Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bokapeter


bokapeter
tag

Sziasztok!
:) Örülök neki, nekem 1.0 verzió van, az is jó lap. Érdekes viszont, hogy még látnak lehetőséget a Gigabyte-nál az AM3+-os lapokban. Én már biztos nem fejlesztenék ezen a vonalon. Tápellátást tekintve szerintem az 1.0 verzió is 10 (8+2) fázisú.
Üdv: Péter

[ Szerkesztve ]

BP

(#2) sketchifun


sketchifun
senior tag

6+2 fázisúak voltak az eddigiek. A gépes topikban nagyon megy az FX procik alá tuingra, mert ugye mégiscsak 6+2. Na majd ez. De inkább a kistestvérei, ha azok is megkapják a 8+2 fázist. Nem nagyon bízom a Gigában, de ezek a lapok tényleg nem rosszak. :))

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) Jim Tonic válasza bokapeter (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem is az van, bár most megszívtam a BIOS-szal. Nagyon jó deszka.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) bokapeter válasza sketchifun (#2) üzenetére


bokapeter
tag

Szia!

Elhiszem neked, hogy 6+2 fázis, viszont akkor a giga honlapján is el van írva. ["Advanced 8+2 phase CPU VRM power design for AMD high-TDP CPU support"]
Akkor mi az igazság szerintetek?

Üdv: Péter

BP

(#5) bokapeter válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


bokapeter
tag

A biossal én is szívtam 1-szer..., de megmentett a dual bios

BP

(#6) Jim Tonic válasza bokapeter (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

8+2, mindig is az volt.
A BIOS-szal én jobban megszívtam. Még mindig alapszabály, hogy OS alól nem frissítünk. Lekaszálta mindkét BIOS-t. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) kungzi


kungzi
veterán

lehet lecserélem erre az Asus m5a99x EVO R2.0-t alaplapomat :) ez a fekete dizájn nagyon bejön :)

(#8) Cobra. válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Cobra.
őstag

Azt hogy sikerült? Ramhiba vagy elégtelen tápellátás, esetleg túlhúzott (és hibázó) processzor?

(#9) Zotya84 válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Az engem is érdekel, hogy sikerült... Csak mert emlékeim szerint @BIOS is csak az egyiket flasheli.
Viszont a 790FXT-UD5P-mhez volt olyan verzió, ami flashelés és sikeres újraindítás után a tartalékot is felülírta az OS indítása előtt. Azóta sem láttam olyat.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) czanga válasza bokapeter (#1) üzenetére


czanga
őstag

Lehet, hogy ők tuöbbet tudnak mint mi, bár én sem hiszem, hogy jönnének még procik AM3+ foglalatba.

Viszont az kétségtelen (bár szubjektív dolog), hogy az asus valahogy nem tud szép alaplapot gyártani mostanság. M5A97 R2.0-t rendeltem FX-6300 alá, és nagy valószínüséggel PCB erősen barna lesz rajta, és hozzá világoskék kiegészítők úgymond... Ez pedig gyönyörű fekete, és szürkés-kék hűtőbordák. Sokkal izlésesebb szerintem.
Nem baj, ha mégis jönnek új cuccok, procit úgysem fogok frissíteni majd, az E5200-at is most cseréltem le 4 év után. :DD Esetleg egy HD7770 csere lesz 1-2 év múlva.

(#11) Meridian


Meridian
senior tag

OS alól nem frissítünk BIOS-t? Évek óta csak úgy csinálom... 1db MSI, 4db ASUS, és 1db Gigabyte alaplapot frissítettem, problémamentesen.

(#12) Jim Tonic válasza Cobra. (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyik sem. A mai alaplapokon egyetlen BIOS chip van, ugyanabba kerül mindkét tartalom, csak eltérő címekre. Ha valamit elcsesz a @BIOS, akkor beleírhat mindkettőbe.

#11: nem vagyok egyedül a problémával. Kicsit sem ritka jelenség.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) lee56 válasza czanga (#10) üzenetére


lee56
őstag

Lehet hogy a Stemroller FX-ek még jönnek majd jövőre, és azért frissítgetnek, érdekes tényleg. Egy halott platformra mi értelme lenne új lapokat kiadni?

Amúgy tényleg jó kis lap, 2011 óta megvan, és csak elismerően tudnék nyilatkozni róla, és csak 1.0-ás. Viszont ezek az új revíziók nem nagyon terjednek el kis hazánkban, még 1.1-est se nagyon láttam ebből. :(

No Comment

(#14) jozsef m.


jozsef m.
tag

Gigához képest egész visszafogott és kultúrált!

