Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Itt persze képesek voltak meghagyni a szerelőnyílásokat, de a félmillás üzleti Latitudeból muszáj volt kivenni, és lengyelpiacos pattintós egészhátlapos rögzítést alkalmazni, mint a mai telefonoknál (jó, +csavarozás, de attól még ugyanolyan igénytelen)... Meg persze 1000 nit, Latitudeben meg levették 200-ra, nehogy lásson rajta az ember valamit, kb. minden tesztben ezt kifogásolták. A Dellnél (is) időnként elmennek otthonról?

(#2) -Skylake- válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Teljesen mas a felhasznalasi terulet, nem ertem mit kifogasolsz. Ez a gep azert szellozik, meg tud 1000nitet, hogy kinn a sivatagban a katonak 50fokban meg tuzo napon is lassak a dron kepet. Az uzleti latitude felhasznalasa ezzel szembem az, hogy atviszed egyik klimatizalt es sotetitofolival uvegezett targyalobol a masik klimatizalt / sotetitett targyaloba ahol felcsapod es kidobod a projektorra az eppen aktualis 3 dias pp prezentaciodat. Keresd a kulonbseget.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#3) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Őszintén kíváncsi lennék, hogy hasonló gépeket mégis milyen területeken alkalmaznak. Egyébként nem semmi gép.

#Dr. Akula Meg egyébként azok a hűtőventilátorok nem azért akkorák, hogy 30 fokon tudják tartani a laptopot, hanem hogy kompenzáljanak a víz, és por állóság miatt. Nem tudom ebben pontosan melyik típusú szigetelést alkalmazták, de közel sem hűtenek az ilyen gépek úgy, ahogy azt a nyílás mérete sugallja.

[ Szerkesztve ]

(#4) Dyde válasza -Faceless- (#3) üzenetére


Dyde
aktív tag

Katonai szféra. Pont ahogy a kolléga említette. Kidobod a sivatagba, vagy az erdőbe szakadő esőben, annak működnie kell. :) Én ilyen szférában fejlesztek és mi is hasonlót árulunk.

[ Szerkesztve ]

(#5) Dr. Akula válasza -Skylake- (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azt hogy ezek a featurek a Latitudeben is megvoltak, most meg piaci gagyi szintjére süllyesztették, holott képesek normális modellek gyártására is, mint ez itt. Már fél milla se elég sok pénz ahhoz hogy ne a teszkós gagyit kapjuk?

"Az uzleti latitude felhasznalasa ezzel szembem az, hogy atviszed egyik klimatizalt es sotetitofolival uvegezett targyalobol a masik klimatizalt / sotetitett targyaloba"

Hát nagyon nem. Az IBM korában a Latitude-del (akkor még) egy kategóriába tartozó Thinkpadeket úgy hirdették mint amit lehet dobálni egy építkezésen, ráállós teszteket végeztek, aminek eredményét büszkén hirdették. Ma próbálj meg egy ilyennek a kijelzőfedelére ráállni, nem tennéd fel a youtubera, max a Darwin díj kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#6) joghurt válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Pontosan. Ha a Ruggedbe belefér 3 háttértár, akkor kifejezetten a szándékos szopatás kategóriája az üzleti Latitude-okban az egyetlen berakható háttértár. (Ha valaki látott már M2.2230-as NVMe SSD-t, szóljon!)

Az enyém egy párnázott laptoptáskában 1 m-ről leejtve morzsolta le a műanyagház sarkát. Kevésbé rideg (óccsó) műanyaggal ez nem történik meg, mint ahogy egy fém erősítésűvel sem.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) Dr. Akula válasza joghurt (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A legújabb Coffe Lake-es Latitudeom van, és meglepetten tapasztaltam hogy az M.2 foglalat simán a SATA vinyó számára kialakított gödörbe van belebaszva (nagyon igénytelen). Most aki látott már 2.5"-es vinyót és M.2-es lapkát (kb. mindenki), az tudja hogy méretben sokszoros a különbség. Namost a Dell ezt a felszabaduló helyet nem is szándékozott kitölteni, tehát a vinyó helyén van 1 db M.2 + sok levegő. Azért el tudtam volna képzelni hogy ennyival nagyobb aksit rakjanak bele, mondjuk (ha már az se kivehető, hanem beleheggesztett mint a mai telókban). Mindez egy lengyelpiacos minőségű floppyként hajlongó műanyag lapkára rögzítve. Csavarozáskor attól féltem hogy átmegy a csavar a billentyűzeten, mert kb. semmit nem tartott a "keret". 2018-ban ezt értik a Dellnél business class alatt. Szemlátomást elindultak a Thinkpad lejtőn.

