hogy az új 30GB-os OCZ majd versenyképes lesz-e a Kingston 40GB-osával.

(#31) DV válasza ecsz (#30) üzenetére


DV
senior tag

Mar kaphato kulfoldon az Intel uj 40GB X25-V (value) SSD-je a Kingston helyett... [ar], Intel

[ Szerkesztve ]

(#32) ecsz válasza DV (#31) üzenetére


ecsz
csendes tag

Köszi, talán jobb valamivel az Intel de mivel 2 hete vettem egy Kingstont (és teljesen elégedett vagyok vele), egyelőre nem akarom lecserélni, nem hiszem, hogy olyan nagy különbség lenne a kettő között.

(#33) gg72 válasza DV (#31) üzenetére


gg72
veterán

Két boltban már itthon is kapható: [link]

(#34) DV válasza ecsz (#32) üzenetére


DV
senior tag

Gondolom azt tudod, hogy az Intel firmware-t fel lehet tenni a 40GB-os Kingstonra TRIM-mel?
Bovebben az SSD topic-ban.

[ Szerkesztve ]

(#35) ecsz válasza DV (#34) üzenetére


ecsz
csendes tag

Igen, olvastam róla, hogy valakinek sikerült feltenni.

De bevallom nekem kicsit bonyolultnak tűnt a módszer első olvasásra. És ráadásul félek, hogy esetleg a garancia is ugrik ha ilyesmit csinálok vele, így egyelőre még nem terveztem, hogy felteszem. De később talán rászánom magam és megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#36) bartucc válasza #95561216 (#17) üzenetére


bartucc
addikt

Nem olcsóbb, de majdnem ilyen gyors, hosszabb életciklusú, és kb 10szeres tárkapacitású. :U

Két 500GB-os F3 kerül 26.000 forintba.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#37) Raymond válasza bartucc (#36) üzenetére


Raymond
félisten

"de majdnem ilyen gyors"

Ez a marhasag miert jon elo *minden* SSD diskuraban? Messze nem olyan gyors random iras/olvasas teren.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38) szuper-t válasza Chaser (#22) üzenetére


szuper-t
senior tag

Hála ég nekem Raid 0/1 van így nem gáz de notiban kivitelezhetetlen bár igaz vessen magára aki ott személyes adatot tárol de akkor is:S
ha már megveszem akkor 100% h bírja addig amíg a gari szól legalább :K

(#39) lezso6 válasza Chaser (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen arra. :K A SATA az nem dedikált minden egyes portra?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Hát ez még így is rohadt drága, főleg ahhoz képest, hogy csak 30GB. Ebből a 100 ojróból is lesz vagy 35k. Ennyiért meg kell a fenének 30GB. Én nem csak a rendszert tenném az SSD-re, ott vannak a programok is, amiből vannak olyanok is, amik jó pár gigát foglalnak. Egy 64bites win7-tel karöltve hamar végeszakadna a mókának.
Ezt nem értem, hogy már a csapból is az ssd folyik, már az összes gyártónak, aki csak érdekelt a számítástechnikában, van vagy 10-féle ssd szériája, de az árak mégsem akarnak lefelé menni. Ráadásul ha le is viszik az árat 30k környékére, akkor garantáltan egy nagyon kis kapacitású, nagyon lassú ssd-t kapsz. Majd ha egy vertex-et vagy egy intel ssd-t (abból is minimum egy 128GB-osat) levisznek 30k alá, na majd akkor éri meg ssd-t venni. Valamit csinálniuk kell az ssd gyártóknak, ha lépést akarnak tartani a hdd-vel, mert amíg egy 500GB-os F3-as hdd 13k-ba kerül, addig az ssd csak egy rossz vicc marad a maga ár/kapacitás arányával.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#41) #95561216 válasza bartucc (#36) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hajadra kenheted a tízszeres kapacitást, rendszernek bőven elég az ssd is, raid0-n meg tároljon adatot, akinek két anyja van. A hosszabb életciklusról se vagyok meggyőzve, főleg hogy raid0-ban két hibaforrás van, ráadásul mozgó alkatrészekkel. Ja és random elérésnél lassabb lesz, jóval.

(#42) ecsz válasza Ricco_hun (#40) üzenetére


ecsz
csendes tag

Igen, igaz, hogy drága, de szerintem azért elég szépen megy lefelé az áruk. Persze, az árcsökkenés sohasem lehet elég gyors :)

Viszont szerintem egy 30-40GB-os SSD-re azért már nem csak a Win7 fér fel, hanem a gyakrabban használt programok többsége is (legalábbis amiket én használok). mert abban igazad van, hogy ha csak az OS fér rá és a programok nem akkor nem sokat ér a dolog.

A Kingston 40GB Boot driveja 24000 Ft és sebességben nem lehet rá panasz, szerintem a HDDk nem érik utol, és ezen az áron az SSD-k közül sem igazán. És igaz, hogy ugyanennyi pénzért sokkal nagyobb vinyót lehet venni, de a géped sebessége összehasonlíthatatlan a két esetben, így dönteni kell gyorsaság vagy tárolókapacitás.

Én amióta vettem egy ilyet teljesen hívő lettem. :)

(#43) fLeSs válasza ecsz (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hol lehet kapni 24K-ért?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) gg72 válasza fLeSs (#43) üzenetére


gg72
veterán

Picit több, mint 24: [link]

(#45) gg72


gg72
veterán

Az OCZ Agility szériája támogatja a TRIM-et? Ellentmondó véleményeket találok róla neten...

(#46) DV válasza gg72 (#45) üzenetére


DV
senior tag

Igen, tamogatja a legujabb firmware-rel.
"This release has TRIM And GC all in 1 package, only 1 ISO for each drive type. Dynamic Wear Leveling algorithm has been improved."
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47) gg72 válasza DV (#46) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz!
A Vertex megéri a +2/3ezer különbözetet?

(#48) DV válasza gg72 (#47) üzenetére


DV
senior tag

Igen, megeri, amugy ha megnezed az OCZ honlapjat, lathato, hogy a Vertex csalad az Agility szeria fole van pozicionalva. [link]

(#49) gg72 válasza DV (#48) üzenetére


gg72
veterán

Arról tudok, csak a tesztekben nem mindig jön ki a különbség... De lehet várok még 1-2 hónapot és egy Intel X25-M Postville 80GB lesz belőle.

(#50) fLeSs válasza gg72 (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

már látom, iponban lehet kapni, gondolom a juventusból hozzák.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.