Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Jó ez, csak drága.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) kleinguru válasza bteebi (#1) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem értem miért, de webes felületen több másodperc, mire betöltenek az egyes programok.

Pl. DS

Igaz xpenology-t használok, de azért lehetne simább is a működés nem csak olcsóbb :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nevetséges áron adják... kár érte.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#4) XuChi válasza kleinguru (#2) üzenetére


XuChi
addikt

Nálam minden villám gyors :)

Hp proliant gen8 1610T 2gb ram.

Milyen vasat használsz hozzá ?

(#5) derive


derive
senior tag

Mar alapbol is draga, de hogy meg kulon lehuzzanak a tovabbi kamera licenszekert.... :U Azert egy vacak 2 bayes NAS arabol olyan gepet osszeraksz, ami 6-8 vinyot kiszolgal...

(#6) Sanchez638 válasza derive (#5) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egyébként vicc, hogy valszeg az ingyenes nas op rendszerek és egy saját gép. Szerintem ezt a kombót már elkészíteni nem nehéz, főleg annak nem aki komolyabbat vesz..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#7) kleinguru válasza XuChi (#4) üzenetére


kleinguru
addikt

Intel bay-trail (tavaly karácsonykor az volt a sláger) szintén 2GB távoli elérésnél nagyon lassan tölt be valamiért...

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Olcsó Nas-t akarok :D vmi támpontot adjatok

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Sanya válasza bteebi (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

elvileg +2 év szoftveres support jár hozzá a ds214-hez képest, de semmi egyéb. Váltani nem éri meg :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Sanya válasza Graphics (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

olcsó húsnak hív a leve.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) derive válasza Graphics (#8) üzenetére


derive
senior tag

Olcso 3 HDD+1 SSD NAS:
CPU+Proci: Ezekbol egy 4 SATA vezerloset!
Intel: ASROCK N3050B-ITX ~21k
AMD: ASROCK AM1B-ITX+Sempron 5150 ~21k
AMD: ASROCK C70M1 ~13k

Koritesnek:
2GB DDR3 RAM ~4k
Haz: CM Elite 110 ~15k
Tap: FSP Hexa+ 400W: 13k
4GB pendrive (biztos van otthon)
Osszesen: 45-53 k HUF
Ebbe belefer 3 db 3.5"os HDD es egy 2.5"os lemez, kicsi, keveset fogyaszt es jol nez ki. Egyedul a Hot-swap hianyzik belole. Ha esetleg van otthon regi RAM, tap vagy ITX/mATX haz, meg olcsobban ki lehet hozni. OSnek meg mehet ra egy OpenMediaVault amin kb mindenhez van plugin.

Ugyhogy a 100k egy 2bay NASert eleg pofatlan ar... :U

[ Szerkesztve ]

(#12) Graphics válasza derive (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, igazából minden van , szóval olcsón ki tudom hozni.

Van egy tök vékony házam, 80+ Bronze TFX táppal, memória van, még 1TB-os vinyó is van, csak párt kell neki találni.

Szóval jövőre megvan a projekt :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) hemaka válasza derive (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elég drága, bár ebbe tényleg csak betolod a wd red vinyókat, aztán megy is.

Nekem nem kellene ilyen.
Akkor inkább dobnék még rá és vennék egy Dell T20-at 3 év garival, 2GB RAM, 2x2TB wd red-del 120-ért vagy olcsóbban egy HP ProLiant G8 4GB RAM, 2x2TB wd res 110 körül, menne rá egy Xpeno(Nem csak én használom azért :D ), aztán hello.

[ Szerkesztve ]

(#14) Flashback válasza hemaka (#13) üzenetére


Flashback
addikt

Aztán meg jön majd egy DSM update és hello adatok... :D

De tényleg! Pár ezer forint spórolás miatt kozkáztatnád az adataid? Ha van otthon minden akkor kipróbálás miatt megértem de erre építeni szerintem felelőtlenség...

Bruttó 50körül elérhető a DS215j nas. Céleszköz, kisebb fogyasztással, gari, support...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#15) KKaresz45 válasza Flashback (#14) üzenetére


KKaresz45
senior tag

+1 a DS215j-nek.