Ezzel szemben a Fujitsu Lifebookom rollcage-et tartalmaz (a Latitudeben semmi erre utaló nyomot nem találtam, de nem szedtem atomjaira), a billentyűzet szétverve, hullámosan , 1-2 gomb nélkül is kiválóan működik, pedig maga a ház is deformálódott valamelyest. Jó, a régi Thinkpad kijelzőfedelet ez se ismeri, de a mostani Latitude fényében ez inkább a cikkbeli rugged military kategória, pedig csak sima mezei Lifebook.

[ Szerkesztve ]

(#8) joghurt válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, a 2.5-es fölé lóg be az M.2. Tehát ha akarták volna, meg lehetett volna hagyni a SATA kábelt egy nagy HDD-nek.
Vagy ahogy írod, az igénytelen belógás, és műanyag távtartó helyett a 2.5-es gödörben simán elférne egymás mellett két darab 2280-as SSD is, ha oda vezetik ki az aljzatokat.
Ez egy nagyon gázos üzleti döntés volt, amiért remélem, majd bűnhődnek is. (Részünkről kollégáim valószínűleg másra cserélik a régi Delleket.)
Ezek után kíváncsi vagyok, a Ruggedben valóban komoly anyagokat használnak-e, vagy csupán az üzleti szinttől (sima Latitude) jogosan elvárhatóakat.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) icp1970


icp1970
senior tag

Brutál anyag minőség lehet.Mondjuk a 3,45 kg-os tömeg sem semmi.

(#10) Dr. Akula válasza joghurt (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nálam nem fölé, hanem a helyére, csak az zavar hogy nem töltötték ki valami értelmessel a fennmaradó hatalmas üres helyet. Mondjuk a szélére rakták volna az M.2-t, és annyival tovább nyúlhatott volna az aksi. Abból úgyse elég soha.

(#11) .mf válasza -Skylake- (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Az uzleti latitude felhasznalasa ezzel szembem az, hogy atviszed egyik klimatizalt es sotetitofolival uvegezett targyalobol a masik klimatizalt / sotetitett targyaloba ahol felcsapod es kidobod a projektorra az eppen aktualis 3 dias pp prezentaciodat. Keresd a kulonbseget."

Ha szerinted is ebből áll, akkor ezért tartanak a notebook-gyártók ott, ahol :U
Nem, k****ra nem elég a 200 nit, és ezért már régen is le lettek szólva notik, ha nem érték el a 250~300-at.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Dr. Akula válasza icp1970 (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

ASztali DTR-ek mellett az még pillesúlynak is számít. :) Voltak régebben 6 kilós Alienware és társai, ma már azért ők is inkább MaxQ-ban gondolkoznak.

(#13) Dr. Akula válasza .mf (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És ezt még el is akarják adni featurenek, hogy energiatakarékosabb (most nem találom a linket, lehet hogy egy PH-s ajánlóban volt, nem is a Dell oldalán). Hát bazz, jóhogy egy dízelautót meg nem úgy hirdetnek hogy ha nem indítod be, akkor 0 emisszió, környezetbarátabb mint az elektromos. :D

Amúgy ilyeneket írnak róla hogy "Tested against 17 MIL STD 810G benchmarks, our incredibly durable systems make sure your work stays safe wherever you go.", szóval military standard meg minden :D, de a viccet félretéve az egyik előző hsz-hez ahol azt írta valaki hogy ezek csak asztalra jók, hát a gyártó szerint se. Vagyis csak szerintük, mert azért ez az anyaghasználat ami ebben van, az lehet hogy még így is jobb egy konzumernél, de erre azért nem mernék olyat ráütni mint a Lifebookra.

(#14) Gusztáv válasza -Faceless- (#3) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nálunk a tarconca szervizes kollégák ilyen gépeket is használnak, persze nem az Extreme-et, hanem a simát. Egy darab Extreme van, azt garancia cserébe kaptuk. Azt szét is kaptam (raktam bele még memóriát), elég szép kis tömítések vannak benne. A hűtés az venti, plusz az alján van egy paszív borda kialakítva.

Laci

(#15) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vízzel hogy állnak ezek? Leesik a szekérről a pocsolyába, kukázhatom a 3k$-os csodát?

