Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ennyi plusz állami bevétel mellett, jo lenne ha a kereskedőnek, kisvállalkozóknak is lenne valami plusz, mert jó fejek es feheriti a gazdaságot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Minek ide keverni az EKAER-t? Inkább arról nyilatkozzanak, mennyi haszna volt az online kasszáknak önmagukban?

Ez olyan, mintha a cipő eladásokhoz hozzácsapnák a pöttyös labda eladásokat. :U

#tarcsad

(#3) velizare


velizare
nagyúr

huszasba', hogy elkúrják.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) apatyas válasza velizare (#3) üzenetére


apatyas
Korrektor

Naná. Mikor lehet frissíteni? Amikor fognak vele foglalkozni ráérősen hivatalból: 9 és 16 közt.. amíg nyitva van a kassza, oszt egyszercsak nem megy az összes a boltban. Képzeld el egy Tescoban :D
Amikor meg nincs nyitva, ki van kapcsolva, nem?
Namindegy. Gondolom, a napi forgalmat már nem úgy követik, mióta minden tétel el van küldve azonnal. Különben azt is számolgathatnák utána.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5) Yutani válasza apatyas (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Apósom pont a hétvégén mondta, hogy frissíteni fogják a kasszát, és az neki 70-80k-ba fog kerülni. Nem tudom, honnan van neki az info, de remélem, hogy csak valami félreértés van mögötte.

Egyébként azok a sz@r pénztárgépek garantáltan elromlanak 2 év alatt, már neki is javíttatni kellett. A szervizben mondták neki, hogy előbb-utóbb minden gépet visszahoznak javításra. Jól ki van ez találva.

#tarcsad

(#6) gabor7th


gabor7th
addikt

Arról van valami hír, hogy vannak akik valahogy megpróbálják kijátszani ezt a rendszert? Mondjuk hackeléssel? Van rá lehetőség?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) spammer


spammer
veterán

Pénztárgépmutyi ápdét

(#6) gabor7th: igen, a legnagyobb hekkelés, hogy nem ütik be, ahogy eddig sem tették. A legnagyobb hekkelés, emiatt tényleg muszáj volt online kasszát bevezetni még a faluban is a Marika néninek. :K

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8) apatyas válasza gabor7th (#6) üzenetére


apatyas
Korrektor

Persze. Nem üti be. Ennél egyszerűbb nincs.
Amúgy, remélem, a profilod alapján nem lehet téged megtalálni. Avagy adóellenőr vagy, és így akarod csőbe húzni a csalókat :D
Szerk: lekéstem.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#9) eventus válasza Yutani (#5) üzenetére


eventus
veterán

Elsore az volt a terv, hogy fizet a tulajdonos.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10) nyisziati válasza Yutani (#2) üzenetére


nyisziati
veterán

"Minek ide keverni az EKAER-t?"
Pont erre gondoltam én is.
Ez a bevételnövekedés kb. egy az egyben onnan jött. Az online kassza általi gazdaságfehéredést max. becsülni tudják.

(#11) Yutani válasza nyisziati (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem nagyon szépen ki lehet mutatni az OK hatását: meg kell nézni, hogy a bevezetés előtti évben milyen bevételt vallott be a vállalkozó, és aztán mit vall be a pénztárgép. Egyszerű, mint az egyszeregy.

Egy konkrét cikket találtam, ami szerint 106 milliárd forinttal több adót fizettek be a vállalkozók 2014 első félévében a pénztárgépek hatására.

#tarcsad

(#12) Zotya84 válasza Yutani (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

Még jó hogy azért fizettetik ki a szoftverkövetés opciót, hogy ne kelljen minden firmware-frissítésért fizetni, még ha állambácsi akarja is frissíttetni. Aki nem fizeti, az valóban fizetni fog érte, de hogy mennyit, azt nem tudjuk.

A szar gépek tényleg elromlanak, de mikor nálam jártak az éves karbantartáson, beszélgettem a szervizessel, hogy vannak típusok, amikkel rengeteg gond van, és szerencsés vagyok mert én olyat fogtam ki, amivel nincs gond. Nekünk még egyszer sem volt vele gondunk.

Úgyhogy nem minden gépet kell visszavinni - csak nem volt szabad az elsőnek engedélyt kapott típusok közül válogatni: mi is az utolsók közül válogattunk, és nem bántuk meg.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) nyisziati válasza Yutani (#11) üzenetére


nyisziati
veterán

Nahát azért ez nem ilyen egyszerű. Mi van a gazdasági növekedéssel/csökkenéssel? Mármint a vállalkozó szintjén. Én is kezelek kasszát, kb. 20% csökkenés volt a forgalmamban egy év alatt, akkor ez statisztikailag hogy veszed? Nem ütöttem be?

Vagy aki a rendszer bevezetése után indított vállalkozást és nincs még bázisadat? Vagy akinek tavaly még volt vállalkozása, idén viszont lehúzta a rolót?

De torzítja még a statisztikát Andy Vajna milliárdos kaszinóüzlete is, ahol önbevallás alapján megy a dolog, ott hogy méred a VALÓS gazdaságfehéredést?

Arról nem beszélve, hogy a kisker forgalom kb. 5%-kal nőtt egy év alatt (ha jól emlékszem, ennyi volt egy cikkben), akár erre is foghatjuk a többletet.

[ Szerkesztve ]

(#14) Zotya84 válasza Yutani (#11) üzenetére


Zotya84
őstag

Ha tudnád, hogy mennyi OK-val rendelkezőnél nem nőtt egy fillérrel sem a bevallott jövedelem. Mert kb ugyanannyit nem ütnek be az ismerőseiknek, mint előtte. (Hány ilyet láttam már, ahol még kedvezményt is adnak, ha kápéval fizetsz, akár többszázezres vásárlást - pl bringa - és megkapod mellé ugyanúgy a jótállási jegyet kitöltve...)

Én ezért szeretem a kártyás dolgokat - azt nehéz nem beütni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) #06658560


#06658560
törölt tag

A taxiban hol fog elférni az onlány kassza?

(#16) kymera válasza #06658560 (#15) üzenetére


kymera
senior tag

Ott mi fogunk elfehéredni a ceh láttán :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#17) nyisziati válasza #06658560 (#15) üzenetére


nyisziati
veterán

Majd egyszerűsítenek és csak kártyával lehet fizetni. ;]

Az lesz az igazi gazdaságfehérítés.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezeknek az online kasszáknak csak akkor van értelmük, ha mindenhová telepítik és nincsenek haverok, ahová nem kell telepíteni őket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) #14595328 válasza gabor7th (#6) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hát, vagy az ország legbecsületesebb környékén laksz, vagy anyu jár még bevásárolni... :D Szerintem az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#20) dstern


dstern
tag

Frissítik... a vietnámi 100 forintos boltosok, a jó kis vietnámi patch-csel :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.