Nagyon hasonlít a cikkben bemutatott NAS-ra, és fele annyiba kerül. Kicsit lassabb a procija, meg pl. nincs hot swap funkciója, és még 1-2 apró különbség van, amik szerintem otthoni használatban nem nagyon számítanak. Viszont van energiatakarékos módja ami lehetővé teszi hogy HDD hibernáció során teljesen kikapcsoljon a ventilátora. Ez a funkció a 216-ban sincs.

(#16) rudi


rudi
nagyúr

Na, azért ez már vicc kategória a Synlology-tól... a konkurencia 100k körül adja a Braswelles (4k transzkód és lejátszás is kipipálva), korrekt videolejátszós képességekkel bíró, HDMI csatlakozós (OK, értem, hogy a Syno nem erre gyúr, de másoknál ez a fícsör is belefér az árba) modelljeit jellemzően nem kettő hanem négy ingyenes kamera licenccel... értem én, hogy elszállt a dollár árfolyama de hát...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Sanya válasza rudi (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

HDMI egy NAS-ra nem kell. Az egyik egy NAS transkódolással, etc, NAS funkcióval, amelynek 2 év ingyenes távelérésű supportja van, a másik meg egy médialejátszó, amelyiknek vannak NAS funkció is, de ha elromlik rajta valami, akkor összecsomagolod (még ha szoftveres, akkor is), berakod egy dobozba és elküldöd a szervízbe mint egy médialejátszót.

Nem értem, hogy ezt a QNAP 2016-ban miért nem tudja megoldani, tudom, hogy elszállt a dollárárfolyam, de semmi köze hozzá.

Egyébként ezen termékeknek azért ennyi az ára, mert meg kell fizessed a kisebb kinlódást, azt, hogy nem indítod újra ( 2 hónap uptime simán elérhető, csak frissítéskor indítom újra), nincs vele gányolás, mókolás, nem romlik el a hűtés, nem rossz a ram, nem rosszak a csatlakozók, stb.

Emellett olyan médialejátszót veszel magadnak, amilyet akarsz, az nem a NAS feladat.

Plusz főleg ez irodába való NAS, oda meg nem kell HDMI

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) lexandro válasza rudi (#16) üzenetére


lexandro
tag

Kapsz egy 24/7-ben mukodo, letesztelt platformot, amit beallitasz, sarokba rugsz es nem kell hozzanyulni, raadasul az eszkozon futo OS-t, folyamatosan frissitik, javitjak es elerhetove teszik es hat bizonyos garancia azert van a minosegre es egysegessegre a reszukrol. E melle kapsz meg egy alkalmazasboltot, ahol az altalaok elfogadott appok elerhetoek es az altaluk levezetett review utan a frissitesek is egysegesen elernek teged, bar nyilvan sosem a legeslegujabb verzio lesz emiatt az elerheto, de valszleg meglehetosen stabil lesz.

Ennek ez az ara. Meg persze a brand.

Vagy fox sajat alkatreszeket, osszerakod, remenykedsz, hogy az is hasonloan stabil, upgradelgeted a rajta futo NAS megoldast es abban is remenykedsz, hogy az OS meg a NAS alkalmazas 100%-ban kompatibilis a gepeddel. Ezzel arelonyt ersz el, de nemi szabadido raforditast igenyel es elerheted azt a pontot, hogy ha felszorzod a szabadidod (raaldozott orak*hetvegi tulora rate) akkor siman olcsobb a NAS.

Honnan tudom? En a masodik megoldassal kezdtem, aztan egy ido utan elegem lett abbol, hogy ha epp kulfoldon vagyok es lefagy a szerver otthon (2-3 havonta 1x), akkor nem erem el a cuccaim es nincs senki aki restartoljon. Igy a fogamat szivva, ugy dontottem, hogy nekem ez tul maceras, amikor masra is elbhatom az idom, igy vettem egyet. Nem esett jol, de muxik, atomstabil, teszi a dolgat es kesz. Egy stresszfaktorral kevesebb.

Nem mondom, hogy mindenkinek igy kell gondolkodnia, ez szigoruan a szemelyes velemenyem es barki mas, homlokegyenest ellenkezo velemenyet is elfogadom :)

Robi

(#19) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Mit értetek "dsm update csá adatok" kifejezés alatt? Hogy fér hozzá a synology egy teljesen független szoftverhez (xpenelogy)?