Megvan: "Drop tested from 6 feet for impact resistance and certified by IP-65 ingress protection", papírforma szerint ez még csak vödörprúf, bemerítve iszik:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Dr. Akula válasza t72killer (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez nem a Búvár Edition. :)

(#17) -Skylake- válasza .mf (#11) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ket dolog ami lathatoan nem volt vilagos :

- nyilvan sarkitva irtam azt, amit. Tisztaban vagyok vele, hogy vannak akik ilyen gepeken neha munkat is vegeznek, nem csak az excelt gorgetik 9-5ig.

Ketto. Alapvetoen kulonitsunk el ket fogalmat, a fancy-t meg a munkagepet. Amikor egy ceg kiad egy laptopot, ami velurborrel van burkolva (hp/ms) , 1 kilo tokkal, toltovel meg fel kilo krunplival egyutt, duborog benne valami kokemeny Y intel, akkor ott nyugodtan szard le a kepernyot. Ugyanis akkor mar nem munkageprol beszelunk. Egyaltalan nem tartom elfogadhatonak, hogy egy munkagepnek szar legyen a kijelzoje es a hutese. Csak en a fel millas latitudot nem tartom munkagepnek. Ezt ertetted felre. Az en logikam szerint a munkagep ott indul, hogy eloszor tokeletesen lassa el a feladatat, utana pedig ezt rakjuk egy olyan kulsobe amiben ez hatekony. Egy gep, ami 15mm vastag, az nem lehet munkagep, mert nem fer bele sem a hardware, sem a hutes, sem az anyagminoseg.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) tecsu


tecsu
addikt

Ilyen military certificate-es laptop simán leváltaná az otthoni laptopok többségét - szerintem -, ahol gyerek is van, ill. nem hímestojásként használnák, hanem valós körülmények között, csak hát az ára... egyedül ez a bökkenő a többségnek, a súlya (vagy a kinézete) egyáltalán nem mérvadó.

Az úgyneveztt üzleti laptopok, ahogy Skylake is említette, nem valók átlagos, otthoni/családi feladatokra, a minőségtől is messze vannak, csak prezentálásra valók és ami ér bennük valamit, az a support.

Amit otthonra ajánlanak a gyártók, még bekapcsolni sem érdemes, azok kb. a kukába valók. Persze eladják, mert a marketing működik.

A minőség (ennek több aspektusa van, de majdnem mindegyik) általánosan romlott a laptopok történelme során, illetve a fogyasztó társadalom kialakult termékváltás-kényszere miatt nem hiszem, hogy lenne gyártó, akinek ne rémálomként merülne fel az, hogy legyen egy akár évtizedig működőképes produktumuk.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) Dr. Akula válasza tecsu (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Az úgyneveztt üzleti laptopok, ahogy Skylake is említette, nem valók átlagos, otthoni/családi feladatokra, a minőségtől is messze vannak, csak prezentálásra valók és ami ér bennük valamit, az a support."

WTF? :D Az üzleti attól üzleti hogy minőségi alkatrészekből vban összerakva, nem papírvékony műanyag ház, noname hangkártya, lan, amihez még az alap driver se jó, stb. Ez egy konzumer notinál simán belefér, ott az a filozófia hogy nem baj ha szar, folyamatosan viszed a szervízbe, egyszer majd csak sikerül megjavítani (vagy nem). Üzletinél ez nem megengedett, fontos hogy megbízható legyen. A support oldaláról inkább az automatikus driver letöltőt emelném ki, amivel 1 gombnyomásra végignézi melyik drivert kell frissíteni és meg is csinálja. Dell Command | Update, Lenovo TVSU - a Fujitsunál épp nemtom mi az ami működik is a Driver Update leváltása után, nálam épp egyik se.

De hogy ettől miért ne lenne alkalmas bármire amire egy teszkós noti, azt nem tudom értelmezni se. :) A hardver tudása nyilván ugyanaz mindkét esetben, csak az nem hogy az biztosan működni is fog-e. Mint a Husqvarna fűrész vs teszkós Csingcsung.

(#20) Dhampir válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Dhampir
félisten

Pontosan melyik Fujitsu Lifebookod van?

(#21) joghurt válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


joghurt
addikt

A Dell driver frissítése eddig nagyjából rendben volt.

