Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó kis cucc, de a háttértárat karcsúnak érzem, illetve egy 3.5-ös jack csatlakozó is elfért volna még rajta.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) nyunyu válasza AxBattler (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondolom HDMIn átmegy a hang a monitor/TV hangszórójába.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha kiszolgálna legalább két monitort, remek kis irodai PC lenne.

A 128 GB-os mSD-korlátozást nem igazán értem. Ha már >32 GB, akkor SDXC, tehát max. 2 TB. Miért nem azt írják oda, hogy SDXC kártya kezelése, 128 GB-ig tesztelve?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4) macilaci78 válasza MaCS_70 (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt én sem értem, mármint ha a 128 GB korlát valós...
A VESA felfogatást érzem feleslegesnek, ezt a kis tömeget bármelyik csatlakozója elbírná a bele dugott kábelen lógva. Viszont nem csak zsebbarát, de tolvajbarát is a Kensington lock nélkül. :D

nyunyu: igazad van, minden irodai környezetben használt monitoron van hangkimenet, vagy hangszóró. :U
Persze, ott az USB, mehet rá USB-s hangkártya.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) koby11h válasza macilaci78 (#4) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én az USB csatlakozók számát érzem kevésnek. Laptopot sem vennék 2 usb-vel, minimum a 3. Ha már kicsi, akkor ne kelljen már egy usb hub-ot hordanom magammal.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#6) SunMount3r válasza nyunyu (#2) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig bármelyik fapados alaplapi hangkártya Jack kimenete is jobb egy normális hangfalszettel, mint az a "hang" ami a TV-ből/monitorból kijön.

A tároló amúgy tényleg soványnak tűnik. HTPC+böngészős PC célra még talán elég is lenne FHD-ig, de egy DP, vagy még egy HDMI elférhetett volna rajta.

(#7) KIRA/\NOVA válasza macilaci78 (#4) üzenetére


KIRA/\NOVA
csendes újonc

Majd a Windows kezeli úgy is. Valószínűleg azért van ez a korlát hogy a későbbi típusoknak is legyen értelme!

https://m.facebook.com/home.php?refid=52 Kira komány találmányaim science

(#8) MPowerPH válasza AxBattler (#1) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem eleg az. Ha van mellette egy Media Centered, akkor ugyis ez is a routeren keresztul jatsza a videokat.

Don't Tread On Me

(#9) opr


opr
veterán

4k Plex lejatszasra mennyi esely van vajon egy ilyennel?
Egyaltalan, ki tud kuldeni hdmi-n normalisan 4k@60hz-et?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) SunMount3r válasza opr (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mármint, mint ha kvázi szerverként működne a TV számára a rádugott külső winyókról?

Ha a TV lejátszója dekódol, akkor lehet. Ha a kis PC transzkódolna, akkor nem nagyon.

Ja látom, te a HDMI-n értetted. Akkor nem. Már csak a HDR hiánya miatt sem, mert ezek az IGP-k nem támogatják. Esetleg HDR->SDR konverzióval működne a dolog nagyon alap szinten KODI-val, vagy MadVR-el.

HDMI 2.0-ás, tehát 4K/60Hz-et tudnia kell (legalábbis a GUI-n :D ).

[ Szerkesztve ]

(#11) Hieronymus válasza KIRA/\NOVA (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Vélhetően USB-re ültetett kártyaolvasó van a gépben. Ennek van saját "BIOS"-a, ami nem tartalmazza még a 128GB méret feletti kártyák paramétereit. (Ezen takarékoskodhattak.) Mivel helyhez kötött eszköz, hálózati háttértárral megkerülhető a probléma.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) macilaci78 válasza koby11h (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nem érzem ezt akkora korlátnak.
Bill-egér bt-os, wifi van benne, nagy háttértár lanon keresztül, helyi háttértárnak meg nagy SD-kártya. Néha 1-1 pendrive-ot rádugok és kész.
Ami nagyon hiányozhat, az a hangkimenet, USB hangkártya.
Ez meg nem hurcibálós gép.

KIRA/\NOVA: esetleg feldarabolni több partícióra a kártyát?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az ára gondolom nem lesz "zsebbarát". Az ilyen mini pc-k, nuc-ok sosem a jó ár/érték arányukról híresek.
Amúgy kár hogy AMD alapon szinte alig találni ilyet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) SunMount3r válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

2400G-vel jöhetne pedig...

(#15) Tigerclaw válasza SunMount3r (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ja, vagy akár kisebbel, 2200G, vagy Athlon 300u...

