Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beni26k


beni26k
csendes tag

Hát az Apple még mindig tud notebookokat csinálni. Szerintetek ebben az Airben cserélhető az ssd vagy össze van forrasztva a csatlakozóval ? Az IGP-nek nem lesz sok ez a felbontás ?

[ Szerkesztve ]

(#2) KAMELOT


KAMELOT
titán

10 óra az kevesebb valaóságban! 1500 meg annak éri meg aki pénzt is csinál a géppel! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3) birq válasza KAMELOT (#2) üzenetére


birq
csendes tag

2304x1440 felbontás lesz az

üdv: Attila

(#4) Smiley


Smiley
őstag

Nem vilagit tobbe az alma logo... csak egy usb... nincs magsafe... 3 fele szin... lecserelt betutipus... Jobs tuti forogna a sirjaban ha ezt latna. :F

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#5) babkukta


babkukta
senior tag

Jól néznek ki, meg minden, de vhogy nincs "must have". Az apple mindig csak az igp-re támaszkodik???

Üdvözlettel, Tibi

(#6) tDr1v3r válasza babkukta (#5) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Konzumer és belépő pro gépeknél igen (Mac Mini, legkisebb iMac, MacBook Air és 13" MBPR), magasabb szinten (15"-os MBPR CTO rendelésben, illetve az összes többi asztali Mac) már a van dedikált GPU is.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7) Tidus válasza babkukta (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Vedd a kezedbe, használd. Akkor fogod érezni a "must have"-t.

A világító almát nagyon hiányolom. :U

(#8) KAMELOT válasza Smiley (#4) üzenetére


KAMELOT
titán

JOBS alatt jobban ment a cégnek és jobb ötleteik voltak. Mostmár nem valami nagy szám. MAC pro sem úgy nézni ki mint amit csináltak!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9) bbandi


bbandi
tag

Klassz ez az új MacBook, de legalább még egy usb lehetne rajta :S
Meg ez a 2x1.2GHz nem kevés egy ilyen drága gépnek?

(#10) Graphics válasza KAMELOT (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Terhelés nélküli állapotra írják a 10 órát, az annyi is szerintem, terhelve persze nem lesz ennyi :D

@bbandi: Linkre kattintva picit olvass utána :) 1,2/2,9 GHz, mivel terhelésfüggő, én úgy gondolom 2mag / 4 szálon ,bőven elegendő lesz a teljesítménye.

Éveken keresztül az i5-ösök is 2/4-esek voltak, én viszont már nem tudnám teljesítményében ezeket az ultra-low procikat hova belőni teljesítményileg. Az biztos, hogy fogyasztásban béka segge.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Soil Creep


Soil Creep
csendes tag

Sajnos nálam ezekkel az árakkal Macbooktak ;]

(#12) Tikakukac


Tikakukac
titán

Subnotebook buzi vagyok, szóval ezt meg kell néznem.

De. Mivel Maceket is tapogatok olykor, azért vannak fenntartásaim az unortodox húzásokkal, főleg, hogy olykor magunk ellen beszéltünk így.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) bbandi válasza Graphics (#10) üzenetére


bbandi
tag

Láttam, de kétségeim vannak, hogy aktív hűtés nélkül sokáig bírja a turbo órajelet - kéne erről egy teszt.
A magokban igazad van, csak most épp az asztali gépem fejlesztésén agyalok, itt meg már a 4/4 a standard :) - de jogos, laptopoknál 2/4 a core-i5.

(#14) szabonagyur válasza Graphics (#10) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 2,9Ghz sosem 4 szálra értendő, az bizony 1mag (1szál) csak, 4 szálon olyan 2,2-et mehet kb max.

Arra lennék kíváncsi, hogy energiatakarékos módban ezek is beragadnak e a legkisebb szorzóval számolt órajelre mint Hasswell társaik vagy sem. Mondjuk a 4200U-nál elég vérszegény volt a 0,7Ghz akksi kímélő módban, netezni már kevés.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15) Graphics válasza szabonagyur (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én egyelőre ezért nem váltok a mostani notimtól, mert kell ekkora teljesítmény, viszont az újakról nincs még érdemi tapasztalatom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) freestailo


freestailo
őstag

hehe 80 dolcsiért van átalakító abba a type-c usb-be, +30 dodó ért pedig 30 pines iphone adapter.

(#17) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Kb. a fele ember ezért vesz Macbookot, hogy az alma világítson és a Mekibe mindenki tudja, hogy 5kilós gépe van... Mondom ezt Apple fanatikusként :U

(#18) r3dsnake válasza KAMELOT (#2) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kevesebb, általában többet hoznak, mint amennyit mondanak rá.