Aztán most a Windows 10 October 2018 Update környékén kijött egy csomó új dátumos frissítés - gondolhatni a Windows frissítéssel való kompatibilitás miatt. Mivel megvannak a régebbi csomagok is elmentve, csak nézek nagyokat, hogy kb. a felük már megvan, ugyanolyan, a verziót is tartalmazó névvel. Aztán a bináris összehasonlítás is azt mondja, hogy ez bizony ugyanaz.
Tehát a Dell ugyanazokat a meghajtókat tolta ki újra új dátummal. Hogy azért, úgy tűnjön, adtak ki frissítést, vagy csak mert valaki elcseszte, nem tudom.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) Dr. Akula válasza Dhampir (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

E736

(#23) tecsu válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Minőségi alkatrész az egyszerű Latitude-ben? Pl. a 200 nites kijelző? A láthatatlan rollcage? A nyikorgó műanyag? A meglazuló/széteső zsanér? Meg amiről nem tudok?
WTF? :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) Dr. Akula válasza tecsu (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemcsak. A business classban, úgy általában. A 200 nit az kevés, de ettől még nem rohanok egy tükröződő gémer vacakért a teszkóba. Széteső zsanért az Acer-Asus brigádban látsz, itt még most is fémből van. Műanyag az van, de valami jobbfajta ötvözet (ha akarod utánanézhetsz ki mikor épp milyen mangánnal, cinkkel, akármivel ötvözi), mint a Lenovonál is (nem is azzal van ott gond), nyikorogni nem szokott, ez nem az a kör. "Meg amiről nem tudok" - arról szerintem más se. Olyan dolgokat soroltál fel (a 200 nit kivételével) ami pont nem ennek a kategóriának a sajátossága, még most sem.

[ Szerkesztve ]

(#25) Dhampir válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm.

(#26) tecsu válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


tecsu
addikt

Sajnos de, ennek a sajátja. Unokatestvéremnek javasoltam egy Latitude-ot, amit azóta megbántam, mert a zsanér bizony meglazult és ha három ujjal felemelem és mondjuk mozgatom, akkor nyikorog a borítás. A kijelzője nagyon rossz, etc.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) tecsu


tecsu
addikt

A cikk táblázatában feltüntetett árakat nem tudom, hogy kell értelmezni, mert most nézem a Dell UK weboldalon a Latitude 5424 - "Starting at £2,548.51 Ex. VAT & Delivery". A garanciánál van kb. mínusz 150 GBP-re lehetőség (de azt nem ajánlanám).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) joghurt válasza tecsu (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Úgy, hogy 1. azok induló, minimálkonfigos árak (tehát ha használható gépet szeretnél, lényegesen nagyobb számokat fogsz látni), 2. dollárban vannak, az USÁban érvényes árak szerint, amik a UK-val kb. semennyire sem összehasonlíthatók.

A tej élet, erő, egészség.

(#29) tecsu válasza joghurt (#28) üzenetére


tecsu
addikt

Tehát az Egyesült Királyságban nem vehetsz olyan alap konfigot, mint az USÁ-ban, csak bővebbet?

Megnéznék egy összehasonlítást a Panasonic 14"-es Ruggeddel.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) joghurt válasza tecsu (#29) üzenetére


joghurt
addikt

Különböző piacokra nem ugyanazokat az összeállításokat kínálják. És nagyon nem ugyanannyiért. Errefelé különben inkább azzal szokott gond lenni, hogy az itteni piacra olyan óccsó konfigokat is összeraknak, amit kint nem kapsz meg, illetve a legfelső házat nem hozzák be, mert nem nézik ki hozzá a fizetőképes keresletet.

Az előző Dellekért a magyar forgalmazó másfél-kétszer annyit kért volna, mint az USA ár. Megrendeltük hát az US webshopban, ahol először csúnyán néztek ránk, hogy ide kellene szállítani. Aztán a helyzet felvázolása után elintézték, hogy az itteni nagyker legyen szíves kb. a kinti áron (plusz vám) ideadni.

A tej élet, erő, egészség.

(#31) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Ezek a laptopok vajon kaphatóak lesznek magyar billentyűzettel?

(#32) tpotyka válasza joghurt (#30) üzenetére


tpotyka
junior tag

"Aztán a helyzet felvázolása után elintézték, hogy az itteni nagyker legyen szíves kb. a kinti áron (plusz vám) ideadni."
Megírnád kérlek (privátban), hogy melyik nagyker volt ez?
Egy nagykerrel megkezdett párbeszéd közben vagyok (Dell Latitude Rugged 5430 kapcsán), és az USA-ban elérhető lehetőségekhez képest sajnos jelentős különbséget tapasztalok, árban és konfigurációban egyaránt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.