Amúgy érdekes, hogy épp most - az előző post-om után kb. 20 percel - kaptam az Amazontól egy e-mail, amiben NUC-okat ajánlgat. Véletlen egybeesés lenne? :F :U

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) htc07 válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


htc07
addikt

(#17) TeeBee73 válasza macilaci78 (#4) üzenetére


TeeBee73
addikt

Irodai környezetbe minek hangszóró? A Word doksi vagy az Excel tábla zenélni fog?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#18) Picco


Picco
addikt

Ha 70x70mm alapteruletu akkor hogy lehet rajta 75/100mm vesa felfogatas? :((

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#19) YADA


YADA
tag

Azert a fenykepeket nezve eleg hitvany minosegu cucc. Kulonosen a fedlap. Ez senkinek nem tunt fel?
Sufniban szebbet farag az ember.

(#20) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Az a teljesítményt, amit tud ez a proci, az kb. 10 éve volt eldogadható. Csak rá kell keresni az N5000-re... Nevetséges.
Azért kívánicsi lennék évek elteltével, hogy újabb kodekek, magasabb bitrátájú és felbontású videókkal mit fog tudni kezdeni....

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#21) SunMount3r válasza Aprósólyom (#20) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez pusztán az IGP-n múlik, nem a proci nyers erején. Az pedig tudja a hardverből a HEVC/VP9-et is. Nulla képjavítózással mennie kell a 4K-nak max. 25fps-ig, a felett már lehet berogyna nagyobb bitrátán. De ugye 25fps felett max a YT videók vannak 4K-ban, azoknak a bitrátájához még elégnek kell lennie.

De ugye HDR támogatás nélkül 4K-zni és az SDR konverzióval trükközni elég öszvérszerű félmegoldás lenne amúgy is...

(#22) koby11h válasza macilaci78 (#12) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát nekem mások az igényeim :)
Kimegyek egy ilyennel az ügyfélhez, rádugok egy ott meglévő monitort-bill-egér (vezeték nélkülinél lemerült az elem, nem volt kéznél, ipari környezetben akadozott...) megkeresem vagy megcsinálom amit kell, rádugok egy pendrive-ot, azon átrakom ami kell a megoldáshoz, és kész. Zsebben, nem egy laptopot cipelve - mégis saját környezetben, programokkal. És ide már minimum 2 de sok esetben három usb kell. Szóval egy félakkora hub is játszana.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#23) MaCS_70 válasza TeeBee73 (#17) üzenetére


MaCS_70
félisten

Irodai környezetben is számtalan olyan helyzet adódhat, amikor kell a hangszóró.

Nem minden irodában kizárólagos az, hogy egyetlen ember ül és gépel a számítógépbe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24) SidCorky válasza Picco (#18) üzenetére


SidCorky
senior tag

Jogos, hülyeséget írtam...nem kell mindent elhinni amit az interneten szövegelnek. :D Adaptert adnak hozzá, javítottam. :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#25) Solten válasza Aprósólyom (#20) üzenetére


Solten
addikt

Alapfeladatokhoz, bongeszeshez, irodai munkahoz tokeletes, es mindossze 6W TDP-vel. Tudom, mert volt N4005-os NUC-om, es az a 2 magjaval is iszonyat furge. Nyilvan nem ezzel vagsz videot.

Hihetetlenul jo hogy ilyen apro meretben mar ekkora teljesitmenyt kap az ember, anno atomos kis dobozkak voltak ekkorak (nah, azokhoz kellett turelem).

Saor Alba

(#26) sb válasza Aprósólyom (#20) üzenetére


sb
veterán

Erre ill. a 2400G ötletre...
Egy képet nézünk?
Azért ezen kb. két csatlakozó alig fér el egymás mellett. Iszonyú pici. Ebbe nagyobb cucc nem fér.
Ahogy még 2-3 HDMI port sem. ;)

@Aprósolyom:
Ahhoz képest meg egy ilyen 4/4-es Atom elég jól elvan lightos irodai feladatokkal...
Kissé a ló túloldala, hogy semmire se jó. 10 éve?
Megnéztem mik jöttek ki 2009-ben, mellettük a single/multi score passmarkból.
Phenom II X4 810 900 / 3100
Q8400 1100 / 3100
N5000 1100 / 2400

Ez akkoriban nem elfogadható szint volt, hanem a teteje. Kodekekről meg amit SunMount3r ír.
Támogatás kérdése. Ezeréves alaplapi IGP-n elmegy az FHD... akkor is ez volt a kérdés meddig bírja. A mai napig... merthogy 4K-t meg még ma is alig tud valami, nagyon válogatni kell.
De pl. az N5000 ezt is tudja. ;)