(#19) Smiley válasza KAMELOT (#8) üzenetére


Smiley
őstag

Mindig kuloncok voltak, es most pont ez az ami az utobbi idoben hianyzik... ugyanolyan tomegtermek lett mint a HP vagy a Dell, de hat ez kell annak a sok divatmajomnak. Ez egy ordogi kor, a sok divatmajomnak minden evben kell az uj ez meg az, ami kihat a befeketetokre, es muszaj valamit villantani. Jobs-ot ez nem mozgatta, szart a befektetokre, a csod szelen voltak, de az iMac nem jelenhetett meg addig amig volt egy "eject "gomb a cd rom-on. Ugyanez igaz a software reszre is, osszecsapott trehany munka. 2 tonna $-on ulnek es nem futja nekik olyan programozokra akik meg tudnak csinalni az elkepzeleseket ilyen rovid ido alatt...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#20) tDr1v3r válasza h1mpi (#17) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem Magyarország lakótelepi proletárjaiból kéne kiindulni. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21) sagem


sagem
addikt

Heh, jó ez, ha elromlik az az egy darab USB akkor van baj, legalább egy második egérutat adtak volna.. :)
Jó, mondjuk nem túl valószínű, hogy pont az USB fog először elromlani :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#22) Chal


Chal
addikt

A MB Air mindig is arról szólt amit ma mutattak, és így van ez jól. Aki úgy indul neki hogy háá háá, hát ki az a hülye aki ezt megveszi? Hiszen renderelni se lehet rajta egy tisztességeset, se COD-ozni! ...az nagyon nem érti meg, hogy ezt a gépet nem arra szánták hogy neki kedveskedjenek vele, csak éppen elrontották a dolgot :)

Jómagam egy 11"-es Air-t hajtok évek óta, van mellette erős desktop gépem, a kis Air tablet helyett van, mert az nekem kevés (szoftveresen és kialakításban is kevés). Bár nagyobb valamivel mint egy tablet és nehezebb is, de mikor a vállamra veszem egy kisebb táskában akkor pont ugyanakkora tehernek érzem mint egy tabletet. Az irodában dokkolom, és ott amúgy sem fogok rajta játszani, videót vágni, cad-ezni, raw fotókat editálni (bár ennek egy részét bőven bírná bizonyos szintig). Ha menni kell vele, akkor ott lapul nálam egy x86 rendszer, egy teljes értékű OS-el, nem a butított mobil szarokkal, otthon meg ott az erőmű. És ez pont így fasza, és hála a jó égnek sikerült ezzel a modellel továbblépni ezen az úton.

Az 1db usb-c miatt viszont menjenek a picsába.

[ Szerkesztve ]

(#23) tecsu válasza tDr1v3r (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Ez inkább a nyugati társadalomra jellemző. A panelproli nem vesz Mac-et.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) Shing


Shing
őstag

12" és 2304x1600. Ettől már csak az 1440P-t hajkurászó telefonrajongók jobbak. :C

(#25) Oliverda válasza Tidus (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Épp ideje volt, hogy elfelejtsék végre. Rettentően giccses és kirívó volt, hogy még világított is.

Amúgy komoly kis gép lett a Macbook, de azért igazán elférhetett volna rajta egy második USB. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) powerup2


powerup2
addikt

Ez az új Air hát egy kalap szar főleg ennyi pénzért igazából a pro-k is viccesek hogy csak a legnagyobba van normális vga az is csak egy középkategóriás ... és akkor azt mondják hogy ez csúcs termék akik ezt mondják nem láttak még komolyabb hordozható workstation-t ( Dell HP Lenovo ) . Meg a másik minek ilyen vékony gép nem tudom ki találta ki hogy minél vékonyabb annál jobb .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha ingyen adnák, továbbra is a "régi" Macbook Air-t választanám, pedig azon se retina kijelző nincs és árban is olcsóbb. Ez amolyan Facebook Macbook.

Kíváncsi vagyok, mikor kerülnek fel az első hajlítós tesztek a netre valami idiótától.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) Kilobeat


Kilobeat
tag

Nem értem!
Nem a 11-es "szupertrendivékony" Air kapta a passzív hűtést és a lefolytott procit, hanem az árban e-fölé pozícionált sima.
Amúgy a legutolsó sima sorozat is azért bukott meg, mert nem voltak rajta csatlakozók.
Egy 1300 dolláros laptopra, nem tudsz rádugni egy pendrive-ot se, ha töltőn van, akkor meg pláne :D

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#29) Kilobeat válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


Kilobeat
tag

SaffariBook :D

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#30) Chal


Chal
addikt

Eddig tetszett, de nézem most a specit, és 480p-s kamerát látok. Mivan? Közel fél millió lesz a vége, ne már...

Aztán ott a gyári USB-C adapter, ami ad 1db USB3-at, 1db HDMI-t, és 1db USB-C-t (ez utóbbit elviszi a töltő). Ez ugye alap kelléke lesz az asztali dokkolásnak, mással nem lehet megoldani. És nem, nincs benne a dobozban, miért is lenne, ~30kHUF-ot kell majd letenni érte.