[ Szerkesztve ]

(#20) Sanya válasza lexandro (#18) üzenetére


Sanya
nagyúr

kb. nekem már majdnem 2! éve van meg és észre sem vettem. Minden rajta, sosem lassul, mindig elérhető, stb.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) rudi válasza lexandro (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Vagy veszek QNAP-ot, Asustort, Netgeart, ami azonos áron egy gazdagabb fícsör kínálatot ad, és arról sem vagyok meggyőződve a Synology, QNAP, Asustor (épp most tesztelem az AS1002T-t), Netgear tesztek után, hogy a Synology jelenleg a többiek előtt lenne szoftver és support terén. Kézi NAS építésbe én sem fognék bele, egyrészt nem értek hozzá kellő mélységben, másrészt nem is hobbim ezzel szórakozni, harmadrészt az időm többet ér mint egy ilyen eszköz kész NAS szintjére építése és konfigurálása.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Sanya válasza rudi (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

Saját házunk táján szét lehetne nézni :) :

[link]

PH!: Tervezik-e (a legnagyobb konkurenséhez hasonló vagy azt megközelítő) támogatás kialakítását, vagy továbbra is maradnak a "Küldd ki hozzánk, ránézünk, vagy vegyél másikat" mondat ritmikus mondogatásánál?

QNAP: A támogatás egy kritikus pont. Tisztában vagyunk vele, hogy nagyvállalati tárolót nem lehet eladni komoly support nélkül. Az új zászlóshajó modelljeink, illetve később minden rack kivitelű termékünk 48 órás cseregaranciával is elérhető lesz majd. Ezt idővel szeretnénk kiterjeszteni minden üzleti szériás modellre, tehát a torony kivitelűekre is.

Nem rossz, de ha valami nem működik vele, akkor azzal vagy megtanulsz együttélni, vagy merevlemez ki, dobozba be, és posta! :) jujj de jó ez 2016 hajnalán :)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) KKaresz45 válasza ReSeTer (#19) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Ha jól látom ez az Xpenology project arról szól hogy a Synology software-t hekkelik rá más hardverekre. Ha a Synology frissiti a DSM-et akkor az Xpenolgy-n is frissül.

Ha Synology hardvert használsz akkor az összes modell esetén (amire engedélyezik azt a DSM-et) garantált a kompatibilitás, viszont ha nem akkor semmi garancia nincs. Ha emiatt (vagy bármi más miatt) összeomlik a rendszered akkor van a 'csá adatok' állapot, és nem fordulhatsz senkihez mert ezt senki nem supportálja. Gondolom, hogy erre célzott.

(#24) Flashback válasza KKaresz45 (#23) üzenetére


Flashback
addikt

Meg a DSM lock-ra...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#25) lexandro válasza rudi (#21) üzenetére


lexandro
tag

Gondolkodtam en is a QNAP-on, de epp akcios volt a Synology az Amazonon es nem volt szuksegem HDMI csatira meg taviranyitora :) Igy lett egy DS1815+-om, amivel teljesen elegedett lennek, ha a hutoventije nem szolna olyan furcsa frekvencian, de ennek hamarosan veget vetek. A tobbieket meg sem fontoltam, mert nem ereztem ugy, hogy ugyanannyi tapasztalatuk lenne, mint ezeknek, de siman benne van, hogy tevedtem.

A lenyeg, hogy elegedett vagyok egyelore :)

Robi

(#26) Flashback válasza lexandro (#25) üzenetére


Flashback
addikt

8 lemezes NAS :Y
Mire használod??!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27) lexandro válasza Flashback (#26) üzenetére


lexandro
tag

A kovetkezokre:

1. a fel csaladnak erre syncel az user foldere budapest/veszprem/munchen lokaciokon. Nincs tobb elveszett kep, doksi, akarmi.
2. ha valakinek a gepet ujrahuzom szivessegbol, akkor a wincsijet lementem es 12 honapig tarolom ha akarja. Jol jott parszor, hogy volt mentes.
3. Anno 50 euro volt egy 2 teras samsung ecogreen, bevasaroltam alaposan beloluk :) Meg mindig birjak. +1
.
.
.
+1. Torrent! :D

Bar amiota Spotify es Netflix/Amazon prime elofizetesem van (kulfoldon elek), erosen lecsokkent az igeny a torrentre. Neha hetekig nem szedunk le semmit.
Leginkabb termeszetfilmeket, dokumentumfilmeket, fozos sorozatokat es valosagshow-kat nezunk rola.

Robi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.