(#27) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

A 10 év az kb. hasraütés, de jogos. Nézzétek meg, hogy mik a vélemények az ilyen Pentium N5000 notebookokról a neten. Túlsúlyban van a negatív értékelés. Sok a panasz a teljesítményre. Nem csodállom.
Most gyorsít. Nem mondtam, hogy nem. A kérdés, hogy mi lesz, mondjuk 5 év múlva? Most támogatja a VP9-t, a h.265-t. Mi lesz majd az AV1, AV2-vel? Mert a CPU nem fogja bírni. Irodai felhasználása is ma már türelemjáték ez a teljsítmény.
Ősöknek egy hasonló teljesítményű Athlon X2 270 gépe van. Nincs nagy különbség Pentium N5000 és az X270 között. Nekem ma már nincsen elfogadható véleményem ezzel a teljesítménnyel kapcsolatban. Lehet nekem magasak az igényeim. Ez van.

Jevons paradox

(#28) icp1970


icp1970
senior tag

Nem rossz.Mondjuk a 2Gb ramos felejtős,a 4GB már elmegy.

(#29) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Tekintve hogy az elődje 200 euro a legolcsóbb helyen (230 az amazonon)...nem tűnik épp jó vételnek, hacsak tényleg nem számít kis mérete. Inkább legyen kicsivel nagyobb, több porttal és olcsóbban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Btw...amúgy melyik celeron/pentium verzió az - akár desktop, akár notebook kategóriában - amiben olyan IGP van, ami hardveresen támogatja az UHD lejátszást? HD5xx, HD6xx, vagy melyik IGP lehetne a befutó, ha mondjuk TV mellé, vagy akár otthoni irodai, netezős gépnek?

Másik kérdés: Ilyen mini PC, celeron alapon, USB-s külső HDD házakkal mennyire válna be NAS-ként?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) SunMount3r válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az újabbak már támogatják az UHD videókat, de HDR csak 7th Gen i3 és attól fölfele van. Tehát Pentium/Celeron továbbra sem tudja a HDR-t.

(#32) haxiboy válasza SunMount3r (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak ha a NAS-ról szeretnéd lejátszani közvetlen. Ha van egy mediaserver máris egyszerűbb a helyzet :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33) SunMount3r válasza haxiboy (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Konkrétan hogyan gondolod?

(#34) haxiboy válasza SunMount3r (#33) üzenetére


haxiboy
veterán

Tigerclaw kérdezte hogy hogyan válna be NAS-ként az ilyen hardver.
A NAS-nak nem feladata a média lejátszása, én pl Serviio-t használok erre a célra, az eszköz amin a lejátszás történik nyersen kapja a folyamot ha támogatja az adott kodeket, ha nem akkor van transcoding, oda tény kell erő, de manapság egy VLC-vel megtámogatott bármilyen eszköz, vagy bármi amin normális gyári lejátszó van az elérhető média 90%-át fedi.

Nálam így néz ki a hálózat:

Gép1 /Gép2/Telefon stb, Deluge/Transdrone kliensek-> NAS-ként szolgáló gép: Fileserver,Deluge Daemon, UPNP (Serviio), és egyéb service-k -> Bármilyen médialejátszó ami támogatja az UPNP alapú médiaszervereket.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35) SunMount3r válasza haxiboy (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, mármint ha az lenne a media server és onnan csak stream-elne a Serviio-val akár a TV lejátszójának előzetes transzkódolás nélkül? Arra már szinte bármi megteszi, akár egy 2010-es Pentium proci is, mert gyak. alig dolgozik valami belőle.

Mert itt a kérdés az volt, hogy mint "media lejátszó", azaz HTPC, a saját IGP-jével, ha maga dekódolná a videókat a HDMI kimenetre, hogyan válna be.

(#36) Tigerclaw válasza SunMount3r (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Külön értettem a két igény, vagyis otthoni mini alapgép, office, net, médialejátszás (max 4k, de nem HDR),

illetve másik igényre válaszolva: ki lehetne váltani ilyennel egy celeronos NAS, egy USB 3.x -es 2-4 lemezes raid tár beiktatásával? Még olcsóbb megoldásként közvetlenül a mini pc-re kötve mondjuk 2 meghajtót. Úgy olvastam, hogy pl. az Intel NUC-ok képesek raidbe kötni a meghajtókat, de lehet hogy az nem hardveres raid, csak szoftveres?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.