[ Szerkesztve ]

(#31) Xero válasza Shing (#24) üzenetére


Xero
nagyúr

1152x800-as felbontás hidpi üzemmódban. Hol van ezzel a baj? Ugyan az, mint 10-15 éve a 12-es iBook és PB, csak tűéles. Azok ugyebár 1024x768-asok voltak.

(#32) Tikakukac válasza Chal (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet FHD is, nem gond. Régen nem a felbontás a baj, 480p egy rendes minőséggel csodálatos lenne. Sajnos ez nem áll meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) Chal válasza Tikakukac (#32) üzenetére


Chal
addikt

Naja, de a 900 dolláros 11"-esben is 720p-s kamera van már. Mondjuk nálam sem ettől lesz "dealbreaker", egyszerűen csak feltűnt, és érthetetlen.

(#34) schawo


schawo
titán

Nincs magsafe? Ne szórakozzunk b+. Ki a t..öm fog magsafe nélküli macet venni? :W :W :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) big-J


big-J
őstag

Akinek ez a gép felkeltette érdeklődését: surface pro 3 hasonló paraméterekkel rendelkezik méretben, súlyban, teljesítményben pedig alázza.

[ Szerkesztve ]

(#36) Chal válasza big-J (#35) üzenetére


Chal
addikt

Najólvan, lapozzunk :)

(#37) Prof


Prof
addikt

Ez akkor most egy premium netbook ha jol ertem. A felbontas/keparany nem rossz, de gondolom a kepernyo mint mindig tukrozodo fenyes, vagyis indoor only.

(#38) funkboom válasza big-J (#35) üzenetére


funkboom
csendes tag

Azért nehéz ezeket a cuccokat (Surface - Macbook) összehasonlítani, mert teljesen más platformot futtatnak. A Macbook-ot az ember max. más Macbook-ok (Air, Pro) közül választ ki, mert a tudatos vásárlók egy adott ökoszisztémát preferálnak (pl. Mac OS -- iOS).

[ Szerkesztve ]

(#39) FollowTheORI válasza Graphics (#10) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A cikk teli van pontatlansággal. A felbontás pl, stb.

Ami az akkut illeti 9 óra böngészés és 10 óra videó... Tehát nem a terheletlen adat annyi.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#40) szabonagyur válasza powerup2 (#26) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugye az megvan, hogy a Air nem WS kategória, de még a Pro sem :U ? Felesleges várni bele a komolyabb dvga-t.
A komolyabb hozdozható WS-ek mondjuk 3szor ilyen nehezek vagy vastagok.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"ezek is kaptak egy új Intel Broadwell-U lapkát, egészen pontosan a Core i5-5250U verziót, amelyben a HD Graphics 6000-es IGP található"
Csak tudnak notiba GT3-as IGP-t rakni, kár hogy másnak nem jut eszébe.

(#42) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

aaah crap... egyre jobban erik bennem az ottlet hogy 20 ev pc utan mac em legyen... ez mocsok jol nez ki... bar a pro meg talan jobb lenne :)

(#43) alevan


alevan
őstag

1 USB? Ennyire drága az USB C port?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#44) kleinguru válasza schawo (#34) üzenetére


kleinguru
addikt

Rohadjanak meg, nézem a közvetítést, emberünk mutatja a gépet körbe... uh bazz, ez nem egy magsafe cuccnak néz ki...

Erre b+ kihagyják az "egyetlen" értelmes dolgot, amiért mac a mac (hardver szinten):W:W:W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#46) DWENNON válasza tDr1v3r (#20) üzenetére


DWENNON
tag

És még csak nem is vicces...

(#47) Menthirist válasza Oliverda (#25) üzenetére


Menthirist
veterán

Tegnap úgy láttam hogy a túloldalon is van egy, de most látom hogy az egy füles kimenet :D Szóval tényleg egy darab usb és egy darab jack kimenet van rajta :D
Agyam eldobom

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48) #35193216 válasza KAMELOT (#2) üzenetére


#35193216
törölt tag

Az egy darab USB viszont kizárja azoknak a többségét, akik pénzt csinálnának vele. A parivaki faktor miatt viszont venni fogják sokan.

(#49) -Skylake- válasza tDr1v3r (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

Pedig amugy tokeletesen igaza van a sracnak. Irom ezt iphonerol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) Alchemist válasza Menthirist (#47) üzenetére


Alchemist
addikt

Ez egy mini-minimalista kütyü... az Apple logo jelentése ebben az esetben: "nem kapod meg az egész almát, csak egy jóízű harapást belőle" :D
Ezzel együtt nyilván van piaca, az egybites júzerek levelezésre, fészbukozásra imádni fogják a hordozhatóságát. Nekem személy szerint látványra még csak-csak, de kézbevéve nem bejövősek ezek a vékony tepsik... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.