(#15) MorphBCS


MorphBCS
tag

Szerintem nem hülyeség AM3+ra fejleszteni, mert nekem soksok ismerősöm van, aki C2D-ről, meg Athlon X2-ről akar mostanság, vagy majd 1-2 éven belül fejleszteni FX-re!
Hisz nálam, meg párónknál azt látják, hogy az FX olcsó és jól teljesít.
Procit sokan mernek használtba venni, mert ha megy, hát megy, viszont lapban a használt, főleg amire esetleg nincs gari, az mindíg nyűg.
Akiknek én építek gépeket jópár éve, és minimális hozzáértésük van, azok mind új alaplapot kérnek, az az egy, amin nem szoktak spórolni, mert lappal szinte mindenki szívott már valaha.

Használtpiacban az FX-nek, és az AM3+nak még bőven van jövője!
Kellenek ezek a lapok szerintem.

(Kis észrevétel: A Rev. 4.0-án miért jutott egyel kevesebb kondi az audio részlegre?)

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#16) Georg17 válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Georg17
tag

Hmmmmm...... ?????????? Elég furcsa, hogy én ezt most hallom először. Feltételezem, hogy én vagyok tájékozatlan.

Minden esetre maradjunk annyiban, hogy a képeken látható mindkét alaplapon 2db BIOS chip van. Két egymástól teljesen független BIOS chip, hogy egy szerencsétlen áramszünet vagy más gebasz miatt, ne kelljen azonnal kukázni a drága lapot, ha a flash-elés nem sikerülne. A te elgondolásodról én még személy szerint nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#17) Jim Tonic válasza Georg17 (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó, de akkor hol a második chip az 1.0-n? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) azigazimoris válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

A hűtőborda takarja a Giga felirattól jobbra.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#19) Jim Tonic válasza azigazimoris (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, közben megleltem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Radványi


Radványi
aktív tag

Valahol olvastam (asszem prohardver, de majd kijavitanak), hogy a steamroller meg biztosan jon AM3+ ba es utanna talan megegy cpu.
Illetve nekem is van tobb ismerosom, illetve rokon is aki most valt AM3+ -ra, mert mindenki azt latja, hogy egy megfelelo videokartya mellett barmilyen jatekra eleg nekik es a platform joval olcsobb az intelnel.

Nem beszelve errol a bejelentesrol: Az AMD exkluzív szerződést kötöt az Electronic Arts vezetőségével, így a jövőben minden EA által kiadott játék a Gaming Evolved partnerprogramon belül születik meg. Emellett a Frostbite 3 motort használó alkotások használják az AMD, DirectX-be implementált Depth Bounds Test kiterjesztését is, mely csak GCN architektúrára épülő Radeonok mellett aktiválódik, továbbá a CryEngine 3 új verziójában már megtalálható a TressFX a szép hajszimuláció biztosítása érdekében. Ezek persze nem jelentik azt, hogy a konkurens hardvereken az adott program nem fog majd jól futni, és ezt az Electronic Arts, illetve az AMD is kiemeli, de a friss szerződés értelmében elsődleges szempont lett a Radeonokra történő optimalizálás.

[ Szerkesztve ]

(#21) Depression válasza Radványi (#20) üzenetére


Depression
veterán

Mi köze van a radeonnak az am3+ foglalathoz?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

én nem bírtam vele (1.0) és lecseréltem egy Asus M5A99FX Pro R2.0-ra....
hibátlanul megy benne az FX 4,7GHz-cel léggel... pedig előtte évekig 790X-DS4 volt a gépházban....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) geratn


geratn
tag

Remélem a steamroller jönni fog még am3+ foglalatra, mert most költekeztem
ezen a területen, és nem szeretném ha váltani kellene.

(#24) Radványi válasza Depression (#21) üzenetére


Radványi
aktív tag

Semmi, csak kiemeltem, hogy az EA alltal kiadott jatekok a jovoben AMD CPU-ra es AMD GPU ra lesznek optimalizalva az AMD Gaming Evolved program reszekent. Elnezest ha felreertheto voltam.

(#25) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jók ezek a fejlesztések és kiigazítások, bár én magam ezért nem adnék még egyszer pénzt :)
max ha lapot kell cserélni, mert muszáj :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Nemreg vettem en is egy hasonlo lapot, 990FXA - UD3 Rev 3.0
Kerdesem az lenne hogy milyen videokartyat es tapot ajanlanatok hozza?
Kartyara atszamitva ugy 30 - 35 ezerig koltenek....

Valaszokat elore is Koszonom

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#27) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Van olyan aki ezt a lapot hasznalja rajtam kivul?990FXA - UD3 Rev 3.0
Kerdesem az volna hogy milyen op rendszerel hasznalja a lapot,en win7-el de erdekelne hogy Win 8.1 - el hogy muxik a lap...
Valaszokat elore is Koszonom

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#28) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Nemregiben jelent meg a Gigabyte oldalan egy ujabb Bios 2014/10/07 (beta)..
Tud valaki valamit rola?esetleg valaki frissitette mar?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.